Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   42 / 88
(#) Gabó válasza Medve hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Szerintem ötletes ez a skála. Arra mindenképp jó, hogy nagyából oda tekered amekkora kell, és a műszerrel meg finomhangolsz. Tehát számomra csak pozitív
(#) Medve válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Nos a skála ugye, és a DC-BE, DC-KI, én egyszerűbben fogalmaztam volna, és fordított kapcsolóállásban. A "tehát kb. 70W" is meglepő egy ilyen helyen, valamint a "készítette" felirat. Állítólag anno a Nakamichi csúcsdeckjét lehetett úgy rendelni, hogy a tulaj nevét rágravírozták az előlapjára, egy aranylemezre....hm. Találj ki egy márkajelzést, emblémát...sztem
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) Kovidivi válasza Medve hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Értem már, mire gondolsz! Érdekes szemlélet egyébként. A kapcsoló akkor van bekapcsolva, ha a dugaljak felé billen, más oka nincs. A "tehát kb. 70W" azért tehát, mert rövid időre akár 90-100W-ot is le tud adni a trafó, kis melegedéssel. Ezért nem tudtam, hogy pontosan mit is írjak rá. A készítette felirat pedig azért van, mert büszke vagyok rá Hátha valaki azt gondolja egyszer, ez egy gyári táp... Márkanéven nem gondolkoztam még.
(#) Dj Decybell válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Nekem nagyon tetszik!
(#) satlokk válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Egyszerüen Szuper!
(#) Kovidivi válasza satlokk hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Köszi a biztatást mindenkinek!
(#) Koncsar hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Sziasztok!

Készülget a doboza, még lakkozni kell. Nemtudom milyen elő és hátlap menjen rá? A szálcsiszolt alura gondoltam, de nem egyszerű. 1200VA toroid alig fog beleférni. És még a többi.

IMAG0688.jpg
    
(#) voodoo válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Hú, jó magas!

Bang & Olufsen -féle előlap ?
Vagy egy kéken világító, tükörsimára csiszolt karika hangerőszabályzós HarmanKardon style? De komolyan. Nekem van rá egy elképzelésem...
(#) szamóca válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Én ajánlanék valamit ami egyedi, de ne menj a falnak.
Lehet bármiből az előlap, csak vond be szép egyenletesen finom szemcsézetű lábazati vakolóval.
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Szia! És mi az elképzelésed?
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Ez vicc?
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Igen ,mint a régi Vermona vagy Regent.
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
490mm széles 250mm magas. Nem veszélyes. Lehet hogy 6mm üvegből kéne az elejét hátulját csinálni.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2013
(#) szamóca válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
(#) Koncsar válasza highand hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Na, ha nem vicceltek ,akkor viszont szeretném tudni, hogy mi is ez az anyag? Hogy keressem?
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Ez mi, porotherm?
(#) szamóca válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Lábazati vakoló.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2013
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Ez valami műgyantás dolog. Ja ja. De ezt most Te tök komolyan mondtad, vagy gáz amit csináltam, vagy csinálok?
(#) szamóca válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Én csak egy ötletet adtam, minden hátsó szándék nélkül. Mindenki aluból, meg mostanság fából készíti, de egy fekete árnyalatú felület nem mutatna belőle rosszul szerintem. Csak nem szokványos, mert a világon senki nem készített még ilyet.
Én pl. most fekete márványból akartam csináltatni, de nem vállalták a fózolt kivágást 10mm-es anyagba.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2013
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Minden évben ráhúzok egy kicsit a potméter anyára meg a csatlakozó aljzatok csavarjaira, hátha a melegtől lapul a vakolat.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2013
(#) jani1987 hozzászólása Jún 8, 2013 /
 
Ilyen nincs. Már ezért is kritizálják az embert. Aki jobban tudja (ez rátok nem vonatkozik) csináljon jobbat.

Kép0222.jpg
    
(#) szamóca válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Ha valóban szépet akar az ember, a dobozolás elkészítése sokkal nehezebb, időigényesebb, (ha készen veszi, drágább pl) mint az elektronikáé. Én egy előlappal is eltökölök hónapokig.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Laci te ebben profi vagy én kicsit elkapkodtam ezt az előlap dolgot mert alig 4 óra alatt kész lett. Itt még csak pácolva van és egy réteg lakk , kell még vagy 3-4 réteg lakk mire kész lesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013

előlap.JPG
    
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Én már csak ilyen lassú vagyok.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2013
(#) jani1987 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 8, 2013 /
 
Nekem sajnos se maróm sem más komolyabb eszterga gépem nincs. Szóval marad a házi barkács azzal, ami jobb híján akad.
(#) Dj Decybell válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Értem én hogy doboz nem ház..
Mi lesz ha kész lesz?

(A lesz rövid sz-szel írandó...)
Moderátor
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2013
(#) Dj Decybell válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Üdv!

Ha erősítőnek szánod és egyedit szeretnél, javaslom plexi előlap! Vagy vékony, és mögé lemez, vagy pedig vastag. A belső oldalt csisz papírral vagy finommal bemattítod, 600-as vagy finomabb papírral vagy pedig mintásra csiszolod 60-as 100-as papírral. Javaslom a csisz irány megtartásáért tégy valami vezetőt fel egy nem szálkás léc, vízmérték, vagy mittomén persze többféle papírt is kombinálhatsz, ívesre szímcsiszolt durvából finomszemcsésre átmenet vagy valami. Hiába karcmentesnek nevezik a mai polikarbonát lemezeket, a gyémánt szemcse az gyémánt szemcse...
Ha ezzel megvagy, akk valami fújós,metál festékkel leküldöd a csiszolt oldalt. Itt szintén az őrülerig variálhatsz a színekkel vigyázz, mert amit 'alulra' azaz korábban fújsz, az lessz a végleges szín.
Utána veszel ledszallagot, nemnagyösszeg színtén izlés szerint. Lehetőleg olyat, ami sűrűn "ledezett, mert az egyenletesség fontosabb mint maga a fényerő. Utána a plexi élét megvilágítod vele. Javaslom körbe, de minimum a 2 hosszú oldalt.

Van konkrét ötletem is!
A csiszolás bal és jobb szélen "matt" és átmenet középre vízszintes, durvapapíros szálcsiszolás középen jobban rányomva, hogy mélységérzetet adjon. A led szín pedig királykék vaterán láttam sűrű smd ledes szalagot párszázéé
Természetesen a túloldali védőfóliát nem veszed le a plexiről, míg kész nincs mert feltűnő a karc ezen az oldalon is. :/
A ledszallag eltakarását rád bízom.

Vélemény?
(#) Frankye válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Magadnak válaszolsz?!
(#) jani1987 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 17, 2013 / 1
 
Dehogyis, csak gondolom az előző hozzászólást nem tudta időben módosítani.
(#) Prome válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Öntsetek aluból előlapot. Miért baj az ha fénylik? Eloxáljátok ha nem tetszik. Így Alien stílusban lehetne megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2013
Következő: »»   42 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem