Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   846 / 1271
(#) eyess válasza asdasd. hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Miért nem csinálod meg a tunerjét ? Sose lehet tudni , hogy nem e kerül egy olyan készülék az utadba aminek csak RF modu8látoros kimenete lesz.De te tudod egyébként.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) asdasd. válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Scartról is világosabb igen. Kicserélem a kondenzátorokat, hátha segít.

(#) eyess: Lehet arra is sor kerül, egyelőre örülnék ha szép képet adna scartról. A tápegysége is rossz volt, szerencsére ahhoz valamennyire értek, és már sikerült megcsinálni. De ezek a képhibák nekem magasak.
(#) eyess válasza asdasd. hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ehhez nem ártana tudni valamit a tv előéletéről .Csak nálad volt , illetve kéztől , vagy használtan vetted , volt e javítva , és ha igen milyen hibákkal stb.
(#) kadarist válasza asdasd. hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Csak azért kérdezem a txt-t meg az RGB-t, mert a kompozit bemeneten lévő csatolókondi hibája okozhat hasonló hibát.
(#) asdasd. válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Telitalálat, mert RGB módra kapcsolva meg szép képet ad. Viszont arra nem tudok rájönni milyen kondi okozhatja a bajt, a kompozit bemeneten egy 100nFos kis kondenzátor van amit kicseréltem, de nem javult meg. Csatoltam egy képet, bár nem túl jó minőségű de talán a lényeg látszik rajta.

kompozit.jpg
    
(#) kadarist válasza asdasd. hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Vannak ott ext. video, int. video vonalak. Az ezekbe tett kis elektrolitkondenzátorokat kellene átnézni. A teljes rajz megvan valahol?
(#) asdasd. válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ez a legjobb minőségű amit találtam.
(#) matyusz hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy gyors és nagy segítségre lenne szükségem. Képcsöves Philips Tv-ről van szó. Mi a különbség a dagi öntött szerintem fólia kondi (ilyen barnás vöröses kerekített alul felül) 474k 200 gondolom 470nF 200V-os, és egy sima műanyag tokos fóliakondi között, mert cserélném egy Tv-ben igaz csak ilyen kínai gagyi 474 (470nF) 630V-os ra.
Ha valaki tudna segíteni előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Szia!
Nagyobb feszültségtűrésűre cserélheted a kondenzátort.
(#) eyess válasza asdasd. hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Nálad itt lesz a bibi, ezt a kört nézd át .Bekereteztem neked.

kompozit.PNG
    
(#) bakaruha hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Sziasztok van egy Philips Lcd tv ami kb 3 percenként kikapcsol majd vissza mi lehet a hiba oka? Várom mielőbbi válaszotokat .Üdv István.
(#) bakaruha válasza bakaruha hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Közben megnéztem a tápot semmi rendellenességet nem látok rajta itt egy kép róla.

IMG_2566.JPG
    
(#) eyess válasza bakaruha hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ezt a kikapcsolást , hogy kell érteni teljesen még készenléti sincs , vagy csak a háttérvilágítás kapcsol ki be .Közbe lehet , hogy megy a tv kép az lenne csak nem látod mivel nincs háttérvilágítás .Szóval ?
(#) bakaruha válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szia ezt úgy értem hogy egyszerűen kikapcsol a készülék és azonnal vissza mint amikor távirányítóval ki-és be kapcsolod .
(#) bakaruha válasza bakaruha hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
És még azt hozzáteszem hogy a csatornák letárolása megmarad! viszont az időzítő beállítások mind elmennek gyakorlatilag mintha áram szünet lenne egy másodpercre.
(#) Lali24 hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Sziasztok van nekem 1 Beko tv ami multkor bekapcsoláskor azt produkálta, hogy nem fogott semmi adást én a tunere gondoltam, hogy az a baja, de tuner csere után se fogott be semmit. Szerintetek mi lehet a baja hol keressem a hibát.
(#) 1984white válasza bakaruha hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Idézet:
„gyakorlatilag mintha áram szünet lenne egy másodpercre.”

Szia! A táp lesz az, hiába nem láttál rajta semmit. Első körben menet közben kéne nézni a tápot hogy melyik része "kapcsolgat" vagy automatikusan a puffer elkókat cseréld ki. Attól hogy nem púpos lehet az rossz!
(#) matyusz hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Tegnap kérdezgettem a kondis dolgot. Adott egy Philips régi képcsöves tv amiben kicseréltem jó pár elkót meg egy 2000V-os 8,2nF-os fóliát is, de az a bibi, hogy bekapcsolom utána egy picivel megjön a hangyaháború zúgása aztán eltelik vagy 2mp és megjelenik felül a képernyőn 2 csík egymás alatt (vagy 2-vel felérő fehér csík) és utána még kell neki egy kis idő mire bejön a hangyaháború. A kérdésem, hogy mit cseréljek még, mert kondira gondolok még, hogy az miatt jön meg nagyon későn a kép, de megfigyeltem, hogy van olyan, hogy megjött a kép és utána egy piros és egy zöld csík van egymás alatt ugyanúgy fennt.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Az eltérítő fokozatokban keresgélj
(#) eyess válasza bakaruha hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ez esetben azt kellene megfigyelned , hogy ha a primer köri puffer elkót cserélted , és még mindig csinálja , hogy teljes sötétségben figyelni a hátulját persze a hátulja leszedve.Na vagyis , hogy nincs e valami féle áthúzás vagy , fény jelenség ami miatt a tápot letiltja.
Ez még hagyján is volna , de az az érdekes , hogy írod , hogy vissza is kapcsol magától.
Nem ártana megnézni a táv irányítót , és még lehetséges , hogy a TV infra vevő részénél lesz a hiba .Kaphat valami jelet amitől ezt csinálhatja.De sajnos benne lehet még a processzor is.
Szóval van mit megnézni.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Sajnos , vagy nem sajnos , de mostanában elég sokszor megfogjuk kérdezni azt , hogy ahol te tartózkodol fogható e még az analóg adás.Mert ha már nem , akkor nem is figsz tudni befogni semmit.Set top box kell hozzá.
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szia még nálunk foghatóak az adások
(#) Helldrinker hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Hali mindenkinek!
Ma volt időm és szét néztem a telefunken bs540k belsejében:
icc5 chassis 618A1
leltem doksit is hozzá mondjuk azt írták lehetnek eltérések benne
elkezdtem kersegélni azt a Cl58(10uf 250 v)(a dosiban erre hivatkoznak ha nincs meg a szín egyensúly) csak CL56ot leltem de miközben néztem észrevettem hogy a mellékelt képen fel van robbanva valami, sajnos azt nem tudom hogy ez micsoda de remélem ti megmondjátok
továbbá mellékeltem képeket a hibajelenségről is ,a piros szín árnyékról és a kép torzulásáról (nem a hangszóró mágnes okozza probáltam)
Nincs meg a gyári távirányítója szóval nem tudok belépni a service menübe. mert már volt szerelőnél ezelőtt .(kikötötte a bekapcsgombot meg az előlapi gombokat is , olyan mintha hiányozna egy panel)
ez a tv nálam van szóval ezt tudom mérni is ha úgy van)
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ok , akkor a mellékelt rajz alapján meg kellene mérni a tuner re menő feszültségeket , hogy meg vannak e ok ?

tuner.PNG
    
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
megmértem és megvannak
(#) eyess válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Mindenek előtt takarítsd meg a tv , mert neked is jobb , ha bnem leszel nyakig poros mindig , ha mérni kell benne.
Amit mutatsz az egy tekercs valószínű ki van melegedve pill utána nézek , mert rég csináltam már icc5 lapot.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ok a tuner résznél lévő alkatrészek mérése is rendben van ?
(#) Lali24 hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
igen
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Akkor az SDA processzor ezt a részét , és körülötte lévő alkatrészeit kellene átnézn , mert a tuner innen kap vezérlést.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013

SDA.PNG
    
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Jó átnézem
Következő: »»   846 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem