Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   413 / 607
(#) Alkotó válasza boris92 hozzászólására (») Máj 17, 2013 / 1
 
Próbáld egy kicsit nyitottabban értelmezni a hozzád szólót (mondom ezt Én, aki szintén kezdő vagyok). Jó eséllyel arra gondolt, hogy ha egészen alapvető dolgokban nem vagy tájékozott, akkor az építés során olyan problémákkal találkozhatsz, amiket majd képtelen leszel megoldani.
Egy sok wattos erősítő építése már igényel némi rálátást, de az is igaz, valahol el kell indulni. Szerintem elsőre ez nagy falat lesz. Ne tévesszen meg a panel mérete, és a kapcsolás látszólagos egyszerűsége, mert ide is kell majd egy komoly tápegység, és minden egyéb építési buktatón is át kell majd lendülnöd.
(#) boris92 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 18, 2013 1 /
 
Attól hogy egy ilyen alkatrészt nem tuttam , nem azt jelenti hogy bele se kezdjek , amúgy már csak a 1000 µF kondik kellenek.
(#) dolargaan válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Azért Te nem éppen ma kezdted, ne szerénykedj. Sokat köszönhetünk Neked.
(#) feccus válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Sikerült beazonosítani a problémákat.
Az egyik ic-vel alapban volt valami kis gond mert feltűnően nagyon forrósodott és semmiféle gerjedés és egyéb rendellenesség nem volt,valószínű gyári hibás volt. A kapcsolásban van 2 db 80mH-tekercs ami a biztosítékok előtt van,tehát rajtuk folyik át először az áram. Ők amik füstöltek,nagyobb hangerőnél(nagyobb áram)elkezdett füstölni majd pukkant egyet,megmértem és teljesen halott volt. A kérdés csak az hogy ez a kis tekercs a bizti előtt van,és akkor mekkora értékű kell ebből ami elbírja a rajta áthaladó x-amperes áramot?
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia! Legalább 3A-t kell (kellett volna ) bírni a zavarszűrőnek. Ne fáradj a beszerzésével, a helyén köss át egy huzaldarabbal!
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Kiforrasztom a kis tekercseket és a helyükre beforrasztok majd huzalokat. Tanulság lett még belőle hogy többet nem veszek ic ott ahol ezeket vettem,mert valami nem stimmel ezekkel.(630Ft/db volt)
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Beforrasztottam a kis tekercsek helyére egy-egy ellenállás levágott lábát,de azokkal nem működött. Nem tudom miért.
(#) lukacsp válasza feccus hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Feccus, elmondod mekkora DC feszről megy a végfok, és hány Ohm-al terheled? Hátha itt van a dög elásva...
(#) feccus válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
32v-ról megy és 4-ohm-al volt terhelve.
(#) lukacsp válasza feccus hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Az elvileg nem extrém túllépése a specifikációnak, ami szerint 4 Ohm terhelésre a tápfesz max. 30V. Ha kivezérlés nélkül a tápod +-32V, akkor max. kivezérlésnél legfeljebb 30V körül lehet, így ez a hibaok kilőve.TDA7294 speckó
(#) feccus válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Úgy terveztem a tápot hogy 32v legyen üresjáratban és terhelésnél ha visszaesik valamennyit,akkor bírja szusszal.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Ellenőrizd, hogy a tápfeszültség eljut-e az IC 13. és 15. lábára.
(#) olahtamas hozzászólása Máj 23, 2013 /
 
Hello, utolagosan lehet-e clip ledet rárakni egy egyszeru TDA7294es kapcsolásra?
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Van rá megoldás. Használd bátran a Fórum keresőjét, az is megtalálta volna.
(#) zippair hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
sziasztok,
ezt építettem meg:
tda7294
sajnos nem működik! a tápfesz +-24VDC. a 9-es lábon 2V, a 10-es lábon 1,3V van. a kimeneten pedig a hangszóró csatlakoztatása nélkül 4VDC-t mérek, a hangszórót rácsatlakoztatva ez 0-ra csökken.
már próbáltam másik IC-vel, de az eredmény ugyanaz. az alakatrészeket egyenként végig mértem már, nem tudom, miért nem megy feljebb a fesz a mute,Stadby lábakon. a mute gomb két lábán 4,VDC-t mérek. kérlek, segítsetek!
zipp...
(#) pjg válasza zippair hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Pedig ott a baj. A Mute és a Stby lábakon minimum 3,5V kell legyen. Akkor szól.
(#) zippair válasza pjg hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Tudsz esetleg tanácsolni valamit? próbáltam a 22k 4k7 osztón variálni, a 4k7 helyett 10k-t raktam be, de ugyanaz a helyzet. mekkora a max, ami adható ezekre a bemenetekre? nem köthetném külön külön fel a tápra a soros ellenálláson keresztül?
*
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) reloop válasza zippair hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Szia! A 22k/4k7 osztáshoz nem passzol a 9. és 10. lábon mért feszültség. Amúgy ezek a bemenetek a pozitív tápig felemelhetők. Bővebben: Link
Előfordulhat, hogy a 10µF kondenzátorokat fordított polaritással ültetted be és az nem engedi felfutni a feszültséget.
(#) ELKO26 hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
7294 mennyire jó gittyó* erősítőnek?

*Nem tudjuk mi az a gityó, talán gatya? .. mert azt nem lehet erősíteni! De ha gitár lenne, akkor miért nem azt írod?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) zippair válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Köszi a választ! A kondik polaritas helyesen vannak, a negatív lábuk a földön van. Este megpróbálom felhúzni a tápra a bemeneteket, de továbbra sem ertem miért n jó most!
(#) subi válasza zippair hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Szia! Csak egy gondolat. A 1 és 4 láb biztosan megkapja a földet?. Illetve, amikor ki volt forrasztva az IC megvolt a 9 és 10 lábon a feszültség?
(#) reloop válasza zippair hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Mérj ellenállást feszültségmentes állapotban 1-9 és 1-10 lábak között. Feltárja, ha vezetősávok közötti átvezetés okozza a problémát.
(#) zippair válasza subi hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Igen, ic nélkül megvolt a megfelelő feszültség a két lábon. A föld megvan az 1-es és a 4-es lábakon.
(#) ELKO26 válasza ELKO26 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Aki jól ismeri a 7294 végfokot,az segítsen már.Gitár erősítőt érdemes ebből építeni?Vagy milyen icket ajánlotok?
(#) Bassmester válasza ELKO26 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Nem a végfok a lényeg egy gitárerősítőnél.
A legfontosabb a jó hangszóró, aztán a jó előfok, és így tovább...
Egyébként jó kis ícé a 7294, ár/minőség szempontjából nincs sok alternatívája.
Ebben a sztereó kombóban is 7294-ek vannak és megállják a helyüket.
(#) zippair válasza zippair hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Hát én ezt nem ertem! A 9 és a 10es lábakon -2, es -1,4V-ot mérek!? Kivettem a 4,7k ellenállást, igy a nemito bemeneteket ellenallasainak táphoz közelebbi lábán +8,6V van, de a negatív feszt a lábakon nem értem, es hiába adok nagyobb feszt a bemenetekre, a lábakon ugyanannyi, es negatív amit mérek
Ha valaki megfejti, mi a hiba, fizetek neki egy sört!!!
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) reloop válasza zippair hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
A 9 és a 10-es lábakon még nem mértem 200uA-nél nagyobb áramot. Ideje felkeresned egy alkatrészboltot
(#) zippair válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
akkor még az is lehet, hogy kétszer is ugyanúgy rossz ic-t kaptam, mert kb egy hónap van a két ic vásárlása között és ugyanúgy viselkednek. Más járt már így? asszem a következőt nem a HEStoréban veszem...
(#) reloop válasza zippair hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Eddig vagy két tucat TDA7294 fordult meg a kezeim között, a legkülönbözőbb forrásokból - egyik sem volt hibás.
Létezik egy olyan probléma, hogy a panelt valaki kisütetlen pufferkondenzátorokra köti rá, mert előzőleg tesztelte a tápot. Mivel ilyenkor nem egyszerre csatlakozik a +/-, az egyoldalas táplálás bizonyos konstellációban tönkre szokta tenni az IC-t.
Mint írod mindkét IC egyformán rossz, ez elgondolkoztató. Fényképezd le az áramkör alkatrész és forrasztási oldalát, hátha kivitelezési hiba van a háttérben.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) ELKO26 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Köszöm!
Következő: »»   413 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem