Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1004 / 1679
(#) Johnny0004 hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok! Megcsináltam még régen mate_x és dtocy digitális forrasztóállomását (köszönet nekik).
Most ezt átalakítottam, leegyszerűsödött, kapott egy encodert, és egy pihen funkció gombot, ennyi az egész. Az encoder programozásában a kezdeti nehézségeken dtocy segített (köszönet érte), majd átalakítottam a programban egy-két apróságot, például a fűtést az LCD-n jelzi ki az állomás (be-ki), a beállított érték alsó - felső határát is jelzi (min-max). Aztán írtam hozzá egy programot, melyben át lehet kapcsolni, hogy Solomon, vagy Weller pákához használjuk, ehhez még kellene egy müv. erősítő pluszban, de ezt nem építem bele, csak majd ha lesz esetleg egyszer Wellerem is, bár sokkalom az árukat, abból lehet pár Slomont venni, és ez is strapabíró páka.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
(#) Frankye válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Ügyes, jó lett!
(#) HERC hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Én egy ilyet követtem el.
Twilight Zone nixie clock
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Mire jó, ha az ember begyűjt mindenfélét a raktárba. Gratulálok. A belsejét megmutatod?
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013 / 1
 
Tudom én azt, csak azért kértem, hogy az újonc kollégák lássák, hogy nem csak takonyragasztóval lehet az alkatrészeket rögzíteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
(#) mate_x válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Jó lett
(#) Johnny0004 válasza mate_x hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Köszi mindenkinek! Szerintem majd lefújom a doboz oldalát és tetejét is feketére.
(#) interferi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Jó lett.
(#) csikosgabi válasza ttindian hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Zselés akkumulátor töltő
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
(#) eyess válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Készülget már az enyém is.Ez már az új verziós Atmega 328 P vel.
Az akkuról lenne kérdésem , hogy láthatóan 2db van benne ez kiad 9 volt feszültséget , vagy ha nem , akkor mennyit ?
És még annyi , hogy külső adapterről is lehet üzemeltetni? Az akkuknak van e valamilyen töltő áramköre .Pont ilyenen gondolkodtam én is , hogy tölthető akkukat teszek majd bele .
(#) eyess válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Köszönöm a pozitív választ , és az akkuról is.
Egyébként, azért csináltam meg ezt az újabbat , mert ez már esr , induktivitás, feszültségmérés , és zéner feszültség kijelzést is tud már.
Persze azokon felül ,amit már eddig is tudott.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Egérdoboz...?
Jó lett, gratula!
(#) ttindian válasza csikosgabi hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
koszi
(#) ttindian válasza csikosgabi hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Atolvastam de latom csak 12ah -ig lehet , a 18ah-rosnak mit ajanlasz??
(#) Doncso válasza eyess hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Nagyon tetszik, szivesen lecserélném az enyémet újabbra, létezik publikus dokumentációja ennek a verziónak?
(#) eyess válasza Doncso hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Itt mindent megtalálsz Bővebben: Link

Vagy itt Bővebben: Link.

De ha erre a nyák tervre gondolsz az sehol nincs .Saját terv.
(#) Doncso válasza eyess hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Értem. Köszönöm.
(#) HERC válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Köszi látom valaki azért észreveszi a házat is
Nagyon kemény munka volt gyurmából megcsinálni aztán kiönteni az
öntőformát gumiból.És még a sztirol öntése is nehézkes dolog volt.
(#) sanykaraj hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Az első iskolában készített panel. 2 hét múlva várható a következő forrasztási gyakorlat óra. Szeretném ha valaki véleményezné.
(#) Alkotó válasza sanykaraj hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Ezt a cikk-cakkos vonalvezetést felejts el. Létezett régen ilyen sarkos megközelítés, de akkor sem, és most sem követendő. Kicsit belefirkáltam, de számos egyéb helyen is lehetett volna még.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
(#) vanzerr hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Készítettem az elmúlt hétvégén egy toroid trafóhoz való lágyindítót. Itt végülis nem a lágyindító a lényeg, hanem a NYÁK elkészítésének a módja. Végre sikerült összehozni a Sprint Layout progiból egy CNC marógép számára értelmezhető plotter fájlt, valamint egy fúrófájlt. Egy kicsit "izgultam", hogy sikerül e, de azért összejött.
Először egy egyszerűbb - számomra szükséges - áramkörön szeretem volna kipróbálni, így jutott a választás a lágyindítóra. Most ebbe a "szuper" téli időbe nem volt kedvem a hideg garázsban NYÁK lapot vasalgatni, maratni, valamint már egyébként is tervbe volt a marógéppel történő NYÁK készítés, így szántam rá egy kis időt és belevágtam. Elsőre szerintem elég jól sikerült. ITT van még néhány kép.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
(#) sanykaraj válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Köszönöm a panel gyári De ere ügyelni fogok ha sajátot készítek.
(#) sanykaraj válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Üdv nagyon szép munka. Az az egy kérdésem lenne hogy a fúró vagy panel mozog?
(#) elektroncso válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Mi a baj a sorkos vonalvezetéssel? Szerintem tökéletes lett. Persze tudom hogy nagyfeszültségű berendezésnél nem ajánlott az ilyen típusú vonalvezetés az ívek miatt. De egy futófénynél szerintem teljesen mindegy. Persze ha nincs igazam javítsatok ki.
(#) vanzerr válasza sanykaraj hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
X, Y tengely esetében az asztal mozog, Z tengely esetében a motor mozog. Amúgy ITT van néhány kép a gépről.
(#) Alkotó válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Ahogy kérted: nincs igazad.
Meg kell találni két pont összekötésének értelmes módját, ami biztosan nem a cikk-cakk vagy egyéb bonyolult vonalvezetés.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
(#) Kari55 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Szia.
Szerintem jó lett, nekem tetszik. A CNC saját gyártmány?
(#) vanzerr válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Csak részben saját gyártmány. Vettem egy Proxxon MF70 típusú alapgépet, az átalakítást pedig én csináltam.
(#) _vl_ válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Idézet:
„Mi a baj a sorkos vonalvezetéssel?”

Az vele a legnagyobb baj, mint az utcán köpködéssel: megszokja a delikvens, aztán akkor is csinálja, amikor nem kéne.
A "rendes" vonalvezetés konkrétan semmivel nem kerül többe, mint a sarkos, tehát csak előnye van. Innentől kezdve ez egy értelmetlen szokás, amire nem jó rászokni, mert majd sikerül egyszer ráfázni.
(#) Kari55 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Értem. Megnéztem a Conradnál a gépet ez lenne az ugye?, szépen megcsináltad.
Következő: »»   1004 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem