Fórum témák
» Több friss téma |
Mindegyiket érdemes megjavítani, ha a javítás költsége arányban van a gép értékével. A pukkanást valószínűleg a végfok halála okozta.Feltehetőleg SMD alkatrészekből épül fel a snubber kör emiatt aztán igen rövid idő alatt elszáll. Ennek viszont egyenes következménye a végfok halála. A pufferkondik eldurranása meglehetősen ritka, de előfordul. Az szintén elég hangos tud lenni, de akkor a gép azonnal nem áll le.
Segítséget szeretnék kérni Tőletek Einhell Euro SGA 150 tipusú CO hegesztővel kapcsolatosan.Hideg állapotban általában szépen hegeszt,de kb. 3-5 perc után elkezd szaggatni,ill.fröcskölni.Lehet-e javítani? mit kellene megnézni rajta?
Előre is kösz
A fene egye meg... A végfetek mind ki vannak szedve nem is vettem még amíg nem sikerült rámérni a vezérlésre. A vezérlő részt a kis SMD panelon kívül mind új alkatrészekre cseréltem...
Tranyó is pontosan ugyan azt a típust sikerült szereznem... Átnézek mindent még egyszer hátha valahol hibáztam... Ha semmit se találok, mi lehet a hiba?
Köszönöm,Mpisti!
A kérdés csak az,hogy javítás után ismét előfordúlhat-e ugyanez a jelenség. Vadonatúj gép még le sem lett terhelve igazán. Kb,összesen ha egy fél órát üzemelt a gép. A jelenség is üresjáratban terheletlenűl jelentkezett. Nem professzionális gépet vettem tudom,de hogy barkácsolásra se jó azt nem gondoltam.
Ha a snubber kör a ludas,akkor a hiba ugyanúgy megismétlődik,mivel a kitöltés üresjárásban a legnagyobb. Pont emiatt kell alaposan átellenőrizni a gépet, és kiszűrni a lehetséges hibaforrásokat. Lehet,hogy az összes snubber köri alkatrészt cserélni kell, az SMD kondikat mindenképpen, de semmi esetre sem SMD-re,hanem normál kivitelű impulzustűrő, legalább 1kV-os , de az eredetivel megegyező kapacitású típusra, amit a nyákra kell ragasztani pl. Patex-al.
Minden gép javítható, csak pénz kérdése a dolog. Ha hideg állapotban szépen dolgozik, akkor érdemes átnézni a kötéseket a munkakábel áramátadó fúvókájáig bezárólag, illetve a diódákat, nem melegednek-e túlságosan?
Az ellenőrzést mindenképpen a végfok nélkül kell végigcsinálni, segédtáp segítségével. Ez életvédelmi szempontból nagyon fontos. Ha a meghajtókör kimenetén a két jelalak teljesen egyforma, a kitöltési tényező és a frekvencia is rendben van, akkor lehet beépíteni a kapcsolófokozat tranyóit.
Külső tápról van táplálva a graetz helyén. Van egy kis nyák trafó ami a meghajtónak adja az áramot azután egy graetz azt kiszedtem és oda adom kapcsitápról a delejt.
A kötések több sorral át lettek nézve,a diódáknak mennyire szabad felmelegednie ? Azt még nem ellenőríztem.
Üdv!
Segítséget kérnék EP SYSTEMS cycle60.18 tipusú inverteres hegesztő javításában. Valakinek van kapcsolási rajz ehhez a tipushoz? Esteleg ha javított ilyet valaki vagy van bontott otthon érdekelne a primer köri fetek gate lábjaira csatlakozó ellenállásháló (4db) értéke. Köszönöm!
Szia. Nálam volt egy EPS gép, igaz nem ez a típus. Abban 4,7 ohm volt a gate lábakra menő ellenállás értéke.
Ez a kép neked mit árul el?
Ez lenne az, a feliratból 100 ohm-ra tippelnék.
Sajnos nekem semmit nem mondd, de biztos lesz valaki aki beazonosítja.
Kérnék segítséget a fentebb lévő ellenállásháló értékének beazonosításában (képen csak az alkatrész egy darabja látható)!
Köszönöm!
Szia
Szerintem 10 Ohm, az utolsó számjegy a nullák számát jelöli ahogy a színkódnál.
10 Ω valóban, de lényeges a belső kapcsolása is. Bővebben: Adatlap
Mértem egy működő hegesztőn beépítve 6 ohm-ot, ahol két ilyen ellenállásháló van párhuzamosan a panelba ültetve.
Így nagy az esély a 10 ohm-ra darabonként. Köszi
Sziasztok!
Van egy ilyen amatőr (STRAUS 100A-es) hegesztőinverterem. Ha elhegesztettem vele 20 pálcát, sokat mondok. Egyszer csak megragadt a pálca, utána kigyulladt a túlterhelés piros LED és azóta ez így fenn is áll. A barátommal már kutatjuk az okát, de egyelőre nem talál hozzá alkatrész lelőhelyet sem. Tudtok abban segíteni, hogy hol keressünk egyáltalán? A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2013
Szia Tavako,
Hasonló problémám van, lsd. fentebb. Nekem egy Kínai "csoda" gépem van E-TOP fantázianévvel. Persze rajzot nem sikerült még találnom hozzá, így keményebb a dió. valószínű közös oka lehet, a letapadás érzékelő áramköri rész hibája. Egyet sikerült találnom a neten amin van ilyen áramkör. A lányege, hogy a kimenetről vesz mintát s ha fesz, a zárlat miatt lecsökken akkor az optocsatolon keresztül az /UC 3845 1. lábra/, letiltja a kimeneti meghajtást. A rajzon szerepel még 2db 555 ic ami az időzítéseket állítja be. szintén ide jön be a hűtőbordákon, ill végfok tekercs hőmérő jele is. Szóval, ez lenne az elmálet, viszont az én gépemben ilyen tipusú alkatrészeket nem találtam, amit meg leolvastam a kis panelről, azokat nem találom a neten. "Lehet ipari jelülés" Úgy értelmezem, hogy bekapcs után, egyből kigyullad a hibalámpa, s a végfok relé nem húz meg, s nincs kimenő fesz. Próbálok visszalapozni, de ha a kedves kollégáknak lenne kapcs rajza légyszi jelezzétek. Üdv: Mike
Chipmunk1960! Köszi szépen az infót, majd kiderül bejön-e. Jó lenne...
Teljes rajzod nincsen ehhez a 100A IV Straus géphez? Jól értetted, a piros LED folyamatosan világít, minden üzemidő-szünet próba után is. Előre is köszönöm a TE és a többiek kedves segítségét!
Rosszul fogalmaztam. Persze, hogy nincs Straus rajz. Amiből kiemelted a letapadás érzékelő áramkör részletet, annak a többi része esetleg használható lehet számomra? Ha igen, feltennéd teljesen?
Köszi!
Persze természetesen, majd lefotózom. Most próbálom más rajzokkal összevetni a vezérlőt. Az enyémben CA3140- van meg még valami, aminek nem tudom leolvasni a számát egyelőre. Le van lakkozva az egész panel, valószínű ki kell bontanom. Írd meg milyen Ic-k vannak benne.
Szerintem sokat segítene, ha raknátok fel 1-1 képet a főpanelról, mivel ezek a kínai másolt gépek eléggé hasonlítanak egymásra, és lehet, hogy valaki hozzáértő megtudja mondani mi volt az eredeti amiről másolták. Így lehet nem kéne összeegyeztetni minden egyes rajzal.
Ha meg egyedi konstrukciók, a kép akkor is nagyon beszédes a topológiát, a a vezérlés tápellátását stb. illetően. (Az első rajz az inv. hegesztő építése fórumból való, a második rajz nekem egy tecnica gépnek tűnik, illetve az egyik hátterében felsejlik egy kínai gép rajza)
Miután kibontottam, átforrasztottam minden gyanus pontot, különösen az Ik-k táján. ráadásul találtam egy kh-gyanús csatit is. Összeraktam, s csodák-csodája jó lett !!
A havernál van a gépem, amint lehet teszek fel képet a gép belsejéről.
Addig is köszi, hogy segítetek!
Igazad van a 2. egy Technology 175-210 gép olasz nyelvű rajzából lett kiszedve.
Az a rajz ami ide felkerült, az "inverteres hegesztő építése" fórumban többször, "töviről hegyire" ki lett tárgyalva, ugyanis ez a "Maci" rajza amit Erdgab barátunk és többen mások is után építettek.
Tehát ha meg szeretnéd építeni, javaslom előtte azt a pár száz oldalt olvasd át ami többek közt e témában íródott. A második rajz -ahogy Pimi is írta- Egy Telwin Technology részletrajza. A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
A képek a Straus ST/WD-101 IV inverteres hegesztőm beléről. Az IC-k típusát nem tudtuk leolvasni.
Hátha így már valakinek ismerős lesz (akár más néven) és jobban tud nekünk segíteni (rajz, típushiba, stb.). Még egyszer köszi az eddigi segítségetekért! A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2013
Hali,
Hát ahogy nézegetem a fotókat, van néhány pont az alján amit átforrasztanék. A relé, gondolom nem kattan, meg kellene mérni a segédtápot, vagy a vez panelen, hogy van e villany. A megbarnult lakk miatt kicsit valóban nehéz leolvasni d egy A7-es smd tranyót látok én is. Sajna nagyításban sem jobb. Próbáld nagyítóval, meg különböző szögekből kis lámpával megvilágítani. Az szokott segíteni, persze, ha nem maratták le direkt a felíratot.
Szervusz!
Úgy néz ki ez egy viszonylag egyedi gép, nem találtam vele eggyező tervet nálam. Amit elsőre látok, az az, hogy ez egy nyitóüzemű gép, trafós gate meghajtással áramváltós érzékeléssel. A vezérlő IC-k nyolc lábúak, 100% hogy egy UC3844/3845 vezérli. (Nekem a 2.-ik képen a baloldali ic-n egy 45B kicsit felsejlik, de lehet hogy csak odaképzelem) Először ki kéne mérni a teljesítmény félvezetőket, az egyenirányító diódákat simán multival, az igbt-k mérését illetően pedig Skori oldalát ajánlom: Bővebben: Link A segédtáp, ahogy nézem egy flyback táppal van megoldva, és látok mellette pár TO220-as tokot, amit az elkók alapján én stabilizátornak tippelek, azokon óvatosan ellenőrizni kéne a feszültségeket (a típusuk azonosítása után csak akkor, ha stabkockák valóban). Ezenkívül, a hőmérséklet védelem a szekunder feszültség érzékeléssel van sorba kötve ahogy én látom, ott leellenőrizném, hogy a két bimetálon (fehér kockák két vezetékkel) mit lehet mérni(van nyitó és záró is, a lényeg hogy a kettő ugyanazt mutassa), meg van ott pár dióda s egyéb, azokra is ránéznék nem-e hibás valamelyik. Vissza kéne követi a hibajelző ledet is, csak az a fránya SMD ott nem lesz túl barátságos. Ha a baloldali IC tényleg UC3845B, akkor rámérnék a 8-as (5V ref) 7-es(táp, >10-12V) az 1-es (ha kb. 1V alatt van, akkor valószínüleg tiltva van az ic, de ez erőssen függ a 3-as láb bekötésétől is), illetve szkóppal rámérni a 6-os lábra, ott ha megy az ic akkor négyszögjelnek kell lennie. A méréshez a GND az 5-ös láb. Amúgy szerintem ez egy tipikus hobbi gép, túl nagy elvárásokat nem szabad hozzá támasztani. Mindenesetre a bordák mérete szerintem egész korrekt (kitudja milyen igbt-k, diódák vannak benne), a trafó meg biztosan jó meleg üzem közben. Most egyelőre nekem ennyi jut eszembe. Üdv! A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |