Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   32 / 59
(#) CIROKL hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Elkészült már vagy egy hónapja csak most nézem még nem osztottam meg ez az utoljára készített HTA-30 -am amit ezúttal Alkotós nyákterv alapján készitettem el .
/Amikor készült sajnos mindig más volt szem előtt ezért csak telefonnal készitett képeim vannak róla , lehet még majd csinálok rendes képeket is amennyiben megint itt lesz nálam egyszer 10-20 év mulva..../
Alkotós HTA-30
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) mokusz hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Az első hallgatózás!
Barátomnak készítettem=4csatornás HTA-30.
Még mindig nagyon ütős ez az erősítő!
(#) CIROKL válasza mokusz hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Na ez nem semmi!
(#) mokusz válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Köszi Cirokl! Volt Vele munka...
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) Ge Lee válasza mokusz hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Ütős akkor lesz ha megcsinálod 120V-os darlingtonokkal, 110-115V tápfeszhez. Így csak szimplán nagyon jó.
(#) Moszkvai válasza mokusz hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Ez igen! Szép lett!
(#) CIROKL válasza mokusz hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A munka a legkevesebb, ez melyik nyákterv ismerős is meg nem is ?
(#) mokusz válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Igen ismerős lehet!
Ez a standard sokak által megépített csöves előfokos (amit először építettél), csak sehogy sem akart beleférni a dobozba a 4 csatorna, ezért az egyenírányítást, és a puffereket levettem róla, és külön csináltam meg hogy, beférjek! Így több vezetékelés, de legalább elfért!
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) mokusz válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
Még 1-2 óra finiselés, és átadóm a gazdájának.
De hangra már megvolt a főpróba!
Nem lehetett letörölni a vigyort a gazdája arcáról...
Nekem nem volt nagy meglepetés, mert már, magamnak építettem egy stereót!
(#) Moszkvai válasza mokusz hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Én is szívesen hallgatom!
(#) Aeeronka hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Üdv a kedves hozzáértőknek!

HTA-30 !

NEm sikerült felvilágosodnom a hozzászólások alapján, hogy érdemes e Hta-30hoz (csöves előfokkal), kapcsolóüzemű (top249es) tápot kreálni vagy nem vennék észre lényeges hangminőségbeli különbséget ha sima toroid transzformátorral használnám ??
(#) Ge Lee válasza Aeeronka hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Ehhez a végfokhoz szabályozott kapcsitápot ne csinálj. Ha kapcsolóüzeműt akarsz hozzá, akkor az inkább egy rezonáns megoldás legyen. Az enyém egy 60VA-es toroidról megy ami elég karcsú, de 2x10W-ra még éppen elég.
(#) Aeeronka hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Köszönöm a reagálást ,, akkor valszinü marad a 150-200VA-es 2*48V toroid, ha jól mondom. Attól függően milyet kapok.
(#) bence192 hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
A hétvége tiszteletére összeraktam egy HTA-erősítőt, még nem üzemeltem be, de már nagyon várom. Egy pár kép: HTA Picasa
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) Alkotó válasza bence192 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Nem néztem át a paneltervet csak ránéztem. Első ránézésre borzasztó!
Feltűnően súlyos hiba a negatív ér vezetése. A táp és a hangfrekis GND sok centin együtt fog menni. A legnagyobb hiba amit el lehet követni. Ezen változtatni kell, méghozzá a táp GND-t máshol kell ráhuzalozni.
A csatornánkénti külön panel jelentős hurkolódásokat okozhat. A dupla panelok esetén a GND középen fut és közös, tehát az oldalak egyedileg szimmetrikusra vannak tervezve. Végül a táp összetervezése a végfokkal, kizárja a tápegység huzalozási hibáit, ami itt szintén nyitott kérdés. (A meglévő tervek praktikusak, és többszörösen kipróbálta, ezért teljesen indokolatlan volt másikat tervezni -főleg ilyet-)
Nálam a darlingtonok egészen másfajta tokozásúak.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) CIROKL válasza bence192 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 

A linked nem tudom megnyitni error !403. That’s an error.
We're sorry, but you do not have access to this page. That’s all we know.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
(#) ptesza válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Nemrég még ment...
(#) CIROKL válasza ptesza hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Szerintem a szerző kitörölte !
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Nálam most is nyitja azonnal a linket.
(#) bence192 hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Jónak kell lennie eddig csak link ismeretében lehetett nyitni most elvileg nyilvános.
Az erősítőt monoblokk elrendezésűre szeretném megépíteni, a jelet földet a tápegységre szoktam kötni nem vlt még belőle bajom. Majd meglátjuk mi sül ki.
De köszönöm az észrevételeket
(#) Ge Lee válasza bence192 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Ha szép hangot szeretnél tőle akkor az áramkorlátot is vedd ki. Illetve nem látszik a nyákrajzon hogy honnan van visszacsatolva, az sem mindegy (pontosan a kimeneti pontról kell, nem pedig egy vonalról ami oda kapcsolódik). Amiket eddig láttam terveket azokon sem mindegyiken van jól, de ezt nem is írtam le, csak hangosan gondolkodtam.
Ami még lényeges, az a trimmer. Az eredeti megoldás nem jó, ha úgy kötöd be és egy idő után esetleg kontakthibás lesz a poti csúszkája, akkor mehetsz a boltba új végtranyókat venni.
(#) bence192 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
A potméteres dolgot jó tudni, akkor beállítás után szerintem fix ellenállás kerül majd be ezt ismerve.
Az áramkorlátra rátérve láttam rajzon, hogy be is volt keretezve, nem mertem kivenni, nem ismerve a következményeket, jobb a békesség elven, így megfontolom a kikötését.
Majd ha még is rémes lesz a vége, kezdjük elölről.
(#) Alkotó válasza bence192 hozzászólására (») Feb 23, 2013 /
 
Ne hagy ki az áramkorlátot. Nagyon jól van méretezve, főleg az OBELISK-es változat. Az üzemszerű áramok nem tudják aktiválni. Sem mérve, sem füllel nincs vele semmi gond.
A fanatikusok sem hallják a hatását, csak őket ez nem is érdekli. Náluk az elv a lényeg, a védelem hiányának a tudata.
(#) Ge Lee válasza bence192 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Nem muszáj fix ellenállásokat betenni hanem úgy kell a potit bekötni, hogy ha nem érintkezne a csúszka akkor se tudjon a tranyó teljesen lezárni, hanem mondjuk a maximális nyugalmi áram tudjon csak folyni (az erősítős vagy a texas-os topikba ki lett már vesézve).
Egy zenekari, hurcolászós végfokba elengedhetetlen az áramkorlát, de gondolom hogy ez nem olyan lesz, hanem a lakásba fixen kiépítve fog szólni szobahangerővel. Én is mindenkit lehü...tem amíg ki nem próbáltam, meg nem hallgattam, hogy bizony ezen a szobahangerőn gyönyörűen lehet hallani hogy benne van-e az áramkorlát vagy sem, nem kell neki ahhoz működésbe lépni (2 párat építettem egyszerre, az egyikben benne volt a másikban nem, így össze tudtam őket hasonlítani). Egy apró karcosságot visz a hangba, de ezt csak akkor veszed észre ha van mihez viszonyítani (a 2 pár végfok váltórelén keresztül a dobozokra, és vakteszt).
Ha 120V-os végtranyókkal és 110-115V-os tápfesszel építenéd meg, akkor én is azt javasolnám hogy ne hagyd ki belőle.
(#) magery válasza bence192 hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Szia!

Látom a jóval olcsóbb BDW93C-94C párost használtad. Én is gondolkodom ezeken a tranyókon mert a TME-nél csak 120HUF darabja. Jó lenne összehasonlítani egy BW83C-84C tranyókkal pakolt erősítővel. Ki tudja, lehet ezekkel hogy még szebben is szól, bár ez nagyon szubjektív.
(#) Ge Lee válasza magery hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Nekem is a kis BDW-vel van szerelve és gyönyörűen szól, a nagyot nem próbáltam.
(#) bence192 válasza magery hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Igen azt raktam bele, a tokozása kicsit más, de paramétereiben csak a 15 helyett 12A-es áram amivel kevesebbet tud és igen ára majd tized része, első indításra nem volt vele baj, hangja is jó volt, jól muzsikált a másik tranyó.
(#) djloui hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Sziasztok, ismét elővettem az obelisket amivel szenvedek egy ideje. A képen látható jelet mérem szkóppal a kicsatoló kondi előtt, és után is, a kondi előtt kint ül a tápfesz a kimeneten, pedig minden dióda, tranzisztor új. A bal oldalán kis idő után zárlatosak is lettek a végtranyók. Nagyfrekis gerjedés lehet? Valakinek ötlete?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
(#) CIROKL válasza djloui hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Egyszerűen hibát generáltál valahol.magyarul rossz beültetés illetve rosz hibás vagy nem oda illő alkatrész .
Ez a z erősítő egyszerű mint a faék vagyis ha mindent rendben teszel a helyére első bekapcsolásra totálisan működőképes .
Értékelhető képet tegyél föl a panelról hátha több szem többet lát ?
(#) bakos13gab válasza djloui hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
A gond lehet az is, ha itteni nyákon csináltad (most nem ugrik be, hogy ki tervezte, de a csöves előfokúra gondolok, ami egy széles nyákon van), hogy a meghajtótranzisztorokat nem tükörszimmetrikusan kell beültetni, hanem forgásszimmetrikusan, tehát az egyik oldalon háttal állnak feléd, a másikon meg szemben. Én ezt a hibát követtem el és így sütöttem ki az egyik oldalát, míg rájöttem a turpisságra.
Következő: »»   32 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem