Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1295 / 2500
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Vagy "gyárilag" kijelölik a leggyengébb láncszemet, így hamarabb pusztul a vég. Így a gyártási szórást ugye valamennyire kiegyenlítő emitterellenállások mögé bújt végtranyók közül ez az egy ilyenformán kilóg. Jön a teljesítmény löket, és legyalulja mit sem sejtő tranzisztor barátunkat. Manapság ezt se tartom kizártnak. Ha egy kapcsitápban az így is alulméretezett bordára ragacstaknyolják a pufferkondit, hogy hamarabb száradjon, akkó' ezt miért ne? Minden kínai.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2013
(#) highand hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Ez most nem szimuláció.

A közismerten nagyon gerjedékeny TDA2030-al próbáltam ki a Záborszky kapcsolást. Még a képen látható kazalban megépítve is stabil volt. Ugyanakkor a torzítás majdnem 30dB-el lecsökkent, igen hallgatható lett a kapcsolás. Este a másik képen látható erősítő nyákjának aljára fogon rászerkeszteni.
(#) nzozz hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok!
50/80W -os hangsugárzópárhoz szeretnék egy olyan erősítőt építeni, ami nem túl bonyolult vagy túl költséges, de elég jó hangminőségű szerkezet. Az A-osztályúak melegedés, költségek, stb. miatt kilőve, a csöves erősítők szintén, IC -set pedig nem különösebben szeretnék építeni. Rengeteg erősítő található a neten, de én nem vagyok túl járatos ebben a témában, ezért szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy mit ajánlotok!

Köszönöm
(#) voodoo válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Van benne valami....
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Kedves reloop!
Neked erről mi a véleményed?
Bővebben: Link
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Kedves mraulajos!
Nagy jelentőséget nem tulajdonítok neki. Terhelés alatt a sima ellenállásos tranzisztorokon 5A a csúcsáram, a patkolton 7A durván. Ha ilyet csinálnék azért tenném, hogy a nullátmenet közelében legyen egy kellően nyitott tranzisztorpárom, melytől a keresztezési torzítás csökkenését remélném.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Meglátásom szerint utólag lett beépítve, akitől vettem nem tudja miért, azt mondja hozzáértő ember csinálta, egyébként látszik rajta hogy szakmunka. Az utolsó tranzisztor pároknál van ez, tehát 4 db.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Ha meg vagy elégedve az erősítővel, akkor legjobb így hagyni. Sok aprólékos beállítás szakadna a nyakadba ha eltávolítanád, vagy ha a másik erősítődnél is szeretnéd alkalmazni.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Köszönöm, nincs szándékomban hozzányúlni.
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Ezt így azért nem tartom valószínünek..
(#) balazska1987 hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok, tegnap este olvasgattam a fórumon az Ágota DS-600-as erősítőről, de sajnos csak az új verziókat találtam meg, nekem volt a régi típusú linkelek egy képet róla hátha jobban beugrik valakinek, ebben egy oldalon 4db 2N3442-es vagy 4db 2N3773-as volt és nagyon szép hangja volt és ehhez nem találok kapcsolást főleg nem nyáktervet, esetleg valaki találkozott már ezzel a típussal?
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Én már nem lepődök meg semmin se.
(#) Doncso válasza balazska1987 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Nemrég régi vágású DS1200-es volt nálam egy kis venti-vezérlés javításra. Az se egy rossz darab. Van rajzom, de szerintem az sem az ami neked kell. Abba fetek vannak.
(#) balazska1987 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Az a rajz nekem is meg van, de valamiért szimpatikusabb volt a régi mint az új, valahogy a hangja is kellemesebb, de ez csak az én egyéni véleményem
(#) Robi85 hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok.

Tudnátok nekem ajálani olyan tranzisztoros erősítőt ami +-60V-ról megy és van hozzá nyákterv? A PA300 nem érdekel mert túl nagy a nyákja. Egy erősítő átépités lenne a célom és a tápfesz adott csak a hely szűk egy picit.
(#) balazska1987 válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Hát ez nem olyan egyszerű mint hinnéd, arra 2x60V-ra nem olyan sok panelt terveztek, lehet hogy érdemes lenne áttekerni egy kicsit nagyobbra, de linkelek egy 275W-os végfok rajzot illetve nyákot, azt hiszem olyan 2x65V-ról megy de szerintem 2x60V-ról is tökéletesen működni fog.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) Robi85 válasza balazska1987 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Ilyesmire gondoltam. Igaz ez csak +-55-ről megy, de megoldható lenne 60-ról is nem? Csak az a baj, hogy ehhez nincsen semmi rajz. Áttekerni nemtudom a trafót mert ez egy gyári technics trafó.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Szia! Nézz be az ST151 témába! Az egyszerű és nagyszerű, alapos teszt áll mögötte. Ha akadna kérdésed ott szívesen válaszolok.
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Attól még azért maradjunk a realitásoknál.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Igen láttam, hogy egy kollégával fejlesztgettétek a kapcsolást. Szemezgettem is vele, de nemtudom, hogy beférne e majd a helyére.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Vigyázzba állíthatjuk az 5W ellenállásokat
Jelenleg 90x125mm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Hmm... Azthiszem holnap megmérem mennyi helyem van.
(#) blasz hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok tudom nem teljesen ide való, de megcsináltam életem első,nyákját,igaz kezdő hibával az elsőt nem tükröztem le de a második jó lett...
(#) Haliapu válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Szia, keresd meg az enyémet, az csak 6cm széles, és PA300-as verhetetlen mind hang minőségben, és meg bízhatóságban. Viszonylag kevés alkatrészből áll ezért olcsón kivitelezhető. Vagy itt van egy kicsit felturbózva
(#) balazska1987 válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Szia a végfok honlapján ezek az adatok voltak esetleg lehet segít
Technical parameters:
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013

t a.txt
    
(#) Csongi_ válasza balazska1987 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Szia!
Ne haragudj hogy kozbeszolok, de megnezhetnem esetleg ennek az erosito kapcsolasi rajzat, aminek leirtan a parametereit?? (Szeretnek ehhez hasonlot epiteni)
(#) Doncso válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Ott van 9 hozzászólással feljebb, rajz, nyákterv, stb.
(#) Robi85 válasza balazska1987 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Köszi, de ez nem nekem való kapcsolás.
(#) elektrorudi válasza highand hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Hali!
Erről a "Záborszky kapcsolásról" hol lehetne többet megtudni?
Köszönöm.
Következő: »»   1295 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem