Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   83 / 602
(#) elektroncso válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Kösz a magyarázatot, csak először engem elléggé megkevert.
(#) brato hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
A minap egy ledes 230V-os égőt szedtem szét. Igen meglepődtem a belsején, a harmadik képen látható, hogy az elektronikát becsomagolták buborékfóliába ami szépen megolvadt. csak azért nem gyulladt ki mert idejében lekapcsolták. A negyedik képen látható ahogy valami fetet vagy hasonló dolgot gondosan hővezető pasztával bekenve, hozzányomták egy elkó végéhez.
Gondolom élettartam beállítás céljából.
(#) kameleon2 válasza brato hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Szia! Én is láttam érdekességet a most rendelt LED izzóban. Ott nem volt még buborékfólia sem, ami még rosszabb, mert AD_HOC jellegű az izolációs távolság a beépített táppanel és a kivezetések között. Pedig mindössze még egy távtartót kellett volna beépíteni, vagy úgy kialakítani a mechanikát, hogy a helyére csúszhasson a panel és ne lötyögjön. Kissé félelmetesnek tűnik, hogy míg a mechanika határozottan precíznek tűnik, az elektronikával annál lazábban bánnak. Bennem tiszteletet ébresztett például az a megoldás, hogy egyszerűen menettel letekerhető a LED-ek fölötti homogenizáló félgömb, hogy könnyedén lehessen szét és összeszerelni a LED izzót.
(#) Hp41C válasza brato hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia!
Sokadik fénycsőlámpám megy tönkre úgy, hogy túlmelegedik. Olyan forró, hogy kézzel nem lehet megérinteni. Még tüzet is okozhat, ha gyúlékony anyag van a közelében. Szerencsére a szaga elárulja, hogy tönkrement. A régi izzólámpában a tönkremenetel esetén megszakadó izzószál megakadályozta a túlmelegedést...
(#) szamóca válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Idézet:
„Még tüzet is okozhat,”


Bővebben: Link
(#) forma3 válasza brato hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Ez a elkós hővezetőpasztás dolog félelmetes...
(#) kuka88 válasza brato hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szia!
Meg tudnátok mondani, hogy egy ilyen kondenzátornak megfelelő körülmények között mekkore az élettartama, illetve ezzel a beállításssal mekkora mértékben csökken?
(#) szamóca válasza kuka88 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Ha feltételezzük a legköltséghatékonyabb (értsd leggagyibb) aluelkó kondit, annak 85C° 1000h a gyári garantált élettartama. Ha a FET üzemi hőfoka 85C°, akkor kb. 40nap működés után hal meg.
De a készülék már korábban is meghalhat, a kondi értékeinek eltolódásából kifolyólag. Meg kellene mérni az üzemi hőfokot, hogy pontosabban képbe legyünk.
(#) kuka88 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Hát ez mindeféleképpen nagy pofátlanság.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) sastas01 válasza kuka88 hozzászólására (») Márc 28, 2013 / 1
 
Tévedsz. Ez a tervezett elavulás, illetve az élettartam tervezés. Így érik el azt, hogy mindig vegyél újat. Nézd pl a TV-ket. régen simán bírtak 20-30 évet, ha elszállt kellet bele 4 új kondi és megint ment 10 évig. A mostanit meg évente hordhatod szervízbe....
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) kuka88 válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Hát sajnos manapság így megy ez. Bár hozzá kell tennem, hogy megértem a gyártókat csak néha túlzásba viszik. Példa rá az előbb említett LED lámpa. Hirdetésekben 50 ezer óra élettartam, de lehet csak ezret él meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) kameleon2 válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Na ezt már nehéz szó nélkül hallgatnom. Barátom "echte" Loewe TV-t vett. 3 évig működött neki. Én Kínai Hannstar gyártmányt. 8 éve megy - még mindig. A kínaiak nem tervezett elavulásra dolgoznak, mert minden csillagért megküzdenek, amit adhatsz a termékeikre. A kezdetleges konstrukció inkább jellemző rájuk, de hajlandóak tanulni. Én is mindig megreklamálom, ha valamit elrontanak - és azonnal javítják. A Loewe nem....
(#) sastas01 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Szerinted miért kínai a forrasztóállomásom ?


Na de hagyjuk a témát mert a szorgalmas modi a végén még megbüntet felesleges locsogásért.
(#) Lázár Péter hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Kicsit lentebb ott áll pár kupac trafócska a képeken. Hozzám dobhatnának pár darabot, például a hátrébb levő nagyobb példányokból.
(#) szamóca válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Hogy mennyire nem így van, annak ékes bizonyítéka a hazai kereskedők elmondása. A kereskedő kimegy, és megmondja, hogy neki X összegből hozzák ki az adott terméket.
A kínai tervezők lecsippentenek innen onnan, elvéknyítanak, pattintókat alkalmaznak, merevítő bordáznak, olcsóbb alkatrészeket alkalmaznak, stb annak függvényében mennyire kevés a keretösszeg, és mennyinek kell a haszonnak lenni rajta. És ennek az eredménye a Kínai gagyi termék a polcokon.
Magyarán, nem a kínaiak nem tudnak jobbat, hanem ilyet rendelnek tőlük a multik, nagykereskedők. Gyártanak ők űrtechnikát is, ha van pénzed rá. Mindenkinek az az érdeke, hogy a haszon minél nagyobb legyen, és folyamatosan fenntarthatóan áramoljon be a pénz. Ja, hogy a lánc végén a fogyasztóé nem? Az már az ő baja.
(#) anc01 hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Olyan 3x1 mm-es mini fényforrás érdekelne, ami minél kevesebb áramot fogyaszt.
A karórámat szeretném egy kicsit "feltuningolni", mint pl.: a Luminox órák. Kép
Ezek a fényforrások napi 24 órán át világítanak, és mint a képen is látszik, 10-15 db-is van egy órán; tehát a fogyasztása sem mindegy. Először LED-ekre gondoltam, de szerintem túl gyakran kéne elemet cserélni
A gyári Luminoxos megoldás miniatűr gázizzók (boroszilikát üveg kapszulák)-al operál, ilyesmi alternatíva kéne.
Luminox honlap
(#) granpa válasza Lázár Péter hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Ebben a műhelyben látható: ipari bemutató; kőbaltától az űrtechnikáig. 50 éve dolgoztam ilyen gépeken a GanzVM-ben (ma Millenáris Park!), és már akkor is régiek voltakÖreg szakik szarint: még Ganz bácsi telepítette őket.
(#) Piszkos hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Szia! Azok a kis fényes egységek tríciummal töltött kapszulák, ennek a béta sugárzása készteti világításra a gáztöltetű foszforbevonatos csövecskéket. Hát, elég nehezen reprodukálható valami.
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Én a saját szememnek hiszek a továbbiakban is. Főleg a kereskedői hozzáállás miatt.
(#) kadarist hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Orosz lelőhelyek: Bővebben: Link
(#) sooty válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Azért az a műláb durva:Lelőhely
(#) vicsys hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
A hibrid erősítőmhöz kezdtem lepucolni a kondikat, hogy előkészítsem a festéshez (A harmadik képen már készen van egy.). Ekkor ért a meglepetés...! Az érték, a gyártó ugyanaz, csak a címke színe más.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Mérj rajta egy ESR-t.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Mértem. Meglepő módon jónak tűnik... Összehasonlítva egy másik fajtával, majdnem ugyanazt az értéket kaptam.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Akkor passz.
(#) _BiG_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Újracímkézték, mint a tescós sajtot
(#) titi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szabad tudni, mitől lett ilyen szép színe?
85C-os mindkét fólia?
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Ez lenyűgöző ! Letisztult és funkcionális.
(#) elektrorudi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szerintem a tervező mérnök most jutott a villanyász tankönyvében ahhoz a fejezethez, hogy "Kettős szigetelés".
(#) vicsys válasza titi hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Lefestettem. Igen.
Következő: »»   83 / 602
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem