Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   228 / 399
(#) Bencze.k hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Üdv urak.A mai napon ismét tovább agyaltam,és szögeltem.. ismét beleraktam 3 munkaórát,és szöszöltem egy kicsit.. Bekerültek a kimeneti,és a bemeneti csatlakozók.. megjött a hangfalvédelem is,köszönöm Zoli. Nézzétek a képeket.
(#) Doncso válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Szépen alakul.
(#) Bencze.k válasza Doncso hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Igen,csak nehezen tudok guberálni hozzá,jó alapanyagot,meg kevés az időm csinálni.Most a bakelit volt az,amit 2 hétig guberáltam,mire lett... Azt várom már,mikor a diófa kávánál tartok,mint a bemenetválasztónál,mind a végfok résznél..
(#) Doncso válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Nem kell ezt elkapkodni, a hobbinak pont ez a lényege. Amikor van időd és kedved. Szép lassan majd csak elkészül. Nekem volt olyan motyóm, ami egy évik készült..... de elkészült.
(#) Bencze.k válasza Doncso hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Ennek lassan 4éve van szándéka,hogy épül.. Kivitelezni csak mostanában tudom.. Az oké,hogy a végfok elkészül.. Az volt a munka könnyebbik része.. De a bemenetválasztó.. az kemény lesz.. Az is beag dobozba kerül,csak annak a magasságából kiszedek vagy 5cm-t.. szóval nem 11,5cm magas lesz,hanem 6,5cm.. De ott még nem tartok.. Odáig jussak el,hogy ne búgócsigázzon,ha ez megvan,lesz boldogság és szeretet..
(#) Doncso válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Megfelelő kábelezéssel nem lesz csigusz.
(#) Bencze.k válasza Doncso hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Reményeim szerint minden bizonnyal így fog történni.. Mármint,hogy nem bújik bele a csiga...
(#) dB_Thunder válasza Sendi hozzászólására (») Feb 28, 2013 / 1
 
A frissen maratott nyákok, pár csepp hígabb szósavval letisztítod, de letörölni nem szükséges. Bár mostanság a Wolf cég forrasztózsírját használom, azzal kenem be nagyon vékonyan.
Ezután az átlagnál melegebbre állítom a pákát és minimális, akár "használt" ónnal végigfuttatom a réz felületeket.

mcsubika!
Örülök hogy helyretettük az alkatrészérték dolgokat ! A másik erősítődre viszont még rá se néztem, de fél év alatt kész lesz
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Köszi a válaszotokat! Igazából a nyákkal van problémám azt nem tudom melyik verziót lehetne a legkönyebben megcsinálni. Még vasalni nem vasaltam nyákot de valahogy majd csak rá jövök. Szerintem ezt így volna a leg egyszerűb ide haza megcsinálni ha vasalnám . Az előző az egyszerű volt meg volt a kész nyák az urbános csomagban. Ezt kellene valahogy meg csinálnom. Kézzel nehéz volna megrajzolni . Tanácstalan vagyok most ebben a dologban.
(#) mcsubika válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Köszi.
Ráér az, türelmes ember vagyok és a JBL is elfér az ágy alatt.
A quad pedig Natához költözött, az általad épített kék band-passt fogja nyúzni (teszt péntek este).
Viszont van itthon egy 450w 2x28v toroidom, ami ugye egyenirányítva, terhelés nélkül 2x40v.
Urbán féle sztereó TDA 7294-nek szántam, ami átalakulna híd kapcsolásúra.
De egy sztereó quad jobban tetszene.
Elég lehet ennek a trafónak a feszültsége egy Aloktó v5.1 féle erősítőhöz?
(#) Doncso válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Elég, csak 8 ohmon nem jön le a 100w. Nem lehet kicsit rátekerni 2*8v ot?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2013
(#) mcsubika válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Szervusz!
Én kezdőként most építettem meg az Alkotó féle leírás alapján a quadot.
2-3 oldalt visszalapozol és mindent megtalálsz róla.
(A kapcsolási rajzban jól van D5 dióda, de a beültetési rajzon fordítva lett berajzolva, dB_Thunder javaslatára R10-et kivettem és helyéra átkötés került, R12 pedig 2,2Kohm-ra változott, R35 és R36 2x0,1 ohm 2watt párhuzamosan kötve ami a panel alján kapott helyet.)
Nekem ez volt az első panel készítésem és ez a link sokat segített: Vasalós technika alkalmazása..
A tekercsek mérete nincs a leírásban, én az urbán féle méreteket használtam, de utólag itt a topikban visszalapozva is megtaláltam az Alkotó V5.1-es verzió leírásában.
Azért megkönnyítem a dolgod, hogy ne olyan orjásokat készíts mint én.
A légmagos tekercsek adatai:
6,9μH: D10-es anyagra, D1-es lakkszigetelésű rézhuzalból,
egyszer 22menet, majd ennek tetejére még 18 menet. Így mindkét kivezetés az álló henger alján lesz
3 μH: D10-es anyagra, D1-es lakkszigetelésű rézhuzalból 31menet.

Jó építést!
(#) mcsubika válasza Doncso hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
A trafó közepe ki van öntve műgyantával, amit szerintem állványos fúróval ki tudok fúrni. Viszont a jelenlegi minimális tudásom ehhez a rátekerős művelethez kevés, de megkérdezem a gyártótól (H&M Trafó kft), hogy megoldható-e.
(#) Doncso válasza mcsubika hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Hát, ha ki van öntve, akkor ez sajnos nem lehetséges. Kár. De így is megépítheted, csak ágyúval verébre dolog lesz. Ebből olyan 50-70w lesz, teljesen jól fog működni, az én legutóbbi quadom is +-40v-ról jár, egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy szükségtelen 450w. De ha téged nem zavar, baj nem lesz belőle.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) Bencze.k válasza Doncso hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Akkor nem szükségtelen a 450w,ha kihasználná mondjuk 4db panellal.. Csak egy szösszenet volt.
(#) Doncso válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Jól látod. Úgy már másabb lenne.
(#) highand válasza mcsubika hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
A 450W-os transzformátor nem elég a 2x200W-os Urbán féle Quad-hoz. Az AB osztály szabálya ( és a B osztályé is), hogy a legnagyobb kimeneti teljesítménnyel kb megegyező teljesítményt fűtenek el a végtranzisztorok. Tehát egy 450W-os transzformátor 2x100W-os erősítőhöz elég csak.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Üdv! Akusztikai célú felhasználásnál más méretezési szabályokról tudok. Beszéd, vagy zene esetén az átlagos teljesítmény, melyet a disszipáció számításánál figyelembe kell venni a csúcs fele körül alakul, mivel nem igény a szinusz maximális amplitúdójú folyamatos kibocsájtása. Még ne találkoztam professzionális hangosítási célú erősítőben az általad javasolt módon méretezett transzformátorral.
(#) mcsubika válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Megnéztem a v5.1 quadod rajzát, amiben + - 50 volt van feltüntetve tápfeszültségnek.
Az általad közzétett mérésben viszont írtad, hogy + - 58 voltot adtál az erősítőnek.
Ezt hosszú távon is elviseli a rajzban szereplő alkatrészekkel, vagy ez már nagyon határeset?
(Mert úgy döntöttem maradok a quadnál a hidas tda7294 helyett.
Ehhez viszont át kell tekerni a trafóm szekundereit és most el kellene döntenem, hogy elég 2x36 voltra csináltatni , vagy legyen inkább 2x40 volt?)
(#) mcsubika válasza highand hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Nekem azt mondták amit Reloop is írt. 100 watthoz legalább 150 wattos trafó kell, de indokolatlanul túlméretezni felesleges.
A kiindulási pontom: Alkotó mérései alapján több jön ki egy panelből mint 100watt, de nem éri el a 200at. Tehát úgy gondolom 2x100-150 wattig biztosan jó lehet ez a trafó.
(#) reloop válasza mcsubika hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Szia! A tápfeszültség 15%-os megnövelése elenyésző mértékben változtatja meg az elért hangnyomást. Kipróbáltam a Quad405-öt +/-40V-ról +/-50V-ra emelve, a hatás szinte semmi, egyedül a disszipáció emelkedése tűnt fel.
A tápfeszültség duplázása, vagy a híd kapcsolás az amikor úgy érzi az ember, hogy csinált is valamit
(#) mcsubika válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
A leírtak alapján akkor 2x34 volt lesz a szekunder, ami egyenirányítva 2x48 volt.
Teljes kivezérlésnél biztosan esni fog legalább 3 voltot.
(#) Alkotó válasza mcsubika hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Az Én mérésem körülményei (pl. a trafó) adott volt. Ez nem jelent ajánlást! Megy +-58V-ról is, de ha most méretezel, akkor maradj a "normál" megközelítésnél. Ez nekem a 2xAC36V-ot jelenti (terhelve és üresen jelentős eltérés is lehet).
Nincs haszna a nagyobb feszültséget erőltetni, mert nem tudod a "többletet" kihallani, tehát csak fölöslegesen melegítesz magadnak.
Szerk: Reloop mindenben megelőzött...
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) dB_Thunder válasza mcsubika hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
A Quadnál (mint legtöbb erősítőben) a végtranyók feszültségtűrése , ami általában 100V, korlátozza a tápfeszültséget. Jelen esetben ez +- 50V. Közös ismerősünk Major "tuning" quad-jainál sem volt betartva ez a szabály. Az én 300wattás quad-omál ugye nagyobb feszültségtűrésű tranyókat használtam, és némi átalakítás után, vígan ment +- 65 voltról.
(#) Bencze.k válasza Doncso hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
mcsubika a feladat adott..
(#) Ge Lee válasza highand hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
A zenei jel csúcsteljesítménye pontosan annyi mint a szinuszé (mert a zene is szinuszból van), illetve picit több, mivel nem folyamatos, ezért kevésbé terheli a tápot az átlagteljesítményével.
(#) mcsubika válasza Bencze.k hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Már elküldtem a trafót a gyártónak.
7főn értesítem a szekunderek méretéről, ami 34 vagy 36 volt lesz.
Majd még megálmodom a végeredményt.
(#) Gelman hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek!Egy kis szakértői véleményre lenne szükségem!Hozzám kerülte egy régebben épített Quad 405-ős, és úgy döntöttem hogy kicsit "felújítom" átkábelezem meg leárnyékolom a trafókat mert elég zajos ,de működik!Na már most "szemet szúrt " hogy mindkét panelon van egy 1,5 K-os ellenállás ami csak félig van beforrasztva,valószínűleg szándékosan,csak nem tudom milyen apropóból!?A képeken bejelöltem melyik és hogy hova csatlakozna a kiforrasztott fele!Szerintetek miért van kiiktatva?Előre is köszi a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2013
(#) reloop válasza Gelman hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Szia! Az egy kompenzáció lenne a vele soros kondenzátorral együtt. TL071 esetén nincs rá szükség.
(#) Gelman válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Akkor ez eredetileg egy másik típusú IC-vel tervezett panel lehet,de ennél az IC-nél ami benne van erre nincs szükség ha jól értelmezem ugye?Bocs hogy visszakérdezek de én olyan vagyok hogy inkább kétszer rákérdezek mint egyszer sem!Egyébként KÖSZI A VÁLASZT!
Következő: »»   228 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem