Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Szerintem ne költs üvegszálas panelra, megfelel a cellulózos is. A gyári készülékekben is cellulózosat használnak évtizedek óta. Üvegszálasat csak melegedő részeknél láttam, valamint alaplapokon. Még a TV sorvégfokozat is cellulózos, régebben bakelit lapon van.
Nekem is lenne egy kérdésem a NYÁK anyagával kapcsolatban: Létezik még bakelit alapú nyáklemez? A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
Nem gondolom,régen még a piros EVIG fúrógéppel is fúrtunk 1mm fúróval oszlop nélkül ,kézben. Ami hibába estünk először ,azt hittük lassú fordulaton fúrunk majd vigyázunk... Ezzel szemben ,ha van egy bizonyos fordulat ,éles a fúró akkor nehezebben törik ,mert fúr magának lyukat oldalra is.
Csak egy tipp, ami nekem az eddigiek közül legjobban bevált nyák fúráshoz: AD-628S
Volt már Triplex, Miniplex cserélhető betétes, van nagyobb 230V-os Ferm, meg még jópár megoldás. De ennél kényelmesebbet és precizebbet nem találtam. A 0.5-öst ugyanolyan stabilan és centrikusan befogja ugyanazzal a befogópofával, amivel a 3,2-est. Ereje szinte csak a hozzá csatlakozó táptól függ, bár a 3-as fémfuratokat már inkább a nagyobbal fúrom. Szabályozható a fordulatszáma, és tartja a nyomatékot, és ami nagyon fontos : rendkívül jól a kézbe simuló kialakítása van és nem forrósodik olyan hamar mint a többi. A szárcsere is pillanatok alatt megy a kezes tengelyrögzítője és jól recézett tokmányfeje által. Érdemes kipróbálni!
Bocsánat, közben ráleltem hogy itt a HE-Store is forgalmazza ezt a fúrót masinát.
Leginkább forgalmazta, ugyanis már nem rendelhető(pirosan írja is ).
Én anno 5-6 éve egy ilyenre ruháztam be: Bővebben: Link
A fordulatát a 14-18V-os állítási tartományban lehet állítani. Én Labortápról szoktam hajtani és nincs még gond vele. A tokmányban a fúrócseréhez meg kell fogatni valami kis átmenő csavarral a tengelyt és le lehet csavarni a tokmányt.-Ide egy pici imbusz kulcsot szoktam használni.
Nagyon bevált a " PROXXON " nálam. Kb. 10 éves, sok használat mellett még szénkefét sem cseréltem. Csak ne patronos, hanem normál tokmányos (0.4-3.5mm) legyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
A felsorolásban benne van: "Kézi szorítású tokmány (0.8 - 3mm szárig)" . Ha nem adják hozzá, az megtévesztés lenne.
A kép alatt ha a 3-ra kattintasz, látható 8 darab befogó patron.
A világ legidegesítőbb dolga, mikor egy ezekből eltűnik, és pont olyannal szeretnél fúrni. Ezért jobb az amit pár hsz-el ezelőtt ajánlottam(itt). Az ráadásul nem csak 0,8-tól, hanem 0,4-től be tud fogni ugyanígy 3-ig. A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
Ha lesz egy ilyen mini fúróm és egy ilyen csigafúróm, akkor már más nem kell hogy kifúrjam a nyákot?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
Akkor már csak egy nyák kell amit kifúrhatsz!
Meg biztos kéz , esetleg egy kis fúróállvány...
Sziasztok!
NYÁK-ot szeretnék készíteni, vasalásos technikával. A kérdés az, hogy lézernyomtató helyett megfelel-e a fénymásoló festéke? Annak mekkora az esélye, hogy a fénymásoló begyűri az öntapadós lap hordozópapírját?
Én hozzátenném, hogy csak akkor ha az is lézeres technikával dolgozik. A tintasugaras nem jó.
Nem tudom, hogy milyen fénymásoló, de szerintem sima mezei analóg gép lehet. Biztosan nem tintasugaras. Ha analóg, gondolom ott is olyan a festék, mint a lézeresben.
(Nem én fogom másolni, oda nem mehetek be) A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
Meg nyugodt idegzet a patroncserélgetések, és a bizonyos fúróméretek nem biztos rögzítése miatt. Normális "tokmány" legyen a fúróbefogó fej, itt többen is ezt ajánlják.
Szerintem elég egyértelmű.De én nem beszélek angolul,csak ugatom.
OK! Bejött a tipp. Csak az ára.... Bővebben: Link
Ilyet érdemes NYÁKfúráshoz használni, 230V-os, fordulatszám szabályozós, tokmányos.
Egyetértünk. Biztosan nem a legolcsóbb, de egy ilyen élettartama alatt ahány gyengébb típust elhasználunk, azok áraik összeadva több mint 1 db. PROXXON új ára.
Ennyiért itthon ugyanilyen tokmánnyal komplett gépet kapsz.
Biztosan nagyon profi gép a Proxxon, főleg állványos munákhoz. De a súlyát nézve az 50. 1,8-as furatnál letörik a dógozó keze. Ezért szeretem azt amit linkeltem.
Amíg maratódik a panelem, felvetek egy profán kérdést.
Ki hogyan szokta a maratószerbe helyezni a nyákot? Belógatva, alátámasztva, lebegtetve vagy miként?
Én egy krokodil csipeszre kötöttem damilt és úgy lógattam bele a marató kádba
|
Bejelentkezés
Hirdetés |