Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   18 / 122
(#) kicsicsira hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Egy újabb kérdésem lenne hozzátok:
-Mivel 2 db csövet akarok a strobiba rakni akkor ugye a gyújtók TR-jei és a közös kivezetéseik közösek? (Lásd mellékelt kép)

PB230147.JPG
    
(#) tbence3 válasza Skip hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Nálunk, Szegeden csak 2 fajta csövet lehet kapni.
izzók
Ti melyiket használnátok hozzá? Vagy min kellene ahoz változtatni, hogy 1 nagyot (250W/s) tudjak hozzá használni?
(#) kicsicsira válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Hy!
Én is most építem a strobim és 2db 60W-os cső lesz benne. Én ugy gondolom igy is elég nagy lesz a fénye és talán még kicsit olcsóbban is jön ki. De ahogy te gondolod
(#) tbence3 válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Aha értelek. Persze azt sem szeretném, hogy ne lássanak az emberek Nah de akkor a 60W/s-os csővel ugyan ezt a kapcsolást változtatás nélkül alkalmazhatom?
(#) Travolta válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Sajna nem tudod közösíteni íly módon a gyujtótekercseket!Mivel 1 kondi nem fogja elsütni a 2 tekercset!Mindenféleképpen 2 kell bele!Használd a DS250 kapcsolást!
(#) szabi83 válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
jaja, ds250 kell neki

megjegyezném, hogy 4n25 opto + tic106 páros jó!

sajna tic206 és bt139-nek nagyobb a gyújtó árama amitől opto kipurcan, ezt tapasztalatból tudom

Üdv
(#) kicsicsira válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
nah pfff... Pedig DJGeorge nak sikerült lerajzolnia(lásd kép). Amugy meg akkor ha nagyobb kondit rakok bele elsütné? -vagy mien változtatással?

image011.jpg
    
(#) kicsicsira válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Jah és tbence3 ha a ds250 es kapcsra gondolsz az ha jól láttam már eleve 2 csöves
(#) kicsicsira válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Bocsi h nem figyeltem és elfelejtettem elolvasni h 2 kondi kell bele. De akkor azt hogyan kössem be?
Am. meg mostmár szinte minden megvan a kapcshoz ezért nem akarom félbehagyni és 1 másikat elkezdeni, de jövőre valószínű h a ds250 is megcsiálom :yes:
(#) Travolta válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Az a baj, hogy ahány csövesre akarod késziten a strobit, annyi elektronika kell külön-külön minden csőhöz.Tehát annyi ellenálás,annyi energiatároló kondi,annyi gyujtó és a hozzá tartozó kondik.De ha mind1iket 1xrre akarod kisütni, akkor elég 1 tirisztor.Máskülömben nem fog minden cső egyformán villanni,esetleg lesz ami nm is fog.
Nem kell se félbehagyni se másikat kezdeni,ki lehet a meglévőt egészíteni.
(#) kicsicsira válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Sajna értem mi a lényeg de akkor szerintetek djgeorge h gondolta???(-erre a kérdésre főleg az ő válasza érdekel )
És most hirtelen eszembejutott h mivan akkor ha a két csövet simán párhuzamba kötöm?mert akkor U=ugyanannyi mind2 csövön... -nah ez lehet nagy baromság
(#) Skip válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
ugyanabban a cipőben jársz mint én jártam kábé egy éve... nekem is ahhoz a kapcsoláshoz voltak meg az alkatrészeim és erősködtem vele... aztán megutáltam a témát... késöbb újra elővéve a ds250 el próbálkozva pedig összejött... ha gondolod te ezt az egy évet kihagyhatod
és igen két cső külön kondik +ellenállások.
Skip
(#) Travolta válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Itt nem csak a feszültség a lényeg, hanem amit a kondi tárol energia!És azt az energiát nem tudja 2 csőre kisütni!De nyugodtan probáld ki,ha nem hiszed.Nem véletlen lett a DS250 úgy megtervezve ahogy van.Nem kevés kisérlet van abban a rajzban,elhiheted!
(#) kicsicsira hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
nah jó... meggyőztetek...csak azt az optos részt nem vágom a kapcson, oda megy a HF? jah és megtudnátok dobni akkor 1 nyáktervvel?
(#) Travolta válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Nem feltétlen HF,inkább négyszögjelet kéne kapnia,ami psze történhet a zene ütemére is.De az már 1 másik kapcsolás.Ha nem fontos a hangvezérlés, akkor egy 555-öst rakj oda.

A nyákrajzot megtalálod pár oldallal ezelőtt vmelyik hszemben.De elképzelhető hogy átalakításra szükség lesz, hisz nem biztos hogy ugyanolyan ellenállásokat kapsz, mint amihez készült a nyák!
(#) kicsicsira válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
nos hogyha már rábeszéltetek akkor már szeretném hozzá a hangvezérlést is megcsinálni
(#) Travolta válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Sok sikert hozzá!
(#) Skip válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
sztem először jöjjön össze a strobi sima négyszögjellel. aztán utána kezd a hangvezérést,mert az is rejt sok gondot... aztán egyszerre kettőt nehéz ugy... aztán te tudod
Hajrá
(#) kicsicsira válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
köcce a bíztatást. Tudnál küldeni a hanvezérlésről vmi rajzot?
Skip. Sztem először megépítem az eredeti terveim szerinti strobit(persze ha meglessz az összes alaktrész) aztán addigra meg már beleméjedek a ds250 be és azt meg már hangvezérléssel próbálom összehozni. De ez mind idő kérdése
(#) tbence3 válasza kicsicsira hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
igen azt láttam, hogy 2 csöves, de rakhatok bele kisebb csövet is mint 120W/s? Persze tekerszet is változtatnék.
Én 2*60W/s-est szeretnék. Gondolom az is elég lehet egy light-os partyhoz.
(#) Travolta válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
A villanócsövet ne úgy képzeld mint a hagyományos fényforrást!Azzal, hogy kisebb vagy nagyobb csövet teszel bele, még nem fog a fényereje változni!
Azt az energiatároló kondi kapacitása határozza meg!
Az itt szereplő stroboszkóp kapcsolásokhoz, szinte bőven elég a 60w/s cső!
Kivétel a Dragon, de az már fázishasítással működik!
(#) tbence3 válasza Travolta hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Asszem kezdem érteni. Amennyiben kisebb csövet tezsek bele és nem változtatom a kondit és túl nagy van benne akkor tönkre megy a cső nem?
Akkor most nekem mekkora kondi kellene oda, hogy 120-as helyett 60-as cső legyen?
/Lehet hogy ez így hülyeség, de nem vagyok otthon ebben a dologban. (még) /
(#) Skip válasza tbence3 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
10µF / 400 V megteszi sztem.
(#) blst hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősöm az alábbi probléma megoldásában kéri a segítségetek.


idézet:
Helló!

Bocs mindenkitől, de nem vagyok nagy elektronikai szakértő!
Van egy régi villogó áramköröm. A NYÁK el volt repedve, ezért újra megépítettem. Egy TO-92 tokozású "alkatrész" valószínűleg forrasztás közben tönkrement,mert most nem működik a villogó. A neve nem igazán kivehető, talán: rK1 C56E E9M

Nagy keresések árán találtam: (se gyártó, se hely, ahol lehet még pont ilyet venni) http://www.datasheetarchive.com/specsheet/C56E.html
Part Number = C50E
Description = Silicon Controlled Rectifier
V(DRM) Max.(V)Rep.Pk.Off Volt. = 500
I(T) Max.(A) On-state Current = 110
@Temp. (°C) (Test Condition) = 60
I(TSM) Max. (A) = 1.0k
I(GT) Max. (A) = 75m
V(GT) Max.(V) = 3.0
I(H) Max.(A) Holding Current = 100m
I(D) Max. (A) Leakage Current = 10m
@Temp. (°C) (Test Condition) = 125
V(T) Max. (V) = 2.5
@I(T) (A) (Test Condition) = 500
dv/dt Min. (V/us) = 200
t(q) Typ. (s) = 80u

Pesten jártam egy boltban, azt mondták, hogy tirisztor alkalmas ilyen feladatra, adtak egy MCR22-8-at. A katód és a gate lábak helye a NYÁK rajzolata miatt össze van kötve. Ha ezt a pontot egy pillanatra rövidre zárom az anód ponttal pl. egy csavarhúzóval, akkor felvillan, hallani a kondi feltöltését, újra összeérintve ismét felvillan a cső. Viszont beforrasztva az MCR22-8-at úgy, ahogy az eredeti alkatrész volt, már sajnos nem működik.

Próbáltam megcsinálni a kapcsolási rajzot,... biztosan van benne hiba. A fényképeken látható piros tekercsnek 3 kivezetése van, nem tudom mi a valós rajzjele (a képen egy sima tekercset rajzoltam-oldalt egy kivezetéssel). Egyik vége a fénycsövön lévő fémes festékréteghez van kötve a - (minusz) lábhoz közel, a másik vége a + (plusz) lábhoz. A tekercstestből kijövő vezeték pedig az anód ponthoz van kötve.
Tudnátok segíteni abban, hogy mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm a segítségetek!
(#) Georgee hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
Hali mindenkinek.
Sikerült találnom egy másik 1500wattos strobi kapcsit, de nem tetszik nekem benne a graetz (jobb felső sarok)..... Szerintetek ez így működőképes????

kapcsrajz.jpg
    
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
az a greatz véleményem szerint full rövidzár.
(#) Georgee válasza Skip hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
akkor jól tippeltem..... nah akkor ez a kapcsi is kiesett..... A dragon 1700as kapcsival az abajom hogy nem tudok beszerezni 33M 1W ellenállást meg BY229es diódát... Miből lehetne kibontani?
(#) Skip válasza blst hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
hellohello!
TIC106 szokás megoldani a rövidre zárogatást... de ha jól tudom nem csak én szenvedtem ezzel a dologgal... nem egy triakot tettem tönkre(ha jól tom szabi83 is témába van) szal először is szoktak a katód és a gate közé rakni ellenállást... (1 kiloval szoktam találkozni-->ds250) de ahogy látom a képen ott kisebb háromlábú szörny van. véleményem szerint berakhatnál oda egy uj TIC106 ot... aztán várd a nagyok véleményét! ez csak egy vélemény
Sok sikert
Skip
(#) szabi83 válasza Georgee hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Idézet:
„meg BY229es diódát”


ma hajnalba szedtem ki kb 10 dbot tv panelekből..

(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
hát ellenállást nem tudsz összerakni? 10M ás tuti kapható a teljesítmény meg összeadódik szal nem olyan túl nagy az ehhez. diódának nem tudom a paramétereit de szerintem van másféle dióda ami tud ennyit nem?!
Következő: »»   18 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem