Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1351 / 2514
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Akkor az áramkorlát miatt csattog?
(#) Beringer 600 válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
A múlt héten kaptam egy SABA M-212-es ből 2db végfok modult,a gyári feszültsége +-30v,4 ohmos terhelésen,nos én meg emeltem +-42v-ra 8 ohmos terhelésen,és semmiféle problémát nem mutatott,nagyon szépen,és erőteljesen dolgozik semmiféle melegedés,és gerjedést nem produkált.
(#) Beringer 600 válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Esetleg nem lehetne +-42v-hoz kalibrálni?
(#) Beringer 600 válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
De én ugy tudom,hogy csak kimeneti rövidzár védelem van benne.
(#) szamóca válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
A 0,47ohmot cseréld 0,33-ra
(#) Beringer 600 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Megpróbálom,hátha sikerül.
(#) szamóca válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Lefüstöltetni?
(#) picigábor hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Segitséget kérnék töletek. Vettem 1 erösitöt wangine wca220 vögfok hibàsan. Kicseréltem mert zàrlatos volt, de elöttem màr vki cserélgetett benne ellenàllàst meg kondikat, és még a hangszoro védelem nem müködik, meg 3 ellenàllàs füt mint a fene. kérnék töletek kapcsirajzot hozzà ha vki tudna. elöre is megköszönném. csak vissza àllitom a gyàri àllapotàba az a biztos.
Gàbor voltam.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia! Az áramkorlátozótól könnyen meg tudsz szabadulni, kiveszed a 26-os és a 27-es tranzisztorokat. Ha ettől a kattogás elmúlik, akkor már csak meg kell keresned a 31, 34, 35 ellenállások közül melyik van (vannak) megnyúlva.
(#) blasz hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Szia reloop az ST- nek mennyi nyugalmi javasolt?Most 30mA van beállítva elég az?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia! Nincsenek kőbevésett szabályok, az adott tranzisztor-készleten is sok múlik. Állítsd be fülre!
Vedd le a hangerőt annyira, hogy éppen csak hallani lehessen a zenét, jobb esetben 1kHz szinusz mérőjelet. A keresztezési torzítás csökkentése érdekében van szükség a nyugalmi áramra, tehát addig növeld, míg a keresztezési torzítás jól felismerhető zizegő hangja meg nem szűnik. Közben folyamatosan figyeld a nyugalmi áram mértékét, 50mA fölé ne menj, mert nagyon melegedne tőle az erősítő.
(#) Koncsar válasza Doncso hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Köszönöm, értem, vagy esetleg nem bírja a feszkót.
(#) Davidd hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy erősítő dobozom, melyben van egy toroid +/-70vdc jön ki belőlle. Vf2 van rajta, pontosítok volt. Valamiert mindig begerjed es szétpukkan minden, hűtéssel nincs baj. Én ezek miatt inkább elpártolnék a fetektől, már nemtudom hány garnitura fet ment tönkre. Most nem ez a lényeg, hanem az hogy szeretnék helyette építeni valami más tranzisztoros kapcsolást, de hogy ne kellesen az L idomon mas lyukat furkaljak, a vegtranyok részét ugyanugy alakítanám ki. Ez a duplafetes vf2 azaz a 270w. A masik erősítőnek is ennyi végtranyóval kellene legyen, azaz 2 párral. +/-70V 4ohmon lehetséges 2 pár tranyoval? Pl 2sc5200+parja? Mellékelek kepet mekkora a hűtés. Valami mas izmosabb tranyoval, ami ugyanolyan tokban van? Ezt a bordat 2 db 8x8cm 220V ipari venti fujja direktben. Az L idom 6mm vastag. Kérdésem az lenne hogy milyen végfokot éri meg bele megépíteni. A trafó 450-500W.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia! Ezt kár fújni ipari ventilátorral. Ez a kialakítás nagyon nem jó hűtés oldalról. Lehet, hogy a tranyós vég is el fog szállni.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ez nem a hőmegfutástol ment tönkre csinalok meg neked kepet hogy lást milyen. Minden hol van téve hővezető krém. Azért 6mm vastag L idomon tud áramlani a hő. Alapból a vf2 nekem nem ment sohasem rendesen. Akárhogy allítgattam és nem éri meg megcsinalni.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
A képről nagyon messzinek tűnik a FET az L idomon, a rendes bordától. 6-7 cm is van.
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
5cm a tranyoig. De csak kárpotólja a vastagsága. De a hőt mindig szépen átadta a nagy bordának azzal nem volt baj. Most a kérdésem az lenne hogy próbálkozzam st151-el? Valami izmos tranyoval, vagy valami más erősítőt tudsz-e ajánlani?
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szerintem az St nagyon jól, szépen szól és bitang is ha akarja az ember. Én javasolni tudom. Mást nem építettem kivéve a VF3 at. MJL21193-4 tranyó párokkal.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ekkora tápfeszre milyen tranyót ajánlanál, hogy csak 2 pár fér el és lehet kellene 4 ohmot birjon. Meg alakitanom kell akkor a panelen is a felfogatás miatt.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Az ST nek jó még valamennyire az L idom, milyen magas a borda? Van ST 151 topik. Ott fent van minden amit Reloop Mesterrel csináltunk, nyákrajztól kezdve minden +-80V tápra.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia! A +/-70V és a 4 ohm terhelés 400W körüli teljesítményt eredményez függetlenül a kapcsolás fajtájától. Ennek két pár végtranzisztorral kockázatos nekifutni.
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Azt használom akkor az én tápfeszemhez, már csak a panel terv lesz a húzós. Lesz mit alakítani.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
jaja.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Kikábelezés nagyon nagy baj lenne, ha minden paneltől még kábeleznék még tranyokat?
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nem lenne nagyon nagy baj, de törekedni kell a vezetékek rövidségére.
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
2 ilyen borda betéve alagút hütésbe, egy egy panelre elég lenne?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Elvi akadálya nincsen, de ilyen nagy tápfeszültséggel elég kockázatos kísérletekbe bocsátkozni.
Ebbe az erősítő házba mi volt korábban beépítve? Arról lenne jó mintát venni.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Ez egy jo kis hifi erosito volt. 450w ot vett fel a halozatbol.Van +/-90VDC is. Az erosito pontos tipusa AKAI AM-90. De nem kaptam meg csak a dobozat, es a trafojat. Van masik dobozom, amiben kitudom alakitani a csohutest. Elkeszitenem 3par 2sc5200 al, 3par 2sa1943-al/channel, vagy meg ez is huzos lenne? Nem lenne semmifele L idom, direktbe a bordara kerulne.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Én így oldottam meg az alagútat. Milyen magas a doboz belseje?
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1449021.html#1449021
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
Következő: »»   1351 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem