Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   477 / 843
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Hu szerintem már ebben a témában mindent kiaknáztak az előttem labortápot építők !
Van két apró dolog amit már mondottam is amit szerintem még előttem nem tett senki a kezelőszervek táborába , de ezt már tegnap elmondtam személyesen is !
1: A hidalást egy kapcsoló segitségével oldom meg és a 2-2 plusz és mínusz közé kap egy GND kimenetet is .
2: a DC off oldalanként is kapcsolható illetve a hidalás végett egyszerre is aktiválható !
(#) pinyó39 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Egyszer már lecsesztél a piszkálás miatt, de aTO3-as tranyók furatait eltoltad, a "hidalás" vagy párhuzamos üzem kapcsoló meg alap egy labortápon szerintem.
(#) gordonfreemN válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Miért tolta el? Én nem látok hibát.
(#) gordonfreemN válasza nagysasy hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Fajinak, téged meg se dícsérnek...
Szerintem a te dobozolásod is ötletes és nekem tetszik! Vagy ez egy labortáp volt eredetileg is?
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2013
(#) pinyó39 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Feltette a Picasa-ra , ott megnézheted.
(#) Alkotó válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Szerintem nincs azzal semmi baj. Inkább arra tippelnék, nem vetted észre, hogy itt nem egy "L" profil van, hanem táponként 2db, amik össze vannak fordítva, és így egy "T" szerű alakot képeznek.
(#) gordonfreemN válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Ja, vigyázz, kettő L idom így, kettő amúgy van forgatva, kicsit zavaró, de jól van az kifúrva.
(#) Baxi válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Hi Én is most rakom össze fele ezt a kapcsolást, és látom hogy az első képeken csak ellenállás van rajta a kész nyákon pedig már potik. Hova raktad őket azaz mi helyére.
Én az R4 és az R5 helyére gondolkodom hogy lekéne cserélni potira az elleállást.
Már ha egy kapcsolásról beszélünk
(#) pinyó39 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2013 1 /
 
Az üres panelt nézd meg a hűtőlemezek nélkül, az összeépítésnél már nem látszik, jótékonyan takarva van.
(#) CIROKL válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Hogy mi van takarva és hol? Mutass rá!
Na lássuk kinél volt itt alap egy maszek tápnál a hidalás kapcsoló, még egy tápon sem fedeztem fol pedig az összes képet átnéztem itt. Lehet sőt a gyáriakon alap.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) Csupasz válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Sziasztok!Teljesen felesleges a kákán a csomót keresni, el kell ismerni, hogy az eddig készült tápok közül a Laci tápja az egyik legesztétikusabb! Az vesse rá az első követ, aki még nem mért el egy furatot sem, de ha el is mérte el tudta tüntetni.A hidalás kapcsolóról pedig annyit, hogy pl. az én tápomon is rajta van.
Csak gratulálni lehet hozzá!
(#) gordonfreemN válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Azért várjuk meg még kész lesz no persze valószinűleg igazad lesz a tapasztalatok alapján
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Ezzel azt akarod mondani hogy nem lesz jo!
(#) gordonfreemN válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Én nem ezt olvasom ki az irásomból, hanem pont ellenkezőleg.
Miért is kételkednék, ismerem a precizitásod.
(#) CIROKL válasza Baxi hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Az R4 és az R16 értelem szerűen nem ellenállás hanem helipot trimer , ami 50k -lett /ilyen volt ez van / de szerintem ez ide tökéletes . Tegnap délután már ki is probáltam a tápot igaz csak az egyik oldalt de szépen működik , lehet dobozolni ...
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) CIROKL válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Te ugye most csak viccelni akartál !
Amennyiben erre a képre gondoltál akkor nyugodtan kötözködj csak , inkább kérdeznél mit sem csak mondod a magadét !
Na de ha már ez neked elfúrás akkor elárulom ezt a két nyákot évekkel ezelőtt kaptam és itt jön az és megint kaptam hozzá két L idomot egy másik helyről és az L idomon már megvoltak a furatok amiket én egyszerűen áthelyeztem a nyákokra na itt jön ez a félelmetes elfúrás !
Most viszont a te szavaiddal élve , jótékonyan eltakartam és pont te végetted hogy bele tudjál kötni!
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Idézet:
„kettő amúgy van forgatva, kicsit zavaró,”

Miért is zavaró ez mmm hisz elmondtam neked pont miért ez a megoldás!
(#) saraha válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Váóóó, micsoda problémák vannak... Jó lesz, gratula én az Alkotó vs. Proli 80V-os verziót csináltam meg az nekem nagyon jól működik csak sajna már egyre ritkábban használom.
(#) CIROKL válasza saraha hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Szia Gyuri , nincs itt semmi probléma , remélem nem is lesz a táppal kapcsolatban , gyakorlatilag nálam is mehetne a feszültség akár feljebb is a trafóm tudná , na majd meglátom van e értelme ?
Melyik az az általad épített táp ?
(#) saraha válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Tudom én Laci,hogy nincs.Nem fogsz csalódni abban a tápban én is csináltam már olyan tápot csak nem magamnak,semmi probléma nincs vele azóta se.
Ez a másik.
(#) gordonfreemN válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Laci az ég áldjon meg, ne vedd már támadásnak az írásaimat!!!
Van egy kép, amin rajta a 4 L idom. Mivel összeszereléskor ezek ellentétes oldallal vannak összeforgatva, ezért a furatok az egy-egy pár idom esetében egymás tükörképei a furatok, de ha valaki csak laikusként ránéz, azt hiheti, mind egy irányban vannak fúrva és valóban úgy tűnik, mintha el lenne fúrva néhány lyuk. Majd megmutatom mire gondolok...

Ezért hívtam fel a kolléga figyelmét, hogy megzavarhatja a kép értelmezését.
(#) kkornell válasza zsoti83 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Szia!

Én is megépítettem ezt a labortápot, nálam működik. Az R18 értékét ha csökkented 56K-ról pl 39K-ra akkor kb 5A-nek kellene lenni az áramkorlátnak. Én egy 100K trimmert raktam az R18 helyére, ezzel állítottam be az áramkorlát felső határát. Igaz kicsit a nyákot újra terveztem, ha érdekel felteszem neked ide.
(#) lala0606 hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
Sziasztok, szeretném megépíteni Alkoto 2.7.4V tápját. A gondom az, hogy van VQE23D kilelzőm, MAX7219 közöskatódos meghajtó IC-m hozzá, és ezekkel kellene megoldani az áram és a fesz kijelzését. Az elektronikával annyira tisztában vagyok, hogy a táp utánépitése nem lesz gond, de ez a kijelzés magas nekem, ebben kérném a segitségeteket, ha ez egyáltalán megoldható ezekkel az elemekkel. Valószinü kell még hozzá egy 12F683 is (ez is van). Kérek mindenkit aki tud segítsen.
Köszönöm előre is!
(#) lala0606 hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
Áram méréshez kell még egy müv. erősítő is Rx-hez (TL072,LM358 van) a PIC valamelyik A/D bemenetére. Ezek közül jó lehet valamelyik?
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Délután kicsit faragtam és nagy vonalakban ilyesmi lesz az előlap kinézete , a műszerek felfogatása nálad megetetszett és ezért én is így fogattam fel .
A feliratozáson még vacilálok mit és hogyan ?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) gordonfreemN válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Pofás lesz/lett!
A feliratot már beszéltük, hogy annak aki használja, minek is
Tán a legegyszerűbb a vasalás, ekkor megmarad az alu szép színe/felülete (már akinek tetszik)
Vagy nyomtatni, aztán laminálni és azt felragasztani.
Van egy harmadik variáció is, lézerrel gravírozni, de ehhez már nem megfelelő a műszakbeosztásom
Illetve van egy negyedik, de ez is macerás, ha van autocad vázlat, akkor ki tudom bármiből vágatni ami fém.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) proli007 válasza lala0606 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Hello! Megoldani megoldható. De ha azt várod, hogy valaki megírja a programot számodra a PIC-re, akkor én szkeptikus vagyok. Amúgy LM358-at használj, különben kettős táp kell. A műveleti erősítő offsetje kb. fél százalék hibát fog okozni. üdv!
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Kicsi haladás megint , lassan - lassan halad a táp , ez lesz a várható belső elrendezés , az asszony azt mondja akkora lesz hogy rá sem fér az asztalra .
Igen sajnos az óriás M magos trafó tekintélyesen növeli a mérteteket , egy toroiddal kisebb befoglaló mértetek lettek volna , na de ezt a trafót tudtam szerezni így némi megalkuvás árán ez lesz.
(#) pjg válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 4, 2013 1 /
 
Ha az asszonykád is ilyen dögös, szerencsés ember vagy.
(#) gordonfreemN válasza pjg hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Ha tudnád...
Én irigylem, sorba pakolta neki az alkatrészeket szépen rekeszekbe meg rendet rakott neki a műhelyben.
Na itt állt el a lélegzet
Én otthon már panaszkodtam is, hogy nekem miért nem ilyen jó a helyzetem
Következő: »»   477 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem