Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-S Műholdas digitális TV problémák
Lapozás: OK   37 / 44
(#) sancika0811 hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
Valami gyári menü ilyenek...? :S
(#) moele válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
RS232: 9 - pin D típusú DCE RS232 soros porton keresztül számítógéphez csatlakoztatni és kiolvasni ! Ellenkező esetben szervíz !
(#) sancika0811 hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
és windows 7-en mit kell csinálni, h ki tudjam olvasni?
(#) uniman válasza moele hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Hello!
...de előtte még a 2046 "mester" kódot ki lehetne próbálni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) sancika0811 hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
kösziiiii uniman! működik örök hálám!
(#) kadarist hozzászólása Ápr 30, 2013 / 1
 
Ez szép munka volt! Több mesterkód: Bővebben: Link
(#) uniman válasza sancika0811 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 / 1
 
Hello.
Örülök hogy segíthettem, de a neten elég sok helyen le van írva a megoldás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) moele válasza uniman hozzászólására (») Ápr 30, 2013 / 1
 
Igazad van, pont ezt akartam még javasolni, de megelőztél, lényeg, hogy jó lett !
(#) sancika0811 hozzászólása Máj 2, 2013 /
 
Sajnos most meg más a baj Ma reggel mikor be akartam kapcsolni a beltérit akkor a kijelzőn ki van írva az, hogy 'on' félig be jôn és aztán újraindult megint,megint,megint... . Mikor nem volt becsavarva az f-csatlakozó akkor bejön a beltéri de amint hozza ér a bemenenthez a csatlakozó megint kezdődik előlről. Kábelezés, fej ki lett cserélve de nem jelent semmit. Viszont tegnap este átvittem a másik szobába és egy Hyundai hss1165na tipusú beltérivel fűztem át. Este visszavittem a szobámba és ezután reggel volt ez. Van valami összefüggése ezzel? Rövidzárlat? Vagy mi? És mit lehet ezzel tenni? Előre is köszônöm válaszotokat!
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) eyess válasza sancika0811 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
A két beltérit felesleges volt összefűzni mivel ezen gépek , csak Loop funkciójú LNB kimenetet adnak tovább.Vagyis amit az első beltérin néz valaki, csak azt tudod a másik beltérin is nézni.
Az hogy valami leterheli a beltéri tuner bemenetét az biztos , hogy zárlat okozza .
Sokáig nem kéne , ezt csinálni , mert vagy kimegy az LM317 , vagy az LNB típusú fej vezérló.Típusa válogatja , hogy milyen megoldás van benne.
Szóval külön megnézni , hogy úgy jó e , és ha igen , akkor valamelyik koaxnál F csatlakozó stb zárlatot megkeresni.
Egyébként csak úgy simán , ha nincs csatlakoztatva fej a beltérihez , akkor a csatlakozóban 14-17 v ig kell mérjél , ha ez nem így van , akkor hibás a beltéri.
(#) sancika0811 hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
Az van h most ma rggel már a 2 fejem közül egyik sem műkszik se a digi-s beltérivel se az ortonnal :/
(#) kadarist válasza sancika0811 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Ha bekapcsolod a beltérit, akkor mekkora feszültséget mérsz az antennakábel-csatlakozón?
(#) sancika0811 hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
nincs feszültség mérőm
(#) kadarist válasza sancika0811 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Végy egyet!
(#) sancika0811 hozzászólása Máj 4, 2013 /
 
Megoldódott a probléma egy régebbi kábellel Köszônöm mindenkinek a segítségét, tanácsát
(#) uniman válasza sancika0811 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Hello!
Talán zárlatosra sikerült az F csatlakozót felszerelni: Bővebben: Link
Ha lenne ohm-mérőd, használatával egyből kideríthetnéd...
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) emtigris hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Csak egy kérdés: dsx6010-es készülékeken lehet-e hangerőt állítani másnál? (nekem van egy, de azon ezt nem tudom...) Esetleg másik szoftverrel megoldható?
(#) Action2K válasza emtigris hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Szia! Nem.
(#) emtigris válasza Action2K hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Értem... hát, ezt azért sajnálom... oké, köszi!
(#) zsozso030 hozzászólása Nov 20, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Digital 7100 A tipusu beltérim na most az a problémám hogy rca kábellel van össze kötve egy monitorral minden müködik csak éppen kép nincs kiprobáltam más beltérivel illetve mindig tv-vel ugy müködik azokon van kép tehát szerintem a beltérivel van baj csak nem tudom mi és ha tudnám mi, meg e érné megcsináltatni vagy én meg e tudnám csinálni? Válaszokat elöre is köszönöm! Üdv
(#) StMiklos válasza zsozso030 hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Szevasz!
Melyik csatornát, melyik műholdról, melyik szolgáltatótól veszed (vennéd)?
Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Próbáld meg SCART-ról bekötni, azzal sem jó?
Üdv: Stmiklos
(#) zsozso030 válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szia! Astra mühold csatornákat szeretném nézni néztem is vele csak valami oknál fogva nincs kép a beltéri müködik még hang is van csak nincs kép(még a beltéri menüje sem látszik) semmi! Szerintem valami a beltéeivel van!
(#) zsozso030 válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szia! Azzal sem jo probáltam már valami szerintem tönkremehetett a beltériben mert még a menü se semmi nem látszik! A kijelzö minden ok bekapcsol kikapcsol áramot kap csak nem jelenit meg semmit!
(#) StMiklos válasza zsozso030 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szevasz!
Akkor valóban gond lehet.
Amennyire tudom (láttam rajzot, talán ezét) van egy IC, ennek kijáratán vannak a SCART lábai és szépen elágaztatva az RCA kijárat is. Nálam ment úgy az OPTICUM 4050-es, hogy mindkét csati használva volt, bírta a dupla terhelést. (Lehet van még egy tranzisztor az IC és a kijáratok között, nem emlékszem).
Kukucskálj bele. Ha gondolod és azzal nem jutsz zöldágra, az Opticum jutányosan vihető.
Üdv: StMiklos
(#) kadarist válasza FLaci81 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szia!
Egy szoftverfrissítést még csinálhatsz, de ha ettől nem lesz jobb, akkor le kellene selejtezni.
(#) szabo.eduard hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Helló érdeklödnék hogy van egy Globo4100c típusu beltéri és érdekelne hogy neme lehet valahogy át alakitani set top box-ra sima antennával nem parabolával?
(#) kadarist válasza szabo.eduard hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Szia!
Nem lehet.
(#) szabo.eduard válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Oké köszi.
(#) techman hozzászólása Dec 19, 2013 /
 
Sziasztok

Digi dual beltérim van (sajnos) az 1-es szoba részével semmi gond,de a 2-es (ami az enyém) na nekem ide ugyebár ezzel a nem túl jó megoldással RF csatornán koaxon jön a kép,hang ! kb két hete olyat csinál,hogy becsíkozik a kép és olyankor a hang is pukkan hozzá,párszor teljesen elmegy a kép,vagyis a nagy kép zaj alatt látszik,hogy van kép,de szinte kivehetetlen ! a kábel valószínű jó,mert nem rég cserélték ki,toldás nincs benne ! Én arra gondolok,hogy ez az egész kimenet része haldoklik,vagy legalább is a csatlakozója Valaki találkozott már ilyennel,szokott ez probléma lenni ? Válaszotokat előre is köszönöm
Következő: »»   37 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem