Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   419 / 607
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Nagyon sokan elkészítették, még nem volt rá panasz.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Belehet állítani PA-ra mint azt amit próbáltam ?
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Amúgy nem ilyennek kéne lenni-e a rajznak ?

tda.jpg
    
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Nem tudom mit vársz a PA-ra állítástól. Ha a 2-14 lábak közötti ellenállást 22k-ról 47k-ra cseréled akkor fele akkora jellel is kivezérelhető lesz, egyéb nem történik. Cserébe nagyobb lesz a zaj és a torzítás, persze nem számottevően.
A lentebb feltöltött képedet lehet vasalni.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Csak azért akarom hogy ha már sub kimenetre Beag MAG100 megy ,akkor a TDA-is legyen PA. De ha azt mondod hogy felesleges , akkor nem variálok.
(#) pjg válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Mi az a PA?
(#) boris92 válasza pjg hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Nem szeretem ha vizsgáztatnak. Amúgy professional audio-bol lett rövidítve, hangosításra való a PA.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) Bassmester válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Public Address, ha netán tudni akarjátok...
(#) pjg válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Nem vizsgáztatlak. Fingom nincs mi az a PA.
(#) pjg válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Nekem eddig a PA a főnöknőm monogramja. De lehetne Personal Address is.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Szia! "PA: „Public Address System” rövidítése. Hangrendszereknél a műsort a közönség számára közvetítő rendszer. Magába foglalja az alkalmazott hangfalakat, erősítőket, keverőket." Bővebben: Link
boris92! Nyugodtan próbáld ki mindkét ellenállás értékkel, döntsön a saját tapasztalatod!
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Köszi szépen. Ez még új nekem. Azt tudtam, hogy van a színpadi kontroll rendszer. De ezt a PA-t még nem hallottam.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ez még az első TDA7294-es erősítő átépitésem. Jó újra látni. Azóta is jól teljesít.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Reloop kolega terve alapján a 2db panel kész , nemsoká bekötöm , aztán próba.
(#) boris92 válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Hát csak nem jó :S kopogó hangja van csak :S ötlet ?
(#) boris92 válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Nem is a hangszóró kopog, hanem az inverter kattog , lehet zár valahol ?
(#) boris92 válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Rájöttem a dolgokra , egyenként kipróbálta, az egyik nem működik. Annál kattog az inverter , valahol zár ? Arra gondoltam lehet az a baja, hogy 50 V 100 µF kondit tettem rá / mint ahogy a leíráson van/ de amelyik működik arra 63 V 100 µF kondit tudtam tenni. Valami ötlet ?
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Erre nem is gondoltam, hogy áramkorlátozó nélkül éleszted az erősítőt. Nagyon bátor vagy!
Tégy 10-10 ohm ellenállásokat a tápágakba és figyeld a rajtuk eső feszültséget. A normál nyugalmi áram 60mA körül szokott lenni, tehát a 10 ohm-on 0,6V esés a normális.
Ebbe a panelbe új IC-ket tettél, vagy a fordított NYÁK-ból operáltad ki őket?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
A fordítottból tettem át . Mikor bedugtam és kattogott ,akkor rámértem gyorsan , és felugrott 3V-ra aztán vissza 0-ra. Így ugrál. A fordítottból csak az egyiket próbálgattam , a másikat nem is piszkáltam , és pont az jó amelyiket sokat próbáltam.
(#) boris92 válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ja és mikor mind 2 panel bevolt kötve, rádugtam a bemenetet , akkor elkezdett zúgni.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Kíváncsi vagyok mit fogsz mérni a 10 ohm ellenállásokon. Ne tégy nagy teljesítményűt, fél W vagy kisebb elég, így biztosíték gyanánt is szolgál.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Még nem próbáltam ellenállással, de rámértem szakadás vizsgálattal , fekete a testre , és +- ra mértem, és nem hallgat el a sípolás. Nem látok olyan helyet ahol zárna. Rossz lehet a kondenzátor ?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2013
(#) boris92 válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
A másik panelen mérve jó, elhallgat a sípolás .
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Ha a kondenzátorra gyanakszol forraszd ki, és mérj újra! Ha pusztán az IC marad bent és zárlatot mérsz a 13-14 és/vagy a 14-15 lábak között akkor sajnos az IC megsínylette a próbát vagy az átültetést. Mikor TDA7294-et forrasztok ki, akkor még a szigetelőt is is kiveszem alóla, pasztával visszarakom a hűtőbordára és úgy kezdem a 15 láb együttes melegítését. Lehet ez már túlzott óvatosság, de eddig minden bontás után ép maradt az IC.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Úgy vettem ki én is , rajta hagytam a bordán , egyszerűbb is volt , meg nem melegedett . Oké megpróbálom .
(#) boris92 válasza boris92 hozzászólására (») Jún 7, 2013 /
 
Hát sajnos csak sípol , de a 10-es és a GND közt is sípol , a 10µF kondinál.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Jún 8, 2013 1 /
 
Annak kell örülnöd, hogy legalább az egyik IC megúszta
(#) zippair válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nna, en is vasaltam a fotózós nyákot . Nekem is van két majdnem jó ic-m, keszitek másik nyákot, és jelentkezem az eredménnyel ! Reloop, a többiek nevében is köszi, hogy ilyen türelmes vagy! Üdv
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Én is köszönöm a türelmes segítséget. Már csak egy IC-t kell vennem/szereznem , és a másik panelt befejezem , aztán jöhet az előfok stb
(#) metabo123 hozzászólása Jún 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkészült a sztereo hidam, a beüzemelésnél tartok és egy érdekes jelenségre lettem figyelmes. Az egyik test vezeték véletlenül hozzáért a negatív tápágban lévő szűrőkondi fém házához amin egy jókorát szikrázott. Szerencsére nem lett baja az erősítőnek, de meglepett a jelenség. Műszerrel rámérve a testhez képest -31v-ot mértem (32,5V tápfesz mellett). Csak a negatív ágban lévő kondikon tudok feszt mérni a pozitív ágban lévőkön semmi (lásd foto).
Hogyan lehetséges ez? Ugye nem normális jelenség? (Az alkatrészek újak). Elnézést ha OFF gyanús a hozzászólásom.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2013

TDA 017.jpg
    
Következő: »»   419 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem