Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   107 / 151
(#) BEMcorp válasza reloop hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Most hogy jobban átnéztem, meg agyaltam rajta, ez a proli007 által tervezett előerősítő rész, ha nem analóg műszerhez használom is jó, változtatások nélkül, vagy akkor valamit át kell alakítani a kimenetnél?
(#) kokozo válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Szia!
Csak saját tapasztalatot tudok írni, de az összes pices kivezérlésjelzőm előtt ez van, annyi változtatással hogy a Követő - meghajtó áramkör el lett hagyva.
(#) BEMcorp válasza kokozo hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Értem, tehát a két kimeneti fokozatot elhagyhatom, azaz elég egy kisebb, két műverősítős tokot használnom.
Pl.: TL072, vagy valami hasonlót?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2013
(#) kokozo válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Inkább LM358.
(#) BEMcorp válasza kokozo hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) kokozo válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
(#) BEMcorp válasza kokozo hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Jujj, de fáintos... De most megelégszem egy sztereó LM3915-ös, analóg műszerre 'hajazó' kialakításúval.
Amikor olyan funkcióra váltott, hogy nem volt kijelzés, csak hol egyik sávon volt 1 led (és vagy állt, vagy nem), hol a másikon, az milyen funkció volt? Itt is, pl.
(#) kokozo válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Olyankor a beállításokban vagy és a fel lefutási időket állítod, például hogy mennyi ideig jelenjen meg a clip vagy milyen gyorsan lépegessen vissza.
(#) BEMcorp válasza kokozo hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Tyű, még olyat is lehet? Naggyon pro.
A kapcsolás hogy van? Mátrixban vannak a ledek?
(#) kokozo válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Ennek is fent van a teljes terve Bővebben: Link
(#) BEMcorp válasza kokozo hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Hmmm, hmmm. Látom, azért mikrovezérlővel is lehet csinálni IC-temetőt.
Minden esetre, nem mindennapi látvány működés közben.
(#) kokozo válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Először mátrixban próbáltam de a 160 led soknak bizonyult és villogott így meg nem. Sőt akár mennyire bővíthető egyszerűen akár 1000 2000 ledesre is
(#) BEMcorp válasza kokozo hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Volna még egy kérdésem.
Nálam elméletileg 5db kék led lesz sorba kötve, így a nyitófeszültségük 15V-környékén lesz.
A tápfesz 17V lenne, amit az LM3915 és az LM358 is simán elvisel, de a referenciafesz. nem fog elmászni?
(#) BEMcorp válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Avagy máshogy kérdezem.
A ledeknek lehet más a tápfeszük (17V), mint az áramkör többi részének (12V)?
(#) havranarpi válasza G-Manx3 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Így megfelel?
Egyébként EAGLE program viszi

vu.pdf
    
(#) reloop válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Az LM3915 25V-ig bírja. Miért akarsz rá külön 12V-ot kötni?
(#) G-Manx3 hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék valami ehhez hasonló VU metert csinálni de a leírásban megadott .sch fájlt nem akarja megnyitni az ExpressSCH-m mondván nem érvényes a megadott .sch fájl.Ha valaki tudna 80 ledes stereo VU meter beültetési rajzot vagy esetleg a fent megadottnak a beültetési rajzát .pcb fájlban eltudná hozzám juttatni valamelyik elérhetőségemen azt megköszönném.
(#) havranarpi válasza G-Manx3 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Üdv!
Hát nem PCB ,de PDF-ben itt van a beültetés és nyákrajz.
A nyákrajz Vasaláshoz már tükrözve van(Feltételezve ,hogy eredetileg nem volt.DE rá kell próbálni az IC-t és kiderül.Ha nem jó módosítunk)
(#) BEMcorp válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Mert ezt tervezem megcsinálni, azzal a különbséggel, hogy nem egy-egy led lesz a kimeneteken, hanem 5db kék sorbakapcsolva. Az eredeti áramkörben 12V-ről megy az erőfok és az LM3915 is, de az kevés az 5db kék lednek. Így 17V-ról hajtanám az LM3915-öt (ez amúgy is jelen van más miatt), de az előfokot meg 12V-on hagynám (ez is van).
De az eredeti kérdésemre sikerült magamnak utána nézni, a ref. fesz.-nek nem szabadna elmásznia, mert az tápfeszfüggetlen.
Ha mégis zöld/pirossal csinálnám meg, akkor talán elég volna a 12V is.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) martin66789 hozzászólása Júl 19, 2013 /
 
Sziasztok
Egy másik topicban egy egyszerű LED-es NI-MH akkumulátor ( 1.2 - 1.5 V-os )tesztelőre kérdeztem megoldást,de azt írták hogy ehhez kivezérlésjelző a jó.
Olyan kivezérlésjelzőt szeretnék készíteni ami mono csak 10 max 12 LED-del. A tervben úgy van hogy a LEd-sor elején piros van ami a lemerültet mutatja, középen narancssárga ami a közepes, és a végén zöld a teljesen feltöltöttet mutatja hát ez lenne a terv, ja és csak pontos megoldás lenne a jó. Ha valaki tud valamilyen egyszerű és ehhez való kapcsirajzot küldeni, annak nagyon megköszönném.
(#) proli007 válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 19, 2013 / 1
 
Hello! Megrajzoltam. Az R1 ellenállás, a terhelő ellenállás. Azt olyanra választod amilyenre akarod, és úgy értelmezed a kijelzést ahogy gondolod.. Ha a "ROW" pontokon átkötést alkamazol, akkor vonal kijelző módban működik. Egyébként pontszerű a kijelzés, ami elem takarékosabb. üdv!
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2013
(#) havranarpi válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Nem tudom ez megfelel-e de az biztos ,hogy ide lineáris ledmeghajtó IC-kell ez pont az.
max 600 Ft
(Tudom ,hogy rosszul van elnevezve és nem fényorgona)
(#) martin66789 válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Köszi szépen még ma megcsinálom.
(#) havranarpi válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Talán a felső oldali a DOC-ban a vasalásos nem tudom régen készítettem.
Az alkatrészeket nem nehéz kisilabizálni csak vissza kell számolni az IC lábait
(#) Kovidivi válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Proli-ét csináld meg, ne a fényorgonásat! Proli kapcsolásán be tudod állítani az alsó és felső határt, a fényorgonáson nem.
(#) Alkotó válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Rossz választás. A felette lévőt (ezt) építsd meg. Proli007 kapcsolásai "legendásak", nagyon kicsi a csalódás esélye.
(#) morello hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
proli007 kapcsolását lehet akkutesternek is használni igaz?
(#) proli007 válasza morello hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Hello! A feltevés úgy helyes, ha azt mondod, hogy az LM3914 használható akkuteszternek. Mert az üzemmódját a referencia feszültség beállítása fogja megadni. Pont vagy vonal mód kijelzéssel. Mivel az aksinál egyenfeszültség van, nem kell a bemeneten mindenféle kiegészítő áramkör, csak egy feszültségosztó.
De a feszültségmérés alapú akkutesztelés ingoványos talaj. Mutatni mutatni fog valamit. Aztán hogy annak mi köze a valósághoz, az már más kérdés. Legalább is számomra.. üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) Directors hozzászólása Aug 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Adott ez a kapcsolási rajz. Sajnos nem tudom hogy a jelet azt hová kell kötnöm. Ezen kívül a diódák milyen típusúak lehetnek?
Az-az egy árva kondi az 10µF lenne?
Jól gondolom hogy nekem csak a pirossal bekeretezettet kell megépítenem ?
(#) eyess válasza Directors hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Az ic előtti tranzisztoros fokozat is kell , illetve nem árt.
A diódák 1N4148 bőven megteszi . A jelet a pirossal bekeretezett rajzon a 3 mas pontra kell kötni.
Következő: »»   107 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem