Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   823 / 1271
(#) canon1990 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Szia4 Köszi a választ. Közben találtam ilyen trafót az egy hyundai tvben volt. Esetleg az jó lehet bele? Még egy kérdés, ha kiderül, hogy a sortrafója is rossz akkor, ha van hozzá bontott trafód az is érdekelne.
(#) stevepapa válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Nem tudom, ezekben már nem volt, de ettől még lehet. Valószínű, hogy a tranyót a E-W zárlat pusztította el. A tekercs annyira jó, hogy indulni fog vele esetleg geometriai torzítása lesz.
(#) canon1990 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Mi az az E-W zárlat? Köze van a trafóhoz? Kitudnád fejteni nekem egy kicsit bővebben ezt az E-Wt? Hiába így lehet tanulni, ha kérdez az ember Sajnos még gyerek cipőben jár a szakmai tudásom a tévészerelés terén.
(#) stevepapa válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 8, 2013 / 1
 
Ha jól láttam, a tekercs és a kondi az E-W fokozatban van. Ez a vízszintes eltérítés azon fokozata ami a képet a képernyő két oldalán " kiegyenesíti " . Magyarul a függőleges vonalak tényleg függőlegesek és egyenesek lesznek. Ennek hiányában, rossz működése esetén a vonalak, ferdülnek görbülnek.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Azért van ez a torzítás, mert a képernyő közepén rövidebb utat kell megtennie az elektronsugárnak, mint a felső és alsó szélek közelében.
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Igen, az indoklás elmaradt
(#) canon1990 hozzászólása Júl 9, 2013 /
 
Így már értem. Köszönöm szépen a válaszokat.
(#) ro93 hozzászólása Júl 9, 2013 /
 
Jó napot mindenkinek
Van egy tévém a minek a tápegység részénél kinyílt egy elektrolit kondi
nem találtam hozzá pont olyat hasonló
Eredeti: 160 V / 22 uF
Helyettesítő: 160 V / 10 uF
Azt kérdezném hogy ez okozhat-e problémát?
Válaszukat előre is köszönöm.
(#) stevepapa válasza ro93 hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Inkább nagyobbat rakj bele 160 V 47 mikrót
(#) kadarist válasza ro93 hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Szia!
A csere után érdemes lenne ellenőrizni a kondenzátorra jutó feszültséget, mert lehet, hogy túl nagy és ettől ment tönkre az eredeti.
(#) marty hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok lenne egy Akai ATX-RF 2165 típusú tévé. Az a gond hogy sokadik próbálkozásra bekapcsol ugyan, de általában bekapcsolás után visszakapcsol 1 2 másodperc elteltével készenlétibe. Ha esetleg volt már hasonló hiba amit javítottatok akkor szívesen vennék egykét ötletet. köszi
(#) kadarist válasza marty hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia!
A forrasztások jóságát átnézted már?
(#) marty válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
igen de távirányítóval kapcsolom szóval a tévé nyugton marad a kapcsolgatások során
(#) kadarist válasza marty hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A tápegység feszültségeit kellene ellenőrizni és a forrasztásokat még egyszer alaposan átnézni.
(#) ro93 hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Jó napot mindenkinek
Nekem is ez a problémám éppen hogy be nem jön a kép de kikapcsol
A flyback feszültsége lehet a probléma
Ha az akkor hogyan lehet javítani??
Válaszukat előre is köszönöm.
(#) matyusz hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Adott egy Akai ct-g215D TV és az lenne a kérdésem, hogy mi okozhat a sortranyó B-E közötti zárlatot? A sortranyó az jó, ki is van forrasztva és így is zárlat van.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Milyen tranyó van benne? Némely tranyókba bele van integrálva a B-E ellenállás, kiforrasztva azt méred néhány ohm. 25-40 körüli, beforrasztva a tranyót hajtó trafó szekunder részét méred, ami pár tized ohm.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Oké köszönöm erre voltam kíváncsi Akkor az ott nem is gond, hogy olyan kicsi az ellenállás mert akkor az egy trafót mérek, akkor másfelé kell keressem a hibát. A sortranyó BU2508DF, de ez jó, mert azt írtam is hogy kimértem és 23 ohm a beépített ellenállása, és a többi irányba is jó. Az alap hiba az, hogy a Standby Led sem világít, és nem is lehet bekapcsolni.
A választ nagyon szépen köszönöm és a továbbiakat pedig előre is
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Mérd át a táp diódáid, mindkét oldalon, primer szekunder. Nézd meg hogy egyáltalán a táp működik e.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Tehát vegyem ki a sortranyót, és a helyére egy izzót tegyek? A test alatt az Emitterre gondolsz ha jól gondolom. A tranyót tehát tegyem félre ne forrasszak be lábát meg semmi?
Köszönöm az eddigieket.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Maga a hang mint ha menne a sortrafó ha jól emlékszem az van, már ha jól emlékszem kimértem ott a kondikat meg a diódákat meg a Graetz hidat is de majd újramérem.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A diódákat kimértem, jónak tűnnek. Amit csinál, bedugom és hallatszik a nagyfeszen az a bizonyos mély "dörrenő" hang de a standby led nem világít, és nem is bírom bekapcsolni se a tv egyik gombjával sem. A tápon pedig feszeket mérjek? Testhez képest 5V, 12V...
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A 180V megvan az biztos, mert még most is tartja a kondin a feszt, de nagyon lassan sül ki.
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Amit hallasz az a lemágnesező hangja, nem a nagyfeszé! Igen mérjél feszültségeket a tápban, szkóppal egyszerűbb lenne megállapítani mennyire működik a táp
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Hol méred a 180 V-t?
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szkópom nincsen, A 180V ot a cső panelján mérem ahova oda is van írva (mondjuk 160V amit ott mértem, de persze már biztosan sült ki valamennyit a kondi)
(#) stevepapa válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A sortranyó collektorán mérj , kiforrasztott tranyónál.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A tranyót egybe ki és a forrpontjain test(emitter) és kollektor között mérjek feszt? Bedugva. Bocsánat az értetlenkedésért csak nem szeretnék hülyeséget csinálni.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Kihúzott dugvilla mellett esélyt sem adsz arra, hogy ott feszültség legyen.
(#) matyusz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Mértem feszt kiforrasztott tranyónál a C és az E között de nincs fesz se egyen se váltó állásban.
Következő: »»   823 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem