Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Sziasztok! Megcsináltam még régen mate_x és dtocy digitális forrasztóállomását (köszönet nekik).
Most ezt átalakítottam, leegyszerűsödött, kapott egy encodert, és egy pihen funkció gombot, ennyi az egész. Az encoder programozásában a kezdeti nehézségeken dtocy segített (köszönet érte), majd átalakítottam a programban egy-két apróságot, például a fűtést az LCD-n jelzi ki az állomás (be-ki), a beállított érték alsó - felső határát is jelzi (min-max). Aztán írtam hozzá egy programot, melyben át lehet kapcsolni, hogy Solomon, vagy Weller pákához használjuk, ehhez még kellene egy müv. erősítő pluszban, de ezt nem építem bele, csak majd ha lesz esetleg egyszer Wellerem is, bár sokkalom az árukat, abból lehet pár Slomont venni, és ez is strapabíró páka. A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
Ügyes, jó lett!
Mire jó, ha az ember begyűjt mindenfélét a raktárba. Gratulálok. A belsejét megmutatod?
Tudom én azt, csak azért kértem, hogy az újonc kollégák lássák, hogy nem csak takonyragasztóval lehet az alkatrészeket rögzíteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
Jó lett
Köszi mindenkinek! Szerintem majd lefújom a doboz oldalát és tetejét is feketére.
Zselés akkumulátor töltő
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
Készülget már az enyém is.Ez már az új verziós Atmega 328 P vel.
Az akkuról lenne kérdésem , hogy láthatóan 2db van benne ez kiad 9 volt feszültséget , vagy ha nem , akkor mennyit ? És még annyi , hogy külső adapterről is lehet üzemeltetni? Az akkuknak van e valamilyen töltő áramköre .Pont ilyenen gondolkodtam én is , hogy tölthető akkukat teszek majd bele .
Köszönöm a pozitív választ , és az akkuról is.
Egyébként, azért csináltam meg ezt az újabbat , mert ez már esr , induktivitás, feszültségmérés , és zéner feszültség kijelzést is tud már. Persze azokon felül ,amit már eddig is tudott.
Egérdoboz...?
Jó lett, gratula!
koszi
Atolvastam de latom csak 12ah -ig lehet , a 18ah-rosnak mit ajanlasz??
Nagyon tetszik, szivesen lecserélném az enyémet újabbra, létezik publikus dokumentációja ennek a verziónak?
Itt mindent megtalálsz Bővebben: Link
Vagy itt Bővebben: Link. De ha erre a nyák tervre gondolsz az sehol nincs .Saját terv.
Köszi látom valaki azért észreveszi a házat is
Nagyon kemény munka volt gyurmából megcsinálni aztán kiönteni az öntőformát gumiból.És még a sztirol öntése is nehézkes dolog volt.
Az első iskolában készített panel. 2 hét múlva várható a következő forrasztási gyakorlat óra. Szeretném ha valaki véleményezné.
Ezt a cikk-cakkos vonalvezetést felejts el. Létezett régen ilyen sarkos megközelítés, de akkor sem, és most sem követendő. Kicsit belefirkáltam, de számos egyéb helyen is lehetett volna még.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
Sziasztok!
Készítettem az elmúlt hétvégén egy toroid trafóhoz való lágyindítót. Itt végülis nem a lágyindító a lényeg, hanem a NYÁK elkészítésének a módja. Végre sikerült összehozni a Sprint Layout progiból egy CNC marógép számára értelmezhető plotter fájlt, valamint egy fúrófájlt. Egy kicsit "izgultam", hogy sikerül e, de azért összejött. Először egy egyszerűbb - számomra szükséges - áramkörön szeretem volna kipróbálni, így jutott a választás a lágyindítóra. Most ebbe a "szuper" téli időbe nem volt kedvem a hideg garázsban NYÁK lapot vasalgatni, maratni, valamint már egyébként is tervbe volt a marógéppel történő NYÁK készítés, így szántam rá egy kis időt és belevágtam. Elsőre szerintem elég jól sikerült. ITT van még néhány kép. A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
Köszönöm a panel gyári De ere ügyelni fogok ha sajátot készítek.
Üdv nagyon szép munka. Az az egy kérdésem lenne hogy a fúró vagy panel mozog?
Mi a baj a sorkos vonalvezetéssel? Szerintem tökéletes lett. Persze tudom hogy nagyfeszültségű berendezésnél nem ajánlott az ilyen típusú vonalvezetés az ívek miatt. De egy futófénynél szerintem teljesen mindegy. Persze ha nincs igazam javítsatok ki.
X, Y tengely esetében az asztal mozog, Z tengely esetében a motor mozog. Amúgy ITT van néhány kép a gépről.
Ahogy kérted: nincs igazad.
Meg kell találni két pont összekötésének értelmes módját, ami biztosan nem a cikk-cakk vagy egyéb bonyolult vonalvezetés. A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
Szia.
Szerintem jó lett, nekem tetszik. A CNC saját gyártmány?
Csak részben saját gyártmány. Vettem egy Proxxon MF70 típusú alapgépet, az átalakítást pedig én csináltam.
Idézet: „Mi a baj a sorkos vonalvezetéssel?” Az vele a legnagyobb baj, mint az utcán köpködéssel: megszokja a delikvens, aztán akkor is csinálja, amikor nem kéne. A "rendes" vonalvezetés konkrétan semmivel nem kerül többe, mint a sarkos, tehát csak előnye van. Innentől kezdve ez egy értelmetlen szokás, amire nem jó rászokni, mert majd sikerül egyszer ráfázni.
Értem. Megnéztem a Conradnál a gépet ez lenne az ugye?, szépen megcsináltad.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |