Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   20 / 52
(#) kiborg válasza pucuka hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Akkor marad a BT modul.
Másik kérdés: fizikálisan hogy érdemes elhelyezni az adót/vevőt ? Számít az egymáshoz viszonyított helyzetük?
Pl: egyik vízszintes, míg a másik függőleges. Hogy lehet a legjobb eredményt elérni?
Kiborg
(#) proba válasza kiborg hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Az RFM70 nyilt terepen párás időben ,rálátással 50-60m tudott. 20-30m tudott viszonylag biztonságosan.(közéjük álltam) Szobában 30-40cm vastag falon +3m levegő viszont elakadt.
(#) pucuka válasza kiborg hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
A BT modulnak elég speciális beépített antennája van, arra készítették, hogy mostoha körülmények között működjön, nincs is túl nagy hatásossága. Ennek mindegy hogy milyen pozitúrában állnak. Egyébként fontos lenne, hogy mindkettő azonos polarizációjú legyen, a polarizációs csillapítás 5 - 6 dB körül van, ez is csökkenti a hatótávot.
(#) Flasher hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Az lenne kérdésem, hogy ha az adónak és a vevőnek az antennáját összekötöm mi történik? Stabillá válik a kapcsolat?

Van egy vezeték nélküli tolatóradarom a kocsiba és általában rossz időben vagy az utastérben egyéb tárgyak vagy személyek jelenlétében nem működik folyamatosan, meg-meg szakad a kapcsolat a kijelző és a radar között. Annyit változtattam eddig hogy az adó antennáját meghosszabbítottam egy kb. egy méterre és így javult a kapcsolat. Mintha az adó teljesítménye lenne kevés. Mit javasoltok megoldásnak?
(#) pucuka válasza Flasher hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Egyáltalán nem biztos, hogy az adó teljesítménye kevés, elég, ha akár az adó, akár a vevő elhangolódik. Az adó nem nagyon tud elhangolódni, mert abban az adófrekvencia egy jóminőségű rezonátorral megfelelően stabilizálva van. A vevőkben csak drágább kiviteleknél szokás kristályt, vagy rezonátort használni.
Az adó, és vevő antennáit közvetlenül nem kötheted össze, mert ez az elhangolódáson nem segít, viszont az érzékeny vevőbemenetet tönkre teheti. Az adó-, és vevőkimenet közé legalább egy 30 dB csillapítót kell beiktatni, ennek elkészítése pedig 400 MHz -re nm egyszerű.
Inkább javítani kellene.
(#) Flasher válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Az elhangolódás mitől következett be? Rezonancián és a hőn kívül más nem befolyásolhatta. Hogy tudom állítani a vevőt? Az adót már szétszedtem egyszer hátha szakadás van benne, mert kontakt hiba jellegű a jelenség. Az tele volt ilyen gyantával leöntött potikkal.
(#) pucuka válasza Flasher hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
A vevő kényesebb az elhangolódásra, rázkódás, öregedés, hőmérséklet változás. Az adóban nemigen van rezgőkör, a vevőben szokott lenni, amik nem szeretik a környezeti változásokat.
Kár volt az adóhoz hozzányúlni, azt nehezebb megjavítani, ahhoz műszerek kellenek. A vevőt viszont egy működő adóval meg lehet javítani különösebb műszerek nélkül is. Az adóhoz min egy 500 MHz -et mérni tudó frekimérő kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Flasher válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Nem állítottam el semmit az adóban. Csak átnéztem. Úgy érted szedjem szét a vevőt és tekergessek benne egy potit amíg jó nem lesz?
(#) pucuka válasza Flasher hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Mielőtt tekergetnél, jó lenne egy fénykép a belsejéről, lehetőleg minkét oldalról. Nagy a valószínűsége, hogy első körben nem potit kell tekergetni, hanem valamilyen rezgőkör vasmagját, vagy trimmer kondiját, ha egyáltalán vannak benne ilyesmik. Sajnos én még nem láttam ilyesmit.
(#) Flasher válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Rendben, teszek fel holnap képet róla. Köszi a segítséget!
(#) Codman hozzászólása Ápr 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy problémával fordulnék Hozzátok, sajnos nem sikerült választ találnom még rá.
Vásároltam két darab HM-TRP 868 MHz rádiós adó-vevő modult, darabonként 5ezer forintért, borsos áron. Adatlap
A kommunikáció UART adó-vevőre támaszkodik, ha a Config láb magas logikai szinten van, akkor konfigurálhatjuk az eszközt, ha alacsonyan, akkor adó-vevőként működik. Kipróbáltam, hibátlanul működött, viszont történt egy olyan hiba, hogy az UART adatátviteli sebességet átállítottam, és nem vettem figyelembe az adatlapban lévő figyelmeztetést. We advice that it is the best not to modify the configuration of UART's data rate. If you have to modify,
please note that the UART's data rate of the module must be a standard one when the module is
connected with PC, so as to avoid the connection failure due to the mismatch of data rate.

Sajnos innentől kezdve nem működött rendesen tovább, bár továbbra is küld, és látszik a LEDeken is, hogy fogad, azóta nem működik.
Olvastam egy külfödi fórumon, hogy valaki más is járt hasonló cipőben, miután átállította ezt a paramétert, a modullal nem lehetett többé kommunikálni. Fórum
Megoldásként itt a LEDek alatt található 4 lábon keresztül a SciLabs programozójával, a bootloader frissítése, viszont ilyen programozóm sajnos nincs, és nem szeretnék újabb 10ezreket költeni az után építésre, vagy megvásárolásra.
Esetleg tudna valaki segíteni, aki dolgozott már ezen modulokkal, hogy hogy sikerült megoldást találni?
Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!
Codman
(#) mrobi hozzászólása Ápr 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Ebben a cikkben szereplő modulokkal meglehet-e azt oldani, hogy kettő adót egy vevővel vegyek? Vagy külön vevő kell mindkettőhöz?
(#) pucuka válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 10, 2013 /
 
Meg lehet oldani, feltéve ha biztosítod, hogy egyidőben csak egy adó mehet.
Ha mind a két adó egyidőben megy, interferencia keletkezik, és a vevő nem fog venni semmit.
(#) mrobi válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Értem. Sajnos azt nem tudom megoldani. Viszont akkor kettő adót és kettő vevőt nem lehet egymás mellett használni?
(#) pucuka válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Az is elég veszélyes dolog, mert vagy időben, vagy frekvenciában el kell különíteni a két összeköttetést. A frekvenciában való elkülönítésnek szelektivitás feltételei vannak, és ezek az áramkörök nem arról híresek, bármilyen frekvencián is működjenek, hogy nagy lenne a szelektivitásuk. A rendelkezésre álló használható sávszélesség pedig nem túl nagy.
De ha egymás mellett párhuzamosan kell két linket létesítened, nem látom be, hogy miért ne lehetne egy adót használni. A másik megoldás lehet, ha adó/vevőket használsz, és az adó csak akkor ad, ha "megszólítod" az éppen aktuális állomást. Ilyenkor mindíg csak az az adó fog adni amelyiket lekérdezel.
(#) mrobi válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Köszönöm az ötletet! Adó/vevő használata jó ötlet. Akkor szinte csak a programtól függ hogy hány eszközt csatlakoztatok rá. Esetleg valami ötlet hogy milyen modult lenne érdemes használni? Konkrét típusra gondolok. Köszönöm még egyszer.
(#) pucuka válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Szinte mindegy, a HEStoréban van adó/vevő modul. De ílyen elven működik a ZIG-BEE, vagy X-BEE adatgyűjtő rendszer is. Ezekre is van kész modul, ráadásul inteligensek is, és különösen alkalmasak telepes üzemmódra.
(#) mrobi válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 11, 2013 /
 
Megnéztem ezeket a ZIG-BEE modulokat. Kicsit drágának találom őket. Majd nézek valamilyen adó/vevő modult a HEStorban. Köszönöm!
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
(#) pucuka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
A modulhoz még szükséged lesz néhány kiegészítő elemre, ami a nyákon van. Az adatlapján látható "balunt", meg még néhány beállító alkatrészt kell még ráépíteni.
Egyedül ezt a balunnak nevezett illesztő áramkört lesz kicsi nehéz megépíteni, de SMD elemekből talán jó is lesz..
(#) pucuka válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Szoftverből ki lehet választani, hogy melyik sávban menjen, csak ehhez kell az illesztő balunt elkészíteni, és attól kezdve lesz vasalva a frekvencia.
(#) proba válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Microchip oldalán mintha láttam volna antenna kialakításokat mérettel.
(#) Bell hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Nem tudom miért érdemes ilyen RF modult házilag barkácsolni. 339.-HUF házhoz szállítva, integrált antennával, 2,4 GHz-en. Bővebben: Link
(#) zenetom válasza Bell hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Idézet:
„Nem tudom miért érdemes ilyen RF modult házilag barkácsolni.”

Szerintem itt nem a pénz a lényeg. Mond neked valamit az a szó, ami mellesleg az oldal címében is szerepel, hogy: hobbi ?
Egyébként pont ilyen 2.4GHz-es modulom van, de szerintem túl van bonyolítva, illetve otthoni felhasználásra ágyúval verébre...
Viszont ez a "Arduino" nem tudom mit keres a hirdetésben, mikor az egy fejlesztői környezet. Egyre több helyen látom, már lassan a sarki vegyesben is ott lesz a polcon, hogy Arduino fehér kenyér. Tudom hogy milyen jó dolog, csak semmi köze az RF modulhoz.
(#) Bell válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
A hobbiba bármi belefér, de Simpi említette, hogy:
Idézet:
„RF. témakörben nem vagyok éppen toppon...”

Ezért gondoltam, hogy Neki nem az építés szépségei érdekesek, hanem a funkció, amit megvalósít.
Az Arduino remek ötlet. Ez a modul kompatibilis, ott is jól használható.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) _vl_ válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Idézet:
„Viszont ez a "Arduino" nem tudom mit keres a hirdetésben, mikor az egy fejlesztői környezet.”

Van rajta egy 2x5-ös tüskesor, amit akár egy Arduino-ra is rá lehet dugni...
(#) sargarigo válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Kicsit off, de ezt a ketyerét mennyire nehéz működésre bírni? Ennyiért lehet én is veszek, de csak ha használható is.
(#) zenetom válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Ez nem off, hiszen RF modul.
Bár én még nem foglalkoztam vele, de az adatlapja alapján elég elrettentő.
Szóval csak akkor állok neki, ha sok szabadidőm lesz.
(#) sargarigo válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Na ha ezt valaki nem cáfolja meg hamar, akkor én már el is rettentem! Az idő az egyetlen ami most nagyon nagyon nincs...
(#) zenetom válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Te is megnézted a pdf-et?
Következő: »»   20 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem