Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   95 / 123
(#) rockersrac válasza szabónagymester hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Szeretnék érdeklődni, hogy van-e olyan állomásod, ami működik már, és kijelzi a hőmérsékleteket? Mert szeretném már használni a pákámat, de sajnos nem működik az állomás amit építettem...
(#) rostiron hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok.

Szeretném megcsinálni a forrasztóállomás II -öt forrasztóállomás. De a hozzávaló PT-046 pákatrafót nem biztos, hogy be tudom szerezni. Tudja valaki hogy az SMA 050-es állomásba milyen trafó van?? Vajon tudnám vele helyettesíteni ??
(#) Gabó válasza rostiron hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Bármilyen trafó jó hozzá, amin van AC12V és AC24V. Persze a 24Vos rész bírja el a pákát.
(#) rostiron válasza Gabó hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
A helyzet az hogy tök amatőr vagyok, olcsón tudnék venni egy sma 050-est és felhasználnám a trafóját. De nem tudom milyen van benne. Reméltem, hogy valaki már látott belűről SMA 50-et.
(#) Alkotó válasza rostiron hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Inkább javítsd meg amit veszel.
(#) rostiron válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Az a helyzet, hogy működő képes az SMA 050-n. Csak elhatároztam hogy megépítem azt a forrasztóállomást ( ha törik-ha szakad) és kicsit drágállom a belevaló trafót trafó Azt meg olcsóbban kapnám.
(#) Gabó válasza rostiron hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Hát a 24V az szerintem megvan benne, a 12Vba nem vagyok biztos.
(#) rostiron hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni,teljesen amatőr létemre szeretném megcsinálni ezt a forrasztóállomást A kapcsolási rajzon sehol sem találtam a 120 ohmos ellenállás helyét, viszont 470 ohmost 4db-ot találtam annak ellenére hogy az alkatrészlistán csak 3db-ot ír. Mivel totál amatőr vagyok nem tudom hogy a kapcsolási rajz lett elírva,vagy az alkatrészlista. Ha esetleg valaki hozzáértő átnézné és segítene, azt megköszönném.
Még valami, ha valakinek van egy hozzáillő trafója eladó sorban, vevő lennék rá.
(#) rostiron válasza rostiron hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Azt hiszem meg van a hiba. Elnéztem valamit.
(#) V1rusH hozzászólása Júl 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Az huzalozási rajz alapján elkészítettem a forrasztó állomást, de sajna nem működik.
A kapcsolási rajz ami alapján építettem a csatoltól annyiban tér el, hogy a led az opto OV-os ágában van, és nem a műveleti erősítő 2. kimenete és az opto 1. bemenete között van, valamint a trimmerek nálam 1k-sak, a főpoti 50k nekem is.

Az opa kimenetein mérek feszt. Amit nam értek, hogy a 24V-os csatlakozó két szélső pólusa között is, ami olyan mintha a triak átvezetne.
Az outon az a magányosa tekercs a forrasztó páka fűtű betétje lenne, de gondolom ez kikövetkeztethető.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) Kovidivi válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Készíts kérlek egy rendes kapcsolási rajzot arról a nyáktervről, amit felraktál! Amit az előbb linkeltél, azt lehet etalonként nézni? Ha igen, akkor a 2db 1K-s potit nem értem. Kapcsolási rajz szerint azok csak sima ellenállások a "főpoti" alatt, felett. De ha szeretted volna az alsó, és felső határértéket beállítani velük, akkor vagy 50-100k-s potit kellett volna beraknod, sima állítható ellenállás módjára, vagy pedig a főpotit kellett volna arányaiban kisebb értékűre venned, hogy a feszültség osztása megfelelő legyen. Jól látom, hogy mindkét 1k-s poti egyik lába pozitívon van? Tényleg rakj fel egy kapcs. rajzot, ami konzisztens a nyák tervvel! A BT139 lábánál a vezető sávok túl közel vannak egymáshoz.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) V1rusH válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
[sub][/sub]Rerndben van, töltök fel rendes kapcsolási rajzot!
Bocsánat, elnéztem a rajzot feltöltéskor!
Annyira se seri, se száma az átdolgozásoknak...

Az alap kapcsolás a Vzolee féle megoldás, de ezzel az osztó megoldással, ahol a trimmerek 1k-sak, a főpoti 50k.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) Alkotó válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Miért nem építsz egy bevált, működő változatot, amihez van rajz is, meg terv is? Jelentősen csökkenne a sikertelenség kockázata.
(#) Kovidivi válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Akkor már a potik sincsenek jól bekötve. Hallgass inkább Alkotóra, hamarabb lesz forrasztóállomásod! Egyébként ha szeretnéd erőltetni ezt az alsó- felső potis megoldást, ami magában jó, akkor legalább akkora potit rakj be, mint amekkora ellenállás ott volt eredetileg. Ugyanis egy poti ellenállása kisebb lehet, de nagyobb nem ! És feszültség osztás szempontjából nagyon fontos az értékük! Ezzel a két 1K-s potival alig tudtál volna valamit beállítani, tehát értelmetlen, hogy bent vannak.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) V1rusH válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Nos az a helyzet, hogy Alkotó fórumtárs művével nagyon szemezek, de addig is jó volna életet lehelni ebbe a vacakba...
(#) Zsinor hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Mivel itt már sok érdekesség megtalálható, hát itt egy BALKEZES-eknek való kapcsolás, mivel én is közéjük tartozom így esetleg mást is érdekelhet. (nem balról-jobbra, hanem jobbról-balra nő a hőfok)
Amennyiben a pdf-re is igény van, kérlek írj egy üzenetet és elküldöm neked.
A panel Copyright-os![i](saját tervezés!!!) kéretik e szerint, szigorúan magán célra után építeni.[/i]
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2013
(#) rostiron hozzászólása Júl 20, 2013 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, Megépítettem a forrasztóállomás 2 és az a gondom, ha a hőelem bemenetét rövidre zárom nem 000 mutat hanem 026-ot. Mivel teljesen amatőr vagyok nem tudom hol keressem a hibát. Mivel a végleges trafó még nincs kész, ezért most csak 12V van rákötve, ez okozhatja ? Egyébként látszólag minden jónak tűnik. Valaki segítene, de amolyan szájbarágosan ??
(#) V1rusH válasza rostiron hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Szia!

Ha rövidre zárod a hőelem bemenetet, akkor akár 1000V-ról is táplálhatod a pákát , -ami teljességgel nonszensz- a mérő egység nem érzékeli a hőmérséklet adatot. Tehát az hogy most hány voltról megy a páka, nem fontos.
Javaslom nézz át a hőmérő IC-jének topikjába, ICL7107 ott lesz a Neked szükséges megoldás. Valószínű kalibrácós probléma lehet.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2013
(#) Alkotó válasza Zsinor hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Ezt Kipróbáltad? Működött rendesen?
A rajzi méretek alapján, ez a trafó csak másodpercekig tudna fűteni egy pákát, majd leégne.
A balkezesség nem azt jelenti, hogy fordítva kell bármit is szabályozni, hanem, hogy balra kell tenni a pákát, elkerülve ezzel a vezetékébe történő beleakadást. Teniszütőből sincs balkezes, és a" kressz-szabályok"-ból se.
(#) Alkotó válasza rostiron hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Vélhetően 26°C van a szobában.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Szia!
A 24V-nak van külön kapocs, ahhoz gondolom külön trafó jár. A kicsi trafó csak a vezérlést táplálja.
(#) V1rusH válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Ha nincs "mérő szonda" akkor hogy tud mérni az áramkör? Mert léghőmérséklet méréshez diódát szoktak használni, -ha jól értelmezem a rajzokat- amennyiben nincs valamely hőelemes szonda.
Ezek szerint egy darab drót a bemeneten ami gyakorlatilag agy rövidzár, képes mérni, csak ahhoz kell kalibrálni az áramkört?
Bár ez itt nagyon off, mert van saját topikja az áramkörnek.
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Igen, igazad lehet. De miért kell egy külön trafó a vezérlésnek?
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Ez jó kérdés!
(#) V1rusH válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Közben rájöttem, hogy hülyeség amit írtam, mert a hőmérő áramkör össze van kötve a forrasztóállomással. és nem a hőmérő bemenet, hanem a forrasztó állomás hőelem bemenete van rövidre zárva.
Avagy valahonnan a hőmérő árakör kap pár mV-ot, amit 26mV-nak mér és ezt jelzi ki.
(#) Alkotó válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Ennyire nem bonyolódtam bele, nem tudom kapásból a választ a kérdésedre. Csupán arra gondoltam, hogy a kijelzett érték, az nagyjából azonos egy meleg nyári nap szobahőmérsékletével, és ha a páka valami miatt nem fűt, attól még a hőmérséklete mérhető.
(#) Csupasz válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Szia
Anno én is ugyanígy voltam, és az LM324 cseréjével megoldódott a probléma.
(#) V1rusH válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Ebben lehet igazság, de rövidre van zárva a hőelem bemet, tehát ki van söntölve. Avag az állomás a "saját hőmérsékeltét méri".
Amúgy a külön trafós megoldást én sem értem... Másnem egy utas egynirányítással nagyjából olyan 16V körül lesz, amit stabbal már simán lehúz 12V-ra és nem is fűti nagyon.
De ez már az Ő dolga...
(#) V1rusH válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Eleve nem is érem minek bele 4x-es műveleti erősíítő?
Ahogy nézem a kapcsolási rajzot, "aktív" feszültség osztó van benne. De ennek sem látom értelmét, mert ha már mérni akarok, akkor mérem a komparátor bemeneteit, amiből az egyik egy előre beállított állandó érték a fesz osztón keresztűl, a másik meg a hőelem jel erősítő kimenete. És e két állás között egy analóg kapcsolóval váltok.
Ha már mindenképp ennyire koplex áramkört akarok épíeni, akkor már a PIC-es változatát építeném meg...
De ez megint csak egy szubjektív véléemény...
Ott vaan a Vzolee és az Alkotó féle állomás is, mindbe csak duál opa van.
Én is azzal terveztem.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2013
(#) rostiron válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Szia.

Azt figyeltem meg, hogy kb. 26 fokot csal ez miatt a kijelző. A 24 Voltos bemenet üresen van, fűteni nem tud, csak az áramkört próbáltam ellenőrizni. Ha berakok egy másik LM324-et azzal ha rövidre zárom 043-mat mutat. Nem tudnátok segíteni, hogy merre mit mérjek ?? Sokat olvasva utána látom hogy másoknál is volt ez a hiba, de a megoldást nem találtam meg semelyik hozzászólásba. Mint mondtam tök amatőr vagyok.
Következő: »»   95 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem