Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   847 / 1271
(#) Helldrinker válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
egyenlőre néztem rajta a forma1et közbe állítgattam a tv-t úgy sikerült eltüntetni a piros árnyékot hogy, visszább vettem a contrastot (persze a 3. programozható távirányítónál észlelte csak ...)
de a kép geometriával nem tudom hogy mit kezdjek...
(#) eyess válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ebbe nem olyan a cső aminek a nyakán állítható ?
Mert ha olyan nem lett véletlenül el állítva?
(#) Helldrinker válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
mit fényképezzek hozzá? de szerintem nem olyan, a sortrafót sem lehet állítani, nincs rajta screen és focus potméter
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) eyess válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Most nincs éppen kéznél a rajz , de nem mindegyik tv sortafójánál lehet állítani , ezt valamelyiknél a képcsőre menő panelen van ez az állítási lehetőség
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
a tunernek a 11-es lába a földre zárlatol a rajzon nem látnám hogy földre lenne-e huzva
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
De ezen keresztül nézd csak .

tuner2.PNG
    
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
a rajzon a tunerre 33volt van irva de csak 31-et mérek ez keves neki?
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Az jó még belefér annyi nem számít.
Viszont a processzornál mérni kéne a tuner felé menő alkatrészeket , és , hogy nincs e szakadás valahol , s ezért nincs vezérlés a processzor felől.
(#) matyusz válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Még valamit megfigyeltem. Ha megy egy kb fél percet ez idő közben mosódik a kép egyre jobban, majd teljesen piros lesz a kép aztán meg teljes fehér, tovább nem néztem. A képernyő teteje bekapcsolás után x mp-el egy fél centi vastag fehér vízszintes csík jelenik meg, majd ezután beugrik a hangyaháború és ahol a bekapcsolás után fehér volt a csík amikor bejön a hangyaháború átmegy egymás alatt piros zöld meg talán kék csíkba külön. Az érdekessége, hogy múlthéten kiporoltam és ment vagy fél vagy 3/4-ed órát (bár sok éven át csak állt egyhelyben használatlanul áramtalanítva) kötöttem rá dvd-t és az ment, aztán kedden reggel, mondom kicserélem a tápkebelét mert megrágta az egér összeraktam, mondom csak megnézem aztán súgás búgás zörgés mindenféle hang ezután lett tegnap egy kisebb marék kondi cserélve. Azóta most ezt csinálja.
(#) eyess válasza matyusz hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Én arra gondolnék elsősorban , hogy mivel írod , hogy egy kis idő múlva stb.
A horizontális , és vertikális , és eltérítő fokozatokban kellene nem csak a kondikat kicserélni , hanem megmérni az ellenállásokat .Mert nekem úgy tűnik , hogy mikor melegszik a tv , vagy egyéb alkatrészek , akkor mondjuk egy ellenállás nem tudja tartani értékét , vagy megnyúlt stb , és ezért mászik el a kép .
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Átnéztem az összes alkatrészt minden jó, az összes mérhető ponton megmértem az áramot és minden fele megvan
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Egy kérdés Scartról jó ?
Tehát dvd vagy egyéb lejátszó megy róla ?
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
igen scartról megy minden
(#) bakaruha válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szia a szekunder részben cseréltem az összes elkót a jelenség továbbra is megmaradt viszont ha a hátsó műanyag burkolatot nem teszem vissza a készülékre minden rendben. Ilyenkor mi van?
(#) Helldrinker válasza bakaruha hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
valahol a burkolat rövidzárat csinál,nézd végig a forasztási lábakat lehet észre fogod venni
(#) eyess válasza bakaruha hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Lehetséges , hogy amikor össze csavarozod , akkor valami elnyomódik , vagy valamelyik csavar , ha hosszabb , és galibát csinál .Ezeket kellene végignézni .Pl hol van az a hely ahol a burkolat hozzá érhet valamelyik modulhoz , és ha hozzáér , akkor mit nyomhat el vagy meg , és lehet vagy zárlat , vagy forrasztási hiba miatt lehet ez a ki be kapcsolás nézd végig.
Ha már előjött ily módon a hiba jelenség , akkor már jó úton vagy.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Azt kellene megnézni , hogy a processzor az SDA , és SCL kimenetein vezérli e a tunert , mert ha igen , akkor mivel a tuner is meg kap mindent , akkor sajna tuner hibás lesz.
(#) bakaruha válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
A tápon lévő hűtőbordák nagyon melegek ! Ha visszarakom a tv hátsó burkolatát gondolom még jobban melegszik a zárt tér miatt lehet ezért kapcsolgat?. A műanyag burkolat sehol nem ér hozzá semmihez tehát az nem okozhat zárlatot , amúgy meg átforrasztottam minden alkatrész lábat.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
az SCL kimeneteken a tunerig 3-3,3voltok vannak
(#) bakaruha válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Miután összerakom a készüléket nem jön elő azonnal a hibajelenség csak kb 10 perc után. Tehát ha valami zárlatot okozna a burkolat azonnal jelentkezne a hibajelenség .
(#) eyess válasza bakaruha hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Igen , de megnyomni megnyomhat valamit ,ami miatt aztán lesz ez a hiba.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Nekem gyanús , hogy az a tuner hibás lesz.
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
lehet mert használtal cseréltem ki
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Előző tunerrel mi volt a jelenség ugyan ez ?
És annak mi volt a baja miért kellett cserélni ?
Valami forrasztási hiba nem lehet a tuner lábainál stb , stb stb .
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
az előzővel sem fogott semmit nekem meg volt egy ugyan olyan és kicseréltem, egyébként először én is forrasztási hibát hittem de minden rendben volt
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Pedig gyanús , hogy ez sem jó
(#) BarnaPili válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Hello!
A képek egyikén lehet látni egy piros elhúzást.Ennél a sasszinál sajnos a képcsőgyengeség hoz ilyen hibajelenséget elő.Szervizmenüt ne nagyon keress,mivel ebben potival lehet állítgatni a különböző jellemzőket.
István
(#) Helldrinker válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
köszönöm majd utána nézek, esetleg a képgeometriát is ilyennel lehet állítani?
(#) eyess válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Igen az alaplapon
(#) kérdező hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Sziasztok!
A Videoton TS 3301 SP-ből ki szeretném hozni a videojelet. Mekkora jelszint jön a KF modulról, vagy az azutáni BC 337-es tranzisztorról? Milyen csatolókondit tegyek a kivezetés elé?
Ez most ideiglenes megoldás, mert videóra szeretném venni a NAGY LEKAPCSOLÁS pillanatait. A video tunerja nem venné az OIRT-1 es csatornát, de a Videoton tv igen.
Következő: »»   847 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem