Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 64
(#) 1984white válasza Nanok hozzászólására (») Márc 26, 2013 / 1
 
Szia!
- Egyszerre két különböző "fizikai" cím nem tud lenni a hálózaton mert az isp ap-ja vagy az egyiknek vagy a másiknak küldi az adatcsomagokat (unicast címzés miatt) Ilyenkor vagy neked vagy a másiknak illetve felváltva lesz netetek, a szolgáltató pedig azonnal észreveszi a különböző mac címeket a hálózatán!
- Ha átírod ezt a mac címet a haverodéra akkor is hasonló az eset, csak mindkét gép minden egymásnak szóló adatot megkap és hatalmas plusz adatforgalom generálódik és ezt megint észreveszi a szolgáltató!!
A megoldás: Haverodhoz beteszel egy wifi routert és arra jelentkezel rá. Erről sok hasznos infót találhatsz a neten!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) 1984white hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Sziasztok! Egy kérdésem volna. A műhely meg a házunk között (1km) 2,4ghz wifi van kiépítve. Mindkét oldalon egy-egy RB133 és R52 cucc van.
Az antennák: "adó" oldal: Panel antenna gyári biquad 14dbi
"vételi" oldal: Yagi 14dbi
Eddig szuper volt, most az a gond, hogy gyakran beesik a sebesség (ugrál). A jelszintek -61dbm mikrotik szerint, snr 43db. Az egyik oldalon az RXCCQ rossz a másikon a TXCCQ.
Nem vagyok már kezdő, de ebben most nem vagyok biztos.
Melyik oldalon lehet a hiba a CCQ szerint?
(#) kendre256 válasza 1984white hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Amelyiken az RXCCQ rossz, azon az oldalon zavarja valami a vevőt. Szerintem...
Lehet olyan zavarás is, ami nem látszik. Vagy azért, mert rejtett SSID-t használ egy WLAN AP, vagy pl. vezeték nélküli kamera van a közelben. Frekvenciaváltással kell próbálkozni.
(#) 1984white válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Köszönöm. Erre gondoltam így végignéztem az összes freqit. Minden hol ez a jelenség, de nem egyenlő mértékben ugrál. Hol jobban hol kevésbé. 1km linknél mennyi a fresnel zóna értéke?
Az egyik oldalon át kellett tennem az antennát, bár szerintem jó helyen van. (nem az első telepítés)
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) Doky586 válasza 1984white hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
5,6m a sugara
szóval jön a tavasz, levelek nőnek a fákon...
(#) 1984white válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Idézet:
„5,6m a sugara
szóval jön a tavasz, levelek nőnek a fákon...”

Ez nem gond, mert az antennák mindkét oldalon 8-10m magason vannak és tökéletes az optikai rálátás a link között nincs semmilyen tereptárgy . A fresnel-t csak azért kérdeztem, mert az egyik oldalon az antenna közel van a fal síkjához.
Lehet gond, hogy az egyik antenna közel van a fal síkjához?("majdnem párhuzamosan jön a jel a fallal")
(#) pucuka válasza 1984white hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Lehet. Szerinted az nincs benne a Fresnel zónában? Az az 5,6 m az elipszis (elipszoid) legnagyobb sugara. A sugárzód az ellipszoid fókuszpontjaiban vannak.
Én azért még megvizsgálnám (ha eddig hosszú időn keresztül kifogástalan volt) Az antennákat, csatlakozókat, beázás, korrózió, sérülés szempontjából is.
(#) Doky586 válasza 1984white hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Idézet:
„az egyik antenna közel van a fal síkjához”

mutass egy fotót amin látszik hogy milyen közel és milyen hosszan..
(#) kendre256 válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Ha 61 dBm a jelszintje, akkor a Fresnel zónában nem nagyon lehet akadály. A 61 dBm 1 km-re kb. reális térerő az adott antennákkal. Mondjuk lehetne akár 50 dBm is elméletileg, de nem tudjuk a kábelcsillapításokat. 43 dB SNR-nél különben jónak kellene lennie a sebességeknek...
(#) 1984white válasza pucuka hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Nos, az "adó" oldal lakáson belül van, üvegablak mögött és a korrózió nincs mert megnéztem.
A "vételi" oldalon kellett átraknom az antennát máshova (kültér másik pontja) és új kábeleket csatlakozókat használtam, tehát korrózió itt sem lehet. (a régi kábelekkel is ugyanaz a jelenség már kipróbáltam)
Készítettem egy képet a "vételi" oldalról. Olyan 10-20fokos szögben érkezik a jel a fal sikjához képest.
Jó így az elhelyezés?

P1050983.JPG
    
(#) 1984white válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Adó oldal: H155 1 méter RPSMA-N dugó RB133, R52,dualbiquad gyári 14dbi
Vételi oldal: H155 3 méter RPSMA-RPTNC dugó RB133C, R52, yagi 14dbi
Azt tudom, hogy elég nagy az interferencia errefelé, lehet hogy csak ennyi a baj?
Van erre valami frankó beállítás? (CTR RTS fragment stb gondolok)
(#) Doky586 válasza 1984white hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Jónak nem jó, mert az a vasrúd 1λ belül van, a fal se sokkal távolabbi 2λ-nál. ezek többszöröse lenne ideális.
Idézet:
„Eddig szuper volt, most az a gond, hogy gyakran beesik a sebesség (ugrál).”

Emiatt viszont más a hiba. De lehet hogy a közeli vasrúd+fal miatt páratartalom függvényében változik az impedancia is. vagy bármi. így ez távoli ráolvasás csak..
(#) 1984white válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Egy erkély kitartó megoldaná a gondokat? (olyan 30cm re gondolok)
(#) Doky586 válasza 1984white hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
passz, de egy próbát megér..
(#) fordkapcs válasza 1984white hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Nem lehet, hogy a mikrotikben kezdenek elfáradni a kondik? Nem egy ilyennel találkoztam már.
(#) 1984white válasza fordkapcs hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Lehet, mert 4éves kb a cucc. Megnézem ezt is. Köszi!
(#) 1984white válasza 1984white hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Nos, a előbb közölt fényképen történt elhelyezést kicsit módosítottam, 30cm re eltoltam a faltól az antennát és sajnos továbbra sem jó a sebesség.
Két kérdésem lenne:
Általánosságban az antennát mennyi cm-re szokás tenni a fal síkjától? (20fok kb a beesési szög)
Okozhatja esetleg zaj ezt a gondot? (sok a hálózat errefelé, hogyan egyértelműsíthető hogy a zaj okozza e ??)
(#) 1984white válasza fordkapcs hozzászólására (») Máj 23, 2013 /
 
Majdnem eltaláltad a hibát!! A tápegység okozta a problémát. Egy angol fórumon olvastam hogy pulzáló öreg tápegység is okozhat sebességugrálást ccq változással. Így kicseréltem a tápot (poe-val megy) és JÓ lett. A régi tápban púposak a kondik, és a szkóp szerint is rossz. Majd megjavítom azt is.
Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek!
(#) 1984white hozzászólása Máj 23, 2013 /
 
Lenne még egy kérdésem a tapasztalt " öreg rókákhoz": 1km link 5ghz-en milyen antennát igényel hogy stabil legyen? (mikrotik r52 mindkét oldalon)
Nem akarom a határra tervezni.
(#) ufi hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám a laptop wifivel!
Laptop típusa egy Medion MD97900,aminek a viwijét nem tudom bekapcsolni!
Adott egy gyorsbillentyű,de nem reagál a nyomkodásra.
Driver-t telepíti,Launch manager telepítve,a kártyát felismeri,de azt írja hogy hardveresen nincs bekapcsolva! minden más bill működik rendesen!
Bios-ban nem látok semmit,ami a wifire utalna!
Várom a segítségeteket!!!
(#) 1984white válasza ufi hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Szia!
Olyan sincs a bios-ban hogy pcie lock vagy minipcie lock ?
Én megpróbálnék bios-t frissíteni.
További hiba esetleg, hogy a "kis" kapcsoló nem megfelelő állásban van, vagy pedig az rossz és állandóan kikapcsolt állapotban van állásától függően.
(#) ufi válasza 1984white hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Átnézem ismét a bios-t egy pill.!
Bios-t még soha nem frissítettem!
A kapcsolója nyomógombos,átnézettem működik,még az alaplap is érzékeli!
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) ufi válasza 1984white hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Találtam egy olyat,hogy Hotstart! Ez most Enabled volt!
Most átállítottam Disabledre de semmi változás!
Másik wifikártyával is ezt csinálja!
(#) Gafly válasza ufi hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Legfölül nincs egy "tapigomb" ami világít/vagy nem?
(#) ufi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Tettem fel egy képet a gépről!
Fölül van 5 gomb abból a 2. a wifié.
A gombok mellett vannak a visszajelző ledek.

images.jpeg
    
(#) 1984white válasza ufi hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Idézet:
„A gombok mellett vannak a visszajelző ledek.”

A wifi "ikonja" világít?
A driver friss és jó a kártyához?
(#) ufi válasza 1984white hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Wifi ledje nem világít,igen már a legujjabb drivert töltöttem le,de akkor sem müködik!
Azt írja nincs bekapcsolva!
(#) Gafly válasza ufi hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nagyon bő irodalma van ennek a kérdésnek a neten. Ez nem jó jel...
Többek között azt is jelenti, hogy sok okosat itt (se' remélj), de ne legyen igazam
(#) ufi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Csak abban reménykedem,hogy valaki már találkozott ilyen hibával és ha igen akkor megoldotta azt. Sokan javítanak gépeket és nagyon sokfajta probléma adódhat egy gépnél.
Ezzel tisztában vagyok. Már két hete szenvedek vele ezért írtam ide!
Teljesen kifogytam az ötletekből! Még 1 ötletem lenne és pedig ha a wifikártyát be tudnám kapcsolni a lábkiosztás alapján! De lehet, hogy ez marhaság!
minden ötletre vevő vagyok, sok laptopot javítottam már,de ilyen hibával nem találkoztam még!
(#) nedudgi válasza ufi hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nem kellene valami func vagy ilyesmi gombot lenyomni a WiFi gomb mellé?
Következő: »»   20 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem