Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Üveg előlapos érintő kapcsoló
Lapozás: OK   1 / 2
(#) győriattila hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Heló mindenkinek.
Tetszik ez a fórum,még új vagyok.
Van a nappalim falán,egy 300x200mm-s fekete üveglap,mely mögött van egy pár kijelző(hőmérők,A,V,...stb.,és más információs kütyü).
Ebbe szeretnék beépíteni egy pár ki-be kapcsolót,csak annyi a bibi,hogy nem szeretném kifúrni az üveget,ezért egy hasonló kapcsolás kellene,mint az érintőgombos főzőlapokon van.Annyit tudok ,hogy mágnesességre kapcsol be-ki,de rajzom nincs.Ha esetleg tudna valaki segíteni,egy kapcsolási rajzzal ,nagyon megköszönném.
Szép napot mindekinek...
(#) Moderátor hozzászólása győriattila hozzászólására (») Jún 26, 2009
 
Téma címe kicsit igazítva.
(#) tbence3 válasza győriattila hozzászólására (») Jún 26, 2009 / 1
 
Amennyiben nem szeretnéd átfúrni akkor én egy Infra adó és vevőt tanácsolok.
Következő lenne a helyzet:
-Az infra led adja a jelet, és mikor odaviszed az ujjad, akkor a fény visszaverődik amelyet egy fotó tranyóval felfogsz. Elég közel kell helyezni egymáshoz de ne is annyira, hogy kapcsolgassa saját magát.

Nekem hirtelen egy ilyen ötlet jutott az eszembe. Remélem tudtam valami irányt adni Neked.

Valóban! :-]
(#) Tomi20 válasza győriattila hozzászólására (») Jún 26, 2009 / 1
 
Szia

Én mindenképpen valami opto érzékelőt tudnék ott elképzelni. Egymás mellé tennél egy infraledet, és egy infra vevőt. A ledet villogtatni mondjuk 1kHz-es frekvencián, a vevőre pedig tenni egy egyszerű sávszűrőt 1kHz-re hangolva. Így ha az ujjad az üveglap közelébe ér, visszaveri a led fényét, és kapcsolna. Azért kell megszaggatni a fényt, hogy ne zavarja meg az esetleges rásütő nap.

U.i.: Ez nagyon egyszerre ment.
(#) boczhunor hozzászólása Jún 26, 2009 / 1
 
Hát ez érintőfelületes,megérinted és a relé segítségével az ki ,be kapcsolhatod az áramkört. Itt van a kapcsolási rajz.Remélem segíthettem.
(#) mrx23 válasza győriattila hozzászólására (») Jún 26, 2009 / 1
 
http://www.bytecraft.com/Touch_Sensitive_Switch

Ne szúrjunk be videókat, jó lett volna a link is...
-- kobold
(#) Sebi válasza győriattila hozzászólására (») Jún 26, 2009 / 1
 
Üveglap mögött azért kissé bonyolultabb megoldás kell, mint az "érintőfelületes" áramkör, aminél valójában a fémlapot érintjük.
Én oszcillátoros megoldásban bíznék, de az infra is jól működhet. Vannak is ilyen kocka alakú LED-fototranyó párok hasonló célra, de lehet, hogy olcsóbb, ha egy fa vagy műanyag hasábba fúrt lyukak mélyén magad alakítod ki.
(#) boczhunor hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Én tudom,hogy egy fémlapot érintünk,de én úgy gondoltam,hogy a fémlap hátulját ragasztóval bekenni és utánna az üvegre ragad.Valami jó pillanatragasztó erre tökéletes lenne.
(#) győriattila válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Heló.
Köszi mindenkinek,http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=8835&ppid=462050&pop=1#ez az infrás dolog nagyon tetszik.Mondjuk rajz nélkül nem tudom megcsinálni,nem vagyok profi műszerész...http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=8835&ppid=462050&pop=1#
Már csak valamilyen használható kapcsolási rajz kellene,mert nem találok sehol "ki-be kapcsolót" infrával.
Ha valaki esetleg találkozna ilyennel,segíthetne rajtam.
Előre is köszi,szép napot mindenkinek...
(#) győriattila hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
hahó.
Nem talált még senki sem rajzot,erről a kapcsolásról?
csumi...http://www.hobbielektronika.hu/forum/wtopic.php?topic_id=8835&ppid=0&pop=1#
(#) kRoy hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Vagy akár ez a kétcsatornás kapacitív szenzor IC is jó .
(#) Ideiglenes válasza győriattila hozzászólására (») Aug 20, 2009 / 1
 
A weblapomra most tettem fel egy ilyesmi kapcsolást. Egyelőre csak az alapoknál tartok, ami annyit jelent, hogy ledeket kapcsol ki-be, de már működik. Program és kapcsolási rajz is van.
Kapacitív érintőgomb
(#) phaser válasza győriattila hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Sziasztok,

Nekem is egy olyan megoldásra volt szükségem, amit üveg mögé tudok tenni, kicsit nézelődtem, majd találtam is megoldást, ami eddig a legszinpatikusabb.
Ha nem akartok szenvedni, akkor itt meg lehet venni egy kimondottan erre a célra készült kapcsoló modult, ami szintén kapacitiv elven működik. Előnye, hogy már kb 1 cm-ről is érzékel, ergo hozzá sem kell érni mégcsak az elé helyezett üveg vagy bármilyen lapkához. 10$-ba kerül egy érzékelő, melyben led is van.
Ha valaki rendelne szóljon, mert vehetünk többet és szétdobjuk a postaköltséget.

Bővebben: Link

Üdv.:
phaser@tvn.hu
(#) wszmecs válasza győriattila hozzászólására (») Okt 24, 2009 / 1
 
Kapacitív érzékelő
Ezek meghatározott frekvencián működő oszcilátorok, melyek melegpontjához közelitünk, akkor az oszcillátor frekvenciája elhangolódik, ez egy feszültségváltozást okoz, ami kapcsolást eredményez.
Digitális IC-ből kialakított áramkör, oszcilátor jele kapacitív uton jut át az érzékelőre ami a
jel meglétét illetve hiányát indikálja .
Amire én emlékszem talán a Rtec.-ben jelen esetben az üveg hátoldalán 2 lapocska
elől 1 lap által alkotot kapacitiv osztó .
Ha az elől lévő lapot megérintjük a feszültség leosztódik (leföldeljük a jelet) ezt érzékeli
az áramkör .
A digitális ICk-ből kialakított "lánc" gondolom fetes , 1 oszcillátor 2 kapacitív jel-csatoló
3 jel-erősítő 4 kiértékelő stb ... áramkörök .
Valaki talán emlékszik rá hogy hol található vagy megtervezi ...
Bővebben: Link1Bővebben: Link2Bővebben: Link3
(#) wszmecs válasza győriattila hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Érintéskapcsoló
Hobbielektronika
1991.03.22. - 1991.07.23. - 1991.10.17.oldal
(#) Kriss válasza Ideiglenes hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Üdv!

Elküldenéd a hex file-t? Nekem nem fut a piklab win7-en! Vagy esetleg nincs meg asm-ben?
(#) patrik1995 hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Úgy gondolom ezt ide érdemes írni.
Hasonló dolgot szeretnék megvalósítani mint ami a cím.
Az autóm ajtajában szeretnék elrejteni egy szenzort amit ha kívülről megérintek (nem érek hozzá) egy relét üzemeltet és behuz egy motort, így nyitja az ajtót.
Találtam egy touch panelt nem is drágán.
Kérdés az, hogy megvalósítható e az elképzelésem, vagy ehez a panelhez kell a valós kontaktus.
Kiemelném mégegyszer, hogy az érzékelő és a kezem közt lenne az autó kasznija, lemeze.
Capacitive Touch Panel 1
Capacitive Touch Panel 2
Várom a véleményeket, és a megvalósítását. Mire lenne még szükségem a kivitelezéshez.
Köszönöm
(#) glazbox hozzászólása Szept 12, 2013 /
 
Sziasztok, kapcsolási rajzra, részletes tanácsra lenne szükségem egy 3mm-es üveglap alatti At42qt1012-el vezérelt kapacitív szenzorral ki-be kapcsolható 12 voltos reléhez.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2013
(#) Gafly válasza glazbox hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Idézet:

- At42qt1012-el vezérelt
- kapacitív szenzorral
- ki-be kapcsolható 12 voltos reléhez


Ez a három dolog milyen kapcsolatban van egymással?
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Próbálok azért segíteni ha Te is hajlandó vagy válaszolni :
- Kívülre tehetsz-e bármit az üvegre?
- Átlátható kell-e az üveg a szenzoron keresztül is?
- Egy kapcsoló kell csak, vagy egész billentyűzet?
- Csak kizárólag kapacitív érzékelő jöhet-e szóba?
- Az Atmega vezérel majd valamit és ehhez kell az érzékelő, vagy kötelezően vele kell egy szigorúan kapacitív érzékelőt készíteni?
- Gyári/bolti megoldás kizárt, vagy kötelező házilag megcsinálni?

Gondolom hogy mihez kell és miért az titok. Mármint hogy pont ez és pont így
(#) kameleon2 válasza glazbox hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Én nem erőlködnék túl sokat ezzel. A Quantum cégnek van 1cm2 érintőfelület érzékenységű qprox szenzor chipje erre a célra. Gondolom ilyesmit szeretnél....
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Honnan tudjuk hogy mit akar, ha egyszer válaszra sem méltat bennünket a kérdező.
Tehát én is egyetértek, ne erőlködjünk rajta tovább...
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Nem is csak miatta érdekes, hiszen erről szól a topic..... Van rá jó megoldás több is. Mikrokontrolleres szenzoros kapcsolókkal is Dunát lehet rekeszteni. Texas Launchpad, Pic, Propeller quickstart..... Kész termékként is vásárolható már a kínai változat, illetve, ha valakinek sok pénze van akkor a Schneider-Merten üvegszenzoros kapcsolók.
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szerintem ez itt most éppen senkit nem érdekel. Aki ide át lett helyezve eltűnt. Egyébként meg egyébként meg egy éve volt itt élet...
(#) brian4138 hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Ezért van az apróhirdetés!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014
(#) sirály12 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Sima 555-ös áramkör is tud ilyet. Érintés és közelítés érzékelő is faragható belóle.
Nekem van egy villanykapcsolóm, amit én készítettem, abban egy 555-ös ic van ilyen feladatra, 1-1,5cm-ről már érzékeli a kezemet! Elég stabil, fals kapcsolása még nem volt.
(#) etm válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Hali! Feltennéd a kapcsolási rajzát? Ilyen dolog engem is érdekelne.Üdv!
(#) kameleon2 válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Milyet? Mert az 555 is 1 tok. 8 gomb az 8 tok. Ez élből 8 gomb 1 tokkal, de ugyanerre a tokra 32 gomb is köthető akár, mátrixban még több. Én sok kapacitív gombbal küzdöttem - van a fiókomban 50.000Ft-os vezérlőelektronika is. Az sem működik stabilan, pedig szép nagy az érintőfelülete (kapacitív). A Qprox megoldása 1cmx1cm-es pontosságú és szintén stabil.
(#) sirály12 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Ez igaz, de ha 8 gomb kell, akkor már ez nem igazán éri meg a nagy panel miatt.
Azért írtam, mert 1 gombra viszont messze a legolcsóbb megoldás, és működik.

Ha 8 gombot kellene lekezelnem én is valami komolyabb ic-vel kezelgetném, pl. valamelyik pic. Van is itthon olyan picem ami tud ilyet.
(#) kameleon2 válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Egy gombra ez tűnik egyszerűnek.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem