Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   241 / 583
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Valaki nem tudja véletlenül az Elektroluxo-n hogy kell a teszt programot elinditani???
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 / 1
 
A startot és a hozzá legközelebbi gombot egyszerre lenyomva tartod.Az intuition szérián ez a több víz opció.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Az csak a legutolsó hibaüzenetet dobja ki, de van rajta olyan hogy egyenként teszteli az alkatrészeket.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ha tekergeted a programválasztót egyenként fogja tesztelni az alkatrészeket.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
de hova tekerjem és mikor?
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 / 1
 
Nem tudom milyen típusú géped van.Ha ruhatípus alapján kell kiválasztani a programot akkor jobbra az elsőre(pamut) kell állítani.Itt belépsz a kombinációval a tesztmódba majd szépen egyesével tekergeted a választót.Először jönnek a szelepek külön külön majd egyben utána azt hiszem a fűtés utána motor és a szivattyúzás a végén már csak villogni fog.Ha hőfok alapján kell programot választani akkor jobbra az elsőre (95C) kell rakni.A többi megegyezik.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ok köszi már emlékszem, a szelepeknél kiadott egy 54 hibakódot, de én nem találok csak régebbi elektrolux-hoz táblázatot de ott motor gondot ir, ez viszont odáig elsem jutott.
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Köszönöm az eddigi segítséget.
Tehát a Candy CTY84 hibajelensége a következő:

>program beállítása után a program indításakor nem a beállítás szerinti programot kezdi lefuttatni. Például, van egy gyors 30 perces program, amire beállítva, ha megnyomom az indító gombot, akkor az idő LED soron a START LED, vagyis a 90 perces futamhoz tartozó LED gyullad ki. Törölve a progit, a második vagy harmadik próbálkozásra rendesen beveszi a 30 percet, és lefut.

>feleségem elmondása szerint volt olyan eset, hogy 50 fokos mosásra állítva kifőzte a ruhákat.

Lehet ez a bizonytalanság a programkapcsoló hibája?
(#) lukovicsek válasza papus51 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Üdv.

A programkapcsolóban kontaktusok vanna amin körbe forog egy érintkező, na most ha összekoszolódik a kontaktusok között például akkor már keveri a programot vagy ha az érintkező kicsit nem ugy áll már mint ujj korába és nem mindig oda esik ahova fordul, ilyen esetekbe szokott lenni ez a probléma, ha mered szétszedni és kicsit megtakaritani vagy a forgó érzékelőt megfigyelni beállitani ha esetleg nem ér a kontakthoz hozzá rendesen akkor megpróbálhatod.

Üdv. Laci
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Na megoldódott!!

Ez a tetü gép nem irta ki hogy motor vezérlés baja van, viszont a tesztprogram futása közben már kiirta, és kiderült hogy az egyik rele két lába között áteresztett olyan 2 kiloohm ahol egyébként szakadás kell hogy legyen és ezért nem ment az egész hóbelevanc.
Kösz a teszt infót!! régebben meg volt nekem egy egész dokumentum az elektroluxról de ugy elraktam a gépbe hogy nem találtam. Na de már csak nem fogom elfelejteni most már.

Üdv Laci
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Kibontottam a programkapcsolót a gépből. Viszont ez egy teljesen zárt, fehér műanyag házban lakik. Kívülről csak a motor látszik és a kábel csatlakozók. A műanyag ház szemmel láthatóan úgy van összepattintva két fél részből. Megpróbáltam széznyitni, de már az első kis műanyag fülecske azonnal letört. Itt most megálltam a bontással.
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szia Laci!

Na megvan! Sikerült szétszedni a programkapcsolót. Ebben egy kétoldalas NYÁK lemez van, aranyozott vezető felületekkel, körkörösen. Mindkét oldalához aranyozott, rugalmas rövidzár lemezkék feszülnek, ha össze van szerelve.
Ja, és nem látszik szutykosnak.

Üdv. Laci
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Egy érdekes felfedezést tettem. A választó kapcsoló szerepét betöltő aranyozott érintkező pár egyik felén fényesen csillogó az érintkezési pontokon, amig a másik fele matt. Lehet, hogy ez a fele nem érintkezett biztonságosan. Ez javítható, ha egy kicsit görbítek rajta.

Viszont jelentkezett egy újabb probléma azzal, hogy szétszedtem a programkapcsolót. Van ugyanis benne két vékony, kb. 2mm átmérőjű, kb. 3cm hosszú rugó. Ezekről elképzelésem sincs, hogy hová valók, honnan estek ki? Van erről ötleted?
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Na, a rugó helye is megkerült. A motornak viszi a delejt a NYÁK-ról.
(#) lukovicsek válasza papus51 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Lassan rájössz mindenre magad ugylátom, azok az érintkező lapok is szoktak elavulni és nem jól érintkeznek, hátha megoldódik ettől .
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Most már kb. 3 perc alatt szedem szét és rakom össze, de sajnos továbbra is önálló életet él a program.
(#) lukovicsek válasza papus51 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Valami más hiba is szokott lenni vagy az elkapott programot mindig végig viszi?
mi a tipusa?
(#) papus51 hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Candy CTY 84
Mi a szerepe az óraműnek? Azt gondoltam, hogy a vezérlés tárolja az egyes programok lépéseit és a program kiválasztásához csak egy választó kapcsolótárcsa kell. De miért kell ezt még forgatnia egy motornak?
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) lukovicsek válasza papus51 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Az van, hogy ami kézzel tekerődik annak a kontaktusai már lehet nem oda kerülnek mint amire állitod, azt kellene valahogy lecsekkolni!!
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Megtörtént. Gyönyörűen váltja az ellenállás értékeket. Most raktam össze negyedszer. Most megpróbálok végigfuttatni valami programot. Gondoloma félig lefutott dolgok bent maradnak a memóriában, vagy nem?
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Huh!
Azt hiszem egy kicsit közelebb jutottunk a végső győzelemhez. Annyi most kiderült, hogy 180 fokkal el van fordulva a programsor. Csak azt nem értem miért, mert elvileg nem lehet elforgatva összeszerelni az alkatrészeket a kialakításuk miatt. De szétszedem mégegyszer, hátha mégis.
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Na végre! Úgy tűnik működés van.
Így utólag logikus is. A programkapcsoló alkatrészei mechanikailag úgy vannak kialakítva, hogy nem lehet helytelen pozícióban összeszerelni. Na de ettől még kompletten az egészet el lehet forgatni 180 fokkal.
Végső konklúzió: valóban az érintkezők beszabályozása volt a hibaelhárítás lényege.
Köszönöm a segítséget, rengeteget tanultam mosógépből.
Nagy tisztelettel,
Laci
(#) lukovicsek válasza papus51 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Örülök hogy sikerült.

Üdv
(#) dbase hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
2001-es whirlpool mosógépemből kiszedve a vakuumcsapda, jól emlékszem hogy kétfokozatúnak kellene lennie? Mert csak egyet kattan, hiányolom a max víz érzékelését, és 4 kivezetéses invensys,b1-164c.
(#) lukovicsek válasza dbase hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Üdv.

Ami kattan az a szintérzékelő, amikor a tultöltetet észleli akkor nem kattan, de van olyan is amelyik igen.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) papus46 hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Üdv.

teljesen új vagyok és laikus, de ha tudtok kérlek segítsetek. van egy electrolux ewt 10420w mosógépem. a start/szünet gomb ugyan müködik, de nem világít. kérdésem akésőbb okoz valami bajt ha nem javíttatom meg gyorsan, vagy müködhet így tovább.
(#) lukovicsek válasza papus46 hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Üdv.

Biztos meghalt a led benne, de ez nem befolyásolja a gép müködését.

Üdv. Laci
(#) pityke1 hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Tisztelt fórumozók!

Van egy whirlpool AWT 2284 mosógépünk.
A programja végigmegy de mikor van benne ruha és víz öblítéskor,centrifugáláskor hirtelen indítja meg a motor akkor előre hátra rántja a dobot megütve az első és hátsó burkolatot (ugrál előre).
Mi okozhatja a problémát?
Előre is köszönöm válaszát!

István
(#) atos30 hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Sziasztok!
LG WD8021c csodával lenne gondom. Évekkel ezelőtt javítva volt a panelján az egyik relé lába (ajtózár-220V-os bejövő táp vezetékén a panelon), mert leégett a fólia a panelról a láb körül( alulméretezés?)
Gyönyörűen működött mostanáig. Egyik este elment az áram. Valami lecsapta a Fi relét. Semmi nem ment csak egy olvasólámpa. A mosógép csapta le kikapcsolt állapotában.
Gondolom Standby állapotban , valami gondolt egyet és rövidre zárt a gépben.
Másnap átmozgattam mindent, majd gond nélkül lement egy program. A következő mosásnál az ajtó becsukása után rögtön levágta a Fi relét. Majd kihúzva és visszadugva ismét jó lett. Majd ismét levágta, amikor a fali konektorba visszadugtam kikapcsolt állapotban. Most vagy akkor vágja le a Fi relét ha bedugom a konnektorba, vagy ha nem vágja le, akkor az ajtó becsukásának pillanatában.
A konnektor tesztelve, a zavarszűrő cserélve, ajtózárót teszteltem. Fűtést kikötve is lecsapja.
Arra a javított relére gyanakszom, mert abból kettő is van a bejövő 220V-os főtápon.( a másik közvetlen a fűtéshez megy).

Mi vághatja le a Fi relét, ha ki van kapcsolva a gép és csak Standby állapotban van?
(#) botesz válasza pityke1 hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Lehet hogy elforog a motor tengelyén a forgásérzékelő mágnese ezért ugrik hirtelen akkorát.De elképzelhető hogy egyszerűen csak szétkoptak a lengéscsillapítói.
Következő: »»   241 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem