Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Nem azt mondom, hogy ez nem így helyes (fogalmam sincs), csak ha már szorzásról beszélünk, akkor a nullával való szorzásnak tudjuk mi az eredménye.
Akkor igaz, ha a nulla után írod, hogy dB. Miután nincs semmi sem odaírva, az csak egy skalár szám, amivel ha bármit megszorzunk, akkor nullát kapunk...
Jó, igaz. Én a nullát a "nincs erősítés" összefüggésben értettem.
Azt én tudom, hogy tudod...
Helló mindenki, ehhez a kapcsoláshoz , szeretnék előerősítőt csinálni , és ebben szeretném a segítségeteket kérni
Növeltem a puffert, de nem javult. Az egyenirányítással sincs gond.
Sőt a probléma egyre érdekesebb! Egy kisebb teljesítményű tápegységgel (DC +/-16V, kb. 40 VA-es) nem produkálja a sercegést. A nagyobb trafóval (DC +/-18V) pedig az egyik csatorna elkezd pattogni (ami aztán hallható a többi csatornán is). Lehet, hogy nagyon kicentiztem és sok a TDA2030-nak a 18 V? Igazából terhelés nélkül 18 V a puffereknél mérve, mikor pedig már él a rendszer, akkor kb. 17,5 V a feszültség. Nagyobb bassusoknál kb. maximum 0,5 V-ot esik a fesz 6000µF pufferrel. Az IC-k pedig melegszenek rendesen. Lehet, hogy nézek majd TDA2040-eseket, hogy lazábban kiköhögje ezt a kis teljesítményt...
A TDA2030 hővédelemmel rendelkezik (thermal shut-down). Ha erőteljes kivezérléssel párosul a jelenség, és erős melegedés tapasztalható, akkor lehet kevés az hűtés, vagy rossz a hővezetés a hűtőborda felé.
A nagyobb teljesítményű IC épp-úgy fog melegedni.
Szia!
Köszönöm a segítséged! Ha jól értem akkor az R3 és R5 ellenállások értékének csökkentése illetve átkötése adja a megoldást?
Szia! Ott van Elliott cikkében. Az R6-ot vedd ki!
Szerk.: R7 se lehet beültetve. A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
Ha az R6 és R7 nincs bent (átkötve van), akkor kint a táp a kimeneten. Ha az R7 1k értéknél nagyobb volt, akkor már nem volt táp a kimeneten.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
Az "átkötve van" az szakadást jelent? Ez a dupla IC-s aszimmetrizáló kimondottan a jelerősítést támogatja, amúgy 1 IC elég erre a feladatra.
Szia! Nem szakadást, hanem direktbe (ellenállás nélkül) kötve. Ha ez inkább erősítésre való akkor csinálnom kell másikat.
Ha R7 helyén megszakítás van akkor hogyan viselkedik?
Így a 0,775V-ból kicsit kevesebbet mint előbb, 3,12V-ot csinál.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
Ettől lejjebb nem nagyon tudsz menni. Szimulátorban nyúzom. R4 növelésével és/vagy R5 csökkentésével lehet kisebb kimenő jelszintet elérni, de romlik a közös módusú hibák elnyomása. Építsd egy IC-vel!
Rendben van! Nagyon köszönöm a fáradozásod! Átépítem egy IC-s verzióra. Tényleg, Haliapu aszimmetrizálójának ezen része jó lehet?
Le is van próbálva Az R3 és az R4 kapott egy-egy párhuzamos 100pF-ot. Bővebben: Link
Akkor holnap legyártom én is belőle a nekem szükséges részt! Nagyon köszi még egyszer!
A feszültség így fog alakulni.
Ha az ott az elején 22kohm-os akkor lehetséges, hogy gerjedni fog. 2,2kohm-al egészen működőképes lehet. Azért kellene a végtranzisztorok BE diódájára olyan 10-20ohm-os ellenállás, mert különben a gyors jelekkel való túlvezérlésre tönkremehet.
Kimondottan jót tett neki eme utóbbi módosítás
Tanulmányozd ezt a rajzot! Meríts belőle ötleteket!
Szerintem a meghajtó tranyók meg fognak sülni, főleg ha berakod az ellenállásokat a 3055 BE közé. (A terheléstől függően nézd meg, hogy a 3055-ön mennyi áram folyik, mennyi az áramerősítése azon az áramon, ezekből kiindulva utána nézd meg, hogy a meghajtó tranyóknak mennyi a disszipációja...)
A felső darlington fokozat stabil, az alsó cfp fokozat a határon van, talán jólesz, mert féltápnál jobban nem tudod kivezérelni. ui:Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
Meg sem néztem a meghajtókat, látom kis BC-k. Igen nagyobb meghajtó tranzisztorok kellenek. Viszont a 3055 BE-hez meg kell a kis értékű ellenállás, mert 100 ohm-al már egymásra szoktak nyitni 20kHz-n.
Köszönöm a kijavítást.
Rendben, köszönöm!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |