Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1037 / 1679
(#) papus51 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Köszi zenetom.
(#) slogan hozzászólása Máj 9, 2013 /
 
Mondjátok már el nekem légyszi ,hogy kell ezeket a képeket megnézni?
Hogy lehet nagyítani ?
(#) zoly15 válasza slogan hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Én a középső egérgombbal szoktam megnyitni, kép új lapon nyílik meg és hamarabb is betölt, ott lehet nagyítani is.
(#) slogan válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Á ! Köszi !
(#) zoly15 válasza slogan hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Nincsmit... működik?
(#) vicsys válasza slogan hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Vagy a file nevére kattintasz..
(#) sirály12 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Szia!
Kösz.
A kijelzőn a szegmens és oszlop vezérlők vannak rajta. Ez 6db HD61200 a szegmenseknek és 1db HD61200 az oszlopoknak.
A mostani vezérlőt egy pic18f4550 hajtotta meg ráérő idejében. Először én is direktbe akartam meghajtani, de rájöttem hogy akkor a mikrovezérlő mást sem tud csinálni, és még mindig nem olyan gyors a frissítés mint amilyet szeretnék.
(#) zenetom válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Igen, az enyémhez is van vezérlő, SED1336, de Magyarországon nem is lehet beszerezni (legalábbis mikor néztem régen, nem találtam, azóta nem néztem), továbbá ez is EL fóliás...
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2013
(#) pjg válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Na ezt sem tudtam.
(#) pjg válasza Melphi hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Megérkezett! Ebay-en vettem 10 db-ot 690Ft-éert.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Az elsütő gomb, nagyon ötletes, már nekem is itt van egy mikrotrafó, készen az átalakítsra, szerintem énis kipróbálom ezt a relés megoldást. Nekem már csak heggesztőkábelt kell vennem.
A végére az mi amit felraktál?
(#) BEMcorp válasza silent15 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Ne haragudj, semmi 'offenz', de ahogy megláttam a hozzászólásodban, rögtön eszembe jutott a régi gépészet tanárunk előszeretetten használt mondása: csak a hátsó felünket írjuk két g-vel...(segg)
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) zoly15 válasza silent15 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Anno én is szerettem volna csinálni, aztán vettem egy AWI hegesztőgépet.
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
wow ! Kösz mindkettőtöknek ,működik....
(#) CIROKL hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Sziasztok , majdnem kész a funkció generátorom , a lelke egy XR2206 -os ic , kapott egy kicsi dobozt és még a feliratozás ami hiány , majd a későbbiekben lesz megoldva de ettől függetlenül használható .
Több kép
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nagyon szuper.
Erre az előlapra, vaslással szép felirat készíthető, de fotózással is.
(#) CIROKL hozzászólása Máj 11, 2013 / 1
 
Egy másik cucc is ami gyakorlatilag késznek tekinthető , szintén csak a feliratozás ami hiányzik róla .

Egy labor tápegység Alkotó tervei alapján készültek a panelek hozzá mind a kijelző /ICL7107 / és a táp panelek is , a tervek magukért beszélnek szinte tökéletesek , első bekapcsolásra minden totálisan üzemkész némi kis beállítás beüzemelés és máris használatra kész állapot .
A Táp eredetileg 2X50Volt 5A -ra tervezett de a hálózati trafóm alkalmas volt a nagyobb kimeneti feszültség elérésére így 2X60Volt 5 A lett belőle .
Több kép
/ Az oldal lapokat a fénykép kedvéért nem csavaroztam fel /
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) zsoltee0001 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Ez nagyon profi lett, az 5 amper nem csak elírás?
Ennél többet nézek ki belőle, úgy értem "izmosabbnak" tűnik.
Üdv
(#) yagi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Valóban izmos lett ez a táp és nagyon korrekt a kivitelezés, elismerés CIROKL fórumtársnak.
Viszont ha belegondolsz itt nincs előszabályzás és alacsony feszültségen ha kiveszed belőle az 5A-t akkor bizony ott közel 300W-ot kell eldisszipálni, ami nem kevés!
(#) CIROKL válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Tudna akár több ampert is de nem akarom feljebb állítani hisz a meleggel nem tudnék mit kezdeni , egy labortápnál ugy is csak valami szerkezet beüzemelése a cél az áramkorlát végett nem az üzemszerű használat . Értem arra hogy nem labortápról fogok mondjuk egy hordozható hűtőgépet üzemeltetni folyamatosan ,így nekem nincs értelme a nagyobb kimeneti áramnak .
Még a meglévő ventilátoron kivül fog kapni kettőt jobb és bal oldalra közvetlen a félvezetők fölé.
(#) papus51 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nagyon igényesen kivitelezett munka, gratulálok hozzá.
Egyben szeretném megkérdezni a doboz forrását, eléggé gyárinak tűnik.
(#) CIROKL válasza papus51 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Köszöntem !
Idézet:
„doboz forrását, eléggé gyárinak tűnik.”

Totálisan házi gyártmány , minden cucchoz saját kivitelezés saját házi gyártmányú dobozolás.
Bővebben: LinKis leskelődni való házi dobozoás.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) zenetom válasza yagi hozzászólására (») Máj 11, 2013 1 /
 
Idézet:
„alacsony feszültségen ha kiveszed belőle az 5A-t akkor bizony ott közel 300W-ot kell eldisszipálni”

Bár nem néztem utána, de ha így van, akkor feleslegesen van túlbonyolítva ez a táp. De ettől függetlenül biztosan megállja a helyét.
(#) kameleon2 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Idézet:
„Erre az előlapra, vaslással szép felirat készíthető, de fotózással is.”
De akár aluminium maratással, vagy cnc gravírozással is Én régebben a gyorsmaratót, amivel panelt martam ugyanúgy használtam előlap maratására is. felcsiszoltam szálra, aztán jött a maszkolás, vagy lakkfilces felirat és a szabadon hagyott helyeken marta matt felületűre a sav. Így szálcsiszolt és mart matt felület adta a kontrasztot. Ha sokáig maratod, teljesen 3D lesz a felirat. Akkor kis festékkel és vékony ecsettel meg is festhető, de a maszkolás is rajta maradhat - vagy éppen alkohollal eltávolítható. Kinek mi tetszik.
(#) kameleon2 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Le a kalappal! Még végignézni is temérdek idő ennyi szép munkát! Gratulálok a dobozokhoz! Gyanítom, van valamilyen CNC a dolgok mögött, mert szépen, szabályosan vannak megmunkálva a felületek. Az MDF előlap is nagyon ötletes. Ha doboz kell tudom, kihez forduljak !
(#) CIROKL válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Igen néha használok CNC-ét is .
MDF Előlapot még nem csináltam azt hol találtad?
(#) kameleon2 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Ez tűnt MDF-nek - bár lehet, hogy csak a PC-n tűnik annak és bükkfa? Akkor még szebb lehet élőben. Én ránézésre mart, fóliázott MDF-nek véltem a csillogás miatt.
(#) CIROKL válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Gőzölt bükk.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) Dano6 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nagyon szép munka
(#) papus51 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Elképesztően profi munkák. Emelem a kalapom.
Következő: »»   1037 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem