Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1270 / 2501
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Szia! Az áramtükör csak opció ezen a rajzon. "Open" megjegyzés jelzi.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Ebben a topológiában ezt érdemes tanulmányozni. Sok új van benne.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Mármint, hogy a nyákon ott van, de nincsen beültetve? Esetleg egy nagyobb verzióban meg már az van beültetve és a bootstrap nincsen?
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Egészen fellélegzik az erősítő ha nem valamilyen áramgenerátorra dolgozik a VAS tranzisztora.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Egyetértek.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Kimértem dióda híd nélkül a trafót. 4 szál jön ki szekundernek. Felosztottam a szálakat 1-2-3-4-nek ,és mindet külön-külön kimértem, V-ot és A-pert. Legkevesebb V: 1,7
Legtöbb V: 11, A-per 18-19 közt van. Ezt sikerült mérnem , csodálkozok hogy ennyi mikor nem nagy trafó. Pár kép róla.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Ampert gondolom rövidzárlatit mértél. Ha jól gondoltam, akkor többet ilyet ne tegyél, mert megárt a trafónak.
A 11V-os szekunder feszültségből lehet ugyan erősítő tápegységet készíteni, de jóval kevesebb lesz a teljesítmény 100W-tól.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Nem lehet valahogy kihúzni belőle 11 V-nál többet ? Mert ahogy bevolt kötve 17-18 V közt volt diódahíddal.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Vagy valamilyen kapacitás is jelen volt a dióda-híd kimenetén és azért mértél 17-18V-ot, vagy kihagytad a mérésből az a vezetékpárt, amelyik ehhez a váltakozó feszültséget szolgáltatta.
17-18VAC-ből sem lesz valami falbontó erősítő.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Ahogy nézem a mért eredményeket , 2-2 szál jön ki szekundernek , és 2 egyenirányítót lehet rátenni , jól gondolom ?
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Lehet két független tekercs, vagy egy olyan tekercs aminek van két közbenső megcsapolása. Ha jobban el szeretnél ebben mélyedni menjünk át ebbe a trafós témába.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Hát csak ezen gondolkodtam , ezeket nem lehet valahogy együtt használni ?
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Az erősítő szempontjából nem fog nagy csoda történni. Ha jól becsülöm, az a transzformátor 80-100VA-es lehet. Teljesítmény szempontjából egy 2x30W-os erősítőhöz lenne elég. Ideális esetben két egyforma 15-20VAC szekunderre volna szükséged.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Úgy van ahogy gondoltam. Az egyik SEC az 13,7 V , a másik 7,25 V egyenirányító diódával.
(#) ares9281 hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok , szeretnek egy lm4755t bol kihozni egy savot , hidalt modban a , gyari adatlapban talalhato kapcsolason kicsit fennakadtam mar az elejen hiszen nem ertem hogy mi az a ket haromszog az elejen , ehez kernek segitseget esetleg egy kapcsolasi rajzot is
Elore is koszonom a valaszokat !
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013

hid.rar
    
(#) kadarist válasza ares9281 hozzászólására (») Márc 24, 2013 / 1
 
Szia!
Az a két háromszög fázisfordítást jelzi.
(#) ares9281 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
erre magamtol is rajohettem volna ... gondolom egy fazisforito erosito kapcsolas jon oda , muv.erosittovel ?
(#) gery1212 hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok! Kérdésem lenne. Építenék egy TDA2052-esböl egy erősítőt de nem tudom hogy a 'mute' lábat hova kell bekötni vagy esetleg be kell-e kötni?. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) saraha válasza gery1212 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Itt jól látszik,de ha nem akarod használni akkor ne kösd be.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013
(#) kokanyk hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok! Nekem van egy Jaytech pae 800 watt os végfokom 2x 130 Watt 4-8Ohm és hidba kapcsolva meg 260Watt de elméletileg csak 8 Ohm-on. Létezik hogy hídba nagyon az inpedencia? És ha 4 Ohm-os mély ládát hajtók vele, akkor a melegedésen kívül lehet valami baja?
(#) agressiv válasza kokanyk hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Ennek ugorj neki mégegyszer, mert egy összevisszaság az egész.
(#) dudassandor1 válasza kokanyk hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Szia!
Adatlapja szerint 2x130 Watt 8 Ohm mellett, 2x200 Watt 4 Ohm mellett, hídban pedig 8 Ohm-on terhelve 260 Watt. Hídban nem szerencsés 4 Ohm-ra terhelni!
(#) kokanyk válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Értem. De mi baja lehet a végfoknak? Hűtést kap 2x annyit mint gyárilag! Mer az a baj hogy ez elég erős egy végfok és a mélyhez nincs más erősítő! A mély amiről szó van az pedig egy JBL 1502D amerikai kiadású! 1200Watt / 300Watt RMS.
(#) agressiv válasza kokanyk hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Túl nagy áram folyik a tranzisztorokon és ami a leglényegesebb a transzformátoron is.
(#) kokanyk válasza agressiv hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
és akkor hogy tudnám a végfok teljesítmény romlás nélkül biztonságosan át szabályozni? Mer a láda sem olcsó meg a végfok sem, így nem nem szeretném hogy baja legyen. Ebben tudnátok segíteni?
(#) dudassandor1 válasza kokanyk hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Mi a gond? Nem szól akkora hangerővel, ahogy szeretnéd? Ez egy autós hangszóró, ha jól tudom, az érzékenysége pedig nem sok. Így ebbe igen sok Wattot tehetsz bele, de nem lesz az igazi. A "hangerő" az kettőn áll, hangszóró és erősítő.
(#) agressiv válasza kokanyk hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Ne hidald, egyszerűen úgy. Ha csak az egyik csatorna szól, akkor talán 250W-ot is ki lehet préselni az erősítőből 4ohm-ra az csak elég lesz.
(#) dudassandor1 válasza agressiv hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Igen, így még egy próbát megér!
(#) agressiv válasza dudassandor1 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Ami meg biztos, hogy hidalva sok lenne neki, és hamar füstre menne.
Következő: »»   1270 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem