Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   11 / 3571
(#) Sergei válasza kobold hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
bár nemismerem a nyirségi szilva pálinkát de a leirtakbol azt veszem ki hogy kerités szaggato kegyszer
(#) Tom025 hozzászólása Nov 27, 2007 /
 
Ismeritek ezt az oldalt?
Én nagyon szeretem ezeket, érdemes nézegetni..
(#) kobold válasza Sergei hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Szerintem rettentően finom, de hosszú másodpercekig csak annyit tudok mondani utána, hogy "húúúúúúúú, egyre elhalóbb hangon, mert levegőt venni nem nagyon tudok Nem tudom, hány fokos lehet, de a teteje simán meggyújtható, ezt eddig csak a portorico rumnál láttam.
Viszont, sosem fáj tőle a fejem másnap, nincs émelygés, rossz gyomor. Tiszta anyag
(#) Sergei válasza kobold hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
sajna a vérnyomásom miatt nem ihatok ugymond annyit .de egyszer megkostolom :yes:
(#) kobold válasza Sergei hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Idézet:
„nem ihatok ugymond annyit”

Akkor ne annyit, hanem többet igyál
(#) Sergei válasza kobold hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
ááá nem lehet sajna azért a 10 12 üveg sört megiszom évente
(#) Frankye válasza kobold hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Idézet:
„Májusban volt a lagzim, ...”


Gratula!
(Egyébként meg miért legyen Neked jobb, mint nekünk?! :hehe: )
Szatmári szilva ->
(#) valve válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Nezegetni nezegetem en is! De, hogy nem latok semmit az is biztos,.. Szerintem meg kene legyen a masik fele is, ugy ertem, hogy egy korvonal megoldasnak vagy valami,.. Mert hat valljuk be itt a kozelben; "szilva pálinkás" sztoritol mar felig en is masnapos vagyok, s nemlatok semmit a 3B -s kepekben
(#) Frankye válasza kobold hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Idézet:
„hosszú másodpercekig csak annyit tudok mondani utána, hogy "húúúúúúúú, egyre elhalóbb hangon, mert levegőt venni nem nagyon tudok”
Utána pár másodpercig csak befelé megy a levegő...

Idézet:
„Nem tudom, hány fokos lehet,”

Legalább derékszögű!
(#) kobold válasza Frankye hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Kösz neked is a gratulát
Érdekes, nekem kifelé jön a levegő, nem befelé. Hátha el tudja fújni a tüzet a nyelőcsövemben
Derékszög? Majdnem ott lehet. Akárki kóstolta eddig, még mindnek könnyes lett a szeme, viszont sosem mondták rá, hogy nem jó, sőt, kifejezetten finomnak érezték.
Mindenkinek legyen belőle egy üveggel otthon
(#) titi válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Köszi a linket!!

Nagyon csípem az ilyen képeket!
Ez pedig kész aranybánya, van egy pár...


kobold! Gratula! Csak aztán ne engedd át a gyeplőt!
Mellesleg nekünk tegnap volt a 3. házassági évfordulónk.
(#) Tom025 válasza valve hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Van rá technika hogyan kell ezeket meglátni, ha érdekel leírom. Vagy csak a másnaposság miatt nincsenek meg?

A gratulálgatáshoz meg hadd csatlakozzak, kobold, titi :
(#) ZLED hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
sziasztok!

a múlkor nézem a TV-t, és rábukkantam valamire....
ki emléxik PIRX-re??
(#) szamóca válasza ZLED hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Nemhogy a Pirx-re, de sajna még az Orion 7-re is.
(#) Szárnyas válasza ZLED hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Hogyne emlékeznék a magyar filmkészítés remekművére! A kávédarálóból és az egyéb háztarási eszközökből készített űrjáművekre ki ne emlékezne?
Én meg Zsoldos Péter Feladat című regényének a megfilmesítését láttam múltkor a TV-ben. Bár ne láttam volna, annyira gyenge volt a könyvhöz képest. Egyetlen jó pont írható a javára, hogy egy C64-es játék zenéjének (a Warhawknak) a földolgozása volt a főcímzenéje. Ha valakit érdelel a zenének egy remix változata itt meghallgathatja.
(#) valve hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
"Ilyen nagy telljesítményű potik nem is léteznek! 50W?" Igen vannak nagy teljesitmenyu potik!
Az egyetemeken is szokott lenni,.. Erdekessegkeppen; Bővebben: Link
(#) titi válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 

köszi a zenét, teljesen meghatódtam...
(#) Tom025 válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Tényleg jó a zene, bár én azt a játékot nem ismertem, lemminget és mariot játszottam C64-en, (meg sok mást amire nem is emlékszem)..
(#) Szárnyas válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Én is csak onnan emlékszem ezekre a zenékre, hogy van egy online rádió, a Slayradio.org és ott csak ilyen C64-es remix zenéket szoktak játszani. Ha olyan kedvem van elindítom és olyankor mindíg beugranak az ismertebb zenék dallamjai. Egyébként nem semmi milyen zenéket tudtak kicsikarni ennek a kis gépnek a SID chipjéből, pl. digitalizált hangot is elő lehetett állítani vele mert volt egy olyan kis hibája a chipnek, hogy hangmagasság váltásakor zizzent egy kicsit és ezt használták fel erre.
(#) titi válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
Jó kis chipet alkottak annakidején hozzá!
De a zenélő floppy sem volt rossz ötlet.
(#) gtk válasza kobold hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
VS6-ban miket irogatsz? Ceges dolgok?
(#) kobold válasza gtk hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Is, nem jellemző Na jó, elsődlegesen cégesek. Tesztpadokat felügyelek, és hogy megkönnyítsem a dolgomat, írtam pár segédprogit, a padokat vezérlő PLC-k és egyéb eszközök figyelésére, olykor befolyásolására. Meg ha a kollégák szólnak, akkor nekik valamit, általában matematikai feladatokra. Meg másoknak, maszekot... NEM, NEM MUNKAIDŐBEN, DEHOGYIS...
A dicsekvés szándéka nélkül, csak pár példa:
- többcsuklós kardánrendszerben szögsebesség, szöggyorsulás számítása megadható törésszögeknél, eredményekből elfordulás-alapú diagram; VB6, céges
- váltóvezérlő elektronika által mért hőmérséklet lekérdezése CAN-en CCP protokollal, log; sima C, céges
- önállóan írt CCP-protokollal kétcsatornás PCI CAN-kártya kezelése, motor- és váltóvezérlőről 24/7 online adatgyűjtés, ütemezett rögzítés, folyamatos monitorozás diagramon, mellé CX-Server DDE segítségével egy CJ1M-ből néhány számláló és státusz lekérdezgetése, loghoz fűzés, minden periférián auto reconnect (és erre qúúúva büszke vagyok...); VB6 és nagyon-nagyon sok API, céges
- ethernet-linken át S7-400 MPI kapcsolat, szintén online figyelés, log, diagram most készül; C++, céges
- Nokia5110 kígyó saját ActiveX irányítókkal, az első működő grafikus "programom" 3 évvel ezelőttről; VB6, nem céges
- soros porti vonalkód-olvasó, rögzítő app, kapott érték továbbítása adatbázisba DSN nélküli ADO kapcsolattal, és másik soroson egy folyamatengedélyező CQM1H-nak HostLink protokollal; sima C, nem céges
- képernyővédő és gépfagyasztó progi, valami API-t nem jól csináltam, mert nem jön ki belőle, csak már nem értem rá javítani; VB6 stb...
- CygwinX támogatással Unix-os gépen futó grafikus folyamatirányító célalkalmazás futtatása XP-s gépen, az ottani rendszerhez tartozó TP27-es panel szimulálásával távoli hozzáférés, alapszintű irányítás; X11 könyvtárak, C, céges
- Nokia3210 LCD-képének tervezése Excel celláiban, PIC-be direktben ültethető asm kód generálása a kép alapján; VBA, nem céges, még nem is tökéletes

Meg még egy pár, léghengerek, egyéb itteni vackok számítására. De mivel most alkottam meg üzemünk első weblapját, .Net2.0 framework és Notepad++ háttérrel egy hét alatt nulla előtanulmányokkal, jelenleg ennek örülök a legjobban, bár a VS-hez semmi köze Kitettem a monitor-progik által gyűjtött főbb értékeket, azóta nem hívogat senki, hogy "na, hol tart a teszt, mi van vele", órákat nyertem naponta

most egy hétig nem írok ide semmit, nehogy rólam szóljon az oldal... mindig elkap a szájmenés, ha kérdeznek valamit; mindenitől bocsánatot kérek...
(#) gtk válasza kobold hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Huu ez nagyon szep
(#) kobold válasza gtk hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Köszi Azért elég nyögvenyelős tud lenni, sosem tanítottak progizni, gyakran nagy szenvedés. De bírom
(#) valve hozzászólása Nov 29, 2007 /
 
aflmor; Csak puszta kiváncsiság,.. Ki az a "Marcibácsi"?
(#) Frankye válasza valve hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
A kérdés jogos, én is kíváncsi vagyok rá...
(#) Remci válasza Frankye hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Ha jól emlékszem, Müszi emlitett néha Marci bácsit aki segített a dobozolásoknál. Lehet hogy egy és ugyanaz a személy?
(#) kobold válasza Remci hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
A lapon mindenesetre nem találtam, pedig engem is érdekelt. Marci, Márton, bácsi nem adtak gyanús találatot, de lehet, hogy még nem is bácsi
Oda lehetne (?) tenni a warm szövege alá a modik haragját kiváltó hsz azonosítóját, mindjárt nem élnénk itt kétségek között
(#) gtk válasza kobold hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
En is igy vagyok ezzel. Bar nekem nincsenek ilyen nagy alkotasaim..
A C-t valamikor nagyon megkedveltem es valami csodas erzes volt mikor nehany evvel ezelott meglattam a Linux kernel forrasat . Aztan nemsokara mar rendszerhivas elkapas/behelyettesitesekkel szorakoztam, ezutan jott a uC-s okoskodasom

Engem is erdekel "Marcibácsi" .
Ugylatom legendava lett a forumon
(#) Remci válasza kobold hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Hangtechnikák, hangosítások topic ha érdekel
Következő: »»   11 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem