Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   21 / 52
(#) sargarigo válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Vesztemre.. igen.
(#) _vl_ válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Pedig nem olyan vészes, pláne, ha azt is figyelembe vesszük, hogy az IC elintézi a nyugtázást és az újraküldést is (azaz megbízható adatkapcsolatot biztosít). Ezt szoftverből korrektül megcsinálni azért macera - sokan persze egész egyszerűen nem foglalkoznak vele...
Engem az riasztana el tőle (bár a ~350 Ft-os ára rettentő vonzó), hogy a 2.4GHz-es sávban megy, amit a wifisek már szénné terhelnek így is. Soklakásos környezetben szerintem igen nehéz szabad csatornát találni.
(#) Bell válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Idézet:
„...amit a wifisek már szénné terhelnek így is..”

A táv. kapunyitók, kocsiajtó zárak jórészt a 433 MHz-es ipari frekvencián mennek, de az "erősebb kutya elv" miatt szerencsére nem kell üres frekvencia.
(#) zenetom válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Alapesetben, ha csak 2 (vagy több) modul közti kommunikációt akarunk, akkor nem kell foglalkozni a "Register Map"-pal? Elég csak a parancsokat, meg az utána lévő bájtokat írni/olvasni?
Szerk.: mármint ezzel a nRF24L01+ modullal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) _vl_ válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
A Register Map a regiszterek táblázata... Ott tudod beállítani mondjuk, hogy milyen frekin, mekkora sebességgel és teljesítménnyel beszélgessen, most éppen adás vagy vétel üzemmódot akarsz (egy frekin egyszerre csak egyvalaki tud ugye adni), hányszor küldjön újra, hány byte hosszú a csomagban az adat, stb. Ez utóbbinak pl. 0 a default értéke, amivel nyilván nem tudsz értelmesen kommunikálni, szóval szerintem kell állítani ezen.
(#) zenetom válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Szóval ez half duplex, és még azt is nekem kell kapcsolgatni.
Hát ha ez így van, akkor egy nagy gagyiság az egész modul!
(#) _vl_ válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Ez alapvetően egy hálózati kommunikációra való eszköz (mint ahogy a wifi, meg az Ethernet is). Csomagokban beszélget, van címzés, és relatíve komoly sávszélességet tud.
Ha neked egy <100kbps pont-pont duplex soros vonal kiváltása kellene, akkor nem feltétlenül ezt az eszközt keresed. Mondjuk legalább olcsó...
(#) zenetom válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Na mondjuk igaz, az előbb kicsit felindulásból írtam..
(#) mrobi hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Sziasztok. Létezik-e olyan rx-tx modul amin esetleg jumper-rel lehetne csatornákat beállítani? A 2,4ghz-eseknél néztem hogy spi-n keresztül lehet a csatornákat váltani, de én nem szeretnék spi-vel foglalkozni. Nekem bőven megfelelne egy 434 mhz-es rx/tx modul páros, ami tud több csatornát.
(#) pucuka válasza mrobi hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nincs. Vagy szélessávú, mint az egyszerűbbek, vagy bele kell tolni SPI -n a beállítási adatokat.
(#) _vl_ válasza mrobi hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Azért nem akkora ördöngősség mellérakni egy kis mikrokontrollert, amin van pár jumper a lábain, és azok alapján SPI-n felprogramozza a modult. Egy PIC16F1503 például kb. 200-300 Ft.
(#) mrobi válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Igazad van.

Viszont lenne még egy kérdésem. SPI-vel még nem foglalkoztam, de ha egy síma sift regiszterrel sikerült boldogulnom szerintem ezzel is fog. Kinéztem ezt az adót, és a hozzá való vevőt. Nézegettem az adatlapját. Két kérdésem merült fel. Az nIRQ lábbal nem vagyok tisztában. Annak mi is a szerepe a kommunikációban? A másik, hogy a parancsok utáni POR-t se tudom értelmezni. Azt is el kell küldenem?
(#) Hilo hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Kinéztem egy adó/vevő modul párost: RFM02-868-S2/RFM01-868-S2
Első nekifutásra még csak a megnyomok egy gombot / világit a led.
Későbbiekben majd egy kicsit távirányítós játékautóba szeretném használni a gyerkőcömnek.
A kérdésem hogy ez a kettő így párban elvileg alkalmas erre?
Előre is köszönöm!
(#) vicsys válasza Hilo hozzászólására (») Máj 13, 2013 / 1
 
Alkalmas, csak majd kell valami egység (mikrokontroller) ami meghajtja/értelmezi és elvégzi a kommunikációt.
(#) Hilo válasza vicsys hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Köszönöm,
Abban tudnál segíteni esetleg hogy ebben a cikkben látható kapcsolást ehhez az adó/vevő pároshoz megrajzolod nekem? Nagyon hálás lennék érte.
Van egy olyan gyanúm hogy a bekötéssel lennének gondjaim.
Előre is köszönöm.
(#) zenetom válasza Hilo hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Szia!
Ezt csak mikrokontrolllerrel lehet használni. Tehát nem elég hozzá egy kapcsolási rajz, programozni is kell.
Szerk.: amit linkeltél cikket, ahhoz nem jó.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) pucuka válasza zenetom hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Ráadásul a kapcsolási rajz ott az adatlapon, PIC -re, és AVR re is, és még a programm is. Csakhát bele is kell tudni juttatni a mikrovezérlőbe.
(#) zenetom válasza pucuka hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Tyű, odáig le se görgettem. Mentem is lefele a PDF-t.
(#) Hilo válasza zenetom hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Köszönöm,
Gondolom akkor HM-T868S / HM-R868S ezek működnek a fentebbi cikk kapcsolásával.
A cél elsősorban hogy pici legyen, illetve 50-100m-ig azért működjön.
Ezek a későbbiekben működhetnek PIC-el?
Illetve tudsz e ajánlani valami encoder/dekoder párost?
Előre is köszönöm!
(#) foxi63 válasza mrobi hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Az nIRQ láb jelzi ,(megszakítást kér) ha a vevőpuffebe beérkezett már annyi bit , amire be van állítva inicializáláskor. Alapesetben 8 bitre van állítva, de ha lassú a feldolgozás állítható akár 4 re is.
A parancsok után A POR nál szerepló érték az az amire beáll a modul alapból tehát, ha az az érték jó a te beállításodnak, akkor inicializálásnál nem kell írni az adott regisztert.
üdv: Foxi
(#) mrobi válasza foxi63 hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Értem. Köszi a felvilágosítást!
(#) puzzafutár hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Gondolkodtam egy robot építésében, és láttam pár videót, hogy vezeték nélküli PS játékvezérlőt használtak hozzá. Hogyan lehetne egy ilyen Játékvezérlőt "megszelídíteni", hogy AVR processzoros áramkört tudjak vele irányítani?

kb. valami ilyesmire gondoltam:
http://www.argep.hu/popup.asp?pid=228319192&pnr=10001&foto=1
2,4 GHz-en működik. Erre létezik valamilyen vevő modul, amit AVR-hez tudok illeszteni?
(#) tcs52 válasza puzzafutár hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Én pl. itt látok 2.4GHz-es transceiver-eket (adó és vevő egyben).

Ez pedig egy AVR-es példa az RFM70-S modulhoz.
(#) zenetom válasza puzzafutár hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia!
A vezetéknélküli PS vezérlő jeleit feldolgozni dokumentációk hiányában kb. reménytelen. Viszont szerintem ha beszerzel egy vevőt hozzá (pl. ebay), azzal már bírsz kommunikálni.
Google kulcsszavak: wireless playstation controller receiver.
(#) puzzafutár válasza zenetom hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Talán tényleg jobb lesz, ha készen beszerzem hozzá a vevőt is. Sőt Ez volt a leghasznosabb válasz, mert ezen a vonalon el tudtam indulni. Nekem még nem volt ilyen eszközöm, és nem tudtam, hogy a vevő kívülről csatlakoztatható, mert beépítettre számítottam.
(#) zenetom válasza puzzafutár hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Én se, csak aztán láttam Google-n a képeket
(#) Stone C hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni.
Van egy arduino kit amivel szeretnék 5 LED-et kapcsolni. a kérdésem az lenne, hogy van e valakinek egyszerű kapcsolási rajza amit a vevő egységhez lehet építeni úgy hogy az 5db ledet bekapcsolja és úgy is maradjon addíg amíg megint jelet nem kap és akkor kikapcsol.
Teszek fel egy képet hátha ez segít.
Ja és a legfontosabb, hogy teljesen amatőr vagyok ezért ha lehet ne bonyolítsátok a dolgot szakszavakkal mert nem értem.
Igazából valami számomra is megépíthető egyszerű dolgot keresek.
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat és a türelmeteket!
(#) Kriss válasza Stone C hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Mikrovezérlő kell az adóhoz is meg a vevőhöz is anélkül esélytelen.
(#) Kriss hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Az előző képen látható modult használom énis. Sajnos az adóban elfüstölt a tranzisztor. Az lenne a kérdésem hogy mivel lehetne helyettesíteni, ami könnyen beszerezhető és olcsó, mert ami benne van 2SC3357 az annyiba kerül mint magaz az adó és vevő modul 1ütt. Próbáltam c9018-al de semmi.

rf.jpg
    
(#) pucuka válasza Kriss hozzászólására (») Máj 27, 2013 / 1
 
Nem véletlenül drága az eredeti tranzisztor.
Két paraméter erősen eltér az általad próbált, és az eredeti tranzisztor között. Az egyik, a határfrekvencia. Ahhoz, hogy 500 MHz -en jelentőset erősíteni lehessen, a tranzisztor határfrekvenciájának, jóval nagyobbnak kell lennie, legalább 4 - 5 GHz, a helyettesítődé pedig alig nagyobb, 700 - 1 GHz. A tranzisztor határfrekvenciája az a frekvencia, (ft), ahol az erősítés egységnyi.
A másik, a leadható teljesítmény, ill. kollektor áram. Az eredeti tranzisztor Ptot = 1,2 W, és 500 mA. Ezekben a paraméterekben is gyengébb, de ez kevésbé érdekes, legfeljebb nem tudsz akkora kimenő teljesítményt kivenni, mint az eredetiből.
Helyettesítést próbáld meg BFR93 al, a kimenő teljesítmény lényegesen kisebb lesz ugyan, (10 - 20 mW), de működni fog.
Következő: »»   21 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem