Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2092 / 3976
(#) reloop válasza kezdo2 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
A 75%-is már 18V-ot jelent. A 4,5 és a 12V joggal volt kevés.
(#) kezdo2 válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
A fent linkelt doksiban a "coil rating(dc)" oszlopban 3V-tól kezdődnek az értékek. Ezért hittem azt, hogy alacsonyabb vezérlő feszre is kapcsolni fog. (ezek az értékek akkor mit jelentenek?)
Holnap mindenesetre nekimegyek akkor 24V-al.
Köszi!
(#) kezdo2 hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
ui: Ha úgy sem megy, akkor rossz a relé?
(#) reloop válasza kezdo2 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Ezeket a reléket többféle feszültségre is gyártják. Megfigyelheted, az egyes típusoknak más az áramigénye, és eltér a tekercsellenállásuk is.
A tiéden 24VDC a jelölés?
Mérj tekercsellenállást!
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) kezdo2 válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
holnap megnézem... (ill. már ma )
Ez alapján a táblázat alapján ha 700 ohmnál lényegesen nagyobb a tekercsellenállás akkor kuka.

Kösz mégegyszer.
(#) reloop válasza kezdo2 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
A 24V-os tekercs ellenállása 2800 ohm közelében van.
(#) kezdo2 válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
ja, igen persze. (de én egyre inkább 12V-osra gyanakszom, na majd elválik...)
(#) vladcepes válasza laszlo raduj hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Végig méricskéltem Töltő egyenlőre nem találtam még meg ,hogy miért nincs töltés a 1,2V kijöveteleknél. Ami biztos hogy csináltam egy kis autót és abba benne hagytam az akkut,csináltam neki egy kivezetést kisautó hogy majd erről a 9V-ról töltöm de az akku polaritása fordítva volt rákötve. Na mi az ami ilyenkor meghal egy ilyen töltőben ? Diódák,ellenállások mind jók a 3 kondit kicseréltem még az IC meg a tranzisztorok vannak hátra.
UI: Az 1,2V foglalatoknál semmit nem lehet mérni,a 9V-os foglalatnál ott van 5,37V. Válaszokat köszönöm.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 24, 2013 / 1
 
A töltő egyszerre tölt két sorba kötött akkut - tehát az akkucsatlakozók közül ez egyik + és a másik - kivezetésén lehet mérni a feszültséget.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Köszönöm. Máris megnézem.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Megnéztem,valóban úgy van ahogy írtad.Én ezt így néztem(vagyis mértem-tegnap de semmi) akkor lehet hogy a 3 kondiból valamelyik hibás lehetett? Amúgy egy ilyen fordított polaritás töltésnél mi szállhat el? A ledet is kicseréltem mert az is már csak félig világított.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy helyettesíthető-e a TIC236 egy BTA16-al? Lényegesen olcsóbb, és ahogy láttam az adatlapját, mindkettőnek a gate árama max 50mA. Egy oldalon írták, hogy TIC xxx kell a szerkezetembe, a 236-ot ajánlották, a csávó is azzal csinálta az övét, de inkább a bta-val csinálnám.
Előre is köszi.
(#) clyde hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Üdv! Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha van egy 1,5 A-es 30 W-os led vezérlőm és 350 mA-es 1 Wattos ledeket szeretnék rákötni, akkor egy sorba elvileg 4 ledet köthtek...de gond-e a fennmaradó 100 mA? És ha csak egy darab ledet szeretnék üzemeltetni erről a vezérlőről szükség van-e egyéb alkatrészre, vagy nem gond hogy a 350 mA-es leden 1,5 A megy át?

Segítséget előre is köszönöm!
(#) granpa válasza clyde hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Nem megy át rajt, csak ha valami (feszültség) áthajtja. Mekkora kimenő feszültsége? A LED áramától függően előtét ellenállás kell elé (a LED üzemi feszültségére méretezve). Ld. LED-es topik.
(#) bbalazs_ válasza clyde hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Azert leirhatnad, hogy a meghajton milyen parameterek allithatok.
Ha nem allithato, akkor eszedbe ne jusson igy bekotni. Sorosan a feszultseg osszegzodik, az aram mindegyiken ugyanaz, igy azonnal szetegeted oket a kozel otszoros arammal.
Parhuzamosan meg csak-csak, de errol is NAGYON lebeszelnelek...
(#) clyde válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
INPUT AC:90-264V 50/60Hz AC:1.3A OUTPUT DC:30-36V DC:1.5A±3% 50W Max ő lenne a led megható és ő lenne a led: FC: 350mA FV: 3.2V~ 3.5V O. power: 1w
Szóval ha jól gondolom akkor ezt a meghajtót csak 30-36 V között lehet állítani...de ezt az állítást magától végrehajtja vagy nekem kell valahogy? Ha valaki megtenné megköszönném, ha kicsit részletesen elmagyarázná nekem ezeket a led meghajtókat...
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) nedudgi válasza clyde hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Felejtsd el ezt a meghajtót ezekhez a LEDekhez. Hány ilyen LED van? Fillérekért vehetsz hozzájuk méretezett 350mA meghajtót.
A LEDeket árammal kell meghajtani. A feszültségadat, amit megadnak, egy saccolt érték, hogy valamennyire lehessen tervezni az áramkört. Az említett meghajtót állítani nem lehet, a megadott áram 30-36V között érvényes, ezen a tartományon kívül akármi lehet.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Ezeknek a töltőknek a lelkivilágába elvből nem másztam bele, mert előbb-utóbb tönkreteszik a töltött akkumulátorokat. A sorba kötött két cella közül ez egyik egyre kevesebb töltést kap - tönkremegy.
Sajnos nem tudok tippelni, mi lehet a hiba. Lehet, hogy az akkuk? Mennyi ideig volt fordítva bekötve?
Olyan töltőt használj, amivel egyesével is lehet tölteni, az egyenként figyeli, szabályozza a cellák töltését, kompenzálja a különbségeket.
(#) bbalazs_ válasza clyde hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Sajnos igy nem fog menni a cuccod ezekkel a ledekkel. Ha 1500mA-es LEDed van, ami raadasul ezt a kb 30V-ot keri, akkor tud meghajtani. A 30W-os ledek egy resze ilyen.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Úgy néz ki működik. Az 1,2V-os rekeszbe ha két ilyen cerka akkut berakok csak akkor világit a led,ha csak egyet akkor nem. ,mint ahogy írtad is hogy sorba vannak kötve,a másik oldalán úgyszintén. A 9V-nál ott 1-1 lehet tölteni külön is ott mindegy melyikbe rakom be annak a ledje világít. Amúgy kb vagy 3-órát volt fordítva bekötve. Amint írtam hogy kicseréltem a 3 kondit meg a ledeket most úgy tűnik hogy hogy működik.Kb 17-órától megy a töltés.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Akkor sikerült helyretenni...
(#) silent15 hozzászólása Aug 25, 2013 /
 
Sziasztok, azt kérdezném, hogy hogyan tudok a legegyszerűbben 50Khz-et előálítani, egy kapcs. tápba kellene, Üdv!
(#) kadarist válasza silent15 hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Szia!
Kicsit részletezd az igényeidet. Milyen jellegű kapcsolóüzemű tápegységről lenne szó, mihez, mekkora áram, feszültség...
(#) etm hozzászólása Aug 25, 2013 /
 
Hello! Itt miért nem a tápfesz van a kimeneten?

Dok1.docx
    
(#) kadarist válasza etm hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Egy JPG-formátumban is meg tudnád mutatni?
(#) silent15 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
SZia, ezen az oldalon a Flyback converterhez kellene, de jó lenne, hogyha lehetne a többihez is használni, csak a gate nyitogatására kell.
(#) kadarist válasza silent15 hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Ezek elméleti rajzok. Vannak konkrét elképzeléseid a jellemzőkről? Addig is:Flyback meghajtás 555-el.
(#) etm válasza kadarist hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Nem tudom hogyan kell átkonvertálni. Nekem ez a programom van.
(#) kadarist válasza etm hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Közben sikerül megnyitni. A LED előtt nincs ellenállás, ezért a LED a nyitófeszültségére korlátozza a kimenet feszültségét. Ez olyan, mint egy rövidzár a kimeneten.
(#) etm hozzászólása Aug 25, 2013 /
 
Talán ez
Következő: »»   2092 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem