Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 75
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Én most nézegettem a nyák-rajzot! Ez a hídbakötési mód a 7294-re illik, mármint kapcsolási rajz szerint, a 7293-as valahogy másképp van! Próbáljam meg inkább 94-el? De azt akarom hogy most kidobom ezt a tápot, és csinálok egy másikat stabilizátor nélkül! Csakhogy akkor már az van hogy a 7294-nek 45v a max és nekem 44 lessz! Hogy vegyek vissza pár V-ot a tápból anélkül hogy a rtafóból le keljen tekerni? Sőt lehetetlen, mert ezek az oroszok összehegesztették és nem tudnám szétszedni!
(#) reloop válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
A két IC között négy eltérés van, egyik sem érinti a hídkapcsolást, azért felsorolom:
maximális tápfeszültség, feszültségutánhúzás, párhuzamosíthatóság és a clip jelzés.
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Akkor lénygében mindegy hogy mit teszek a penelbe, csak a feszültségutánhúzó kondit kell más lábra kötni, és a clip led-et nem lehet a 94-esre kötni! Akkor maradjak a 93-nál?
(#) pimi9 válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 4, 2013 / 1
 
Ilyen tápfeszütség mellett szerintem már kis kivezérlésen is fel fognak forrni az IC-k.
Lehet többre mennél egy diszkrét kapcsolással, minthogy stabilizátorokat építs, vagy egyébb trükkökkel orvosold a problémát.
(#) reloop válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 4, 2013 / 1
 
Azért találkozol a hídkapcsolásban gyakrabban a TDA7294-gyel, mert a +/-40-50V közötti tápfeszültségtartomány 16 ohm hangszóróval használható ki legjobban az áramkorlátozás miatt. Ez elég ritka érték hangsugárzóban.
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Tisztában vagyok vele hogy melegszik, mert az előző végfok amit 7293-ból épitettem, 2X49,5V-ról megy! Gondolom ez elég magas, és súrolja a max határt! De le bírtam hűteni, csak megfelelő hűtés kell szerintem!
(#) djseed1 válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Szerintem ez a hűtés elég lett volna, plusz egy ventillátorral!
(#) reloop válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Nem is annyira a hűtőborda a kritikus, hanem a fejlődő hő a chip-ről a hűtőzászlóra, a hűtőzászlóról a szigetelőn át a bordára nem tud elég hatékonyan átjutni. Ha megfigyeled a diszkrét elemekből álló 200W-os erősítőket, azokban azért négy testes végtranzisztor szokott lenni.
A 2x49V tápra 8 ohm-os hangszórót kötve nincs is különös gond. Ha a hídra kötöd a 8 ohm-ot akkor egy IC azt 4 ohm-nak érzékeli.
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Hát igen, ez való igaz! Szinte 2X annyi hő fog termelődni! Arra gondoltam hogy közvetlenül fogom ráerősíteni az IC-ket egy vastag alumínium lapra és majd a lapot fogom szigetelni a hűtőbordától! Igy kicsit jobban megoldható a hőlevezetés hisz közvetlenül adná át a termelt hőt az IC, amit majd a hűtőtönk jobban le tud adni a hűtőbordára! Plusz egy ventillátorral megfújva, megoldható az elképzelés!
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Még arra gondoltam hogy ugyebár ha 8Ω-ot kötök a hídra azt 4-nek fogja érzékelni, ahogy Te is írtad! De, mi lenne ha a hangfal és a végfok közé sorbakötök egy 8Ω-os 160W-os kerámia ellenállást! Elméletben az ellenállás értéke hozzá fog adódni a hangfaléhoz és úgymond így át lehetne verni az IC-ket! De ez csak elmélet! Hülyeség lenne?
(#) pimi9 válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Ezesetben minek a híd?
(#) djseed1 válasza pimi9 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Hogy-hogy minek? Ugyanúgy kell a híd, csak így azt fogja hinni az IC-hogy 8Ω van rákötve!
(#) reloop válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Ugyan oda lyukadunk ki mint a feszültségstabilizátorral. A kapcsolás feszültségigénye nincs összhangban a transzformátorral. A felesleget valahol el kell fűteni. Megérne egy hirdetést, hátha valaki pont erre szeretné cserélni a trafóját.
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Tegnap már szétkaptam a trafót, és le fogok belőle tekerni valamennyit! De nem sokat! A hűtést meg majd megoldom!
(#) djseed1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Segítség! Hogy * kell ezt a trafót szétszedni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2013
(#) reloop válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Gyere át vele a trafós témába!
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Máj 8, 2013 /
 
Helló!
Bontásból lenne pár ilyen IC-m. Olyan adatok kellenének, amiből megállapítható, hogy hibás, vagy jó-e az IC. Ha valaki rendelkezik ilyen adatokkal és megosztaná velem, azt megköszönném.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia! Egyszerű NYÁK-ba beforrasztottam egy ketté vágott DIL foglaltot. A kép magáért beszél. Ami nem zárlatos 13, 14, 15 lábak között arra rá kell indítani és kiderül az IC működőképessége.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szia! Ilyen megoldáson én is gondolkodtam. Kicsit bővebben az a gondom, hogy az egyik oldal mindig megadja magát. Olyankor szokott jelentkezni a hiba (még mikor szimplán híd kapcsolást használtam), amikor az erősítő bemenetét elosztom mégegy erősítőre. Ilyenkor a bal oldali végfok tápbiztosítéka egyből leold, és sajnos többnyire az IC-k sem élik túl.
Egy ideje a párhuzamos híd kapcsolást használom. Hétvégén viszont szintén a bal oldal üzem megadta magát mindenféle indok nélkül. Mindkét oldalt ugyanolyan paraméterekkel működtettem. Nem tudom, mi lehet a hiba.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Találkoztam már ilyen jelenséggel Ott az egyik csatorna egyik vezetéke a PC dobozától időnként testet kapott, parányi kábelsérülés miatt. Normál erősítővel szerencsésen a test került oda, a hidaltat pedig alattomosan, időnként pusztította. Az ok megtalálásáig pont olyan megmagyarázhatatlannak tűnt mint a TE eseted.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Értem. Elég bosszantó. Én a tápra gyanakodtam, de nem értettem, miért csak a jelosztásnál jelentkezik akkor a hiba.
De a lényeg, hogy párhuzamos hídnál is ez történt, pedig itt nem volt elosztva a jel.
(#) olahtamas hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Hello.
Már több TDA7294es erösitöt épitettem meg, de most egy kicsit utösebbre vágyok. Meg lehet-e csinálni 3 vagy 4 db TDA7293-al hidalt kapcsolást?
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia! Találsz rá példát a hozzászólásaim között.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Megtaláltam a kapcsolást, ha jol értelmeztem akkor ez 2db hidalt erösitö, ugye? Azonban nem jutottam el odáig , hogy ezt hogyan lehet párhuzamba kötni..? Ez a hidalt kapcsolás tud-e stabilan működni +-42,3V on? (800Wos torroid trafo 2*30V sec)
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2013
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
A feltett panelterveken párhuzamosan kapcsolt TDA7293-asok szerepelnek, ezeket lehet hídba kötni.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Arra rájöttem, csak azt nem tudom, hogy hogyan lehet hidba kötni?
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Minek ez nekem?
(#) olahtamas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Kezdjuk azzal hogy amit reloop készitett nyáktervet 4db TDA7293as IC-vel azok hogyan vannak kötve?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2013
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
A panelen 2-2 párhuzamosan kötött TDA7293 van. Ezek képesek akár teljesen önálló életet is élni. Amennyiben a meghajtó + és "-" kimeneteire kötsz egy-egy csatornát kész a híd-kapcsolásod.
Következő: »»   41 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem