Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   822 / 1271
(#) canon1990 hozzászólása Júl 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Égen földön keresem a mellékelt képen levő alkatrészeket. Valaki tudna segíteni, hogy honnan tudnám őket beszerezni? Esetleg, ha valakinek van bontott megvenném. A kondi 33n 360V.
Előre is köszönöm a választ.

3.JPG
    
(#) stevepapa válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Miben voltak az áldozatok?
(#) canon1990 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Szia! videoton proline c29s11 am Tv-ben.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Mindkettő rossz? A tekercs nem szokott elromlani.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Szia!
Igen. Tekercs szét van égve. A kondi el van olvadva.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
A kondenzátor beszerzése nem lehet gond, mert ha nincs ilyen feszültségtűrésű, akkor válassz nagyobbat.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Hm akkor kondenzátort találok a hestore-n, de tekercset honnan fogok szerezni.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
De mennyire égett szét? A tekercs is elszakadt?
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
igen, Sajnos totál szét égett.
(#) stevepapa válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Az alaplapról tudnál egy fényképet feltenni? Tudom, hogy valami Szovjet masina de nem ugrik be melyik. Biztosan van bontva, meg a pozíció száma sem ártana a tekercsnek.
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Két szálon futnak a dolgok, valahol itt kezdtük.
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Igen értem, csak nem ugrik be milyen az alaplap. Van bontva biztosan, csak hegyén, hátán vannak. Egyszerűbb lenne megtalálni ha látnám mit keresek.
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Kattints az egyik linkemre, és meglátod a fényképét.
(#) frend hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Sziasztok
Most meg az anyám tv je romlot el, a készenléti led világit de nem lehet bekapcsolni, Samsung P58SC.
A D 821,D 822, és D823 után meg vanak a feszültségek.
De hogyan tovább nem tudom.
A segitséget előre is kőszőnőm.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2013

P58SC.pdf
    
(#) HERC válasza frend hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Q802? RQ11?
A végén úgyis a PCA hoz fogsz jutni.
Átforrasztottad már ez egészet?
Nekem LG-vel volt ilyen nézegettem sokat aztán
átforrasztottam az összes forrpontot és lám működik azóta is vígan.
(#) canon1990 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Szia!
Csak azokkal a képekkel tudok szolgálni amit Kadarist linkelt. Van még 2db kép az kompletten a panel, de azokkal nem hiszem, hogy egyről a kettőre jutunk, de azért feltöltöm őket.
Bekarikáztam az olvadt tekercset rajta.
(#) canon1990 hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Csatolt képek.
(#) stevepapa válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Közben megtaláltam a képet, reggel megnézem a panelok között.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2013
(#) canon1990 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Rendben.
Majd írd meg mennyit kérsz értük. Előre is köszi.
(#) szinten hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Üdv! Lenne egy kerdesem, igazabol hiba nincs a TV-ben, legalabbis a problema gyari jellegunek tunik.
Tehat van egy LOEWE. markalyu tv-m, ami ha nem kap jelet automatikusan kikapcsol, ez termeszetes. Azonban. A hatso panelen van 2 scart, ha ezen adok jelet semmi gond a tv uzemel, azonban ha az elso AVS helyre dugok ra egy rca-t aminek a masik vegen van a telefon, a video marad uresen, megis kikapcsol a tv, pedig szol a zene rajta.

Ertem, hogy elmeleti energiagazdalkodas celjabol kikapcsol a tv ha nincs jel, vagy hangyahaboru van, de ha hangjelet kap miert kapcsol ki?

Masik kerdes, hogy nem-e lehetne megoldani, hogy valami alacsonyfeszultsegu aramot adok neki videojel helyett? Hatha akkor erzekeli, hogy van ott valami? Ill ha igen mekkora feszultseg ken?

Nem lenne zavaro, ha nem kene felpercenkent nyomkodnom a taviranyitot... Es 5 percenkent kikapcsol, nem 10-20... Beallitasi funkcioknal erre vonatkozo reszt nem talaltam.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2013
(#) stevepapa hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Szia, a videó jelet, szinkronjelet figyeli. A hangot külön nem, egyébként nem gazdaságos egy tv-t erősítőként használni.
(#) szinten válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Persze ezzel tisztaban vagyok, sokat eszik, azonban nem reg jottem ki nemetorszagba, es tul sok mindent nem hoztam, es erositot/hifit venni sem szeretnek, mert epites van tervben.

Na viszont a kerdes, hogy hogyan tudnam megoldani ezt a dolgot, mert a dvd-mbol nem tudok neki huzni egy videojelet, mert csak hdmi es egy scart van rajta...
(#) HL84 hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek, stevepapanak, kadaristnak a segítséget.
Nem akarom elkiabálni, de egyelőre újra működik a TV, bár még most is csinál olyat, hogy nem kapcsol be. Újraforrasztottam pár forrasztást, főleg a függőleges eltérítő IC-t és környékét.

Még egyszer köszönöm a sok türelmet, segítséget!
(#) frend válasza HERC hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
A Q 802 forasztasa volt a baj.
Koszi
(#) wintervision hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
Sziasztok! Segitesegre lenne szuksegem. A napokban vettem egy Samsung WS 32m066v tipusu crt tv-t, de most vettem eszre, hogy halvanyan,pirosan be-be villan, a megjelenitett kep. Ezt sotet hatternel vettem eszre. Ezt leszamitva a szinek szepek, a kep teljesen egyben van. De nem tudom hogy mi lehet a baja. Ha valaki tudna tanacsot adni az nagyon jo lenne.Elore is koszonom!

Arnold
(#) feridani13 válasza feridani13 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Miután újra írtam az EEPROM-ot az EW opció működik és megtaláltam egy-két forrasztási hibát és újra húztam az L701-es tekercset, így most nem rángatja a képet. Viszont a szervizmenüben van néhány menüpont ami nem tudom, hogy milyen hatással van a TV működésére. Ja és most a hangszóró pattog bekapcsolásnál.
(#) stevepapa válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Szia!

Találtam két panelt sajnos a tekercsek már elkeltek belőle. Egy megoldás maradt áttekered. Néhány menet az egész. Ami eltérés keletkezik a tekercselés során az a szervizmenüben korrigálható. Ha egyáltalán látható lesz valami eltérés.
(#) garairem hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, mi lehet a baja és mennyibe kerülhet a javítása kb. a tv-mnek? Tegnap óta fehér kép jelenik csak meg rajta vízszintes csíkokkal. Az adások hangja bejön, kapcsolgatni is lehet, csak a kép fehér. Egy 7-8 éves Daewoo képcsöves tv. Előre is köszönöm a segítséget
(#) BarnaPili válasza garairem hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
A videovégfokozat 200V-os tápfeszültségét,illetve magát a videovégfokot ellenőrizd le.A képcső
végén található az áramkör.A 200V a sorkimenőről van előállítva.
István
(#) kadarist válasza garairem hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Szia!
Itt is a "szokásos" 200V-os katódtápfeszültség-hiány esete forog fenn. Ha te csinálod, akkor pár száz forintból kijön a javítás, ha nem, akkor a határ a csillagos ég.
Következő: »»   822 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem