Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 120
(#) sound.man válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 9, 2013 / 1
 
Csinálj neki olyan ládát aminek nagyobb a csillapítása.
(#) gery20 válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Akkor meg pillét lenne érdemes. Láttam már hangszórót hogy a tekercs ősze törte membránt mert más is próbált ilyet ki vitelezni. Ha másik ládát csinálsz akkor jobban jársz mert szerintem túl nagy a láda vagy túl nagy reflex csöved van. De lehet hogy egyszerűen túl sok mélyet nyomsz rá.
Ad meg hangszóró típusát mi segítünk a bajodon
(#) olahtamas válasza gery20 hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Az meglehet hogy nagyra sikeredett a láda, több hangszoro van benne, és szeretem ha szol rendesen a mély tartomány... A hangszoro tipusa M.N.C 30305
(#) gery20 válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Hogy érted hogy több hangszóró több utas?
(#) olahtamas válasza gery20 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
igen több utas valojában, van benne az emlitett mélysugárzo, 2db mélyközép, ami inkább közept ad meg egy piezzo magas, és ez mind frekvenciválto nélkul van jelenleg
(#) gery20 válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Amit említ tettél mélynek netten néztem de az csak 13 centis. szóval nem értem tegyél képet a ládáról hogy lássam mi a helyzet.
(#) Dj Decybell hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Épp azon tanakodom, hogy van egy rehabos csipogóm Ugyan ilyen Sal SB-4050 Elhajítom jó messzire a lemezkávát, és a mozgórészeket, és építek egy 30centis-párt subb-nak. Becsületes Al-kávával. Eddig oké.. Van kávám bőven, párban is. Mozgóalk.-böl minden párba... Csak egy szépséghiba van. A leendő párja annyiban tér el, hogy a vasmag közepén nincs furat. Ha lezárom szépen a furatot mindkét oldalon, várhatóan lesz bármilyen eltérés hangzásban-dinamikában a két hangszóró között, vagy annak a belső résznek már nincs nagy jelentősége a mágneses teret illetően?
(#) Levi Jr. válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ha van lyuk, akkor inkább a másikat is esztergáltasd, fúrd ki. Egy oszlopos fúrón megoldható a dolog; bizonyos teljesítménynél szinte elengedhetetlen a furat, mert így a porvédő alatti levegő összenyomódását kísérő enyhe asszimetria-torzítást csökkenti, eltünteti ez a metódus.
(#) Dj Decybell válasza Levi Jr. hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Fémiparos vagyok, kivitelezhető a dolog, csak nem figurázok vele sokat ha nem muszáj...
Am ismered a szóbanforgó hangszórót? Még nincs meghatározva, teljesítményben.
(#) ptesza válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ja és a forgácsot hogyan tudod majd eltávolítani , maradéktalanul ?
(#) Dj Decybell válasza ptesza hozzászólására (») Máj 12, 2013 / 2
 
Miután kimértem a furat közepét, leragasztom a légrést "izmos aluragasztószalaggal, hogy az emulziót ne kelljen utólag kimosni a légrésből.
Betekerem az egészet rongyba, és ha megvan a furat, a rongy által nem ragadnak a mágnesre a fémdarabkák.
(#) Levi Jr. válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Így van, nem is kell másképp csinálni. A légrés leragasztása legyen pontos!
(#) ptesza válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Na ez a megoldás , nem csak lesz majd valahogy.
(#) sound.man válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Vagy vágsz a porvédőre egy kör alakú lyukat ami alá teszel akusztikus szivacsot.
(#) Hangszoro2000 válasza ptesza hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Majd úgy lesz, hogy így is mindenhova jut a forgácsból.
(#) Levi Jr. válasza sound.man hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Jah*, és lesz is így egy csinos akusztikai rövidzár, meg dB csökkenés, vagy 60%, ...
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) sound.man válasza Levi Jr. hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
60%? Miért is? Akusztikai rövidzár akkor keletkezik pl ha a perem nincs impregnálva.. Ne vezesd félre az embereket. Sokkal egyszerubb mint a vasmagot kifúrni. Gyári hangszórón is talákoztam már ilyen megoldással. Persze ez nem a legjobb.
(#) Levi Jr. válasza sound.man hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
ok,...szerinted nem ereszt az alsó pille levegőt? A tekercsrésnél aztán még egy kicsit,... és már megy is előre... de bizonyára félrevezető lehettem. Logika, pls. Magyarul: bármilyen hangszóró első felülete teljes egészében összefüggő KELL legyen. Ebben nincs vita. Ez még arra tételre is igaz, ha reflex, vagy bármilyen NEMZÁRT ládát tervez valaki.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) Dj Decybell válasza sound.man hozzászólására (») Máj 13, 2013 / 1
 
Hogy jött ez az ötlet?
Még nem láttam ilyet...
A furat helyett gondoltad?
(#) olahtamas válasza gery20 hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Mellékeltem a képet a hangdobozomrol. Annyit fűznék hozzá, hogy az alján el van rekesztve az erősitő rész számára 15cm, kulső méretei: 65cm×38cm×31cm, 13cm hosszu rezgőcső található benne

CAM00357.jpg
    
(#) sound.man válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Igen a furat helyett. Nem az én ötletem, gyárin láttam.
(#) Dj Decybell válasza sound.man hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Megnéztem a szórót, betudom fogni megfelelően a magot. Tutti fúrom, de ennek ellenére, hálás lennék ha keresnél egy képet az említett hangszóróról, mert akárhogy tanakodtam, nem látom hasznát a luknak..
(#) Dj Decybell válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
-Mármint a porvédő luknak..
(#) Levi Jr. válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Vesd el az ötletet nyugodtan. Mivel nem tudni, hogy adatlap szempontjából, hogy változik egy hangszóró paramétere egy ilyen átalakítástól, ezért nagy valószínűséggel jóval rosszabb lesz, mint amit a tervező eredetileg megálmodott. Még ha kínai kopirájt - lovag is. Csak idő megy bele, és az eredmény kétséges. Ha be tudod fogni a magot, nyert ügyed van, szép egyenletes furatot tudsz csinálni. Olajozd a fúráskor , hogy a forgácsok jól kidobódjanak; ha atom szárazon ragasztod le, akkor jó lehet, de vigyázz: ha leragasztod, az anyag fúráskor tetemes meleget termel, ami megolvasztja a műanyag alapú leragasztást. Én biztonság kedvéért valami erősebb anyagból (nem szövet) pillanatragasztóval vagy más ötlet alapján fedném lyukat. Ha forgács kerül a légrésbe, akkor acél hústó jó lesz a kiszedéshez; felmágneseződik a térbne, és ahogy vatosan húzza maga után a kis forgácskákat, azok rongyra húzhatóak, amig a légrés vissza nem rántja. A másik megoldás, a lentebb kolléga által vázolt kétoldalas ragsztós módszer, az még jobb is lehet.
(#) Dj Decybell válasza Levi Jr. hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Idézet:
„Vesd el az ötletet nyugodtan. Mivel nem tudni, hogy adatlap szempontjából, hogy változik egy hangszóró paramétere egy ilyen átalakítástól, ezért nagy valószínűséggel jóval rosszabb lesz, mint amit a tervező eredetileg megálmodott. Még ha kínai kopirájt - lovag is. Csak idő megy bele, és az eredmény kétséges.”

A porvédő kivágásra gondoltál ezzel?


A kifúrás technológiája megoldott mint mondtam.

-Kijelölöm a furat helyét pontosan,
-A légrést beragasztom precízen AL-szalaggal természetesen a pontozást kihagyom
-Betekerem a hangszórót valami sűrűrszövetbe, és rögzítem ugynazzal a szalaggal. (A leendő furat helyét a túloldalt sem takarom be a szövettel. )
-Rögzítem a testet az alsó tányér által. Merőlegességet is figyelve.
-Gépindítástól kezdve, folyamatos emulziós hűtéssel 3-vagy 4-fázisban kifúrom a magot. 4-8-12mm (ha odafigyelek, -márpedig oda.. akkor kézzelfogható hőmérsékleten tarthatom a teljes testet.)
-16mm-es fúróval sorjázom a furatot mindkét oldalról.
-Vízben lemosom, utána ha ügyesen veszem le a rongyot nem marad fémszilánk a mágnesen.
-A furatot a biztonság kedvéért lefújom festékkel, hiszen az nincs védve a korrodálódástól.
-Közvetlen összeszerelés előtt az alufóliát leszedem és lehígitózom a nyomát. Innen már adott...
(#) Levi Jr. válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Perfekt elképzelés, Nézzük, mi lehet belőle!
(#) Hangszoro2000 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Vagy rögtön 260%. Mindegy, hogy 60, 260, vagy 360, mert ebben a formában nem következik be.
Léteznek ilyen hangszórók, és nem kell félni, jól működnek "akusztikus rövidzár" nélkül. Ami itt történik azt másképp hívják. Hogy mikor használható ez a megoldás, azt a tervező tudja eldönteni, mert több paramétertől is függ.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) Hangszoro2000 válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Tamás, nem az erősítőnek kellene elválasztani térfogatot, mert az nem érzékeny a doboz belső méretére, hangszórók viszont nagyon, azoknak kell saját légtér, attól függően, hogy melyikről mi szól.

ui: A reflexcsőnek átmérője is van, és az is fontos. De ránézésre majdnem biztos, hogy nem jók a méretei.
(#) Dj Decybell válasza Levi Jr. hozzászólására (») Máj 14, 2013 / 1
 
Majd dobok fel fotót a folyamatról, hátha más is felbuzdul az egyszerű megoldáson.
(#) Levi Jr. válasza Dj Decybell hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Én várom, mert ez egy visszatérő feljavítási metódus lesz, és nem bonyolult megoldani.
Következő: »»   56 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem