Fórum témák
» Több friss téma |
Szerintem hat év alatt vagy beállította, vagy kidobta.
ezt én is megcsináltam de én nem is hallotam a hangomat csak búgott
Megnézhetnéd a hozzászólások dátumát, mielőtt válaszolsz. Ez is több éves és a felhasználó sem járt erre hét hónapja.
Nomeg a trimmer kondi fém csavarhúzóval való állítgatásának semmi köze az induktivitáshoz. Ha jól van beültetve, ráadásul amit csavargatni kell, az földön, vagy tápon van, tehát nagyfrekvenciásan hideg ponton.
Üdv minden fórumtársnak!
Még régen a kezembe jutott egy poloska kapcsolás és eléggé egyszerűnek gondoltam. Úgy gondolom? hogy inkább megkérdezem tőletek mert ti gondolom kicsit jártasabbak vagytok benne. Ha esetleg valaki már megépítette ezt a kapcsolást és tudna plusz információval szolgálni nagyon megköszönném. Üdv Patrik
Ez már a túl egyszerű kategória. Ha vissza olvasol több helyen foglalkoztak vele. Például itt.
Köszi a gyors válaszodat. Igen én is gondoltam hogy nem fogok vele semmit elérni ezért is kérdeztem.
Sziasztok, már egy ideje keresem a skori féle urh mikrofon 2 smd nyákrajzát, anno régen még megtaláltam neten, de most égen földön sehol, megköszönném ha meglenne valakinek!
Szia!Megepitettem a polosát csak az a baja,hogy max hat méterre hord el s ha kikapcsolom nem talalja meg a radiom.Vajon milehet a baja.Kerlek segits
Építs szintézeres poloskát vagy használj régi AFC áramkört tartalmazó vevőt.
Szia!kezdő vagyok az elektronikaban ezt a poloska s vevő meghatarozast nem hallottam meg ha megkerlek leirod nekem mit takarnak ezek a megnevezesek.kosz
A poloska amit építettél, a vevő pedig a rádió, amivel veszed.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
Pontosabban, az a berendezés, ami az üzemszerű működésekor az elektromágneses sugárzást használja, rádió berendezés. Lehet rádió adó, rádió vevő, vagy akár rádió adóvevő berendezés, de a rádiótelefon is az.
Köszi szépen.
A poloska /lehallgató/,készülék, általában egy miniatür kisteljesitményű adót
jelent, manapság smd.áramkör, aminek a kisugárzott rf.jelét 50-100m.-1Km-1,5Km.ig lehet fogni, egy rádiószkennerrel, vagy egy arra a sávra méretezett spec.vevővel, kézirádió. Manapság hagyományos gsm technológiával működő mobiltelefonokat is használnak már, poloskának, pl. régi Nokia 3410, ehhez egy progi kell csak, pc.n keresztül lehet aktíválni, de létezik a mai modern bluetooth A2, technólógiára épülő poloska is, ami sokféle mobilhoz használható, ám a hatótáv ilyenkor korlátozott, 10-15m. Viszont egy másik erre a célra kialakitott telefonnal, 2G,3G, hálózaton, illetve gsm.modullal, már nagyobb táv is áthidalható, ez mindenütt működik, ahol van mobilhálózati lefedettség, helytől, és elhelyezéstől függetlenül is, akár.
Szia!Köszi a gyors választ.Ezt a poloskát megépitettem az elején működott de csak hat méter távolságig.Nem tudom mi lehet a baj.A forrasztásokat lecsiszoltam ugysem jo.
Szia!
A poloska amit készítettél a HE korábbi számában publikált kapcsolás ?
Ettől a rajztól többet ne is várj.
Igen ezt ajanlották.De lehet ezt csinálom meg.http://tbence3.hu/?p=79
Egy rajztól mit is várhatnánk. A kapcsolás önmagában kb. 20 50 mW -ot tud, ezek után csak az a kérdés, hogy ebből az antenna mennyit sugároz le.
Nagyon viccesek ezek a kapcsolási rajzra "odabiggyesztett" antennák. Az hogy milyen messze lehet az adó és a vevő egymástól, az elég sok dologtól függ, még ilyen kis távolságon is.
Fontos a vevő érzékenysége, amit a vevőantenna jelentősen befolyásol. Fontos, a két berendezés közti szakasz csillapítása, ami szabad térben a legkevesebb. A legfontosabb azonban, hogy az adóantenna a végfok által előállított teljesítményből mennyit sugároz le. Az antenna impedanciáját illeszteni kell a végfok kimeneti impedanciájához. Erről a apróka tényről a kapcsolás alkotói sajnálatos módon megfeledkeztek. Ennek (is) eredménye a 6 m. A másik, hogy az antenna másik oldalát, a sugárzási ellenállását is a szabad tér hullámellenállásához kell illeszteni. Ezt pedig az antenna méreteivel lehet. Ha valaki nagyon ügyes, és nagyon jártas az RF technikában, akkor tud készíteni olyan kombinációt, ahol ezek a feltételek teljesülnek. Dehát ez nem kezdőknek való feladat, sokan még fel sem ismerik, hogy miről is van szó. Ezek mindösszesen eredményezik azt, hogy nem megfelelően megépített kis (de akármilyen, sőt a nagyobb teljesítményű akár el is füstöl) adó "hatótávja" alig éri el a 6 m -t, és minden közeledésre elhangolódik, labilis.
Szia!Talaltam egy kapcsolást ami ablakrol visszaverődő lézersugarbol amit fototranzisztorral felfognak erősiti tővel hangot csiholnak belőle.szerinted ez a kapcsolas mukodhet?
köszi
Szia!Épitenék egy erősitőt lezeres lehalgatonak kisérlet céljábol.Szerinted működne ez a kapcsolás?Köszi
Ezen az elven már régen gondolkozom elméletben de egy kicsit bonyolultabb lehet. Kell egy 100kHz körüli frekvenciával megszaggatott lézer dióda aminek a fény rávetődik az ablakra.
A vevőnek egy erre a frekvenciára hangolt AM vevőnek kell lennie, legegyszerűbben TDA1046 IC vel lehet elkészíteni, csak az antenna helyére kell tenni az előfeszített fotodiódát illesztve. Ahhoz hogy az ablak rezgése által változó intenzitású fény keletkezzen az elküldött és a visszavert fényt egy interferométerben kell összeadni, ezt egy félig (ami nem biztos pont 50%) áteresztő tükörrel lehet létrehozni, ezen sem kell megijedni mert a CD lejátszók pick up-je is ezen az elven működik azaz a szükséges optika egy CD lejátszóból kis módosítással elkészíthető.
Szia!Esetleg nem tudsz mellékelni egy kapcsolasi rajzot ha megkérlek?Előre is köszi
A mobiltelefont arra készítették, hogy a kellő hangerejű beszédet továbbítsa.
Halk hangoknál nem alkalmazható, és a tömörítés tovább rontja a helyzetet.
Érzékeny, kis zajú mikrofon és kompresszor kapcsolás(jó hangminőség, magas jel-zaj viszony), jó hatásfokú adóáramkör(kisebb áramfogyasztás, hosszabb üzemidő), negyedhullámú vagy irányított antenna(hatásfok), érzékeny és szelektív vevő lehetőleg nyereséges, irányított antennával(nagyobb hatótávolság).
Szép felsorolás, csak . . .
Az adóra nem tehetsz nyereséges antennát, mert teljesítmény, és antenna korlát (kisugárzott teljesítmény) van. Az egyetlen amit megtehetsz, hogy a beépített antennát a lehető legjobb hatásfokúra készíted. Egyben ez a legnagyobb gond is. A vevőnél ugyan nincs korlát, de ha nagynyereségű (bár irányított) antennát használsz, óhatatlanul megnő a zavarérzékenység. A kompresszor, limiter és társai jó megoldás, csak bonyolítják az amúgy is gyenge lábakon álló kapcsolást. A legtöbb, amit egy kezdő megtehet, hogy igyekszik az RF áramkörök építési szabályainak messzemenő szemelőtt tartásával lemásolni az eredeti kapcsolást. Úgyhogy egy egyszerűnek látszó kisteljesítményű adó építésénél nem kéne általánosságokat hangoztatni, az eredeti kapcsolás jó megépítése esetén is többszáz méter áthidalható. És ez egy kezdőnek, műszerek, és gyakorlat nélkül bőven elég feladat. |
Bejelentkezés
Hirdetés |