Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   454 / 728
(#) ptesza válasza DJ Tacki hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Igen erős bútorlap fűrészelési vágyad van. Gyakorlatilag bármit megtehetsz ami neked teszik.

Csak cink.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) DJ Tacki válasza ptesza hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Köszönöm válaszod, de most a kivitelezési nehézségeket félretéve továbbra is kíváncsi lennék hogy működhet-e az elképzelés, vagyis elérhetőek-e a mély frekvenciák, sok, kisméretű hangszórókkal, mert ez még nem derült ki számomra.
(#) elektrorudi válasza DJ Tacki hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Nem.
A hangszórók paraméterei egyértelműen meghatározzák, hogy mekkora lehet a legalsó lesugárzott frekvencia. Akárhány hangszórót kötsz be, ezek a paraméterek nem változnak.
(#) DJ Tacki válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
(#) bajtaig válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Máj 10, 2013 / 1
 
Ha nem csinálok fly subot belőle marad a féltérrész.
Tudom hogy szubot csak sivatagban,( na jó homokbányában) a talajra helyezve lehet korrektül mérni.
Tapasztalat plusz DSP.
Nem unod még ezt a, jó az eminence de legjobb a hangszóró2000 szöveget?
Ti miért nem csináltok ilyet mint a kappa pro 15lf, féláron, biztos tőletek vásárolnék!
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) Hangszoro2000 válasza DJ Tacki hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Többféle módszer létezik, de csak egyforma hangszóróknál működik, és egy bizonyos minőségi szint alatt nem ésszerű beleölni az energiákat.
A megnövekedett felülettel együtt mindig nő a terhelhetőség és érzékenység, emiatt a megfelelő dobozzal és elektromos kompenzálással már előállítható az alacsonyabb határfrekvencia, ebben a nagyobb előlap is segít.
A másik változat: egy hangszórónál TL dobozzal lehet javítani az alacsonyabb frekvenciák lesugárzásán.
(#) Directors hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Bútorlapba szeretnék kör alakú kivágásokat csinálni dekopírfűrésszel.
Ide milyen fűrészlapot célszerű használni? Ritka,közepes vagy sűrű fogazatút?
(#) Buvarruha válasza Directors hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Ritka és minél jobban szét vannak hajtogatva a fogai, annál könnyebben fordul, de nem olyan bonyolult nyugi.
(#) Directors válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Köszi
Még egy olyan kérdésem lenne,hogy van különbség a drágább és az olcsóbb lapok között?
Gondolom a drágább tovább bírja de honnan tudja az ember,hogy melyik lehet a jó?
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) Buvarruha válasza Directors hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Tapasztalat, vagy ismerős tapasztalatai alapján. De a drága lapokkal nem szokott gond lenni, a teszkósok is jók 20cm vágás erejéig.
(#) Directors hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Üdv!

Ha az élfóliát rávasalom a bútorlapra akkor a maradék élfóliát ami a szélén kilóg azt mivel tudom szépen levágni,hogy ne vágjak bele a bútorlapba?
(#) Buvarruha válasza Directors hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Vésőnek a szélével, vagy bármi kemény fémnek a sarkos szélével, de semmiképpen sem az éles végével!
(#) elektrorudi válasza Directors hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Hi!
Csak azt tudom mondani, én mivel csinálom:
Sebész szikével. Nem összekeverendő a PVC padló vágó késsel...
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) Directors válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
De ha a sarkos részével csinálom akkor mi vágja majd el? Hisz a sarka nem éles a vésőnek.
Lehet én értek valamit félre.
(#) Buvarruha válasza Directors hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Ráfekteted a forgácslapra a vésőt és a szélénél végighúzva gyönyörűen leszedi a maradékot.
(#) Directors válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Bővebben: LinkAkkor ráfektetem a bútorlapra a vésőt és azt az oldalt tolom előre amit pirossal bejelöltem?
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) Buvarruha válasza Directors hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Igen, de inkáb hűzod magadfelé úgy, hogy rányomja a fóliát miközben húzod, kb. 45°-os szögben. Rutinos játékosok az élével is próbálhatják, de úgy könnyű elrontani.

kb.PNG
    
(#) Jaksi hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Sziasztok,

Én most készítek egy zenegép replikát és a hangrendszer mély részéröl kérném ki a véleményeteket.

Csatolva egy kép a 1015 Classicrol kinyitva.

Az eredeti készülék alá sajnos nem tudtam benézni de egy rácsot láttam az alján mikor nyitva volt az első ajtó. Ha viszont bezárt állapotva van az eleje akkor a hangszórók nagy részét már takarja az a fedlap fa része és csak kb. fele esik bele a hangáteresztő selyem részbe. Jelenleg nem tiszta számomra ez a mély rész, hogy hogy van megoldva a megfelelő hangzás.

Én arra gondoltam, hogy beteszek egy mélyládát "arccal" lefelé azaz a talaj fele nézne a hangszóró és a reflexcső is, mivel a talaj és a lábak között van kb 10cm távolság.

Véleményetek szerint így nem lesz probléma a hangzással?
(#) Directors válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Köszi
(#) golem hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Mély ládát építettem de ha belülre rakom a hangszórót mind a 2 akkor alig van mély hatás

de ha kívülre rakom mind a 2 akkor van mély rendesen mért van ez?
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013

névtelen.JPG
    
(#) Digitalpimp válasza golem hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Szia!

Ha sima zárt dobozba rakod belülre, akkor ne csodálkozz, ha nincs "mélyhatás". Van lehetőség belülre is rakni, csak az arra megfelelő ládába.
(#) elektroman93 hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Az RH 18125PRO hangsugárzóhoz milyen magas sugárzót ajánlanátok?(piezot nem szeretnék)

600/1200w. frekvenciaátvitel 35Hz - 4kHz, érzékenység 98dB/1W/1m, 8 Ohm. 123 OZ mágnes. Tömeg 10 kg.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) elektrorudi válasza golem hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Mert rossz a füled.
(#) Action2K válasza Digitalpimp hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Miért is?
(#) Action2K válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Miért is?
(#) elektrorudi válasza Action2K hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Mert nem gondolom, hogy 2cm-el kiljebb, vagy beljebb rakva a hangszórót elmegy a "mélyhatás". Maximum az alsó határfrekvencia megy feljebb 1-2 Hz-el, amit még egy A-B vakteszttel sem sok ember venne észre, nemhogy egy átépítés után feltűnjön valakinek... Ellenvélemény?
(#) golem válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
A hangszórónak is térfogata van nekem 1,7 litert jelent ha bent van az előlap mögött.
bár nem tudom hogy a parafa menyire befolyásolja a hangzást mert azzal van bevonva.
(#) elektrorudi válasza golem hozzászólására (») Máj 18, 2013 / 1
 
... és mekkora a doboz térfogata?
Nem emlékszem, hogy eddig szó lett volna arról, hogy bassreflex...
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
(#) Action2K válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 18, 2013 / 1
 
Ne a térfogattal és a kialakítással kombinálj, hanem a hangszórók pozíciójával. Jelen esetben a hangszórók távolsága pont megegyezik a hangszórók ármérőjével. Így a keltett hanghullámok kioltják egymást. Ha már valamelyik hangszóró előrébb, vagy hátrébb van, a hullámok elcsúsznak egymástól, s ezáltal gyengül (vagy meg is szűnik) a kioltás.
(#) golem válasza Action2K hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
a két hangszóró között van egy válaszfal
Következő: »»   454 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem