Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC illesztése TCP/IP - ETHERNET - IDE felületen
Lapozás: OK   14 / 18
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Esetleg elérhetővé tudod tenni internet felől, hogy ránézzek?
(#) watt válasza bbb hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia! Ha a szerver oldali htm-el lenne a baj, akkor a ff és a chr -ban sem jelenne meg a karakter rendesen, ezért azt gondolom, hogy talán az ie-ben van a gáz. Egyszerű f6-ok utaznak oda vissza, ezt le is csekkoltam a csomagokban ez van, az ie még sem tudja megjeleníteni. Próbáltam az ie-ben karakterkódtáblákat váltani, semmi eredmény. Valami az XMLHttpRequest, vagy a DOM-os document.getElementById("myDiv").innerHTML kezelésével lehet, amit az ie hibásan kezel. Csak a 127 feletti karakterkódokkal nem boldogul.

Az ajánlásokat kipróbálom, illetve nézegettem, próbálkoztam már velük, de nem sok eredménnyel eddig. A fura az, hogy a kód holt egyszerű, nem tudom elképzelni, hogy mit lehet elrontani, hogy ezt az eredményt kapjam!
(#) _vl_ válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Idézet:
„Egyszerű f6-ok utaznak oda vissza,”

De akkor az nem UTF-8... Abban minden >127 karakter minimum dupla byte-os.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Sajnos nem tudom, korábban említettem, hogy kábelen vagyok és az IP cím a szolgáltatóm oldalát hozza fel. Most talán lesz valami megoldás, de állítólag nem egyszerű megoldani, pedig a szándék meglenne.
Esetleg a kódot fel tehetem ide, nagyon egyszerű kezdemény, lecsupaszítva minden gyári cucctól, majdnem, csak ki tudod-e valamin próbálni(18F87j60). ?
(#) watt válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Igen, ez nekem is feltűnt, de ezt látom és a ff és a chr simán kezeli és UTF-8 kódolást ad vissza, ha megnézem. Nem értem...
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Teamviewerrel nem publikus ip esetén is megoldható, hogy belépjek a gépedre és akkor ott is meg tudom nézni. Ahogy _vl_ írja, f6 az nem lehet utf8-as karakter, az még mindig iso-8859-2 kódolású "ö" betű.

Nekem most épp nincs összerakva semmi, szóval kódot nem tudok próbálni most hirtelen.

Persze teamviewer csak valamikor délután öt után megoldható részemről, majd ha otthon leszek.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
A PIC nem módosítja a kapott karakterláncot, azt küldi vissza, amit kapott. Ezzek szerint a böngészők nem utf-8-ban küldik el a textbox tartalmát? A htm-ben pedig az van beállítva...

Ha nem jutok előre, akkor megbeszéljük a Teamvieweres történetet, köszi! De jobb lenne, ha rá tudnátok vezetni, mert szeretném megérteni az okot!
(#) _vl_ válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Idézet:
„Ezzek szerint a böngészők nem utf-8-ban küldik el a textbox tartalmát? A htm-ben pedig az van beállítva...”

Wireshark
Tessék mindkét irányt lesniffelni, jobb-klikk/Follow TCP stream, ott lesznek benne a fejlécek, ill. hexában is meg lehet nézni. Ha abból nem derül ki, akkor semmiből
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Feltöltöttem ide a te index.html fájlodat, csak minimális módosítás van hozzá képest, meg UTF8 meta taggal és headerrel, és itt jól dolgozik. Szerveroldalon ez is csak azt adja vissza az ajax kérésnek, amit kapott. Ha megnézed ezt wireshark-al, látható, hogy az "ö" betű helyén C3F6 megy mindkét irányba. IE8-al próbáltam, az van itt az irodában kéznél.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) watt válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia! Azzal néztem és f6-ok mentek csak. (3db ö betű, 3db f6 egymás után).
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Nem linkelni akartál?
Vagy úgy érted, oda a szerveredre teted fel?
Délután tudok fejleményeket írni...
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Szia! Jelentem a hiba az én készülékemben van! Ugyanazt csinálja, mint a PIC-ről, tehát az IE9 -ben van valami agyrém! Ötlet?
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Frissítettem IE10-re, beállítottam mindent alapértelmezettre, a kódolás automata, UTF-8-at választotta ki, de csak kockákat jelenít meg. Kicsit kezdem megérteni azokat, akik hülyének nézik az IE használókat!
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Csak te fogod ezt a holmit használni, nem? Használd rendes böngészőből és meg van oldva a probléma

Wireshark-al nézve chrome és firefox alatt mit küld és fogad? f6-ot, vagy c3f6-ot?
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Elküldve: öööööööööö (10db ö)
Firefox és Chrome:
Adás(karakteres):
GET /p.php?adat=%C3%B6%C3%B6%C3%B6%C3%B6%C3%B6%C3%B6%C3%B6%C3%B6%C3%B6%C3%B6 HTTP/1.1\r\n
Vétel(Bájtos):
c3b6c3b6c3b6c3b6c3b6c3b6c3b6c3b6c3b6c3b6

IE10:
Adás:
Message: GET /p.php?adat=\366\366\366\366\366\366\366\366\366\366 HTTP/1.1\r\n
Vétel:
f6f6f6f6f6f6f6f6f6f6

Ezt miért csinálja?
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2013
(#) _vl_ válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Hasznos okosságok a témakörben: Bővebben: Link
Az urlencoded megoldás szerintem necces témakör karakterkódok szempontjából.
(#) watt válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Ebben benne lenne a megoldás, hogy az ie10 miért nem utf-8-ban küldi el a form adatát, mikor a meta adatokban ez van beaállítva, de ennek ellenére a választ utf-8-ban kódolja vissza?
(#) _vl_ válasza watt hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Ebben az van benne, hogy nem tudható, hogy a browser miben kódolja el az urlencoded karaktersorozatot. Az az url része, nem pedig a tartalomé, a meta tagek, meg a fejlécek pedig alapvetően a tartalomra vonatkoznak, és nem az url-re, és nem a fejlécre. Szerintem.
Ha akarja a browser, akkor így gondolja, ha akarja, akkor úgy. Ismerve az IE-t, bármi kitelik tőle...
(#) watt válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 14, 2013 /
 
Aha, értem! Megpróbálom POST-al is! Köszi!
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Tényleg, az url nekem eszembe sem jutott, lehet, hogy ezzel van a gondja az IE-nek. Bár akkor nálam meg miért jó, amikor ugyanaz a kód? De az biztos, hogy a POST ezt a problémát kizárja.

Egyébként tudom, hogy tanulási fázisban vagy, de egy jQuery library sokat egyszerűsítene az ajax hívásokon és úgy egyébként az életeden Bár legjobb lenne felrakni azt is a kontrollerre, hogy onnan töltődjön be, ne a netről, de ahhoz meg elég sok tárhely kell, majdnem 100kB az aktuális verzió. De ha sikerülne megoldani, hogy SD kártyáról vagy EEPROM-ból kiszolgálja az oldalakat (amit nem értek, hogy a gyári demók között miért nincs ilyen a PIC32-re), akkor ez nem lenne gond. Talán a következő gyári demóban lesz PIC32-re is TCPIP MDD demó...
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Szia! Igen, nekem is ez jutott eszembe, hogy neked akkor miért megy?
Amúgy sem GET-et akarok az adatméretek és a "biztonság" miatt, de ez akkor is zavar. Ha ilyen egyszerű dolgok problémát okoznak a fejlesztőknek, akkor mi lesz még?

SD kártyára szeretném az oldalt, ha nem férek fel a PIC-be. Jelenleg van még sok helyem, és az oldal se lesz túl nagy és bonyolult, csak egy megjelenítés, legalább is addig, amí védetté nem tudom tenni a kommunikációt. Ez egy külön téma lesz, hogy a https-t lehet-e használni, ha jól láttam igen, de még nem tudom hogyan!
Köszi az eddigieket!
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Idézet:
„Igen, nekem is ez jutott eszembe, hogy neked akkor miért megy?”

Szerintem próbára tegyél fel egy virtuális gépre windows-t, gyári állapotú IE-vel és nézd meg, hogy abban hogy viselkedik.

Idézet:
„Ha ilyen egyszerű dolgok problémát okoznak a fejlesztőknek, akkor mi lesz még?”

Egy rakás sz.pás De egyébként a web is olyan, mint a pic vagy bármi más. Lehet taknyolni (sajnos weben kiemelkedően sok ilyen van, pl. php "programozók" nagy része igazából csak taknyoló...), meg lehet tisztességesen is csinálni. Téged ismerve, benned megvan az akarat és a tehetség hozzá, csak egyelőre sok dologgal még nem találkoztál. Az utóbbi a könnyen pótolható

https-t nem emlékszem, hogy próbáltam-e. Ha igen, akkor csak a gyári demóval. De ha azzal megy, akkor mással is mennie kell.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 18, 2013 / 1
 
Ma jutottam el odáig, hogy érdemlegeset tudok mondani.
POST módban jól kezeli a karaktertáblát az explorer adásnál, vételnél is .
Bebizonyosodott, hogy az IE nem foglalkozik a címsorban, hogy milyen kódtábla van beállítva a forrásban, ezért GET módban nem jól kezeli a két bájtos karakterkódokat, már az elküldésnél.
A többi böngésző viszont ott is figyelembe veszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2013
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szia!
Csináltál már olyat, hogy SD kártyára irányítottad, mondjuk az SPI Flash adatait?
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Olyat még nem. Az SPI EEPROM helyett valami DSxxxx típusú párhuzamos memóriára viszont igen. Ott az EEPROM kezelő függvényeket írtam át, hogy ne az SPI buszt írkálják, hanem a memória cím és adatbuszát illetve CS, RD és WR lábait. Működött De szerintem az SPI flash helyett is kell mennie az SD kártyának, ha a hardverpecifikus dolgokat megoldod. Viszont felmerül a kérdés, hogy nem járnál-e jobban esetleg fájlrendszer használatával a kártyán, és akkor PC-ről is lehet adott esetben a kártyát olvasni? Bár nekem nem volt 100%-os a tapasztalatom, mert néha sérült a fáljrendszer valamiért, de simán lehet, hogy a kártyám hibás volt, mert formázni sem lehetett már egy idő után, miután elkezdte ezt a sérüléseket.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Egy FAT nagy helyet foglal, bár még nem gyomláltam ki mindent a stack-ből, lehet, hogy elférne, de nem világos előttem még, hogyan tudnám MPFS2-re forgatni a FAT-ról kiolvasottakat, illetve még nem látom a csatlakozási pontokat, ahová be lehetne helyettesíteni a HTTP2 által kért adatokat.
Aztán adatgyűjtésre is használnám, ami FAT nélkül könnyebb, hatékonyabb.
Emlékszel volt-e valami bonyolult rész az átíráskor?
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Ja hogy arra akarod használni. Hát végülis meg lehet oldani akkor is, csinálsz a kártyára egy MPFS2.bin fájlt, és amikor az MPFS2 adatokat akarja a kontroller olvasni róla, akkor úgyis valami kezdőcímmel olvasna az EEPROM vagy Flash-ből is, akkor az MPFS2.bin fájlon futtatsz fseek-et (ha jól emlékszem, ez kell a fájlon arrébb lépéshez), és onnan olvasol annyi bájtot, amennyit kellene. Na persze ez csak így most jutott eszembe, de lehet, hogy nemis hülyeség így belegondolva

Egyébként nem emlékszem, semmi gondra. Megadtam, melyik láb melyik, kipróbáltam önmagában a memóriát írni-olvasni a főprogramból, hogy lássam, jók-e a rutinok, és utána simán tudta kezelni, mintha külső EEPROM lenne ott.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Köszönöm, beleásom magam!
(#) pajti2 hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok,

Böngészgetem a pic32 család adatlapjait, és keresem arra a választ, van-e órajel megkötés arra, ha pic32 saját ethernet mac-jét akarom használni? Hogy 80mhz-en fut, azt tudom, de meddig mehetek lefelé az órajellel? Nem találtam erre vonatkozó infót, pedig úgy logikus, hogy legyen alsó korlát. Annál is inkább, mert usb-nek például kiépítettek teljesen külön oszcillátor blokkot, de az ethernetnek nem. Valaki fel tud világosítani, miről is van szó?

Köszönöm
Következő: »»   14 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem