Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   21 / 83
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Köszi!
(#) eyess válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Valóban jól néz ki , és melyik szoftver van rajta ?
(#) lajos1969 válasza eyess hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Köszi!
Azt hiszem az 1.06, Atmega 328. Nagyon pontos kondi és ellenállás mérésnél is!
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) Wegg válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Szia Ha feltudnád gyorsan rakni a hozzávaló kapcsolást akkor minden egybe lenne.Már több féle kapcsolás, töbféle AVR miatt is gondolom hasznos lenne mindenki számára .Régebben én is megépítettem még az első variások egyikét.Ami azóta is jól működik .Üdv wegg.
(#) eyess válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Az 1,07K verziót nem próbáltad véletlenül , hogy hogy szuperál ?
Bár ez is teszi a dolgát szépen.

Wegg: A kapcsolás fent van már kicsit visszább az új verzió is .Persze a megfelelő kontrollerhez a megfelelő tartalom kell.
(#) lajos1969 válasza eyess hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Azt nem próbáltam! Ez is megfelel tökéletesen!
(#) Wegg válasza eyess hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Igen gondolom hogy minden fent van valahol . Csak szép lett volna egy csokorba szedve .
Az eep ,hex , és kapcsolás . Mert ezek a visszatérő kérdések hogy kinek minek mia párja.
További jó mókolást.
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Ez a nyák hozzá!
(#) Wegg válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia ! Ha már én hiányoltam a kompletséget a doksihoz .Akkor köszönöm a többiek nevében is a kiegésszítést . De a hozzávaló kapcsolással lett volna kerek az egész .De kérlek ne vedd piszkálgatásnak meggyegyzésemet. Amikor én csináltam az enyémet akkor kipróbáltam a német a magyar az angol szoftvereket és nem volt jó egyse a kondenzátorokat mérték pontatlanul 30-40 % volt a hiba . Egy orosz oldalon találtam egy javítot hexet angol nyelven, amit annak idején közöltem is azzal viszont nagyon jól méri a kondenzátorokat is.
(#) lajos1969 válasza Wegg hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia!
Az Atmega8-as verzióval nekem is voltak hasonló problémáim csak az angol hexel mért pontosan ahogy Te is írod. A 328-as pedig azzal a hex,eep-vel megy tökéletesen amit feltettem. Hát kerek ez sem lesz mert a rajz nekem sincs meg!!
(#) eyess válasza Wegg hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Na akkor felteszem nektek a rajzot , hogy legyen kerek a dolog.
Ez a jelenlegi komplett rajz az alkatrész vizsgálóhoz z dióda méréssel , külső feszültség méréssel , 1,2,3 mérőpont relés védelmével Atmega 8-168-328 processzorokhoz.
A 8,168, illetve a 328 láb bekötéseire figyelni , ha smd változatban készül el , mert nem ugyan az .
Sikeres után építést mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) eyess hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Az én verzióm meg már , így alakul .Az előbb feltett kapcsolással megépítve a relés védelmet kihagyva.
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Egyébként ilyesmi lesz a végeredmény.
(#) Rocsli válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia !
A két műszer egyesítésénél működik, ha többet is adok hozzá?
Valahogy így jó lenne?

lcd.png
    
(#) HA5AWS válasza Rocsli hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia!
Szerintem működik a dolog. Miután mindig csak az egyik műszer dolgozik, a leválasztást a diódák biztosítják, nem zavarják egymást.
Üdv: Gábor
(#) morgo válasza Rocsli hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia!
A háttérvilágításnak is elég lenne 5V, az R8 meg lehet akár 100 Ohm is. Más baj nincs vele.
(#) pjg válasza morgo hozzászólására (») Máj 12, 2013 / 1
 
Csak, hogy melegedjen a stabilizátor?
(#) tomipap válasza pjg hozzászólására (») Máj 12, 2013 2 /
 
Az a 6mA azért nem hajtja szét. Nekem eddig egyszer akadt csak 15mA feletti áramigényű LCD világítás 2x16-os LCD esetében.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) qvasz2 válasza tomipap hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Pedig léteznek 200 mA-es típusok is:
(#) tomipap válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Jogos, kozben azert utananeztem csak mar modositani nem volt lehetosegem a hozzaszolast. Bar az is biztos, hogy nem hasznalnek olyat aminek 200mA kell . Csak energia pazarlas.
(#) Rocsli hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Rendben, akkor építem így .
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) Wegg válasza eyess hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia köszönöm hogy kiegészítetted a kapcsolással a szoft-okat .
Jól néz ki az előterv amit csinálsz majd . Sajna én most leáltam ezekkel pedig az a zéner vizsgáló meg esr mérő egyben foglalkoztat egy kicsit . Csak időm lenne annyi mint amennyi kedvem van .
(#) eyess válasza Wegg hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Köszi a dicsérő szavakat , és tulajdonképpen , azért került ilyen sok fajta mérő aljzat rá , mert különféle méretű alkatrészek vizsgálatánál mindig hajlítgatni a lábakat , és egy helyre bele nyomkodni nem egészséges .Bár ezt már biztos más is tapasztalta , hogy egy idő után kimondottan akadályozza a munkát , ha azzal kell foglalkozni , hogy miért nem megy bele a lába ennek , vagy annak a mérő helyre.
(#) soskajoska hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Enyhén szólva is zöld vagyok AVR témában, azonban nagyon tetszik az alkatrészvizsgáló és szeretném megépíteni. Különösen tomipap megoldása Bővebben: Link tetszik.
A kérdéseim:
Ezzel:Bővebben: Link fel tudom-e programozni?
És milyen program kell a beégetéshez? (eddig PIC-el foglalkoztam, oda megvannak a szükséges dolgaim, de ez mint írtam ismeretlen terület)
tomipap ne vedd zaklatásnak, de esetleg nem raknád fel pdf-ben a nyáktervet, beültetést, forr. maszkot, stb? Az ABACOM oldaláról letöltött "Sprint-Layout-Viewer" ugyanis azt mondja a felrakott NYÁK rajzra, hogy nem Sprint Layout file!
(#) tomipap válasza soskajoska hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
En pontosan egy USBasp-vel programoztam az enyemet. A program amit hasznaltam az AVR Burn-O-Mat. Sima egyszeru WinAVR -re alapulo grafikus felulet.
(#) Bubuka57 válasza soskajoska hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szia!
Bővebben: Link Ezzel simán meglehet nyitni.
(#) soskajoska válasza Bubuka57 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szia! Mint írtam, nekem ez a progi mondja hogy nem Sprint Layout file! Ezért is kértem segítséget.

sl.jpg
    
(#) tomipap válasza soskajoska hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Akkor toltsd le ismet vagy nevezed at ugy a filet, hogy ne legyen benne semmi irasjel, ekezet esatobbi. En reggel kiprobaltam es minden ok volt. Azert itt is csatoltam, nezd meg igy.

pcb.lay6
    
(#) soskajoska válasza tomipap hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Szuper! Tényleg az írásjelekkel lehetett baja.
(#) tomipap válasza soskajoska hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Azt tapasztaltam, hogy a SprintLayout file elnevezesben kicsit kenyes arra, hogy mikor melyik kodlappal vagy lokalizacios beallitasokkal nevezem el a filet. En peldaul nem tudom megnyitni a magyar ekezetes betuket tartalmazo file-okat. Erzekeny a lelkem.
Következő: »»   21 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem