Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   114 / 293
(#) synex válasza dejodio hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Köszönöm a kimerítő magyarázatot. Akkor szerinted sem érdemes megcsináltatni? Egyébként 4700 ft-ért adja el a tulaj ezzel a hibával.
(#) dejodio válasza synex hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Szerintem ezt a kis pénzt sem éri meg.
(#) josef12 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Szervusztok,

Indesit RG450W kétajtós egykompresszoros no frost hűtő, fölül mélyhűtő, alul normál. A probléma: a mélyhűtő OK, sőt, túlhűt, majdnem -30 Celsius, a normál rész pedig csak 15-16 fokig hűt. Gyakorlatilag folyamatosan jár a kompresszor. Mi lehet a gond, javítható reális áron? esetleg tudtok szerelőt javasolni? (Solymáron van).

Köszönöm, üdvözlettel josef12
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) Zole hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Sziasztok. Kaptunk egy Zanussi Lehel TT 160** hütöt. A probléma az, hogy nincs benne höfokszabályzó. Milyen tipusú kell bele? Müködik direktben ki lett próbálva és fagyasztott rendesen. Köszi aki megirja.
(#) josef12 válasza josef12 hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Egy szakember azóta megnézte, szerinte szökik a gáz, nem érdemes javítani
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
(#) banyesz1 hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Segítséget kérnék .Indesit BA 35FNFP kombi hűtő szekrényem fagyasztó része túlhűt,rövid idő alatt
nagyon jegesedik.Mi lehet a probléma? (a vezérlő elektronika nemrég cserélve lett.)
Köszönet.
(#) Taki33 hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Zanussi TT160C típusú hűtőm, aminek rosszalkodik a termosztátja, egy új termosztát 9000Ft körül van ennyiből készítek egy digitálist! A problémám csak annyi, hogy nem tudom a termosztát kapcsolási hőfokait, ha valaki tudja, kérem, ossza meg velem. A belevaló termosztát típusa Danfoss 077B5219.
(#) blackdog válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Ha magad akarod készíteni akkor csinálj olyan termosztátot ami +5 - +15 °C között állítható.
Olcsóbb nem lesz csak mégis te készítetted.
(#) kaqkk válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Nézz körül több helyen .... tuti hogy már 3000 körül is tudsz venni
(#) StMiklos válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Szevasz!
Igen nehéz róla (szinte lehetetlen) írott anyagot találni, de a Danfoss termosztátokra rá van írva a hátuljára (ritka, amin nem), el kell olvasni.
Innen kezdve ca. 1600+ Áfa, szinte biztos lehet helyettesítőt találni.
Ha egykompresszoros, automata leolvasztású és "hátlapos", akkor nagy valószínűséggel 2-3 típust is tudok látatlanban....
Üdv: StMiklos
Az elektronikussal itt az lehet a baj, hogy a mechanikusnak változó a kapcsolási differenciája, de egy értékre beállítva azért működhet. Én se tekergetem naponta a mechanikust.
(#) gregg hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok!

14 éves, Zanussi zk20 /10 r típusú hűtőszekrényünk rendetlenkedik. A fagyasztó rész hibátlan. A felső, normál szekrény éppen csak hűt, a fokozat állításra nem reagál, továbbá belül kb. az alsó harmadnál a hátán erőteljesen jegesedik. Ha leolvasztom a jeget, akkor is ugyanott képződik újra.
Hol keresgéljek, mi lehet a hiba okozója?

Előre is köszönöm a segítséget! Jó hétvégét! gregg
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) -Toti- hozzászólása Aug 23, 2013 /
 
Sziasztok,
Van egy Whirlpool ART666G kombinált hűtő/fagyasztó berendezésem. Nem hűt eléggé. A hűtő részben 13-15 fok van hiába állítom bárhová a hőfokszabályzót. Kiszereltem és átkötöttem a termosztátot, akkor szépen folyamatosan dolgozott a kompresszor és gyorsan le is ment a hőmérséklet pár fokra. Ebből nekem a termosztát tűnik rossznak. Az eredeti típusa: whirl R290 A13 0459R B441
Ezt mivel érdemes helyettesíteni, ami kapható is? Az Orczyban az eredeti árajánlatára is két hetet mondtak
Előre is kösz a tanácsokat: Toti
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) gabika72 hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Nemrég vettünk egy lg gb-5237-es típusú kombi hűtőszekrényt.A probléma a következő:a kijelző egy idő után kb 15-20mp kikapcsol csak a gyerekzár kijelzője ég.Ajtónyitáskor vagy gombnyomásra újból életre kel és mutatja a hőfokokat.Normális jelenség ez vajon mert engem idegesít hogy nem látom a beállításokat csak ha megnyomok egy gombot?
(#) Taki33 válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Köszi, a választ.
Igen egykompresszoros, automata leolvasztású és hátlapos. Most nem kaptam szét, hogy milyen termosztát van benne, már volt olyan probléma vele hogy nem kapcsolt be, illetve mostanában csinál olyanokat hogy csonttá fagyasztja közbe a dolgokat. Ezért gondoltam, hogy készítek egy LCD kijelzős termosztátot, amin legalább látnám az aktuális hőfokot is, csak jó lenne tudni, hogy hol kapcsolja be illetve ki a kompresszort a hátlapra felfogatott érzékelő.
(#) kredenc hozzászólása Aug 25, 2013 /
 
Emberek, S.O.S. !!!! 3 éves Ariston Holtpoint kib....ttúl problémás! Lenti fagyasztó rész jól működik, de a felső hűtő katasztrofálisan nem hűt, vagy is, alig-alig. A hátfalon folyton keletkezik (kondenzál) víz, csepp formájában. Olyan érzésem - nem reagál a kézi tekerős beállitora. Mit tegyek? Dobjam ki ezt a szemét étel- roncsolót, vagy van vég megoldás "észre" teríteni azt? Választ türelmetlenül várok itt vagy a greenlifeopen@gmail.com.
(#) josef12 válasza -Toti- hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Hello,

azt kérdezném, hogy miközben nem hűtött a normál térben rendesen, milyen volt a fagyasztó részben a hőmérséklet??
A mienk is ezt csinálja, de a fagyasztója hideg nagyon.

Üdv josef12
(#) josef12 válasza gregg hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Hello,

nézd meg toti írását!

A mienk (indesit) is ezt csinálja, egy szerelő szerint azért, mert szökőben a gáz és szerinte rentábilisen nem javítható, de hátha?...

üdv josef12
(#) josef12 hozzászólása Aug 25, 2013 /
 
hello,
tudja-e valaki, hogyan működik az egykompresszoros kombinált (kétajtós) hűtők hőmérsékletszabályzása? Hogyan valósul meg, hogy a fagyasztó hőmérséklete kb állandó, a normál hűtőrész az ott lévő szabályzógombbal változtatható? Van erre valahol leírás?

Köszi és üdv.

josef12
(#) gregg válasza josef12 hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Szia, köszi a választ! Ez nem túl biztató.

Toti melyik írására gondolsz?

gregg
(#) josef12 válasza gregg hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
hello,

pé 23:50, közvetlen a Tied alatt
(#) StMiklos válasza Taki33 hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Szevasz!
A "hátlapos"nak nevezett termosztátok a normáltér hátlapján (ami vagy tényleg ott van és látható, vagy a hátlap mögött, arra mintegy ragasztva) lévő elpárologtató hőmérsékletét "figyeli" és aszerint kapcsol. Az érzékelő vége fizikai és hőkapcsolatban van az elpárologtatóval.
Jellemzőjük: a kikapcsolási értéktől független fix visszakapcsolási hőmérséklet. (Ezt egyébként a kapcső és a szelence gáztöltetének század gramm pontosságú gáztöltetével érik el.)
RANCO gyártmányoknál a típusjel K59 jellel kezdődik.
Visszakapcsolási hőmérséklet a + tartományban (hogy leolvadjon a jég!) 2,5-4,5 közé esik.
Kikapcsolási értéke a gombbal jellemzően -11..-16 -tól állítható -24..-29 C fokig.
Elsőre: állitsd -16 és +4-re.
Elektronikusnál megoldandó, hogy kikapcsolást követően az érzékelő valós hőmérsékletétől függetlenül 5 percen belül ne indíthassa újra. Nem fog/tud elindulni!

Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza josef12 hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Szevasz!
Válasz 16:09..
És nem állandó a mélyhűtő sem. Az enyém egy hónapok óta bennlévő min-max értéket tároló hőmérő szerint -6 és -19 között ingadozik. Ez nem az áruhőmérséklet, hanem az érzékelőé!
Nyilván egy picit hosszabb ajtónyitástól (áru berakás, elhelyezés) származik a -6.
Megint másképp néznek ki az értékek, ha 1 hétig ki sincs nyitva a normáltér (szabadság), hiszen a vezérléshez a jelet mégiscsak a normáltértől kapja.
Üdv: StMiklos
(#) gregg válasza josef12 hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Köszi szépen, figyelmetlenül olvastam. Tehát, ha szerencsém van, akkor a termosztát cserével megoldom a gondom, ha pedig a szivárgás, akkor marad a csere, ha jól értelmezem a sorokat.
(#) Taki33 válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Köszi, a kimerítő választ, pont ezekre az adatokra volt szükségem, az ötperces késleltetés megoldható mivel PIC-kel készítem a kapcsolást.

Üdv: Taki
(#) kérdező hozzászólása Aug 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Ki lehet venni a hűtőgépből a hűtőkört a gáz elszivárgása nélkül?
(#) kaqkk válasza kérdező hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Nem..
(#) kérdező válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
És ha szétvágom a hátsó részét a szigeteléssel, és a műanyaggal együtt, akkor csak kijön valahogy?
(#) kaqkk válasza kérdező hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Ha szétvágod a palástot akkor talán , de miért ?
(#) kérdező válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Van egy hűtőnk, amit amúgy is kidobnánk. Nem olyan ősrégi, Zanussi, hűteni jól hűt, de költözés miatt nincs rá szükség. Ha nem kell a környéken senkinek, akkor kivenném belőle a hűtőkört és az még jó lenne valahova.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2013
(#) kaqkk válasza kérdező hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Ha kibontod a helyéről sokkal sérülékenyebb lesz , nem hiszem hogy úgy ki fogjabírni a költözést !
Következő: »»   114 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem