Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1038 / 1679
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szuper de nincs olyan mint egy gyári , végül is a felirat nem is annyira hiányzik rola , meg az igazság az hogy most összeraktam de leszedni már nincs kedvem az előlapot , / lehet majd a télen /
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Sejtettem, hogy már nem érdemes feliratozás miatt megbontani.
Én sem szedném szét, eleve feliratozva szerelném össze.
Feliratok nem csak esztétikailag dobnának rajta, segítenék a használatát is.
(#) Gránátalma válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Szia!
Jól néz ki, én is épp egy ilyet építek.
Csak időm most nem sok van ,így pihen a panel
(#) pjg válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Te melyiket építed? Én az Elektorost.

84111DE.jpg
    
(#) pinyó39 válasza pjg hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Mind a kettő Elektoros, csak van köztük kb 20 év, de XR2206- al megy mindkettő.
(#) pjg válasza pinyó39 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Az enyém 84-es
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nem gond az előlap leszedése szinte semmi 4 csavar csak , megfogom csinálni de tényleg csak majd egy szép téli estén .
(#) mraulajos hozzászólása Máj 12, 2013 / 1
 
Hali!
A múltkorában már dicsekedtem a szekrényemmel,: Bővebben: Link
Bővebben: Link
Most a végleges képek.
(#) zolek hozzászólása Máj 12, 2013 /
 
Egész jó,
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) balazska1987 hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Szép lett a rack, de én nem raktam volna bele a cd lejátszót, az legyen külön egy kis rack-ben az effectekkel együtt és fel tudod tenni az asztalra, én is így használom, régen én is mindent egy helyre raktam, de rájöttem hogy a kisebb néha jobb, néha meg a nagy jó, de ezt csak arra mondom, hogy én szeretem külön venni a dolgokat, külön a végfok a crossoverrel, illetve külön az effect, mikrofon és a lejátszó, de amúgy szép munka gratulálok.
(#) petemazi hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Átdobozolódott, és átalakult a DAC-om.
Többi kép: Bővebben: Link
Jön majd még bele egy PCM2902 vagy hasonló, USB->SPDIF célra, na meg persze befejezem egyszer a dobozát is..
A doboz mindössze 5cm magas, és 15*20..
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013

P1010130.JPG
    
(#) keszeg01 válasza petemazi hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Érdeklődnék miért hagytad ki a csöves részt?
A pcm2902-ben tudnál segíteni .
(#) petemazi válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Azért maradt ki, mert ha a dobozban van a trafó, akkor nem fér el a fűtés és az anódfesz tápja, így meg nincs elég ér a tápfeszt hozó csatlakozóban.. Na meg nem bíznék rá a soros kábelére 180V-ot.. De nem is baj, ez az I/V eszik vagy 3-4mA-t 15 voltról, és nekem jobban is tetszik, mint a csöves. Halálosan szép, telt, hihető közepe van, nőtt a térérzet, és nagyon dinamikus, részletes a mélytartománya.
Ha nyákterv kell a PCM-hez, van nekem egy, ami elvileg működik (egyet már építettem vele, de azthiszem egy ellenállat hiányzik róla), de zenehallgatásra semmiképpen sem ajánlom azt a cuccot, csak SPDIF előállítására.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) keszeg01 válasza petemazi hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Köszi a választ. Én Pendrive -ról szeretnék zenét hallgatni nem PC-ről arra jó ?
(#) petemazi válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Az teljesen más tészta.
(#) storm válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Én már csináltam ilyen USB-s DAC szerűséget, de a mikrofon bemenet, illetve a kimenete is búgott valamiért az összes eddigi példányomnak.
(#) petemazi válasza storm hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Pl ezért sem ajánlom zenét hallgatni. Nekem több napos szenvedéssel, ilyen olyan C-L-C meg C-R-C tagokkal, külső táppal, meg ki tudja még mikkel sikerült elviselhető állapotba hoznom a zaját, de a hangja akkor sem győzött meg. Valamit biztosan elrontunk, mert hogy a hangja nem versenyez egy ilyen komoly cuccal, az egy dolog, de az a zaj tuti nincs odatervezve a kimenetére..
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) kameleon2 válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
(#) Mybuster hozzászólása Máj 14, 2013 / 2
 
Sziasztok!

Bemutatom újabb szerény munkámat egy nagy kijelzős ledes órát. A dolog onnan indult hogy ismerősöm nekem ajándékozott egy alu profilos ledes panelt más nem is volt benne csak a 6 digit összesen 172 db leddel. Nagyon sokat töprengtem rajta hogy vajon hogy is kéne megoldani, mint mindenki másnak nekem is először egy kontrolleres verzió jutott eszembe,de hiába lett volna szuper tanulni nem tudtam volna belőle,így hát arra gondoltam megépítem Cmos ic kell mielőtt mindenki egy IC temetőre gondolna ez csupán 8 ic-ből áll 6db CD4026-os és 2db 4082 es. Az eredeti rajzot picit módosítottam minden kimenetre ellenállás stb... A ledeket energiatakarékosság szempontjábol sorosan kötöttem szegmensenként 4 ledet. Így ilyen fogyasztási adatok jöttek létre:
teljes fényerőn : 100mA közepes: 50mA minimális fényerőn: 25mA
és van egy alvó állapot is ott szinte pár mA.

Egy ekkora óránál szerintem nagyon kielégítő teljesítmény.
Rengeteg munka volt vele,de csak összejött.
Lehetett volna még szebb,nekem tetszik.
Várom az észrevételeket javaslatokat mindent meghallgatok.

Bővebben: Link
(#) szaboi válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
jó lett, a szegmensek meghajtásához mit használtál vagy hogy van megoldva? multiplex-elve vannak BCD dekóderrel hajtva?
(#) Mybuster válasza szaboi hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Köszi, nem kontrolleres így szóba se jöhet a multiplexelés ...maximális áram a kimeneteken 7mA-re van korlátozva. BCD dekoder pedig nincs mivel a CD4026-nak nem szükséges.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) vicsys válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Nekem tettszik! Gratula!
(#) Schnitt válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Igazi Ledbuster megoldás
Nekem picit fura a perc-másodperc közti kettőspont helyzete, de egyébként ügyesen összehoztad.
Az külön jó pont, hogy nem multiplexált, így a bemutató videón nem vibráltak a számok.
A beállító panel így marad, vagy kap egy burkolatot?
(#) Mybuster válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Köszönöm,szépen.Igyekszek! Megmondom őszintén picit engem is "zavart" hogy nem villog csak egyszerüen nem tudtam meghajtani mert egy mutatós óra az 1hz forrása rákötve a számlálóra szépen megy de ha már rákötöttem egy tranzisztort valamiért megzavarodott így inkább hagytam,de szerintem így is pofás lett.

De ha arra gondolsz hogy miért ott a pont hát sajna így kaptam a panelt.

Természetesen,igen tervezek rá egy burkolatot.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) djloui hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Sziasztok, új taggal bővült a basszusláda hadsereg, Ezzel a példánnyal faterom teherautó hifi hangzását fogom kicsit feldobni. 200-as PVC cső, elől hátul pozdorja lap, és egy szintén használt mosogató cső még vízkő is van benne, csatlakozót is itthon találtam. 16cm-es mélynyomó de egészen elképesztő mély hangokat produkál. Nem házromboló, de ami hiányzik a hangásból pótolni fogja a teherautóban.
(#) andras99 válasza djloui hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Jó lett! Mivel festetted?
(#) sanykaraj válasza djloui hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Oda kell is anyag elnyomni a motor zajt de nagyon jó pont mintha gyári lenne.
(#) djloui hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Köszönöm, majd még normális csavart veszek holnap bele ami lapos fejű. Rücsivel van fújva de spray, nem kompresszoros fajta. Utána pedig kis matt fekete.
(#) sargarigo válasza djloui hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Hogy passzintottad össze ilyen szépen? Alig látszik illesztés! A csövön a lekerekítés is érdekelne. A rücsi az micsi? Valami linket tudsz róla mutatni? A cső hangolását hogy oldottad meg? Ha itt már off lenne, akkor érdekel privátban is
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
Következő: »»   1038 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem