Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   126 / 189
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Hello!
Mondjuk az 555 kimenete 200mA-el terhelhető, a kapu meg néhány mA-el, valamint nem is illik túlterhelni.
Itt nem "gyenge láncszemekről" van szó, hanem sok minden másról, amit ma még nem értesz, ahogy látom. Amúgy frekvenciák-idők meghatározása nélkül, nincs értelme bármiről beszélni. Az csak szóbeszéd, míg az igények nincsenek megfogalmazva. A "nullától a végtelenig" címszó alatt, meg én nem vagyok partner..
üdv!
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
meg egy kérdés: nekem azt mondták a 4017-et nem.érdekli mit művelnek a kimeneteível. ő csak teszi a dolgát. akkor rövidre zarhatom az egészet s meguszhatom egy diodaval vagy vacakolnom kell labankent egy diodaval?
(#) proli007 válasza kisphilip hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Hello! Ezt legalább akkor talán értem. De meg kellene mérni, mi az amit "meg kell szakítani", mert addig nem lehet előre lépni. üdv!
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Nem.nullatol.vegtelenig. A szem tehetettlensegetol. 10 másodpercig. de utóbbi lehet 1 is hogy ne.borzoljam nagyon a kedélyeket
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Lehet jobban. járok ha akkor inkább a Ledi testmegvonasaban gondolkozom.
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
"inkább a Ledi testmegvonasaban gondolkozom" Oké, fogd fogyókúrára.. De a szövegben a pontmegvonás is célravezető lenne.
(#) kisphilip válasza proli007 hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
0V-ot kellene szaggatni! Egy test szálat, semmi extra!
(#) proli007 válasza kisphilip hozzászólására (») Jún 2, 2013 /
 
Hello! Ez érthető, csak még mindig nem ismert, mekkora áramot kell ott kapcsolni.. üdv!
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Ohm törvényből ki lehet számolni.

i=u/r
Mivel a fesziltseg nulla az áram is.nulla.
(#) _vl_ válasza Prome hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Akkor minek egyáltalán kapcsolni? Kikapcsolva is nulla marad az áram...
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jún 3, 2013 / 1
 
"Mivel a fesziltseg nulla az áram is.nulla. " Mint ahogy a válsz is..
(#) Prome válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 3, 2013 /
 
Más a pozitív. nulla. és más a negatív. nulla .
(#) hangya válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Szevasz proli ! A kondis szűrés megoldotta a problémát , most már végig megy az időzítés. Ha nem segítesz , készítek hozzá egy másik áramkört, köszi szépen.
(#) proli007 válasza hangya hozzászólására (») Jún 4, 2013 /
 
Hello! Nincs mit, lényeg, hogy tanulság mindig van.. üdv!
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Bocsi moderátor, okos telefonról akartam irni s nem engedélyezte a feltöltést valamiért.

A kérdésem az lenne hogy a képen látható 2 db 555-öt átkonvertáltam egy db 556-ra. Jól fogtam fel a kérdést vagy esetleg elkövettem valami gixert?
A másik kérdés hogy a korábbi rajzomat kijavítottam, a gyenge 4081 alapú ÉS kaput két "sorba kötött" BD249-el pótoltam. Ha igazam van akkor ez és kapuként működik, s akkor fogja engedélyezni a led világítását ha az első 555 magasan áll és a második 555 még engedi a magasat.

Kérdésem még hogy a 4017 diódáihoz jó e mégis a sima led? mert kontroll kijelzőnek inkább azt raknék be.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Hello!
- Ha ugyan azon funkciójú lábakat használod ugyan oda, akkor jó, Tehát jó.
- A 4017 diódás VAGY kapuhoz, jó a Led is.
- De az alsó tranyó és az 555 közé bázisellenállás kell, mert nem korlátozza az áramot semmi, kinyírják egymást.
üdv!
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Köszi . Tehát a felsohoz nem kell. Hogy tudom kiszámolni mekkora kell?
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Felsőhöz azért nem kell, mert a CD4017 kimenet csatorna ellenállása korlátozni fogja az áramot. (Nem szép, de jó) A minimális bázisáramot megkapod, ha a kollektoráramot elosztod, a tranyó ezen kollektoráram mellett mutatott bétájával. (katalógus) Ennél kétszer nagyobb bázisáramot veszel alapul.
Az 555 magas szinten 12V táp mellett kb. 10V feszültséget ad. (A bázis-emitter 600mV-ját is le kellene vonni, de az elhanyagolható itt.) Ez után elosztod a 10V-ot a bázisárammal,és kapod az ellenállást. (de ezt a tranyó kapcsoló üzemű működésénél számtalanszor leírtam..) üdv!
(#) Prome hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Na ezt majd holnap Kv mellett.újra elolvasom. De kezdem érteni miert beszél le mindenki arról hogy 3.6 Voltál hajtsák meg 555-öt. Mégha működik is?
(#) Prome hozzászólása Jún 7, 2013 /
 
Ha ilyen alaplapon levő piezót:

http://www.e-szakuzlet.hu/ce_pictures/1_1b_szmb_supermicro___szerve...3.jpeg

beforrasztok a CREE leddel párhuzamosan, jopofán fog berregni vagy ehhez ennél több kell?

http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/6b/t_6bfba8c3096a3a77495...5b.jpg
javascript://
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) Prome hozzászólása Jún 10, 2013 /
 
Balhé van.
megcsináltam az említett kapcsolást 556 alapra de csak az első felét.

Arra kötöttem ledet lássam mi a helyzet.
A led egyfolytában világit kb. fel percig majd leáll.
A kondi rövidre zárása után ujra világit ugyanannyi ideig majd leáll.
Szkopra tettem hogy egyáltalán lássam villog e s ezt látom:
http://www.youtube.com/watch?v=2FBteMpErz8&feature=youtu.be
nem tudom értelmezni most akkor mi van? Az áramkör e része jó s ezt kell csinálnia?
S ha igen, miért van a leállás?
(#) Prome válasza Prome hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Mondjuk C5 helyén 50 voltos kondi van 63 volt helyett.
Ez számít?
http://kepfeltoltes.hu/130601/110567189555_555_4017_4081_5-100Hz-PW...u_.png
(#) Csupasz válasza Prome hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Helló! Tegyél már fel légyszíves egy nagy képet!
(#) Prome válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Az előbbi link maga a nagy kép:

http://kepfeltoltes.hu/130601/110567189555_555_4017_4081_5-100Hz-PW...u_.png
Elírtam a C1 kondira gondoltam.
Viszont nagyobb feszültség értékű kondira kicserélve a leállás megszűnik, de továbbra is ez a szkóp jel vagy amit a youtube link mutatta csak már folyamatosan. Én azt hinném négyszög jelet kellene látnom, nem függőleges csíkot. Nem értem...
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2013
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Hello! Elsőként meg kellene tanulni mérni a szkóppal. Nem ilyen lassú 200ms/div eltérítésre kellene kapcsolni, másodsorban nem AC-ban kell mérni, hanem DC-ben. Amúgy az astabil (U1/3-as lábon) nem állhat le, de lefelé futó vékony tüskék lesznek csak. Ha ilyen lassan reagál valami, az vagy szakadás, vagy valami túl van terhelve és elmelegszik. Az is lehet, hogy a C1 fordítot polaritással van bekötve. Egyébként az 5V-os és a 63V-os ugyan úgy működik, csak várhatóan a 63V-osnak kisebb a szivárgása. üdv!
(#) Prome hozzászólása Jún 10, 2013 /
 
Ja hogy ez csak rovid impulzusokat ad?
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
tudsz ajanlani szakirodalmat szkopkezelesrol?
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Hello!
- Nem baj, hogy június elsején leírtam hogy működik? "A kisütés, meg az R1-en keresztül. Vagy is az U1 kimenetén egy lefutó tű impulzus van." Elolvastad?
- Itt egy egész topik arról szól..
- Írtam, hogy a kapu bemenetére ellenállás kell, hogy a 820ohm nem kell. Ennek ellenére Te a hibás rajzot tetted fel ismét.
Azt javasolom, hogy ne kapkodj, hanem figyelj. Egy leírt szövegnek pont az az erőssége, hogy újra, meg újra elolvasható.
üdv!
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
[]Azért a figyelem igényét magadra is ervenyesitsd.

Idézem önmagamat:

Idézet:

megcsináltam az említett kapcsolást 556 alapra de csak az első felét.
te]”


Tehát a szkopon a megfelelő tű. impulzus van, ennek ellenerr a led folyamatosan ég? nem.nem.a.meg s.csinált 4017 szakasz hanem a 278.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2013
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Hello! Én a kód és dekód fia vagyok, de esküszöm a hieroglifákat hamarabb megfejteném,mint amit írsz.
"megcsináltam az említett kapcsolást 556 alapra de csak az első felét"
Ezt úgy értettem, hogy a PWM kapcsolást megépítetted. Hiszen a teljes kapcsolást feltetted, és a felére hivatkoztál.. De semmi konkrétumot nem írsz ami alapján el lehet indulni. Mondjuk, ha megírod, hogy "csak az oszcillátort építetted meg, és ennek kimenetére Led-et tettél", akkor esetleg tudnám miről van szó. Pld. ezért kell áramköri azonosító jeleket használni (mint ahogy én is igyekszem) ellentétben a sok közkézen forgó idétlen kapcsolási rajzzal. Nem lehet egy eszközre hivatkozni, csak magyarázatok útján..

Ha a szkópon látható a tűimpulzus, akkor az jó. Ha a Led-en meg nem látod ezt, az egyéni szoc. probléma. Hiszen a szem nem képes követni ezt, csak akkor ha lassú a jel. Mivel az idő nagy százalékában logikai magas szint van, és csal egy pillanatra ugrik le, azt nem láthatod. Történetesen itt a kimenet kb. 0,1ms ideig L szintű. Ez olyan, mint ha azt állítanád, látod az 5kHz-et. Főleg ha szemből nézed. Mert a szem az éleslátás miatt, "integrálja" a látott képet. Ha oldalról nézed a szemed sarkából, akkor a periferiális látás sokkal gyorsabb.

"nem.nem.a.meg s.csinált 4017 szakasz hanem a 278. " Na, ezt magyarázd el, mi a bánat ez! Szerinted ez érthető? üdv!
Következő: »»   126 / 189
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem