Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   53 / 193
(#) _vl_ válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Jó egyeseknek, nekem még dombom sincs, nemhogy saját hegyem...
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Jé, milyen praktikus, csavarhúzó hegyet is adnak hozzá!
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) cscsaba válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Jó hogy viccet csináltok belőle.
Nem tudok úgy hegyet rendelni hogy kattogós Wellerhez kell. Pl. a Weller W61 hegyei megfelelőek a Solomonhoz? Már kezdem azt hinni hogy csak hülyéskedés volt az egész.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) cscsaba válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
A W61 magnastatos, tehát kattog, és előtte csak annyit írtatok nagynehezen...
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) Johnny0004 válasza cscsaba hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
A legelső hozzászólásomnál írtam: "Amúgy még egy infó, a solomon pákába tökéletes a weller tcp hegy"! (Figyelmetlenül olvastok.) Tehát az a bizonyos legjobban elterjedt őslelet Weller TCP-ről van szó, aztán lehet más típus is jó még bele, le kell mérni. A Solomon pákahegy befogható része 18mm. (Persze számítanak más méretek is.) Link
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) resystance hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Megvettem én is a lidli-féle forrasztóállomást, meleg a vége, nagyon szuper. 1 perc alatt melegszik olvasztóképes állapotba (3/5 fokozaton). Ezelőtt másfél kilós forrasztópisztolyom volt, úgyhogy nagyon várom már ezzel a munkát.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) tirpák hozzászólása Máj 15, 2013 /
 
adott nekem egy panel amit meg lehet táplálni max DC35 Volt 5 Amperral
és a kimenetét 1,2-30 volt között tudom szabályozni tetszés szerint, továbbá áramkorlátozós , vagyis a kimenő max áramerősséget is tudom szabályozni 0-5 A között.
tehát be tudom állitani fokozatmentesen a kimenö áramerősséget.
ha veszek egy solomon pákát, pl egy ilyet
Bővebben: Link
vagy egy hasonlo fahrenheit pákát. akkor ha kimérem a fűtőszálat és az áramkorlátozós panelre kapcsolom, belövöm rajta a 24voltot, az áramerösséget meg szabályozgatom nem engedek a fütöszálra 2 A-t csak kevesebbbet...akkor ez müködhet ugy mint valami fapados höfokszabályozó? nyilvan pontos információm a pákahegy hömérsékletéröl nem lesz csak ha mérem egy lézeres hőmérövel és közben meg figyelem (mérem) az átmenő áramerösséget amit kap a fütöszál.. Pár tapasztalati mérés után kb tudhatom hogy ha az ampermérőre nézek hogy mennyire állitom be az átfolyo áramerősséget és kb mennyi lesz akkor a pákahegy amire felfüti...
vagy ez valami nagyon életképtelen gondolat?
Merthogy ehhez a felálláshoz csak egy pákát kéne vennem, minden más adott..
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2013
(#) tomipap válasza tirpák hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
A solomon -ban van homero nem? Szerintem jobban jarsz ha azt az erteket dolgozod fel es annak fuggvenyeben szabalyozol. Ezeknek a pakaknak ha jol tudom mindegyiknek a szabalyzasa az 0 vagy 1 alapu. Ez azert fontos mert ha odaerinted a pakacsucsot a forrasztando felulethez es visszahul a paka hirtelen akkor nem lesz eleg az ha a 2A helyett a beallitott 1300mA-es korlattal probalod visszamelegiteni a kivant hofokra. Amibol egyenesen kovetkezik, hogy nem tudsz vele meg kicsit sem jol forrasztani. Plana ha neha combosabb alkatreszekkel is dolgozol. Persze ha nem vagy lusta munka alatt orrba szajba tekergetni a szabalyzast akkor mukodhet
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2013
(#) tirpák válasza tomipap hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
jogos.. akkor ez kicsit halva született ötlet vót..
akkor lehet azt a hasznalt kattogos wellnerpakat kéne mégis megvennem amit most 8 ezerért egy uj 7-es heggyel együtt megvevetnék..? elvilgeg működik ( azt mondják) és ránézésre sem annyira leharcolt meg szétégett..
vagy 15 minimumé egy állomás.. na ez itt a kérdés
mert most csak a gázégővel melegithetö kb félkilós vörösréz pákám üzemképes csak
(#) _vl_ válasza tirpák hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
8 rugóért egy működőképes Weller? Én nem haboznék...
A kattogóshoz meg bármilyen mezei >50VA-es 24V AC trafó megfelel, még "állomás" se nagyon kell.
(#) tirpák válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
ráakadtam egy másik wellnerre is azzal adnak 13 pót hegyet meg "állomást" jól leharcolt az háza.. meg egy hasznalt, de jó pót fütöbetétet, új tartalék hőkapcsolot, meg 13 fejet ( 425 fokosak ahogy utana néztem, mind...) tizenhétezerért.. de egyiket sem tudom kiprobalni... ( a 8 ezrest sem) csak állitják hogy jo. aztan majd ha kifizetem utanna derül ki... ( aprohirdetés..) elutazni megnézni nemm tudom mert az is 8 rugó lenne...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2013
(#) tirpák válasza (») Máj 15, 2013 /
 
El tudom képzelni...
sajnos ez nálam rossz csetes szokásbol maradt.. de azért majd próbálok figyelni
am. nyelvtanból mindig jó voltam még versenyekre is jártam. tudom hihetetlen
No majd igyekszem
(#) deeezs hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Kinek van Weller W61-es pákája? Most tervezek egyet venni.
Mennyire hajlékony a 230V-os kábele egy ocsó 2-3000Ft-os pákához képest?
Az olcsókkal elsősorban az a gondom, hogy a vezetékkel kell bírkózni, finom munkához nagyon kényelmetlenek. "terepen" is használnám, tartó nélkül, és nem szeretném, ha mindíg az ölembe esne a madzaga miatt.
Esetleg nem tudja valaki, hogy hol lehet jófajta 3 eres 230V-os kábelt kapni, ami extrém hajlékony, és jó lenne a pákák végére?
(#) joetaylor válasza deeezs hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Finom munkákhoz egy Wsm-1c tökéletes. Akkus és minimum 20-30 percig megy egy töltésről, feltölteni is olyan 30 perc, de persze ha van hálózat akkor arról is üzemel. Az egyik ismerősöm vett egy ilyet és elég lesz neki egyszer nálam felejtenie, akkor arra már keresztet is vethet
(#) deeezs válasza joetaylor hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ennyit nem szánok rá....
(#) acrux hozzászólása Máj 18, 2013 /
 
Nemrég jutottam hozzá egy kattogós Weller pákához.
Tud valaki egyszerű megoldást arra hogy a trafóházon hogy tudnék egy visszajelzőt elhelyezni, ami akkor kapcsol ( világít) amikor fűt . a páka. A hőkapcsolótól nincs egy plusz szálam vissza a vezetékében, ahhoz hogy onnan kivezessem. Valami más megoldás kellene
(#) _vl_ válasza acrux hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Söntellenállás + komparátor.
(#) tomipap válasza acrux hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Szia

Innen a forumrol Bubuka57 tervei alapjan egyszeruen megtudod csinalni egy reed relevel. 1 dioda, 2 ellanallas, 2 led, 1 reed rele, 1 tekercs.
A tekercs kb 10 menet a reed rele korul 0,8-as huzalbol vagy 1-esbol... A linkrol letudod szedni a Sprint Layout-ban keszult agyon nyomtatott aramkort is de van foto formatum is.

Link
(#) fecameca válasza acrux hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Én is nemrég, de egy olyan trafóval együtt kaptam, amiben gyárilag benne van a visszajelző. Gondoltam egyet, szétszedem, megnézem neked, mi van benne, és akár le is fotózom. Sajnálom, de az egész műgyantával van kiöntve. Régebben a nyélbe raktam LED-et e célból. Akkor csak a LED-del kell sorba egy ellenállás, csak ehhez a pákát kell szétszedni, de én is most megfogadtam, amíg jó a kattogója, nem nyúlok bele, mert a munkahelyi nyelében annak idején a sok szétszedéstől minden csavarmenet megszakadt, a kapcsolója pedig, ha egyszer hozzányúlsz, többé nem lesz jó, mindig be fog égni. Marad akkor a sönt ellenállás a trafóval sorban. Nem tudom, VL mire gondol, de elektronika esetleg arra jó, hogy kisebb veszteségű söntöt használhass, de egy kicsit számolgattam, a 220 V-os oldalra fél wattos 8 ohm kell, vagy a 24 V-on 2 wattos 0,8 ohm, erről már világít a LED egyedül. Erősítőt használva kisebbre lehet méretezni a söntöt, bár az általam számolt ellenállások nem olyan vészesen melegszenek. Én a részemről maximum 1 db tranzisztort tennék bele, de manapság az IC a divat, nem tudom, VL milyen komparátorra gondolt?
(#) fecameca válasza tomipap hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Az én trafómon ez áll: Gyártotta: Somogyi Zoltán. Lehet, hogy abban is ilyen reed relés dolog van? Én eddig erre nem is gondoltam, hogy így is lehet.
(#) tomipap válasza fecameca hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Hat ezt nem tudom. Ez nem gyari az biztos es az is, hogy egyedi darab De mukodik es hulla egyszeru.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
(#) nedudgi válasza fecameca hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Nekem közel 30 éves a Somogyi-féle Weller trafóm, abban nem relével oldották meg, hanem a fűtőszállal sorba kötött ellenálláson eső feszültséggel világít egy zöld LED.
(#) tomipap válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Ez is jo megoldas. Mindenki mashonnan nezi es abbol epitkezik ami van.
(#) acrux válasza tomipap hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Egyszerűnek tűnik, reed relém kallodik is a fiókban, de a sorba kötött ellenállás sem tünik bonyolultnak
Köszönöm az ötleteket és a linket, valamelyik megoldás majd lesz.
Egyet közben én is találtam:
Link
(itt még lapozni kell majd, mert négy oldalon tárgyalja képekkel)
ez is a feszültségesést figyeli ha jol értettem..
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2013
(#) chipi hozzászólása Máj 19, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék véleményt kérni a LIDL által forgalmazott ParkSide PLS 48 B1 névre hallható állítható hőmérsékletű forrasztó páka állomásról.

5 fokozata van. Max hőfok 500 Celsius
Max teljesítmény 48Watt
Alapjából 2 fejet kap az ember hozzá. Egy lapos szélet és tűhegyet.

Eddigi tapasztalataim a készülékkel, hogy baromi sokat kell várni mire felmelegíti a panelom a cint.
(#) Gabó válasza chipi hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Én ehhez a típushoz tudnám hasonlítani. Bővebben: Link
Igazából ezek elég fapados pákák, finomabb munkához nem ajánlatos.
(#) acrux válasza chipi hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Ezt én is néztem a Lidlben, nálunk is volt, de annyit néztem ki belőle hogy pákatartónak kb jo lehet egy weller pákához Arra viszont költséges
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) resystance válasza chipi hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Én vettem, forró a vége, ennyi.
(#) SzervízMacska válasza chipi hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Remélem, pénzt nem adtál érte.
(#) chipi válasza resystance hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Vettem én is. Valóban forró a vége. De egy tápegység pár kondáit akartam cserélni, és várta - vártam, hogy azt a kis beforrasztott pontot kiolvassza és kitudjam húzni az alkatrész lábát.
Úszott eszerint - 2200 Ft az ablakon??
Ettől még jobb a somogyis pákám ami igaz 30w -t, de azzal nem egy panelt cineltem fel.
Csak nem merem használni, mert a múltkor mikor kihúztam a tápról, még meleg volt belejtettem a vízbe és "mint a sült krumpli az olajban"
Következő: »»   53 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem