Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   9 / 28
(#) pici válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Amíg tesztelsz, az is jó, ha egy 10k ellenállással felhúzod 4V-ra (de jó a 3,3V is)
Raksz oda egy nyomógombot, amit GND-re kötsz. Adsz neki tápot, majd megnyomod a gombot (~1sec)... LED pár másodperc után villog, akkor ok.
(#) borvendeg válasza pici hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Hello!
Már egy másik témában kérdeztem, de ott nem kaptam választ!
Szóval:
Az AT parancsokra válaszol a modul, de nem küldi el az sms-t.
Gondolom valamit kihagyhatok. leírnád lépésről lépésre mit kell tennem milyen sorrendben?
Kezdetnek elküldök egy AT-t erre jön az ok, ezután elküldöm neki a pin kódot ésnem jutok tovább...

Ezeket írom neki:

at
OK
at
OK
at+cpin=1990
+CPIN: READY

OK

Call Ready
ŕat
OK
at+cmgf=1
OK
at+cmgs="+36307586008"
> szia világ
> Itt ezgy ctrl+z-t nyomok
+CME ERROR: 11
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2013
(#) ciw válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Próbáld ékezet nélkül
(#) borvendeg válasza ciw hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Közben megvan a hibakód ami pin kód hibát ír, de azt nem értem miért. Nem hinném hogy nem tud küldeni ékezetes sms-t.
(#) ciw válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Pedig igen, ő azt vezérlőkarakternek látja, a quectel modulokat nem ismerem, de van ahol lehet váltani karakterkészletet pl kínaira . Kapcsold ki ehy telefonnal a pinkód kérést a kártyán és próbáld úgy, fölöslegesen ne szivasd magad. Majd ha már kitapasztaltad a működést, akkor mehet vissza a pin kód.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2013
(#) borvendeg válasza ciw hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Kipróbáltam ékezet nélkül, nem sikerült. A pint kikapcsolva olyan mintha mindig ujra és ujra észrevenné a simet de nem enged semmit csinálni.
(#) ciw válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Eggyitől már menni kéne az sms-nek.

Egyáltalán a hálózatra feljelentkezik a modul?
AT+COPS? -al tudod ellenőrízni.
Vagy egyszerüen ha bekapcsoltad a modemet, akkor csörgesd meg., ha kicsörög fent van a hálózaton, ha nem, akko nem jelentkezik fel.
(#) borvendeg válasza ciw hozzászólására (») Júl 31, 2013 /
 
Ez csak sms terminal... Nem hinném hogy csörgethető lenne...

at+cops?
+COPS: 0

OK
Ezek szerint nincs a hálózaton?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2013
(#) ciw válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
+COPS: 0 = unknown // ATC manual 45. oldal

A SIM_PRESENCE lábat lekötötted GND-RE?
Valami gáz van ott a sim körül.
Miért ne lehetne megcsörgetni?
Az adatlap alapján nekem ez egy sima gsm modulnak tünik.
Próbáld: AT+COPS=0,0

Szerk:
Tápja legyen legalább 4.2V és min 1A-t képes legyen kipréselni, de a 2A lenne az ideális, egyébként nem fog rendesen működni.

Ott a panelrajzon a tranyók lábáról nem hiányzik a GND?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
(#) pici válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Mindegyik csörgethető, de nem mindegyiken van AUDIO.
Ha csörgeted, akkor kapsz RING AT-t és a RING lábon is van jelzés.
AT+COPS? nem megy azonnal. Kell neki jópár másodperc, amíg erre tud válaszolni, addig kaphatsz 0-t.
AT+CSQ mennyit mutat?

Tedd bele kártyát telóba, hogy tuti nem szúrta el a PIN-t 3szor.
És nézd meg van-e rajta keret.

+CPIN: READY
Call Ready
Az már jó jel. De én a helyedben első körben nem küldenék SMS-t, hanem fogadnék.
Küldj neki SMS-t és figyeld mit küld az M72. Ha van kapcsolat, akkor kapsz értesítést.
Ha megy, akkor az SMS küldéseddel van gond, ha nem fogad, akkor kapcsolattal lehet gond.
(#) borvendeg válasza pici hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
A SIM_PRESENCE lábat lekötötted GND-RE? Most megtettem!
Kiveszem apint folyamatosan kb 5s-onként ezt küldi:

  1. +CFUN: 1
  2.  
  3. +CPIN: READY
  4.  
  5. RDY
  6.  
  7. +CFUN: 1
  8.  
  9. +CPIN: READY
  10. ţ
  11. RDY
  12.  
  13. +CFUN: 1
  14.  
  15. +CPIN: READY
  16.  
  17. RDY
  18.  
  19. +CFUN: 1
  20.  
  21. +CPIN: READY
  22.  
  23. Pint visszaállítom:
  24.  
  25. Próbáld: AT+COPS=0,0
  26.  
  27. at
  28. OK
  29. at+cpin=1990
  30. +CPIN: READY
  31.  
  32. OK
  33.  
  34. Call Ready
  35.  
  36. RDY
  37.  
  38. +CFUN: 1
  39.  
  40. +CPIN: SIM PIN
  41. at+cops=0,0
  42. +CME ERROR: 11
  43.  
  44. AT+CSQ mennyit mutat?
  45. OK
  46. at+csq
  47. +CSQ: 17,0
  48.  
  49. OK


Erre jutottam!
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) borvendeg válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
A sim kártya jól van bekötve? Ha kiveszem észleli hogy nincs bent szal azt elvileg látja!
(#) borvendeg válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Csörgetésre nem válaszol olyan mintha ki lenne kapcsolva.
(#) tothadam hozzászólása Szept 2, 2013 /
 
Sziasztok. Már rég óta keresgélek a témában de eddig szinte csak AT parancsokkal találkoztam. Nos én nem SMS-t szeretnék küldeni vagy telefont hívni hanem adatot továbbítani két modul közt.
rs232-->GSM----GSM-->rs232 és ugyan ez alkalmanként vissza is.
Fejlesztünk egy motorvezérlőt és menet közben szeretnénk figyelni a motor és a jármű paramétereit. Mindez tökéletesen működik vezetéken de eljött az idő mikor vezeték nélkül is szükség lenne rá. 115200-al küldjük ki 20ms-onként az adatot. Ezen lehet lassítani ha szükséges.
Jelen pillanatban még sehogy sem állunk ezzel.
Bármilyen dokumentum vagy segítség jól jönne ezen téma ezen részével kapcsolatban.
Köszönöm előre is!!
(#) Little válasza tothadam hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Szia. Milyen eszközről van szó? Adatküldésre is van AT parancs. Most nem látom át, hogy két gsm eszköz hogy tud kommunikálni adatküldésre egymással (valószínű sehogy, mert a szolgáltató nem engedi). Vagy beállítasz egy tárhelyet ahová az egyik fél feltölti folyamatosan az adatot, a másik letölti, vagy vpn hálózatot hozol létre a két mobil eszköz között (nem tudom a szolgáltató engedi vagy sem, kb 10 éve próbálkoztam ilyennel, akkor a westel nem engedélyezte a hálózatán ezt a fajta adatátvitelt két mobileszköz között).
Mindenképp élőadatra van szükséged? Milyen távol van a motorvezérlő és a "központ"?
(#) tothadam válasza Little hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Ez egy saját fejlesztésű ARM CM3 procival ellátott járművezérlő. Legalább 2 km-es távot kellene de sokszor nem látják egymást tisztán (fa, épület). Ha van más ötlet akkor szívesen várom . Hallottam olyan szolgáltatásról amit adatküldésre találtak ki. Nem igazán jártam utána, majd csak ha van esély arra, hogy ez a rendszer így működhet.
(#) nedudgi válasza tothadam hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Ha van olyan pont, amit a mobil eszköz mindig lát, egy átjátszó megoldás lehet, és nem kell GSM.
(#) Little válasza tothadam hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Eszköznél a GSM eszközre gondoltam (pl. sim900d), de ezek szerint még az sincs meg.
Kérdés továbbra is hogy élő adat kell? Ha igen akkor csak online megoldás segít ekkora távolságban (GPRS, HSDPA), ha nem szükséges élő adat, akkor inkább logolj, és ha közelben van a vezérlőd akkor tudod olvasni/írni az adatokat.
(#) tothadam válasza Little hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
Nincs még meg hogy milyen modul lenne ezért is vagyok nyitott minden megoldásra. Logolás működik jelenleg is viszont fontos lenne az élő adat. Utánanézek ezeknek amit mondtál, hogy milyen megoldások vannak.
Köszi a segítséget!
(#) pucuka válasza tothadam hozzászólására (») Szept 2, 2013 /
 
GSM -en adat küldéshez külön előfizetés kell. Érdeklődj az ügyfélszolgálatnál. Azért kell külön előfizetés, mert akkor modemet kapsz a központ oldalra, és nincs semmilyen processzió, ami a hangútban van. És akkor küldhetsz "élő" adatot két sim900 között, de AT parancs akkor is kell, ezzel vezérled (állítod be) a modemeket.
(#) hobbi53 hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Sziasztok.
Nem akartam uj oldalt nyitni gps problémámmal,mivel látom aktiv ez az oldal,talán itt is kapok választ a problémára.Egy CNS Globe Via gps a készülék! Igo Primo 2.4 softver van rajt.Szertném hosszabb utakra terveztetni de csak kb 350 km ig tervez,hosszabb pl.520km error. out of memory.ir ki.Szerintetek hibás a készülék,vagy valami beállitási probléma van!Olvastam a készülék tesztjéröl,ott BP-Tallint terveztettek vele 1800km hiba nélkül.
Válaszokat elöre is köszönöm.
(#) nedudgi válasza hobbi53 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Ha elfogadjuk, hogy a teszt ennyit tervezett, próbálj játszani a beállításokkal. Ha nem sikerül, akkor - gondolom garanciális - irány a szervíz.
(#) pucuka válasza hobbi53 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Ha figyelembe veszed a hibaüzenetet, akkor lehet ennyit tud. Mondjuk az árából is lehet erre következtetni.
(#) hobbi53 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Köszönöm az eddigi hozzászolásokat!Van aki azt mondja kevés a belsö ram ami 128MB,de néztem a többit,azokban is ennyi van.De most néztem a rendszer infot,128MB sdram,használhato 86MB.Most probáltam álitottam a belsö ram használaton,hamburgot 92.8% töltötte be,ki irta fatal error occurred in main thread.
Igaz az nem volt irva hogy atesztnél milyen softvert használtak.
(#) nedudgi válasza hobbi53 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Elképzelhető, hogy valami alkalmazás még fut a készüléken? Ha ez nem a készülékhez kapott/vett szoftver, akkor az eredeti szoftverrel próbáld.
(#) hobbi53 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Softver nélkül lett vásárolva,megprobálom kisseb programmal igo8 al,csak abbol nemtaláltam 2013 ast.
(#) nedudgi válasza hobbi53 hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Akkor megvan a probléma - vegyél hozzávaló programot...
(#) hobbi53 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Megoldodott vásárlás nélkül!Rátöltöttem egy wayteq gps röl lemásolt igo primot,azzal müködik és tervez hosszu utakat is!
(#) balulau hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Sziasztok!

Tothadam főrumtárs tett fel hasonló kérdést mint ami engem érdekelne.
Mégpedig valamilyen vezeték nélküli adatletöltési megoldás kellene nekem.
Valahol az éterben van egy számítógép ami el akarja érni az egyik eszközömet és adatcsomagokat küldene neki. Sok sok bájtot egyszerre , max 300bájt lenne egy csomag, amire egy ellenőrző válasz csomagot is tudni kéne küldenie az eszközömnek. Kérdezném hogy ez vajon megoldható ezzel a SIM900-as modullal vagy esetleg mással ? ( Viszonylag gyorsan és egyszerűen )

Hab a tortán hogy ha lehet hangátvitelt is meg lehessen oldani vele. Ahogy néztem a SIM900as modulon van audio out kimenet, ez azt jelenti hogy ha "felhívja" valaki a modulhoz tartozó simkártya telefonszámát akkor a hang automatikusan megjelenik az audio kimeneten. Gondolom először "vedd fel" utasítás kell a modulnak de utána meg az audio automatikusan ? Szóval elég egy erősítőre kötni és kész is?

Bocsánat a kérdezősködésért , de viszonylag gyorsan ki kéne gondolnom hogy ez járható út-e.

Köszi előre is bármi féle válaszért!
Balu
(#) pucuka válasza balulau hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Általában fizikai eszközök nem az "éterben" vannak, hanem egy többnyire asztalon. Az éterben legfeljebb összekötjük őket.
A SIM900, az egy modem, arra készítették, hogy a GSM hálózaton adatokat küldjön, fogadjon, valamint működtesse az adatátvitel jelzésrendszerét. Mivel soros adatátvitellel dolgozik egyszerre, egy időpillanatban csak egy bit átvitelére képes, ezért kell adatcsomagokat küldeni szépen egymás után, mint ahogy bármely modem is teszi. A csomagok összeállítása, nem a modem, hanem a csatlakozó adatforrás dolga. Az adatsebességben különbözhetnek a modemek, választhatsz más típusút is, ha szükséged van nagyobb adatsebességre, egy 3G -s modem videó átküldésére is képes lehet.
Figyelemmel kell lenni arra is, hogy a GSM hálózaton az adat, és beszédforgalom külön csatornán zajlik, hanganyag csak digitális formában küldhető át, már ha a kapcsolat sebessége ezt lehetővé teszi.
A kétirányú adatforgalomhoz más előfizetés tartozik, ezért a telefonszám is másfajta. Az adatátvitelnél nem működik a beszédforgalomnál használt tömörítési procedúra, ezért, van szükség más csatornára.
A SIM kártyán csak azonosító kulcsok vannak, telefonszám nincs. Ezt a központ rendeli a vonalhoz az autentikáció során.
Következő: »»   9 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem