Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1120 / 1319
(#) Hp41C válasza Attilawap hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Szia!
Ez egyfajta JDM, nem garantálható a megbízható működés. A furatszerelt PICKit2 prototípusát próbapanelen építettem fel. Bővebben: Link
(#) Attilawap válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Azt hogy érted, hogy nem garantálható a megbízható működés? Igazából nekem csak egyetlen csip programozáshoz kellene valami, nem fogok sorozatban programozni, ezért is fontos az olcsóság.
(#) pjg válasza Attilawap hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Lehet, hogy egyetlen csipet sem fogsz tudni hibátlanul felprogramozni.
(#) kissi válasza Attilawap hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
A hivatkozott JDM-s eszközöknél a működés függ a soros porton kiadott jelszintektől, amire a szabvány tág határokat enged meg, ezért bizonyos PC-kkel működik rendesen, míg másokkal nem --> Neked ki tudja melyik van ( hiába mondod a típusát, nem ismerjük a pontos specifikációit! ) --> bizonytalan lesz a működés!
(#) Attilawap hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Van itt a fórumon valaki aki tud programozni ilyen PIC-et és Komárom-Esztergom megyei vagy Győr megyei? Ha kell még fizetek is a programozásért.
(#) Simon Kornél hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni nekem itt(A GPS GSM modulok programozása című témában nem kaptam választ senkitől). A következő a problémám. Nem tudok a SIM900D GSM modulommal kommunikálni 115200bps-en. Mielőtt elállítottam volna az átviteli sebességet, addig tudtam kommunikálni a PICKit2 uart-on keresztül a modemmel. Ezért próbálom a modemet egy PIC18f4550-essel vezérelni, de nem jön össze a kapcsolat. A PIC programjának a részletét a másik TOPIC-ban megtaláljátok. Úgy írtam meg, hogy több átviteli sebességet tudjak használni. Ezeket az átviteli sebességeket kipróbáltam a PICKit2 uart segítségével. De csak 38400bps-ig tudtam kipróbálni (ennyit bír az uart). A kommunikáció megfelelően működött. De a PIC-ket és a modemet összekötve 115200bps átviteli sebességen nem működik a kommunikáció. Beállítottam a feszültség szinteket, de így sem működik.
Mellékelten csatolom még a kapcsolási rajzomat, hátha segít.
Továbbá azt sem tudom, hogy van-e hardver reset-e ennek a típusú modemnek.
Köszönöm a segítségeteket előre is! Üdv.:Kornél

PIC_GSM.pdf
    
(#) Simon Kornél hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
... ha szükséges, akkor a PIC teljes programját is elküldöm.
(#) Hp41C válasza Simon Kornél hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Szia!
Első ránézésre a Vusb láb és a föld közül hiányzik egy 470nF kerámia kondenzátor.
(#) Attilawap válasza kissi hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Visszatérve az előző témára, azt mondod, hogy nem minden PC-vel kompatibilis a cucc? Nem gond, más ismerőseim gépével is kipróbálom. Egyébként a szoftver jelez, ha rosszul teszi fel a .hex fájlt a PIC-re? Vagy ezt működés közben veszem észre?
(#) kissi válasza Attilawap hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Bizonytalan a működése! Ha ennek ellenére akarsz vele próbálkozni, akkor az a Te dolgod, csak utána ne kérdezd, hogy "Mi lehet a baja?", ha ezt vagy azt nem csinálja, vagy egyszer jól működik, másszor meg nem ! Olvass vissza itt a fórumon és láthatod, hányan próbálkoztak vele és hánynak nem ment és kérdezik, hogy mi lehet ! Szerintem a Watt kolléga féle párhuzamos égető ( az se nagy befektetés! ), vagy egy PK2 lebegjen a szemed előtt célként !!
(#) Simon Kornél válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszodat. Pótlom a hiányzó kondenzátort, de az USB kommunikációmmal rendben van minden. Azért köszönöm!
Üdv.: K
(#) Hp41C válasza Simon Kornél hozzászólására (») Ápr 21, 2013 / 1
 
BAUDCONbits.BRG16=1; TXSTAbits.SYNC=0; TXSTAbits.BRGH = 1;
Ennél a sebességnél csak 86.8 us idő van két karakter között. Feltétlenül megszakításos, bufferelt adási és vételi rutinnak kell kezelni a EUSART -ot.
(#) Simon Kornél válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Kicsit több infót tudnál adni róla? Esetleg a PIC leírásában hol találom meg ezt az üzemmódot? Vagy hol tudok utána olvasni? Köszi! K.
(#) watt válasza Simon Kornél hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
A PIC leírásában a megszakításoknál és az USART tárgyalásánál találod az infót. A pufferelés gondolom nem probléma(egy haladó topicban...).
(#) Hp41C válasza Simon Kornél hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Szia!
Az adatlapban, az eusart fejezetben megtalálható a megszakításos kezelés módja. A pufferelt kezelés csak annyit tesz, hogy egyik folyamatnak se kelljen várakoznia (nem is várakozhat a szűk időzítések miatt).
(#) Peti.Janka válasza Attilawap hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Szia! Én Tatabányán meg bírom neked csinálni a programozást. Ha aktuális írj privátban.
(#) Simon Kornél válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Szia!
Jelenleg egy tömböt használok puffernek a kommunikáció során. Ez jó? Vagy teljesen másra gondolsz, amikor a pufferről beszélsz.
Üdv.:K.
(#) Hp41C válasza Simon Kornél hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Szia!
Két fifo -ra gondoltam, egy az adásnak egy a vételnek.
(#) Simon Kornél válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Szia!
Ezt egy kicsit bővebben elmagyaráznád. a PIC leírásában az USB-nél találtam ilyen FIFO-t, de a soros kommunikációnál nem.
Köszönöm! Üdv.: K.
(#) potyo válasza Simon Kornél hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Neked kell csinálnod fifo-t, hardveresen csak két bájt van.
(#) Hp41C válasza Simon Kornél hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
(#) otisz2121 hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Kijelző meghajtással kapcsolatban kéne egy kis segítség. A kapcsolások között találtam ezt: LED kijelzők vezérlése akár már 5 vezetéken http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/led_kijelzok_vezerlese_akar_m...l?pg=1 Whalaky írta a cikket. A TPIC6C595 kijelző meghajtó ic vezérlése érdekel. Ezt szeretném megvalósítani, de a mellékelt meghajtó program CCS-C-ben van, ami nekem sajnos kínai. Assemblyben programozok PIC-et, de azt is inkább kezdőnek mondanám. Hogy lehetne átfordítani assemblyre, vagy tudna valaki egy ilyen assembly programrészlettel segíteni, vagy bármi hasznos ötlet.....? Előre is köszi!
(#) bbalazs_ válasza otisz2121 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Ne atforditani akard, mert akkor nem erted meg.
A tpic egy egyszeru, soros-parhuzamos atalakito chip, 8 bites, meghajtotranyokkal.
Ezeket lancolni is tudod, igy elvileg akarmennyi sorba kotheto. (Nekem mar a 18 felett gondjaim voltak, valoszinuleg a shift regiszterek kesesei miatt)
Van par vezetek, ami vezerli a megjelenest es egy, ami sorosan nyomja vegig az adatokat, a masik orajel minden pulzusara.
A tpic adatlapjabol megtudhatsz mindent.

De szerintem ez a PIC kezdokbe valo kerdes...
(#) vilmosd válasza otisz2121 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Kb igy megy. ASM-ben
(#) otisz2121 válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Köszi szépen! Azt hiszem sokat segítettél, majd átbogarászom, és megpróbálom átírni a saját igényeimnek megfelelően. Még egyszer köszi!
(#) otisz2121 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Köszi a választ!
(#) Simon Kornél válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget. Utána nézek! Üdv.:K
(#) Simon Kornél válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Most sikerült megcsinálnom puffereket és a fifo-kat, illetve a megszakításos (interrupt) soros kommunikáció is működik. Jelenleg 38400bps-sel kommunikálok a PICKit2 UART-jával. Remélem a GSM modulommal is sikerül a kommunikáció. Köszönöm még egyszer a segítséget.
Üdv.: K.
(#) Hp41C válasza Simon Kornél hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Szia!
100 és 300 kBaud -os kommunikáció is megy full-speed USB mellett.
(#) Simon Kornél válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Szia!
Azt nem tudtam leellenőrizni, mert csak a PICKit2 UART áll rendelkezésemre. Az pedig sajnos csak 38400bps-ig tudom használni. Ennél nagyobb sebességnél, csak tapogatózok egyenlőre. Mivel tudnám megnézni magasabb sebességnél? Esetleg egy USB - RS232 átalakítóval?
Üdv.: K.
Következő: »»   1120 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem