Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   240 / 583
(#) lukovicsek válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Azok a kefék még jónak tünnek, viszont ha tul is szivja magát a gép akkor a másik oldalt van egy légcsapda alul egy átlátszó müanyag és egy vékony cső megy rá na azt a müanyaot le kell szedni és kitisztitani.

Üdv. Laci
(#) Billy Pilgrim válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Ott nincs probléma, viszonylag tiszta (egy kis vízkő és nyálka).
Viszont még egy kép, a motor burkolata. Egy vacak vékony műanyag, ami olyan, mintha össze lenne olvadva. Én nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, de...?
(#) zolika60 válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Lehet menetzárlat is. Talán ettől melegszik túl a motor.
(#) lukovicsek válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Valamiért nem érzi a vizszintet! ezért szivja tul néha, ezért nem nyomja teljesen ki és ezért nem is centrifugázhat. Alégcsapdát kiszedted? vagy csak rá néztél kivülről? a kis csőbe bele kell fujni, a szintérzékelőnek kattanni kell.
(#) botesz válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Az minden Wh ban egy kicsit ráolvad a motor üzemi hőmérséklete miatt.A vízkő pedig azért van mert felül a guminál ereszt(mint mindegyik wh ban....)
(#) Feca 001 válasza botesz hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Nem,nincs benyomva az öblítőstop gombja! Az nem lehetséges,hogy az a gomb beragadt és azért csinál ilyet?
Tudsz esetleg abban segíteni hogy hol lehet ilyen vezérlőpanelt venni,újat vagy alighasználtat! És hogy milyen árkategóriába van!
(#) Billy Pilgrim válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Igen, leszedtem, a csőbe belefújtam, kattogott szépen.

Jövő héten kihívok még egy szerelőt, megmondom neki, hogy mi az ábra, és szeretném, ha a gépről nem ránézésre mondaná meg, hogy panelcsere (mint az előző két nagy tudású).
(#) Billy Pilgrim válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Hát az sem hangzik túl jól :/
(#) palko0125 hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Bajlódok egy Whirlpool AWE2516 géppel.
Hibakód alapján F26 (szivattyú vezérlési hiba) baja van. Perifériák rendben vannak.
Nem találkozott valaki ilyennel, hogy mi a teendő ilyen esetben.
A szivattyút vezérlő triakot, és környező alkatrészeit átmértem, azok is rendben vannak. (egészen végigmentem a processzorig és mindent megmértem)
Ha valaki tud valamit, segítsen.
Előre is kösz.
Üdv, Palkó.
(#) 1984white válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Szia!
Szkópod van? Azt mérném meg, hogy a prociból kijön e a szivattyú vezérléséhez szükséges jel.
Más funkciók rendben vannak?
Tápban esetleg kondit cseréltél? Hátha "hullámos" a tápfesz.
(#) palko0125 válasza 1984white hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Szia!
Szkópom van, de nem valami jó, esetleg meg tudom vele mérni a prociból kijövő jelet, a táphoz nem nyúltam. Meg a másik, amit lehet nem írtam az előbb, hogy ezt a hibakódot úgy csinálja, hogy elég, ha csak elforgatom a programválasztó gombot bárhová és rögtön ez jelentkezik.
Egyébként lehetséges, hogy a gazdája nem fog vele foglalkozni. De azért majd meglátjuk.
Üdv, Palkó.
(#) Billy Pilgrim válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Kijött a szerelő, de ugyanazt mondta, amit az előző kettő. Panel.
Asszem eladom a lelkem egy banknak és lesz egy új gépem. És reménykedem benne, hogy bír legalább 3-5 évet.
Köszi mindenkinek, aki próbált segíteni

Most már csak az a kérdés, hogy 65 centiméter széles helyre (amelyből igazából csak 63 centiméter a hasznos szélesség) merjek-e egy elöltöltős gépet betenni (balról fal, jobbról mosdókagyló).
(#) botesz válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 25, 2013 / 1
 
Ha javasolhatom vegyél használt/felújított Miele gépet. Az nem csak 5 évig fog menni.
(#) 1984white válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Értem. A tápot és a proci azon részét megnézhetnéd a szkóppal. Sőt ha a tápban nem sok elkó van, érdemes cserélni a puffereket.
A programkapcsolót pedig nézd meg multival hogy nem kontaktos e?
(#) Billy Pilgrim válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Sajnos meg van kötve a kezem=nincs készpénzem. Muszáj hitelre vennem, szóval akkor egy olcsó mellett maradok (mert azért a hitel legyen minél kisebb összegű), amihez majd veszek +3 év (+4, attól függ) garanciát (ha tudok szorítani rá némi pluszpénzt).
Meglátjuk. Ha netalán 8 évet az új is kibír, akkor már megérte.
(#) elektrocad hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy kb. 7 éves Candy CTG 1156-os felültöltős inverteres mosógépünk. Eddig nagyon jól szolgált. Egy-két hete az a gond lett vele, hogy a centrifuga csak a 400-as fordulatszámon hajlandó működni. (400, 600, 800 és 1100 között lehetne választani.) Ha nagyobb fordulatszám van választva, csak lassan forog, a szivattyú szív, mintha fel akarná pörgetni - hallani, hogy a frekvenciaváltó növelni kezdi a frekvenciáját, de meggondolja magát és visszaáll alapforgásba. (Az alapforgás alatt azt kell érteni, hogy a víz kiszivattyúzása alatt lassan forog.) Ha csak 400 -as csavarást választunk, minden megy simán, ahogy kell, hallani az inverteren is, ahogy szépen felpörgeti a dobot.
Van valakinek ötlete, mi lehet a gond? Mivel a legalacsonyabb fordulaton működik, nehéz valahol is mérni, hol lehet a gond. Miért nem forgatja az inverter nagyobb fordulatszámra? Nincs benne sok ruha (az a leírás szerint okozhat ilyet), régebben sokkal több ruhával is vidáman centrifugált.
A tapasztalt véleményeket előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
(#) botesz válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
A kibővített garanciát gyorsan felejtsd el mert semmit sem ér a feltételei miatt.
(#) 1984white válasza elektrocad hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Szia!
Szénkefe rendben van azt megnézted?
Esetleg ezt ellenőrizheted, hátha.
(#) thomas2626 hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Sziasztok,

Egy Indesit WITXL 109 tulajdonosa vagyok es a következö tünetet produkalja.

Rögtön inditaskor probalja felvenni a vizet es elerni a szükseges vizszintet, de hiaba, a szennyviz szivattyuja szakasoan ugyan de folyamatosan ürit. Igy persze nem is lep tovabb a masina.

A vizszintsabalyzo rendben van, azt leellenöriztem, mindherom allapot el es mukodes közben is üres, nem pedig tele jelet ad a vezerlönek. A par helyen olvashato vezerloelektronikaszaritast is kiprobaltam, eredmenytelenül. Az elekronikat kiszereltem, szemre ep, kiveve a J4 csatlatoko ket sarujat, melyek kisse meg vannak pörkölve.

Meg annyi plusz info, hogy a masina fel ev allas es egy költözest követöen hibasodott meg, de egyszer azota is lefutott a program (nem tudom miert).

Tudnatok segiteni, hogyan tovabb?

Köszönettel

Tamas
(#) botesz válasza thomas2626 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
A légsűrítőt pucold ki.
(#) botesz válasza 1984white hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Az inverteres gépekben nincs szénkefe.
(#) elektrocad válasza elektrocad hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Esetleg nem lehet, hogy a Fuzzy logic súlyérzékelőjével van gond? De nem tudom merre keressem? Hogyan működik?
Szervizt csak végső esetben akarom hívni, mert már egyszer jól megjártam vele.
(#) botesz válasza elektrocad hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Az a fuzzy logic csak címke...még az alap gépek is tudják ezt a funkciót.A lényege hogy a motor végén lévő tachogenerátor jele alapján emeli a fordulatot.Vagyis ha nem egyenletesen forog akkor leáll és újrarendezi a ruhát.
(#) elektrocad válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Köszi. Ennek hibája nem okozhatja azt, hogy nem forog fel a kiválasztott sebességre centrifugáláskor? Csak akkor, centrifugál, ha a legalacsonyabb sebességet választom ki.
(#) Billy Pilgrim válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Ez alatt mit értesz?
(#) botesz válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 26, 2013 / 1
 
Tudtommal évente át kell vizsgáltatni a gépet szerelővel x összegért és ha nem akkor lőttek a garinak. Én így tudom de ha mégse így van akkor nem szóltam.
(#) botesz válasza elektrocad hozzászólására (») Aug 26, 2013 / 1
 
Nem hinném mert ha az lenne a rossz már a gép sem indulna el.
(#) Billy Pilgrim válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Hm, erre rákérdezek. Mert egy Zanussit néztem ki, arra meg csak 1 év garancia jár alapból :/
(#) botesz válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 26, 2013 / 1
 
A legolcsóbbat vedd meg mert ugyanúgy 2 évig tart a 40 ezres is meg 130 as is.
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Sziasztok.

Egy elektrolux géppel van problémám ami indulás után kapcsol a szivattyu pár ms-re aztán nem történik semmi viszont az idő jár lefele rajta. Valakinek van valami ötlete? mert én már kifogytam.

Üdv.
Következő: »»   240 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem