Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   53 / 261
(#) konyak válasza botesz hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
melyik tartálynál van a piros rúd?
A gép alján van egy hungarocell úszó, ami akkor nyom meg egy microkapcsolót, ha összegyűlt a gép padlólemezén a víz. Erre gondoltál?
(#) botesz válasza konyak hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Igen arra.Az enyémet is rángatja néha csak a kijelzővel együtt.Hiába pucoltam ki kb 1 hónapig volt jó utána megint elkezdte.Ha lesz hozzá kedvem,szétszedem és kiiktatom.
(#) konyak válasza botesz hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Sziasztok
Okulásul mindenkinek. Az átfolyásjelzőben a reed relé kontaktusa volt összegyógyulva, amit egy nagyobb erejű mágnessel sikerült működésre bírni. Amúgy ezt az áj-t 9-12 ezer forintért adják, de a nyákon csak ez a reed relé van, tehát, ha csak nem csapágyas, akkor 300 Forintból megjavítható egy relé cserével. Bosszantó, hogy egy 130 K-s mosogatógép egy 300 Forintos alkatrész meghibásodása lebénít.
A gépem azóta működik. Köszönöm a rávezető hozzászólásokat.
Mindenkinek szép napot!
(#) nufika68 hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
sziasztok!Segitségetekre lenne szükségem.Vettem egy használt INDESIT mosogató gépet.Első nekifutásra kétszer lement a program,ezt egy mosásra szántam,hogy tiszta legyen a gép.Utána szerettem volna csinálni egy fő mosogatást,feltöltöttem mindennel ami kell hozzá /só,öblintő,Tabletta/.Elinditottam és azt vettem észre,hogy szívja a vizet és egyben ürit is.Magyarul itt megált a tudomány és nem is akar tovább lépni a program.Segitsetek,hogy tudjam ezt a problémát kiküsszöbölni.Vajon mi lehet a baja ,hol is kezdjem?
köszönöm előre is a válaszokat!üdv:Oli. Mindenkinek szép napot!
(#) poord hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!

OD-007 mosogatógéppel problémám van!

Egy évig ment mint a doxa, de azóta az öblítés üzemét nem tudja befejezni. A vizet felmelegíti, aztán a szivattyú órákon át keringet, de a programkapcsoló egy bizonyos álláson túl nem megy.
Eddig tovább tekertem és úgy fejezte be.
Nemrég a fűtőszál is kifeküdt, azt kicseréltem, és most szeretnék a fenti 1 éve fennálló tekergetésnek is a végére járni.
A használati utasítás szerint a gép 52, 62, és 70C fokot használ működés közben. Lehet, hogy valamiért nem éri el öblítésnél a 70C fokot, ezért programkapcsoló nem kapja meg a szükséges jelet, vagy a programkapcsoló lehet a rossz?

Kérem segítsetek?
(#) botesz válasza poord hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Valószínűleg nem éri el a hőfokot és azért nem lép tovább.Más programokon sem működik?
(#) poord válasza botesz hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Eddig nem teszteltem mert csak egy programot használtunk, de most hozzáfogok.
(#) poord válasza botesz hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Másik programot sem csinál végig a nyüves!
Akkor valami olyan romlott el ami korábban állítja le a fűtést?
A fűtószál két tartója alatt van 1-1 izé, de melyik a hibás? Vagy van még máshol is?

Esetleg alacsony a vízállás, és nem nyalogatja elégé a fűtőszálak közé felnyúló pöcköt?
(#) botesz válasza poord hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Nem tudom de ha kiveszed és melegíted kiderül.Elvileg nyit vagy zár x hőfok elérésekor.
(#) szako hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Sziasztok!Bosch mosogatógépem nem szivattyúz csak halkan zúg ,egyébként mindent jól csinál.e
Esetleg szivattyúcsere?Tanácsot kérek.
(#) botesz válasza szako hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Üdv!
Mikor búg?Mikor mosogat vagy mikor ürít?Lehet hogy elakadt a szivattyú lapátkereke.
(#) szako válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Amikor elkezdi a programot ürítéssel kellene kezdeni,de nem ürít.Feltölti ,mos,utána nem ürít a szivattyú, ezért leáll.
(#) botesz válasza szako hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
A ürítő szivattyút nézd meg.Lehet hogy eldugult a csöve vagy elakadt a lapátkerék.
(#) szako válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Köszi megnézem.
(#) lazack hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy Zanussi Aquapulse DE 6844-esmosogatógépünk van ami sajnos először is kezdte azzal, hogy a programot félig vitte csak, és aztán a program végét jelző led villogni kezdett, aminek amúgy folyamatosan kellene világítani ha lejár a program.Egyszer már volt a program elektronika cserélve.
Vagyis úgy történt az eset hogy a szerelők mikor kijöttek mondták hogy az elektronika hibás de lehetséges egy olcsóbb megoldás mert valószinű hogy a relé ment benne tönkre. Kicserélték a relét visszahozták a kis elektronikát betették de se kép se hang n volt.
Aztán beletettek egy vadonat új elektronikát, de azzal sem csinált semmit. Így aztán elvitték a gépet és már üzemképesen hozták vissza.Nem mondták mi volt a baj , pedig próbáltam érdeklődni.
Egy szó mint száz, mivel most is arra gyanakodtam, így azt a javított régi elektronikát beletettem hátha rendes működésre bírom a gépet, de az üzemvisszajelző lámpán kívül semmi más nem ment rajta, hiába nyomogattam a gombokat. Így visszatettem azt az elektronikát amivel úgyahogy ment,vagyis benne volt, és sajnos azzal is ugyan ez a helyzet. Minden vezeték a helyén van.stabilan és jól rádugva a panelra.
Kérk segítsetek mi lehet a baj?
Előre is köszönöm!!
lazack
(#) botesz válasza lazack hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Ellenőrizz végig minden csatit és alkatrészt.Ha kinyitod az ajtót akkor kikapcsol az egész vagy világít tovább?
(#) lazack válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Egyedül a főkapcsoló alatti lámpa ég ha be van csukva ha nyitva van.
A programledekből semmi nem világít.akár mit nyomkodok.
(#) botesz válasza lazack hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Lehet hogy ez a gond vagyis nem érzékeli hogy be van csukva.
(#) lazack válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Megnézem akkor az ajtónyitónál lévő kapcsolót.
Csak az a furcsa hogy a szerelőknél is ugyan ez volt a jelenség anno ( vagy 3 éve) és emiatt elvitték és nem árulták el mi volt a baja
(#) lazack válasza lazack hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Meg lett a hiba egyik csatlakozót 2 féleképpen is rá lehet dugni, természetes hogy rosszul dugtam rá.
Mostmár csak az a kérdés hogy miért csak félig megy le a program és miért villog a program végét jelző led.
Ja és még azt nem is írtam hogy program bekapcsoláskor van hogy csak hosszu ideig szivattyúz és n történik semmi más. Nem folytatja a programot, hanem a program végét jelző villog.
(#) botesz válasza lazack hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Lehet hogy víz van a padlólemezen amitől a nikecel úszó letilt.De lehet hogy csak kosz van alatta.
(#) lazack válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Hogy kerülhet oda víz???? Valahol ereszti??
(#) botesz válasza lazack hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Valahonnan odafolyik az érzékelő pedig letilt.
(#) lazack válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Értem. Akkor a következő műveletem az lesz.Köszönöm a segítséget akkor ezzel elleszek egy darabig.
Ha nem boldogulok ujra jelentkezem, ha sikerül megoldanom, akkor meg beszámolok róla
Mégegyszer köszönöm a türelmed!
(#) tripponlaci hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Ariston mosogatógép problémám van:
A bekapcsolást követően nem engedi be a vizet. A külső csövet és a csatlakozást már ellenőriztem. Mi lehet a baja?
(#) dopeti hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
Hello!
Van egy régi Neff típusú mosogatógépem. kb 1 hónapja produkálja a következő hibát: elindítom a programot mindent rendben elkezd, de aztán itt-ott elakad a működés közben és nem megy tovább csak ha programkapcsolót tovább tekerem, de akkor is csak egy darabig. Ugyanez van egy régi Siemens mosogatógéppel is. A neff-ben ako 514 688-as kapcsoló van. Nem tudom hol lehet a hiba. Segítségeteket előre is köszi.
(#) botesz válasza dopeti hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Szia!Elárulom neked a Siemens ben is ako ven meg ezeknek a Bosch változatában is.A vizet felfűti?Mert ha nem akkor ott lesz a baj mert amíg nem fűt fel addig nem lép tovább.Elsőre ennyi.
(#) botesz válasza tripponlaci hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
A mágnesszelepet nézd meg.
(#) cserika70 hozzászólása Szept 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Indesit di72 tipusú mosogatógépem van. A mai nap folyamán indítottam egy programot, a vizet beengedi, de le már nem engedte. A programot megállította és a két első jelzőlámpa villogni kezdett. Csak nagyon rövid ideig ment a program, s miután le állt halk búgás hallatszik.
(#) botesz válasza cserika70 hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Lehet hogy elakadt a szivattyú lapátkereke.
Következő: »»   53 / 261
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem