Fórum témák
» Több friss téma |
Nekem van néhány ötletem, de már azt sem értem , hogy 40 V. Ez most +-40 vagy -+20 V , nem mindegy?! A tápágakba 10 ohm min. 2W vagy nagyobb ell. kell. Mikor próbálod ne legyen a kimeneten terhelés, ha nem melegszik az ellenállás, ,mérd meg a kimenetet, a DC fesz nem lehet 20 mV-nál nagyobb. Ellenkező estben kösd le a tranyokat, és úgy is vizsgáld meg. A két cstornát külön- külön mérd! Nézd meg multival az összes félvezető szigetelését a bordához képest, min 10MOhon vagy nagyobbnak kell lennie.
Egyenlőre ennyi.
Elnézést, persze hogy +-40V (2x28VAC egyenirányítva, pufferelve). 180ohm-2W füstölt, a szigetelések rendben és terhelés nélkül próbáltam. Szóval akkor szedjem le a tranyókat. Egyébként nem kell a bemenetet rövidre zárni mikor mérem a DC-t a kimeneten? Bár nekem gyanús a BD911 mert, ha a párja meghalt lehet az is csak csendben (füst nélkül).
Végül is nem tudom pontosan , hogy melyik ic került be 3875 vagy 1875 ,de a "nagyobbik" ic-nek is ez a feszültség túl van az üzemi feszültségen. Ez fesz bizony az abszolut maximum, meglehet tönkre is mentek.
84V (a két ág összege) az abszolút max üzemi fesz. az adatlap szerint. 94V(+és- együtt) a max nem üzemi fesz. Egyébként már szólt szépen csak a BD-k kifüstöltek. Egyébként terhelés alatt csak +-38-39V, és LM3875 került bele.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
Sok félvezető nem szeret a határérték közelében dolgozi, sokat hamisítanak is napjainkban. Nem számolva azzal a ténnyel, hogy a szolgáltató hálózatán is lehetnek túlfeszültségek, amit a trafó százalékosan közvetit.
A BD911-912 nekem hosszú éveke át müködött -+35V os tápról, ill. most is müködne ha beüzemelném. Én nagyobb tartalékot hagynék mindenesetre.
Nos, kiszedtem a sunyi zárlatos tranyót és jó lett. A nyugalmi áram 20mA, ez szerintem jó. Nem próbálgattam sokáig mert nincs benne a BD911 és nehogy valami gebasz legyen, majd holnap elszórakázok vele. Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!
Nos, a nyugalmi áram rendben van, de kiült a féltápfesz (az korlátozás miatt most 30V, ugye így +-30V-ra csökkent a tápfesz). Ilyenkor mi a teendő? Esetleg kicsatoló kondi kell rá?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
Szia! Nem kell rá kicsatoló kondenzátor, a kimeneten pár mV egyenfeszültség lehet csak.
Az egyik csatorna (sztereo rendszer) jó, de a másikon ott a 30V. Ezek szerint az IC is elment a vadászmezőkre? Hogyan lehetne letesztelni?
Nézd meg, az invertáló és a neminvertáló bementek feszültségével összhangban van-e a kimenet. Ha igen, akkor a visszacsatoló ági kondenzátort érdemes cserélni, ha nem, akkor az IC sajnos hibás.
Hol található a kapcsolási rajza?
Csatolva, ezekkel a változtatásokkal:
R9, R3 :220k ; R8, R2 :10k; R10, R11, R4, R5 : 1,5Ohm/2W; C2,C8 :470nF mkt; C13, C14 : 10µF/63V; R1, R7 :22k. Az összhangot az hogy kell érteni? Arányosan van rajta fesz. vagy ugyanannyi? A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
Úgy rémlik LM3875-tel építetted meg. Ha mégis TDA2030 van benne akkor mérd meg az 1-es, 2-es lábak feszültségét és add meg a kimeneti feszültséget testhez képest. A polaritás is számít. Ha az 1-es láb közel testen van és a 2, 4 lábak azonos tápoldal feszültségén akkor az IC hibára utal.
Igen, LM3875-tel van. Megmértem a 3,7,8-as lábon a fesz. a gnd-hez képest.
7: közel 0. 8:31,1V 3:32,0V Szóval ebből az állapítható meg hogy az IC is feladta a küzdelmet Ha TDA lenne benne nem itt kérdeztem volna és az ekkora fesztől úgy elszállt volna mint a győzelmi zászló A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
A rajz és a valóság így nem fedi egymást. Az IC-t bele tudom képzelni, de nem tudok meggyőződni róla, hogy jól is kötötted be. Rád marad a feladat, hogy tüzetesen ellenőrizd, az LM3875 1,3,4,7,8 lábai megfelelő bekötésűek-e.
Van valami információd arról, hogy LM3875-tel működő képes-e a kapcsolás? Mekkora erősítés kell minimálisan, hogy ne legyen öngerjesztő?
Nos, a bekötések jók mivel működött. A kapcsolás is tesztelt már, itt 2 oldallal visszább mondták hogy mit mire cseréljek. Az IC és a tranyók külön panelon vannak ami rövid kábellal van összekötve (kicsit össze vannak fonva hogy ne szedjenek fel sok zajt) a pdf-ben lévő panellal. Az utolsó kérdést viszont nem nagyon tudom, most azt nekem kell meghatározni vagy adott egy maximum?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
Végignéztem az eset előtörténetét. Megnyugtató, hogy van belőle működő példány, azokkal az alkatrészértékekkel akkor jó lesz. A tápáram vezérelt kapcsolások gyakran okoznak meglepetést. A hűtőborda testre kötésén kívül még arra hívnám fel a figyelmedet, hogy a bemenet ne maradjon szabadon, jelforrás, vagy (élesztésnél) rövidzár legyen rajta, mert gerjedős.
Ami az erősítést illeti, ha túl kicsire veszed, attól is gerjed. Egy ilyen kapcsolásnál meg szokták adni minimum hány dB kell legyen.
Köszönöm a segítséget! Holnap megyek és megveszem az IC-t (már ha lehet kapni Miskolcon) és csere után jobban ügyelni fogok ezekre a dolgokra.
Az a helyzet hogy megnyúlt az egyik 2W-os 1,5ohm-os ellenállat és ezért volt féltáp a kimeneten viszont szerintem gerjed a cucc mert rövidre zárt bemenettel, testre kötött bordával DC van a kimeneten. Nem sok csak 4-500mV. Ha ami van a kimenetnél 1ohm-100nF-ba 10ohm-ra cserélném az lehet segítene? Kipróbálom.
Na újra a segítségeteket kérném!
Az az oldal ami nem füstölt ki (szóval jó volt), annak a kimenetén 4-500mV van ami változik állandóan. Ami kifüstölt az szerintem jó, rövidre zárt bemenettel 11,5mV van a kimeneten ami szerintem belefér.
Próbálkozz a C13 vagy 14 cseréjével. Ellenőrizd, hogy kivezérlés nélkül az IC tápági 1,5 ohm ellenállásokon eső feszültség kisebb-e 200mV-nál. Ennyit indokolhat az IC nyugalmi áramfelvétele.
Kicseréltem, semmi változás. Ugyan úgy ugrál 500-300mV között. Az ellenállatokon 40mV esik.
Találhatóak-e gyantamaradványok a forrasztási oldalon? A bennük oldott szennyeződés elő tudja ezt a hibát állítani.
Letisztítottam (nagyjából), javult, de még mindig 100-200mV között ugrál.
Jó úton jársz! Denaturált-szesz + fogkefe - ez mindig legyen kéznél ha panelt készítesz.
Nos, olyan tiszta hogy a légy elcsúszik rajta , de még mindig ott van 300-100mV között néha fel-fel megy 500-ra is, de ritkán(lehet a multiméter is belecsal, de akkor se olyan stabil mint a másik 11-12mV-ja).
Ezt a hibát simán okozhatják az ellenállások, mert kaptak bizony egy nagy pofont. Az összes ellenállás cseréjét javaslom méregetés nélkül !
Megvan. Kicseréltem azon az oldalon, mostmár valamennyire vissza esett de még mindig 100-200mV között van jellemzően, néha 300ra is felugrik.
Most benne vannak a bd tranyok vagy csak az ic van "magában"? Esetleg valami forrasztási hiba ? Talán egy fotó is segítene ha felraknál.
Ez akár egy oszcilláció is lehet, azért látod ingadozónak mert a mérőd a jel különböző pontjairól veszi a mintát. A kimeneten rajta van az 1 ohm 100nF Zobel?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |