Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1296 / 2500
(#) kérdező hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Sziasztok! Erősítőt építek, és arra gondoltam, hogy építek bele egy rádió sztereó dekódert. Úgy tudom, hogy a dekóder a demodulálás után van a rádiókban. Arra gondoltam, hogy ha beépítek egyet az erősítőbe, akkor ha egy monó rádióról kapna jó minőségű jelet sztereó URH adás esetén, akkor elvileg működnie kellene. A kérdés az, hogy működne-e?
Az erősítőnek több bemenete is lesz: vonal, (CD, magnó számára) mágneses hangszedő, (RIAA korrektor) monó rádió, (bent a dekóderrel) és akár USB, (persze ha jól sikerül a csöves végfok, és tudok szerezni PCM2902 IC-t.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) highand válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 27, 2013 / 1
 
Itt megtalálod

Az eredeti szabadalom invertáló kapcsolást tartalmaz. Én rájöttem, hogyan lehet ezt az elvet neminvertálóra alkalmazni, tehát tulajdonképpen ez az én eredeti ötletem lenne.

Csakhogy sosem jöttem volna rá, ha nem látom Záborszky kapcsolását, így a tisztesség azt kívánja, hogy az ő nevét használjam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) elektrorudi válasza highand hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Köszönöm, nagyon érdekes.
(#) matyusz hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy olyan buta kérdésem lenne, hogy ha egy Végfok IC 4 kimenete alapból hidalva így 2 kimenete van akkor még egyszer nem lehet hidalni? (tudom buta kérdés, mert eddig csak azokat a válaszokat kaptam, hogy nem lehet, viszont szeretném tudni, hogy miért nem?) Ha valaki segítene azt nagyon megköszönném.
(#) Csongi_ válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Es a hangminosege milyen??
(#) Beringer 600 hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Sziasztok! Egy kisebb erősítőt szeretnék készíteni,már meg lenne a kiszemelt,és szeretném ha átnéznétek hogy élő-e a kapcsolás. Köszi! Zsolt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) highand válasza matyusz hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Azért nem lehet tovább hidalni, mert a hidalás lényege az, hogy a hangszóró mindkét madzagját külön erősítővel hajtjuk meg, amik egymással ellentétes jelet adnak.

Nos, a hangszórónak két madzagja van és ezt már két erősítő elhasználta, a másik kettőt nincsen hová kötni már.

A négy erősítőt tartalmazó IC-t úgy tudod kihasználni, ha olyan hangszórót kötsz rá, aminek két tekercse van, hiszen az négy kivezetést jelent, így a négy erősítőből kialakítható két hidat ki tudod használni.
(#) matyusz válasza highand hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Köszönöm szépen a választ így már értem. (Végül is a levegőben lógna csak a vég)
(#) janika002 hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Szevasztok!
Most segítsen valaki!Megépítettem proli007 FAN6 ventillátor vezérlőjét(tökéletesen működik)!
És az újonan rendelt Sunon ventillátorok 10volt alatt csak sípolnak és nem lehet a fordulatszámát
változtatni!Most mivel szabályozam a fordulatszámot döbbenetesen mérges vagyok már minden kész a pa-300 végfokomba és ez szivat meg,nem hiszem el!Valami impulzussal lehetne hőfok fügvényébe!Köszönöm szépen a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013

moto_0174.jpg
    
(#) matyusz válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Üdv.
Nem lehet, hogy valami olyan jelet ad a venti vezérlő, hogy azért nem megy? Próbáld meg stabil mondjuk 6V-ot adni neki, hogy akkor mit csinál. Az én erősítőmben egy egyszerű szabályzó van egy darlington tranyó van felfogatva a bordára és trimmerrel állítható, hogy "hány fokon kezdjen el forogni a venti" és utána hőfok függvényében emeli a kimenő feszt + volt még benne 2kondi talán meg még egy BC 546 ha ráér holnap megkeresem hol van a rajz.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Meg is találtam. ITT A másik tranyó mondjuk bc556.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) janika002 válasza matyusz hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Köszi matyusz!Most kimegyek a mühelybe és kiprobálom! mindjárt jövök és irok!
(#) janika002 válasza matyusz hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Ezt nem hiszem el 4,5voltnál tökéletesen indul!Peddig akkor a fan6-tal lessz valami mérés alapján emeli szépen a feszt és a venti csak sipol és 10 voltnál indul csak elektronikán keresztul!matyusz iszonyat nagyot segítettél ezer köszi érte erre nem gondoltam volna!
Akkor új venti vezérlő remélem a tied működik!
(#) matyusz válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Én az egyszerűsége miatt építettem ezt, de azért a FAN6 jóval komolyabb persze Lehet csak egy apró hiba van benne csak az a kérdés, hogy mi. A feszültség nem ugrál a ventin amikor az elektronikáról kapja?
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Lehet, hogy elég egy mondjuk 47mikroF-os elko párhuzamosan a ventivel és jó is vagy 220mikroF.
(#) reloop válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Szia! A ventilátor vezérlőd C2-es kondenzátora 100nF-os?
(#) nzozz hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Hangzásban mennyire van különbség az MKP és MKS kondenzátorok ill. "alverzióik" közt? Konkrétan Wima MKS2, MKS4, MKP4, MKP10.

Köszönöm
(#) Doncso válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Fogalmam sincs. Én csak válaszoltam, amit balazska1987-től kérdeztél, hogy merre találod a nyáktervét, rajzát. Nem építettem meg. Talán tőle kellene megkérdezned.
(#) Doncso válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Az említett fesz mérést terhelés alatt vagy üresen mérted? Lehet, hogy üresen szépen emeli a feszt, ahogy mondod, de terheés hatására kevés áramerősség miatt annyira leesik, hogy csak nyöszörög.
(#) janika002 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Nem lehet az a gond ,hogy énnekem csak a ventillátor része kellett ezért szimpla müveleti erősítőt alkalmaztam a lábkiosztás figyelembevételével és tl071-et raktam bele és az nem éppen komparátor ic!Az alkatrészek a ugyanazok mind a rajzon a 100nf-t is!
(#) Ge Lee válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Ha csak szimplán változó fordulatra van szükség a hőmérséklet függvényében (nem kell pluszban ki-be kapcsolás), akkor egyszerűbb 1db NTC-t sorba kötni a ventilátorral.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Olvastam olyan megoldásról is, ahol egy schottky van sorbakötve a ventivel. Olyan gyenge a schottky, hogy a záróirányú árama annyira nő a hőmérséklet függvényében, hogy a venti elé kötve rögtön megoldja a hőmérsékletfüggő vezérlést... ( sajnos, a típusra nem emlékszem, pedig akkor még meg is néztem )
(#) dudassandor1 válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Szia Janika!
Hiszed vagy sem, ebbe a szituba én is belefutottam! Induláskor nem akart a ventilátor elindulni, csak erőlködött és "sípolt". EZ volt az ami nem indult el a kapcsolással, de most helyette 2 db ILYEN van helyette, és tökéletesen üzemel! Remélem segítettem valamit! A pontos típusa csak a csapágyazásában más, nem golyós hanem tűgörgős: JF0825S1H
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2013
(#) Doncso válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Hát, a müveleti erösitö nem éppen komparátor.
(#) janika002 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Hát akkor ez a baj az enyém is ez a tipus a fenébe!
(#) jiko16 hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Hello!
Szeretném megépíteni ezt a kapcsolást: http://www.redcircuits.com/Page150.htm
És az a gondom vele, hogy a kapcsolásban MJ2955 / 2N3055 tranzisztor pár szerepel de nekem van itthon elfekvőbe BDW93C / BDW94C darlington tranzisztor pár. Beletehetem őket? Megnéztem a BDW-nek 200mA a max bázisárama, az nem kevés ide, mármint nem lesznek túlvezérelve? Előre is köszi a válaszokat!
(#) dudassandor1 válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
És az az igazság, hogy nem tudom, miért nem indul el ezzel a típussal. A ventilátor jó, mert előzőleg is használtam. Lehet, hogy a ventilátor motorjának kialakításában van a kutya "megdögölve"?
(#) gkari válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Persze, hogy megoldható, csak a rádiónak is erre alkalmasnak kell lennie(pl. cca.200kHz KF sávszélesség, deemfázis, stb.)-javasolom, hogy tanulmányozd át pl. az RT1968.1-től 1970.8.-ig megjelent irodalmat(Bővebben: Link)!
(#) bereczk.jans válasza jiko16 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Darlingtonnal ennél a kapcsolásnál nem helyettesítheted a komplementer teljesítmény tranzisztorokat. Jó tanácsként, ha megépíted nagy határfrekvenciájú tranzisztorokat ne tegyél bele.
Nincs a hálón ehhez a kapcsoláshoz nyomtatott áramkör. A rajz és az alkatrészek értékei jónak tűnnek. Hibátlan szereléssel is így kb. 60% az esélyed.
(#) jiko16 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Ok, értem akkor úgy építem meg ahogy van. Nyákot meg már terveztem hozzá, remélem működni is fog!
Következő: »»   1296 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem