Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1977 / 3965
(#) zsolti1985 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
bármelyik Pc tápban van ilyen?
(#) pjg válasza zsolti1985 hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Általában igen. Amelyikben nincs az nagyon gagyi.
(#) zsolti1985 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
és mi van odaírva mellé?
(#) pjg válasza zsolti1985 hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Itt látod:

táp.jpg
    
(#) golem hozzászólása Ápr 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy 6v 7,2 Ah aksim ezt el kezdtem tölteni 400mA ral menyi idő míg feltölti az aksit?
(#) pjg válasza golem hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
20-22
(#) zsolti1985 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
hát megnéztem vagy 3 tápot de egyikbe sem találtam.
Milyen értékűt tegyek bele ha veszek?
és ha ezt kicserélem működni fog?
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
(#) golem válasza pjg hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Gondolom ez óra? Köszönöm szépen.
(#) pjg válasza golem hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Gondolom ez felitatott savas (zslés) akku. Arra kell vigyázni, hogy töltés közben a feszültség ne emelkedjen fel 6,9V fölé.
(#) pjg válasza zsolti1985 hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Nem tudom.
(#) zsolti1985 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
akkor hogy csináljam meg hogy működjön?
(#) szabónagymester válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Köszönöm a kimerítő részletes választ, csak ma vettem észre.
Akkor marad az alul felül poti (trimmer). Jobban is hajlok e megoldás felé, kézben tarthatóbb, de az elv miatt mégis kíváncsi voltam rá.
Próbáltam már szimulálni -de az innen onnan összekapart szimulátor nem igazán egyezett a win8-cal, ezért körülményes volt a használata. most kerítettem másikat, de még nem nagyon próbáltam- és annyira jutottam, hogy ha változik egy ellenállás értéke, ,mozdul az egész híd fesz, tehát a potin keresztül, amit terheletlen állapotban felfoghatunk normál ellenállásnak, áthatás van. Avagy egyik híd terheli a másikat a összekötő ellenálláson (potin) keresztül.

Idézet:
„keresztágak szorzata azonos”

Ez nem tiszta előttem, de utána olvasok a feszültség osztóknak. Wikin hátha találok leírást.

Amúgy meg annyira nem precíziós eszköz, hogy követő erősítőt építsek bele.
(#) lalus válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Hát köszi!

Akkor utánanézek, remélem találok valami hasonló megoldást!
(#) golem válasza pjg hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Igen zselés aksi most rá mértem lefele megy a feszültség 7,40V volt mikor felraktam most 7,20V ot mutat a multim.
(#) dudzsi hozzászólása Ápr 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy 3 cellás "11,1V" lipo akksinak a feszültségét szeretném figyelni, hogy ne merüljön 10V alá. Találtam ezt a kapcsolást ami nekem böven jó lenne. A kérdésem az lenne hogy a zenert ki kell cserélnem egy kisebbre pl. 7.5V-ra vagy maradhat? Az 5k ellenállás helyett egy trimmert szeretnék berakni hogy lehessen állitani. Jó az elképzelésem? Aza a két dioda ahova nincs irva semmi, oda jó az 1N4007-s?
(#) proli007 válasza szabónagymester hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Hello! Ez szebb nevén maga a Wheatstone híd üdv!
(#) Fidel válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Hát most már nem értem!
Tegnap szétszedtem a távirányítót, átvizsgáltam, forrasztások mérve jók, szakadás nincsen.
Összerakom, nem működik, aztán, ahogy próbálgatom, a gombok benyomása után kb 3-5mp után csinálja a dolgát, csak iszonyú lassú.
Sok idő telik el, mire felvillan a led.
Azon gondolkozom, hogy van a nyákon egy 6pin-es tűs csatlakozósor, lehet, hogy ezekben valami AVR van benne, és program hibája van?
(#) ColT válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Ami az órajelet adja, az mi? Ha külső órajel-generátora van, akkor az is lehet rossz.
(#) Fidel válasza ColT hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Lefényképezem majd, mert nem tudom, hogy mi micsoda benne!
(#) sany hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem lenne egy tényleg kezdő kérdésem. Egy jelgenerátorból érkező DC (egyenáramú) összetevőt is tartalmazó tetszőleges jelet egy oszcilloszkóp jelenít meg. De én hogyan tudom ennek az egyenáramú összetevőnek a csúcsértékét leolvasni az oszcilloszkóp képernyőjéről?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2013
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Szia!
A nullvonalat nulla voltos szintnek véve kellene megmérni a szinusz csúcsát.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Az egyenáramnak nincs csúcsértéke, ill az egyenlő a mért értékével.
A mérés menete: Az oszcilloszkóp alapvonalát beállítod a mérőrács középső vonalára. Az összetett jelet ráadod a bemenetre, és a bementet AC állásba kapcsolod. Leolvasod a színusz pozítív csúcsértékét, és feljegyzed. Átkapcsolod a bemenetet DC állásba, és most is leolvasod a színusz pozitív csúcsértékét. Ha a két csúcsértéket kivonod egymásból, megkapod az egyenszint értékét.
Elvégezheted a mérést pozitív, és negatív irányban is, csak a kivonást előjel helyesen kell elvégezni. Ha a két érték nem pontosan egyezik, akkor átlagot számolsz a két értékből, így pontosabb lesz a mérésed.
(#) lalus hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok!

A 16F628A nevezetű picnek lehet nagyobb feszültséget adni mint 5 volt? és ha igen akkor mekkorát maximum?
(#) lalus hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Bocs a hülye kérdésért, megtaláltam adatlapban... előbb is eszembe juthatott volna..
(#) kérdező hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok! Egy nem légréses trafót át lehet alakítani légrésessé? Hol kell, hogy legyen a légrés, és mi alapján kell kiszámolni? (Bocsánat a buta kérdésért)
(#) kaqkk válasza lalus hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Max 5 voltot kaphat , töltsd le az adatlapját ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2013
(#) granpa válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Szia!
Általában lehet. SE kimenő trafó lesz, vagy fojtó (tápegységbe, vagy hegesztőbe)? Milyen maga az átalakítandó trafó; EI, M, LL, toroid (ezt nem ajánlott), I tagokból rakott, ferrit (inverteres üzem)? A légrés-számításról találsz leírást a 'Kimenő trafós', és a 'Kapcsoló üzemű táp 230V-ra', ill. az 'Inverteres hegesztőtrafó' topicban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2013
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Köszönöm a választ!
(#) sany hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Még lenne mára egy kérdésem.
Adott egy 24V -os 21W -os izzó. Ezt az izzót olyan tápegységgel működtetjük ,amelynek van áramgenerátoros üzemmódja. Az áramgenerátoros üzemben 0.9 A áramerősséget állítunk be. Az izzó ilyenkor világít. De hogyha ehhez az izzóhoz sorosan egy másik 24 V -os 21 W -os izzót kapcsolunk , akkor a tápegység átvált vissza feszültséggenerátoros üzemmódba. Ez a jelenség miért következik be? Nincs elegendő áram?
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Szia!
Nyilván a beállított 0,9A-es határolásnál kevesebb áram fog folyni a megnövekedett ellenállás miatt és ezért van ez a jelenség.
Következő: »»   1977 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem