Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 23
(#) Atomhuzat válasza Haszuboy hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Bocsánat, rossz szokásom ezek a fajta szóhasználatok. Igazából aki akarta megértette szerintem.
(#) ktamas hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Sziasztok!
2X36 wattos elektronikus ballasztról hajtok 2 db 18 wattos csövet. Úgy van bekötve ahogy a 36 wattosakat kellene. Lesz ebből valamilyen problémája az elektromos ballasztnak? Már kb egy hónapja üzemel egy gardrób szekrényben. Itt hosszabb időt soha nem megy csak max 2-3 percet. Arra lennék kíváncsi, hogy ha esetleg úgy felejtenék egy fél napra a világítást, akkor nem-e tudna tüzet csinálni valami. Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) kadarist válasza ktamas hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia!
Végezz nyúzópróbát, ami abból áll, hogy egy órán keresztül üzemeltetnéd és közben figyelnéd a melegedését.
(#) Haszuboy válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szerintem meg használj 2x18W-os előtétet. Gardróbba amúgy is minek fénycső?
(#) Tomi111 válasza ktamas hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Üdv!

Szerintem nem lesz semmi baja, de típusfüggő lehet. Mérd meg a felvett áramot. Ha kb fele a ráírtnak, akkor valószínű jó lesz.
Egyszer egy Osram típusú 2×58W-osat kötöttem be 1×58W-al( a közös kivezetéseket kihagyva) és működött tartósan. Az áramfelvétel kb fele volt, mint két csővel. Próbáltam 1×36W-al is, úgy is jó volt, még kisebb áramfelvétellel. 1×18W-ost is tettem rá, de pár másodperc után kikapcsolt, gondolom figyelte az áramfelvételt vagy a feszültséget a kimeneten. Szerintem ez áramgenerátoros volt, kisebb csővel csökkent a feszültség.

Üdv! Tomi
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) vaszily hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy UV levilágítót és a fénycsövek bekötéséhez kellene segítség.
Amit kinéztem magamnak:
Fénycső
Fénycső előtét
Gyújtó

Ezeken kívül kellene még valami?
A bekötést így gondoltam:
Bekötés
A képek látható "folytó tekercs" az = a második linken elérhető előtéttel?

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) granpa válasza vaszily hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
A fojtó(tekercs), az az előtét (más néven).
(#) vaszily válasza granpa hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Gondoltam Fő a biztonság! Akkor jól gondoltam a bekötést is remélem.
(#) vaszily válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
4 db 15W cső lenne 2 folytóval. (ez lemaradt..bocs)
(#) Lestate hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Üdv. Mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni egy fénycső elektronikával kapcsolatban!

A helyzet az, hogy hozták hozzám, hogy nem működik, de nem is bírták megcsinálni (látszik is, hogy barmolták szegényt). Ennyi infóból én azt veszem ki, hogy félő, nem is olyan alkatrészekre cserélték a problémásakat, mint amiknek benne kellett volna lennie, de hangsúlyozom, ez nem biztos!

Az első képen telibe fényképeztem, hogy lássátok egészében, ezt követően az elektronika bekötését láthatjátok (1-2: 220V, 3-4: fénycsőre, de ezek a panel fólia oldalán is láthatóak), illetve egy közelebbi.

És itt jön a problémás kép. Pirossal jelöltem azt, ahol az elkó (450V / 4,7 uF) negatív pontja van közvetlenül egy dióda mellett. Itt az lenne a kérdésem, hogy vajon ezek ketten össze vannak kötve vagy sem? Csak mert nem látom a panelon, hogy egykoron összeköttetésben voltak-e (a nálam többet tudók remélem, ki tudják logikázni). Annyit tudni kell erről a kondiról, hogy az előttem lévő cserélte, de eldurrant, majd berakott ismét egy újat, de feladta a panel javítását.

Sárgával jelöltem, azt, ami nekem is feltűnt, hogy a kondi pozitív fele nincs összeköttetésben a narancssárga (fólia?) kondenzátorral, azt majdan át fogom hidalni.

És végül a kék jelölésem. Ott szerintem egy tranzisztornak kellene lennie, sőt merészen még azt is gyanítom, hogy olyan kell oda, mint, ami a két tekercs között van( BUX84). Már csak azért is mertem erre gondolni, mert a 3 láb kiosztás közül, mindkettőnek a szélső lábánál van a „B” felirat a fólia oldalon, remélem, látszik a fényképen. Ja és ez sem biztos, hogy eredeti, lehet, nem is ilyen kell oda.

Az utolsó képen pedig a tok hátlap feliratát fényképeztem le (én húztam ki filccel, hogy jobban látszódjon). Sajnos semmi cégjelzés nincs rajta, így nincs mi alapján elindulnom sem!

Nagyon remélem, hogy tudtok segíteni!
(#) Haszuboy válasza Lestate hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia. Nekem első ránézésre elég silány minőségűnek tűnik ez az elektronika. Egészen biztos hogy meg lehet javítani, kérdés, hogy megéri-e. Én inkább javasolnék egy új előtét beszerzést. Annál is inkább, mert ha ezt még meg is javítod, akkor a silány minőségnek köszönhetően valószínűleg elég rendesen le fogja rövidíteni a fénycső élettartamát.
(#) Lestate válasza Haszuboy hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Igen, időközben feladtam, mert akadt ezer egyéb baja is, de azért köszönöm! Egy másik fénycsöves topikban adták a tippet, hogy jobban járok, ha kioperálom egy kompakt fénycsőből az elektronikát és azzal próbálkozok. Szerencsére volt itthon egy rossz energiatakarékos (végül is csak annyi volt a baja, hogy a 4 csőre menő forrasztás közül az egyik elengedett, de most nemesebb cél van kitűzve ), ami pont 13W-os, legalábbis ez van ráírva. Holnap kipróbálom ezzel a csövet.

Még egyszer köszönöm!
(#) Haszuboy válasza Lestate hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Azért abból sem tennék bele gagyit, mert az is kinyírja a fénycsövet hamar. Legalább olyat tegyél bele, ami 10000 üzemórás kompaktból van. (bár a jobbminőségű kompaktokban nem szokott elengedni a forrasztás )
(#) Lestate válasza Haszuboy hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
No bele raktam és működik Sajnos valami gagyi van most benne, de hát azzal kell beérnem, amim van. Egy márkás energiatakarékosnak a panelját fogom majd karácsonyra kérni a Jézuskától!
(#) clyde hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
üdv! kérdésem az lenne, hogy 2 db 14 wattos fénycsővet lehet-e hajtani 1 db. 2x18 wattos előtéttel? köszi a választ!
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) Haszuboy válasza clyde hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
A 14Wattos fénycső ha jól tudom T5-ös, tehát csak a hozzávaló elektronikus előtéttel működtethető.
(#) Multis hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Üdv
Új vagyok még itt és az elektronikában is.
Problémám a következő:kompakt fénycső elektronikát szeretnék bekötni neoncsőhöz.
Elektronika: 14W OSRAM fénycsőből , Neon: Philips 18W T8 60cm

Kérdés hogy mit hova kellene kötnöm hogy jól működjön a neoncső?Esetleg ha rosszul kötöm be tönkre mehet a cső?
(#) Haszuboy válasza Multis hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Szia. Először is nem neoncső, hanem fénycső. Másodszor: 14W-os elektronikára nem illik 18W-os csövet kötni, mert nem ahhoz való. Ha mindenképp rá szeretnéd kötni, akkor úgy kösd be, ahogy az első képen van. A kész elektronikát dobozold be, mert balesetveszélyes. A vezetékek, pedig amivel a csövet kötöd az elektronikához, bírjanak legalább 1000V-ot, mert a fénycső gyújtásakor akár ekkora feszültséget is kiadhat az elektronika, ami egyébként nagyon balesetveszélyes is! Egyébként úgylátom, hogy ez egy gagyi elektronika, ami sokkal hamarabb tönkre fogja tenni a csövet, mint amennyit bírna.
(#) Multis válasza Haszuboy hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Üdv
Miért nem jó a 14W a 18W-hoz?Ha kisebb az nagy gond?Ha nagyobb gondolom az is.Gondolom pontosan akkor értékű kellene de sajna csak ilyen van most.Ez egy "OSRAM" izzóból van az gagyinak számít?Vagy hiába "OSRAM" az elektronika gagyi?Milyen típus a nem gagyi?
(#) Haszuboy válasza Multis hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Osramból is van sokféle. Van 4000 üzemórás, 6000, 8000, 10000, 15000, 20000. Ha 10ezres, vagy attól hosszabb élettartamúból van kiszedve, akkor jobb féle. A 14W-os azért nem jó a 18W-oshoz, mert a 18W-oshoz 18W-os kell. Ez ugyanolyan dolog, hogyha 42-es a lábad, nem 40-es cipőt veszel, és nem 46-ost, mert az nem jó...
(#) Multis válasza Haszuboy hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
És mi történik ha mégis bekötöm a 18W csövet a 14W elektronikához?Nem fog égni a cső?Vagy esetleg ég csak nem 100% teljesítményen?
(#) kaqkk válasza Multis hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Kösd be nyugodtan , picit gyengébben fog világítani de nő az élettartam.
(#) Haszuboy válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Én azért nem mondanám, hogy nőni fog az élettartama. Mitől is nőne?
(#) kendre hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok!
2 fénycsövet meg lehet hajtani egy elektronikával? Energiatakarékos izzó elektronikájáról van szó, nekem ez a megoldás nagyon bevált.
Tehát egy 28W-os elektronika és két 14W-os fénycső. Gondolom ha meg lehet hajtani akkor sorba kell őket kötni, de hogyan? Meg egyáltalán működhet-e?
(#) INOX 4 EVER hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Sziasztok Szakik!
Összeszereltem egy fénycső armatúrát, és tökéletesen világít is, de olyan problémába ütköztem, hogy a fojtó nagyon zúg és forrósodik.Gondolom ez annak tudható be, hogy 60cm 20W-os a fénycső, de a fojtó 40W/2x20W.
Segítene ezen a problémán ha 2db fojtót kötnék sorba?
Sajnos csak 40W-os fojtók vannak itthon kéznél.
Van még egy elektromos előtétem amit 15W-os kompakt fénycsőből bontottam, illetve egy 15W-os elektronikus előtét ami asztali olvasólámpából van G23-as foglalatúból.
Esetleg az megbirkózik még a 20W-os fénycsővel túlterhelés nélkül?
A kettő közül melyik megoldás az életképesebb?
2 fojtó, vagy az elektronika?
A válaszokat köszönöm előre is.
Üdv!
INOX.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
(#) kadarist válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Szept 14, 2013 / 1
 
Szia!
Ebbe a konfigurációba nem a fojtó, hanem a fénycső fog belepusztulni, mert a 40W-os előtét kétszeres áramot enged át a csövön. Kösd sorba azt a két 40W-os fojtót!
(#) INOX 4 EVER válasza kadarist hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Erre saccoltam én is.
Köszönöm a gyors választ, és a megerősítést.
Üdv!
Inox
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Sziasztok
Van egy fénycsöves lámpám amibe megadta magát a cső (40Wattos, 220V)
Csere után erőteljesen felvillan, majd kampec.
A harmadik után kezdett gyanússá válni, hogy valami nem ok a lámpával (folytó, gyujtó?)
Hogy tudnám kizárni, mi gyilkolja a csöveket anélkül, hogy 1 próba 500 forintba kerüljön?
Köszi az ötleteket.
Üdv
(#) granpa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szia!
Zárlatos a fojtód.Adnék párat, de ~400km-re vagy.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
(#) efraim hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Tkp.már tárgytalan, de eszembe jutott és megkérdezem. Egyszer egy idős házaspár megkért, hogy cseréljek fénycsövet az armatúrában, mert az egyik kiégett. Megvették a fénycsövet is. Betettem az újat, semmi. Leszedtem az armatúrát és megnéztem, minden szabályosan volt bekötve, ahogy a gyár csinálta. Kicseréltem a gyújtót, semmi eredmény. Kicseréltem a foglalatokat, semmi változás. Kicseréltem a trafót is, átépítettem az egészet újra, de csak az egyik fénycső volt hajlandó működni. Végül az öregek vettek egy új armatúrát és azt tettem fel, a régit meg nekem adták. Két hétig piszkáltam, szétszedtem, újraépítettem, vezetékeket cseréltem, aztán meguntam és kivágtam a kukába. Azóta is többször eszembe jut
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
Következő: »»   13 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem