Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 64
(#) laacika hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Köszi a választ zolika60 és 1984white,van egy UPC-s tányérom,60cm-es,de ovális,ezzel mi a helyzet?
(#) zolika60 válasza laacika hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Láttuk a képen az egy offset. Ami azt jelenti, hogy egy nagyobb átmérőjű tányérból egy ovális szelet. Ezért nem a fizikai középpontba esik a fókusza, hanem mellé.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2013
(#) laacika válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Köszönöm,110x110 es refivel csinálok egy circlét,holnap kiderül hogy teljesit,illetve hogy sikerül.
(#) laacika hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Sziasztok,tudtok nekem ajánlani valami progit amivel Ap-nek a jelszintjét mérni tudom?A Netstumbler nem jó mert csak USB-s t tud mérni.Köszönöm.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Szia!
LAN-os wifi-hez nem igazán van szoftver, csak az USB-s eszközöket lehet direktben monitorozni.
(#) 1984white válasza laacika hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Szia!
Én backtrack linuxot használok, abban minden benne van. A progi neve kismet vagy wavemon. Üdv!
(#) dcsabi hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok,
Ezt a topicot még nem olvastam át teljes egészében, ha benne van a válasz, vezessetek rá, hanincs akkor szívesen veszem a segítő hozzászólásokat.
Van egy TP-Link TL-WA5210G eszközöm. Kérdésem, használt-e ilyent valaki? Továbbá milyen beállítások kellenek, hogy egy távoli "állomásról" (szabad, vagy titkosított) vegyem vele az internetet, illetve szétszórjam egy kisebb körben. Ameddig eljutottam, a LAN kábelen kommunikálok vele, a WIFI scan kilistázza a környékbeli elérhető összes állomást (ez van itthon) .A saját ruteremről sem sikerült vele vennem az internetet még. Valójában a telkemen (terepen) akorom használni, ahol egyik ismerősöm routerjéről lenne hozzáférésem a internethez, ez kb 1,2-1,5 km.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) laacika válasza 1984white hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Köszi de sajnos XP-t használok,2 és fél órája keresek progit de egyszerűen nem talállok.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Nem is találsz ilyet, mert nincs is. De ezt már tisztáztuk egyszer.
(#) 1984white válasza laacika hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Ha kell neked ez feltétlen, akkor ismerkedj meg a linuxxal.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
A kismet-el nem lehet LAN-on keresztül monitorozni. Vezeték nélküli hálózati kártyákhat és USB-s eszközöket lehet nézegetni ilyen programokkal, routereket nem.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) 1984white válasza kadarist hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
De a jelszintet kiírja az új verzió. A wavemon is ilyen. Komolyabb eszköz hiányában ezzel szoktam tesztelni az általam készített antennákat is. Üdv!
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Jó, értem én, csak azt nem tudom, hogy egy routertől milyen protokollon keresztül kérdezi le a jelszintet.
(#) 1984white válasza kadarist hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Idézet:
„Jó, értem én, csak azt nem tudom, hogy egy routertől milyen protokollon keresztül kérdezi le a jelszintet”

sehogy.
Azt (is) látod a programmal, hogy mekkora a jel ami a kártyára érkezik és mekkora az SNR.
Ha mindkét antennának tudjuk a pontos vagy közelítőleg pontos paramétereit továbbá a kártya adó teljesítményét akkor ebből már könnyen kiszámolható a router teljesítménye, bár szerintem a kolléga nem erre kíváncsi.
(#) Macsek71 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Üdv Nálam jobban Hozzáértők !

A következő problémával fordulok Hozzátok :
Milyen írott, és íratlan szabályai vannak egy wifis router fizikai telepítésének ?
Milyen magasra, esetleg megkötött-e a falaktól való távolsága ?

Kapcsolódó sztori : leváltottam hagyományos routerem egy wifisre . A készüléket fellógattam a régi helyére(1. jelű pötty) az asztal alá ( a felfogató csavarok stimmeltek). A szobákba nem jutott át a jel ...?... Feltettem a készüléket az asztalra, ekkor használható lett a rendszer. A közelmúltban valószínűleg több szomszéd is telepített wifis eszközt így a zöld tojással jelzett foltban ( kedvenc laptopozós helyünk) gyakran megszakad a kapcsolat. A rajzon a tojásokkal jelzett helyeken használjuk legtöbbet a készülékeket(laptop, tábla).
Segítene-e ha a 2 ponttal jelzett sarokban található szekrény oldalára lógatnám fel a routert ?
Ha igen van-e javasolt magasság ? Milyen irányban álljon az antenna ? ( a falak 15 cm vastag vasbeton - klasszikus házgyári panellakás)

Köszi M.

Ui.: már próbáltam, hogy a legkevésbé terhelt csatornákat preferáltassam a routerrel, de állandóan (néhány naponként) változik a terhelés ...

alaprajz.JPG
    
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
A "kollégának" LAN-os routere van és ahhoz ne ajánlj programot, mert olyan nincs.
(#) 1984white válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Idézet:
„Sziasztok,tudtok nekem ajánlani valami progit amivel Ap-nek a jelszintjét mérni tudom?A Netstumbler nem jó mert csak USB-s t tud mérni.Köszönöm.”

Tisztelt "kadarist" kolléga!
Amúgy a kérdés is elég félrevezető és pontatlan mert nekem ebből az jött le, hogy a számítógépen akarja megnézni a router jelszintjét vagyis hogy mekkora az a jel ami a wifis routerről a számítógép wifi kártyára érkezik.
Amúgy magára a routerre valóban nem létezik szoftver, de ezt nem is állítottam egyik hsz-ben sem. Utóbbinak meg mi lenne az értelme?
Komolyabb routerek amikre rá lehet hegeszteni az openwrt linuxot, azokon futtathatók az általam említett programok is. (kismet és wavemon) Ezek arra jók, hogy például megnézzük a zajszintet vagy feltérképezzük a környékbeli hálózatokat, hogy melyik csatornát foglalják el stb.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Elnézést kérek tőled, mert nyilván nem tudsz az előzményekről, ahol is tisztázva lett, hogy routere van a kérdezőnek. További szép napot!
(#) 1984white válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Okés, semmi gond. Amúgy nem vitatkozni akartam, így én is elnézésed kérem. Üdvözlettel!
(#) pucuka válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Alap dolog, hogy egy antennának 5 - 10 hullámhossznyi közelében nem lehet semmi. Persze ez nem mindig kivitelezhető, de törekedni kell rá. A vételi térerősséget az adóantenna közvetlen környezete befolyásolja a legjobban.
Ezen túl a vevő antenna (vagy inkább a kliens) helyzetével lehet azt a legjobb helyet kikeresni, ahol a hasznos jel a legnagyobb, és ugyanakkor a zavaró jelek a legkisebbek.
Sajnos elég sokan partizánkodnak ezekben a sávokban, használnak nem megengedett teljesítményeket, külső nagy nyereségű antennákat, jelentős zavarokat okozva.
(#) Macsek71 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Köszi ...

Mit értesz a "5 - 10 hullámhossznyi közelében nem lehet semmi" mondat alatt ? Gondolom egy betonfalról visszaverődik a jel, de pl egy bútorlap, vagy farostlemez esetében mi a helyzet ?
Az antenna helyzete milyen legyen ? Gondolom nem véletlenül állítható ...
(#) pucuka válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
A hullámhossz λ=c/f, pontosan nem számoltam ki, de tizenpár centi. Azért a fa lap is számítt, ha nem is annyit mint egy betonfal. Az antenna helyzete általában majdnem mindegy, mivel a kliens -ben többnyire egy speciális antenna van, aminek elvileg majdnem mindegy a polarizáció.
De lehet kísérletezni, ha már mindennek fix helye van, bizonyos zavarvédelmet is el lehet érni.
(#) 1984white válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Szia!
Elnézésed, hogy beleszólok. Adnék egy ötletet amivel találhatsz egy jó helyet a routernek.
Gondolom a router számítógéppel van "összekötve" a wifin keresztül. Ha olyan kártyád van ami támogatja a monitorozást, akkor egy egyszerű netstumbler programmal meg tudod nézni a saját hálózatod jelerősségét és SNR értékét is. Mindkettő fontos paraméter, de neked egy kicsit most az SNR a fontosabb. SNR=Signal to Noise jel-zaj viszonyt jelent. Írtad hogy többen is vannak a sávon.
Nos, ha 2,4ghz wifiről beszélünk IEEE 802.11b és IEEE802.11g szabványok, akkor a következőképpen működik ez a sáv:
Három alapcsatorna van: 1 és 6 és 11.
Ez a három csatorna független egymáshoz képest míg a többi csatorna ami ezek mellett van úgymond átlapolódik, tehát valamilyen mértékben (mértéke függ attól hogy mennyivel van mellette az eredeti csatornától) "belezavar" a többi adatforgalmába. Ezért, ha nagyon sok hálózat van a tiéd mellett vagy csak egy olyan amit nagy adatforgalomra pl. torrentezésre használnak akkor a tiéd akadozni fog.
Minden az SNR értéken múlik ilyenkor.
A jelszintnek általában -60dbm és -80dbm kell lennie (kisebb értéknél már akadozhat a link)
Az SNR pedig minél nagyobb annál jobb: 25db - 45db a jó.
Ami még fontos: A routerek kisebb freqvencián valamivel nagyobb jelet adnak ki magukból. (1-2dbm többet mint a 13csatin)
A programmal a gépen figyeld az értéket és úgy helyezd el a routert hogy a két paraméter a lehető legjobb legyen. Az sem árt ha utánna letöltés melett is megnézed és úgy is igazgatod a routert.
Ahogy írta "pucuka" kolléga 10-15cm is sokat számít az hely megválasztásánál, főleg az egy antennás routereknél pl: olcsó tp-linkek.
(#) Macsek71 válasza 1984white hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Köszi !

Minden (segítő) információ jól jön ! Mint említettem a monitorozós-csatornapreferálós játékot már eljátszottam, pár napig, egy-két hétig megoldás, utána újra kezdődik a "játék".
A következő döntésre jutottunk :
1, áttelepítem a routert a 2 jelű helyre . ( akkor itt majdnem mindegy merre"áll" az antennája ? )
2 ha nem hoz javulást, veszünk egy "nagyobb" routert .
(#) 1984white válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
A következőt javaslom neked:
A 2. helyre úgy tedd a routert, hogy ha van szekrényed ott, akkor annak a tetejére kellene csak rátenni a routert. A vasbeton falon sajnos össze-vissza "pattog" a wifi jel a benne lévő vasháló miatt. Jobb helyet tudsz találni a jelenlegitől, de nagy csodára ne várj.
Ha elhelyezted a routert akkor a netstumbler programot indítsd be a laptopon és nézd meg, hogy a környékbeli hálózatok melyik csatornát használják leginkább. Ezt a listát felteheted ide is és javasolunk neked egy csatornaszámot.
Ha ki lett választva a csatorna, akkor arra kell ráállítani a routered és ugyancsak a netsumbler programmal figyelni kell a hálózatod jelszintjét és SNR-jét miközben valakit megkérsz hogy pakolgassa arrébb a routert pár centivel ide-oda. Ahol a legjobb a két érték, ott a legjobb a wifi jel.
(#) janikukac hozzászólása Okt 11, 2013 /
 
Sziasztok!
2 kérdésem lenne: 1)van egy szabadon fogható wireless jel, de néha túl gyenge, és nem lehet csatlakozni. Van valami trükk, hogy csatlakozni lehessen? Valami áramkör, amit megépít az ember? Mobillal szeretnék csatlakozni...
A másik pedig az az, hogy ha hiszitek, ha nem olyan szorgalmi házit kaptunk infobol, hogy törjük fel az iskola routerét, amin WPA védelem van, jelszó.. Kapunk érte 5-öst... Megoldható valahogy?
(#) 1984white válasza janikukac hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szia!
1: Nagyobb nyereségű antennával és egy kis szerencsével a gyenge jelből lehet használhatóbbat csinálni. pl: Bővebben: 5ghz-re
2: Youtube-on vannak "oktató" videók. Azokat nézegesd, de csak SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE, mert ez a tevékenység illegális és két évet is kaphatsz érte rossz esetben.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) janikukac válasza 1984white hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szia!
Hát ekkora antennát nem vihetek minden nap az iskolába, na meg nem is lehet a mobilhoz kapcsolni. Mellesleg van itthon ilyenem épp
Nem akarok mást megkárosítani vele, le is írtam, ezt "szorgalmi" házira kaptuk, hogy ha valakinek sikerül. Tudom, hogy a neten vannak videók, de az az igazság, hogy véleményem szerint 10ből 9 olyan program letöltésére kényszeríti az embert, ami vírusos. Korábban már súlyosan ráfáztam ilyen miatt..
(#) proba válasza janikukac hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Ezt hívják életre nevelésnek. Ha próbálkozol valószínűleg nem sikerül, ha lopsz tiéd a dicsőség.Mindezt intézményesen. Hajrá világ
(#) bbb válasza janikukac hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szia!

Backtrack és WPA kulcsszóra keress rá... Nem kell hozzá sok idő és simán kinyerheted a jelszót. De Androidra is van alkalmazás ilyen célra
Következő: »»   23 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem